Jedna puška pre dvoch

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48546 od eso
Odpoveď od eso na tému Jedna puška pre dvoch
V tomto prípade ide o spoluvlastníctvo zbrane, načo má každý človek právo. Ide o jedno zo základných práv - vlastníctvo. Ak by toto zrušili, toš zbohom ústava a demokracia.....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48547 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
S tym suhlasim, ale pozor vlastnictvo a drzba su 2 rozdielne instituty aj ked podobne....ja som spominal, ze moje informacie su, ze spoludrzba ako taka je zrusena. Neviem preco to niekde robia tak a inde tak, ale dal som si tu namahu a bol som to zistit u policie a tam mi tvrdia,ze sposob, akym to vydali mne je spravny a po novom sa to ma robit tak.
<br/>A co sa tyka ustavy a demokracie, mam taky pocit, ze ta je uz poslapana hodne ;) Statnicu z ustavneho prava som sice nemal tak davno, ale asi som sa to ucil zle, lebo ked niekedy citam co sa deje...urcite kazdy zachytil navstevu cinskych sudruhov na SR ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48561 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jedna puška pre dvoch
No tak DS je chuťovka. Ako (pokiaľ viem) jediný na Slovensku požadujú notársku zápisnicu o spoločnej držbe. Robia to asi dvaja notári v DS. Musel by som sa pozrieť doma kto nám to robil a ako sa to presne volá. Potom je to už bez problémov. Do preukazu zbrane sa zapíše spoločná držba a netreba nosiť so sebou žiadny iný doklad. Na právnika sa vykašli. Policajtmi v DS rozumné argumenty nepohnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48566 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Idu nad ramec zakona, asi by sa im tam pytala navsteva zhora...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48568 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Este ma napadlo: Panom policajtom ukaz §56 zakona 190/2003 Z.z. v zneni neskorsich predpisov konkretne odsek 7
<br/>
<br/>(7) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie môže vypožičať alebo prenajať zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C inému držiteľovi príslušnej skupiny zbrojného preukazu len spolu s preukazom zbrane a potvrdením o vypožičaní alebo prenájme zbrane, ktoré potvrdí policajný útvar, ktorý zbraň eviduje; túto zbraň je možné vypožičať alebo prenajať len na účely výkonu práva poľovníctva alebo na športovú streľbu. Potvrdenie sa nevyžaduje v prípade vypožičania alebo prenájmu zbrane od prevádzkovateľa strelnice, na ktorej sa streľba zároveň vykonáva. Držiteľ zbrojného preukazu, ktorému je zbraň vypožičaná alebo prenajatá, je povinný mať pri manipulácii so zbraňou okrem zbrojného preukazu aj preukaz zbrane a potvrdenie o vypožičaní alebo prenajatí zbrane. Držiteľ zbrane, ktorý vypožičal alebo prenajal zbraň, odovzdá po vrátení zbrane potvrdenie na policajný útvar, ktorý zbraň eviduje.
