vydavanie povoleniek na skodnu

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44704 od skolnik
vydavanie povoleniek na skodnu bolo vytvorené skolnik
zdravim vsetkych,
<br/>viete ma prosim odkazat na prislusnu legislativu upravujucu sposob, ktorym je hospodar povinny pridelovat povolenky na odstrel skodnej jenotlivym celnom PZ?
<br/>vopred dakuejm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44709 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
no neviem či to upravuje legislativa podla mna nie na to mate vnutorny poriadok PZa hospodar rozdeluje povolenky na zaklade schvalenie členskej zakladne podla odpracovanych brigad takže nieje povinost pridelit povolenku ked nesplnaš určite kriteria

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44712 od skolnik
Odpoveď od skolnik na tému vydavanie povoleniek na skodnu
dakujem lubenko,
<br/>pokusim sa vec troska upresnit - v zdruzeni su clenskou schodzou a v zmysle zakona, jeho noviel, resp. vykonavacich vyhlasok prijate fungujuce pravidla, ktore su myslim si velmi podobne ako vo vacsine dobre fungujucich zdruzeni - tieto pravidla o. i. legitimne upravuju aj vydavanie povoleniek clenom zdruzenia.
<br/>
<br/>lenze ludia su len ludia - v zdruzeni prednedavnom zaznelo aj take tvrdenie, ze hospodar je povinny vydavat povolenku na skodnu kazdemu clenovi a to po cely rok. toto tvrdenie bolo pritom podporene aj akymsi citatom z neviemakeho, ani nakolko relevantneho zdroja. ja by som si preto rad objasnil, ci tvrdenie o povinnom a celorocnom vydavani povoleniek na skodnu v zmysle zakona obstoji - osobne si myslim, ze z pochopitelnych dovodov v ziadnom pripade nie.
<br/>
<br/>prirodzene som sa najskor snazil preluskat legislativnymi normami v co mozno najsirsom rozsahu, no nejako sa mi, ani po znacnom case nedari najst relevantnu odpoved, resp. ziadnu odpoved som nedokazal najst. nejake nazory dotykajuce sa mozno podobnej situacie som si uz bol precital aj tuna vo fore v ostatnych temach, no mna by okrem vlastnych nazorov, ci skusenosti zaujimalo aj nejake to &quot;cierne na bielom&quot;, jak sa hovori a ak sa to da. mozno by pomohol nejaky vyklad zakona, komentar k nemu alebo co ja viem co.
<br/>ak sa s niecim podonym niekto uz bol stretol, znova vopred dakujem za kazdu pomoc, za kazdy nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44714 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
určite to nieje povinost hospodara udelit každemu povolenku na škodnu,hospodar prideluje povolenky na navrh vyboru ktoremu napred podla odpracovanych brigat a splnenych si povinosti členou sam navrhl rozdelenie povoleniek,rozdelenie povoleniek trofejovej zveri::hospodar da navrh vyboru ten pripravi rozdelenie a čl. schodza to odobri,ale toto všetko by malo byt zakotvene v dobre fungujucom združeni vo vnutornych stanovach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44718 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému vydavanie povoleniek na skodnu
ale školník sa pýta na škodnú zver a nie na trofejovú a okrem toho tlmiť škodnu je povinnosťou každého PZ a to znamená aj každého člena a to po celý rok a nie len napr.v zime keď napr. iba v zime má líška naj.kožuch-samozrejme líška nie je iba samotná škodná.Trofejovu loviť podľa bodového alebo neviem akého systému ale škodnú?Môj názor je taký,že kto neloví škodnú,ten by nemál mať nárok ani na žiadnú inú zver,lebo pre ochranu ostatnej zveri nespravil nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44720 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
každu povolenku si musiš zaslužit to si odkial zobral že je povinostou polovnika tlmit škodnua tvoj nazor že ten kdo netlmi škodnu pre ostatnu zver nerobi nič je velmi scestny ,odporučam načerpat viacej skusenosti od skusenejšich polovnikou vo vašom združeni ,predsa aj škodna je sučast prirody a aj vašho združenia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44721 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
ked si neplniš povinosti v združeni nemaš narok ani na povolenku na škodnu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44724 od medard
Odpoveď od medard na tému vydavanie povoleniek na skodnu
keď si neplníš povinnosti, nemáš právo byť poľovníkom vôbec... ;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44725 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
nechcel som to až tak tvrdo, ale dakujem za podporu;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44728 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému vydavanie povoleniek na skodnu
Naštuduj si Zákon o poľ. piata časť,ochrana poľovníctva§20 odstavec 1a 2 a ešte prvá časť §2 odstavec 1...chovať a chrániť ju,loviť ju.....myslím že chrániť ju budeš napr.tak že budeš loviť škodnú a nie tak že zver napr.zavrieš do svojho chlieva a tak ju ochrániš pred predátormi.Potom si prejdi Stanovy SPZ §21 odstavec 21 a potom reaguj na príspevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44729 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
hej ty vykladač zakonou len on sa pytal či ma hospodar povinost vydat povolenku na škodnu každemu a ja tvrdim že nie,tak odpovedaj na to čo sa pytal a nepoučuj ma tu zo zakonou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44732 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
a ešte ked si tak mudri v paragrafe 19 odstavec b je zver škodna a chceš povedat že ked chceš uchranit všetku zver užitkovu vystrielaš všetku zver škodnu aj tu zakonom chranenu ved si to len prečitaj ved jej je tam vetšina ty mudry