<br/>[r]Nic o overenej notarskej zapisnici zakon neuklada!!![/r]
<br/>Navyse aktualne tlacivo vyzera presne www.ssksav.sk/zapozicka-zbrane.doc[/]takto
<br/>Cize nenechaj so sebou zametat, pokial ti nevedia zdvovodnit preco to robia ako robia, treba napisat staznost na MV SR. Cela notarska zapisnica mi pripada ako vytahovanie penazi z vrecak majitelov zbrani...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48572 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jedna puška pre dvoch
Nemáme a otcom spravené požičanie ani prenájom zbrane, ale spoločné užívanie. Kontrola by sa im možno zišla. Kým platil starý zákon o zbraniach a strelive, tak sme iba vypísali tlačivo na polícii, zapísali to do zbrojáku a hotovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48573 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Vcera som bol na policii presne s rovnakym zelanim, ze si chcem pozicat otcovu gulovnicu. Policajt mi dal zmluvu o spoluvlastnictve ktoru treba vyplnit podpisat a overit u notara plus dve overene fotokopie. Vraj nic ako pozicanie neexistuje a toto je jedina moznost ako mozu dvaja ludia uzivat jednu zbran uplne legalne. Takze som zistil ze pani policajti ktori pozaduju od nas aby sme na 100% ovladali zakon ich sami neovladaju. Banda jedna leniva, stacilo mu ak by si to niekde aspom skusil zistit, ale on nic. No neriesil som to zmluvu mame potvrdenu dve kopie notarsky overene. Na policiu treba priniest kolok v hodnote 4.50Euro. Nema cenu hadat sa snimi. A este, vystavia novy preukaz zbrane kde budem ako majitel uvedeny ja a aj otec. Na jednej strane vyhoda nemusim sosebou nosit ziadne papiere len preukaz zbrane, ale v pripade predaja je to horsie lebo predavajuci musi mat suhlas spolumajitela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48574 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Iste je,ze to robia inym sposobom(resp. necitali zakon), asi sa nestihli preskolit :[ Zmluva o spoluvlastnictve je samostatny pravny institut,aj ked po nom by som asi siahol ked chcem spravit spoluvlastnictvo na nehnutelnost alebo auto a nie pri zbrani, kde na to existuje este aj specialne tlacivo. Je to pravdepodobne dalsie aj ked zlozitejsie a najma drahsie riesenie. Ja som neplatil ziaden spravny poplatok cize cely ukon bol zdarma. Ked si clovek zrata overenie notarom+kolok, tak mohol mat radsej krabicu nabojov. Ono to ich jedine mozne legalne uzivanie zbrane by som im oplieskal o hlavu, to nie je mozne aka je uroven na dnesnej policii co sa zakonov tyka. A to s nimi robia!! (cest vynimkam)
<br/>Ale co uz, vybavene to mas, tak aspon to. Kazdopadne klobuk dole pred policajtom co mam na zbraniach a strelive, pod ktore patrim, lebo ten si to asi priebezne aj studuje a tak mi par korun usetril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48580 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Miso prosim ta ak mozes mi sem okopiruj presne znenie toho zakona, ja mam zial mensi problem s netom a nemam nervy nato aby som to hladal, bol by som ti vdacny.
<br/>Idem zajtra na PZ odniest tie papiere a vsetko dokoncit, ale rad by som tomu **** vysvetlil ktoru cast zakona by si mal precitat ako prvu. Lebo dodnes si asi myslia ze ak ma uniformu ma aj pravdu, aj keby trvdil ze nebo je cierne. Osobne to uz vyriesim takymto sposobom ako som pisal, ale neviem ako by som to riesil keby som chcel pusku od kamarata a nie od otca, ako by sa postavil ktomu ze somna spravy spolumajitela jeho drahej zbrane. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48588 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Prepac nevsimol som si ze si to sem uz pisal, okrem toho uz som si ten zakon nasiel a vytlacil. Lutujem ze som vybavoval vsetky ztie papiere u notara a pod. no nevadi, zajtra to odnesiem tym zelenym nech maju co citat. Mimochodom tu na PID sa da stiahnut predpisane tlacivo ktore treba vyplnit a potvrdit u PZ na vypozicanie a prenajatie zbrane.
<br/>To pre ludi do buducnosti ak by sa stretli stakym policajtom ako ja, co nepozna zakon, pripadne je moc lenivy aby sa pozrel donho. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48597 od giurgiu
Odpoveď od giurgiu na tému Jedna puška pre dvoch
Keby som Ta mohol poprosit zistit ze presne kde to robili?