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44733 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému vydavanie povoleniek na skodnu
Pýtal si sa kde som nabral že pov.poľovníka je tlmiť škodnú,tak som ti poslal odpoveď že kde sa o tom dočítaš tak prestáň mudrovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44737 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému vydavanie povoleniek na skodnu
Jednou z zakl.povinnosti člena je aj vzdelávanie a nie omieľať dookola to iste,čo sa človek naučil(alebo nenaúčil) pred 40 rokmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44738 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
ako mame uchranit vysoku a srnčiu pred vlkmi ked sme dostali povolenku na jednoho vlka a mame ich v reviry 5 ks,lebo pred rysom srnčiu ked je zakonom chraneny no a teraz mudruj a to nepišem o inej škodnej zakonom chranenej;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44739 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
8o8o8o8o8o8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44748 od skolnik
Odpoveď od skolnik na tému vydavanie povoleniek na skodnu
chlapi, vlaste presne o toto ide - ci clenska schodza upravi vydavanie povoleniek (a to aj na skodnu) samostatne alebo ci existuje nejaky pravny predpis, resp. vykonavacia vyhlaska k zakonu taka, ktorej sa sposob vydavania povoleniek dohodnuty na clenskej schodzi musi drzat. zakon - ak existuje - bude predsa nadradeny clenskej schodzi. a toto je jadro mojho problemu, mojej otazky - clenska schodza alebo zakon riadi vydavanie povoleniek? a ked zakon, ci vyhlaska, tak kde ich najdem? znovu vdaka za nazory a za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44751 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
Napríklad tu je odpoveď s právnej poradne zhruba odpovedajúca na dotaz. Tak si myslím, že Lacika 85 má viac menej pravdu:
<br/>
<br/>
<br/>Dobry den pan doktor.
<br/>Chcel by som sa spytat,ze ci nase PZ nieco porusuje a akym sposobom,ked skodna konkretne liska sa u nas tlmi iba v zimnych mesiacoch a to december az februar?Iba vtedy hospodar vypisuje povolenky,lebo vraj kto by mal cez leto napr.povolenku na lisku,tak by siel do reviru za ucelom nieco upytliacit a nie ulovit lisku,lebo liska ma az v zime dobru kozusinu.To su nazory viacerych tiez polovnikov.
<br/>Vopred dakujem za odpoved a ostavam s pozdravom LOVU ZDAR:
<br/>Právnik odpovedá:
<br/>Dobrý deň &quot;xxxxx&quot;!
<br/>Povinnosťou každého,kto je oprávnený vykonávať právo poľovníctva je plniť úlohy v zmysle zákona o poľovníctve, teda je povinnosťou aj ochrana zveri pred škodnou zverou a škodlivými zvieratami.
<br/>Zákon, ale ani vyhláška neurčuje presne kedy treba najviac tlmiť zver, ale kvalifikovaný hospodár by mal vedieť, že škodcov treba najviac tlmiť včase hniezdenia a kladenia mláďat.
<br/>Preto i na základe hore uvedeného je prinajmenšom nesprávny taký postup, ak sa na škodlivú zver poľuje iba v zimných mesiacoch
<br/>Vaša PZ si takýmto postupom neplní svoje základné povinnosti v zmysle ustanovenia § 20 a nasl. zákona o poľovníctve, lebo jeho povinnosťou, ako užívateľa poľovného revíru, je škodlivú zver tlmiť počas celého roka, a nie iba v počas zimy.
<br/>
<br/>S pozdravom:JUDr. Peter Kovács!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44752 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
ospravedlnujem sa lacikovi bo povolenku na škodnu treba vydat polovnikovy zo zakona,tak to upravuje zakon lacika85 mal si pravdu ešte raz sa ozpravedlnujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44755 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vydavanie povoleniek na skodnu
členska schodza riadi vydavanie povoleniek len na raticovu a trofejovu zver,vydavanie povoleniek na škodnu nariaduje zakon ako zas povedal lacika:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 140 návštevníkov a žiadni členovia on-line