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48598 od giurgiu
Odpoveď od giurgiu na tému Jedna puška pre dvoch
Ty si to vybavoval tiez v DS?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48603 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Jedna puška pre dvoch
neviem či je to ešte platné ale ja keď som kedysi zisťoval veci ohľadom vypožičania zbrane (pri výmene za nový zbroják - kartičky, na starom zbrojáku som mal kedysi vypožičanú brokovnicu od strýka) som sa pýtal ako by to bolo s vypožičaním zbrane. Na polícii mi chlap povedal, že vypožičanie zbrane musím nahlásiť do 7 dní. Opýtal som sa čo by sa stalo keby som ju pred tou lehotou vrátil späť. Dostal som odpoveď, že v tom prípade sa nič nedeje. Takže sme to zhrnuli, že keď budem mať svoj zbroják a kartičku od zbrane napríklad otcovej, a pri policajnej kontrole obaja budeme tvrdiť že mi ju akurát dnes vypožičal nič sa nedeje (lebo je to v lehote 7 dní). Len ma upozornil, že nech si dávam pozor na to komu takto zbraň požičiam, lebo v prípade problému je to na mojom triku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48610 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Takze som to dnes vybavil.
<br/>Vypozicanie je mozne co mi po ukazani zakona potvrdil aj policajt. Ale aj tak som to spravil formou spoludrzitelstva zbrane, je to viac vyhodne lebo mam pri sebe len preukaz zbrane a ziadne ine papiere. Ale pozicanie mozne je! Ak vam bude policajt tvrdit opak, staci mu oznamit aby si nastudoval zakon cislo 190/2003 Z.z presne §56 odsek 7. tam to je presne napisane.
<br/>Ak bude niekto chciet vybavit spolumajitelstvo zbrane to funguje takto.
<br/>Treba ist na PZ kde vam daju zmluvu (alebo si ju stiahnete) ktoru treba vyplit a podpisat, ale pozor podpisujete ju az pred notarom ktory overi platnost podpisu, rovno vam tu zmluvu prefoti a potvrdi originalitu fotokopie. za tieto ukony som u notara platil 8,97 Eur
<br/>Potom pridete na PZ s papiermi, original zmluvy zostane vam a kopiu si necha policajt. Date im kolky v hodnote 4,50 Eur a na zaklade tohoto vam vystavi novy preukaz zbrane kde bude ako drzitel zapisany doterajsi majitel zbrane a na prednej strane karticky bude napisane ze zbran je v spoludrzbe so zbrojnym preukazom cislo AA 123456
<br/>To je vsetko, je to na dobu neurcitu treba mat pri sebe len tento preukaz a ostatne potrebne doklady.
<br/>Vybavoval som to v Bratislave.
<br/>Este detail, takto sa da pozicat iba zbran kategorie B alebo C. Ale to uz vsetci dobre vieme :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48871 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jedna puška pre dvoch
Sorry, že mi tak trvalo kým som odpovedal. Robil to JUDr. Ladislav Pongrácz, Alžbetínske námestie 2.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48878 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému Jedna puška pre dvoch
Mohol by si prosím napísať kde sa dá stiahnuť tlačivo o spoludržiteľstva???
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48879 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Zial nepodarilo sa mi najst tebou zhanane tlacivo.
<br/>Zrejme je treba ist na prislusne oddelenie PZ a vyziadat si ho.
<br/>Tlacivo na VYPOZICANIE A PRENAJATIE zbrane som nasiel, ak by niekto chcel najde ho www.polovnictvo.com/modules.php?name=Dow..._op=getit&lid=19 [/]TU
<br/>(Tlacivo sa nachadza na strankach PID )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48880 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
Ako som zistil odkaz nefunguje. Tak teda treba skocit na tento stranke do sekcie STIHNITE SI a tam uz sa kazdy zorientuje aj sam :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48896 od miso
Odpoveď od miso na tému Jedna puška pre dvoch
Hodil som ho tu, je o par prispevkov v jednom mojom prispevku nizsie. Pripadne ho stiahnut cez PID ako si napisal...
<br/>ale tlacivo ti daju aj priamo na policii...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48902 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Jedna puška pre dvoch
miso, ale tvoj odkaz tiez nefunguje. Alebo aspom mne. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 727 návštevníkov a žiadni členovia on-line