CHCU MA VYHODIT Z POLOVNEHO ZDRUZENIA MAJU NA TO PRAVO???

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49645 od roso06
Poľovné združenie ma pred 2,5 rokom prijalo za člena kde som kandidoval 6 rokov.Dali mi podmienku poľovne upotrebiteľnit stavača. Nakoľko bývam na činžiaku hneť som ich upovedomil že to nemôžem lebo nemám priestor na chovanie takéhoto psa. Keď že som nemal plac na stavača kúpil som si jazvečíka ktorého som poľovne upotrebytelnil a aby som poľvnemu združeniu aj sebe dokázal že keď nemožem mať psa akého oni odo mňa vyžadujú že mam aspoň takého psíka akého môžem voči mojím možnostiam mať. Ale ani to nepomohlo tak som si zohnal stavača ale musel som ho dať časom späť bývalemu majiteľovi lebo ho potreboval pre svoje združenie kde poľuje. Za celých 8,5 roka si plním všetky povinnosti kandidata alebo člena veď som ani jednu brigádu alebo polovačku či už ako kandidat honec alebo člen poľovneho združenia nevynechal pokial som nebol chorý alebo ako študent v škole. Skúsil som už aj písať poľovnému združeniu kde poľujem odvolanie na odstúpenie tejto podmienky ale bolo to bezvýsledne. Prosím poradte mi ako by som sa mohol brániť lebo ma chcú k 1.11.09 vylúčiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49646 od roso06
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49647 od medard
Aj na tejto stránke je právna poradňa ;)
<br/>polovnictvo.com/modules.php?name=Law

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49649 od zuzanka
Boli ste zalozeni ako PZ v ramci SPZ, alebo PS ako obcianske zdruzenie pod ministerstvom vnutra? Najvyssim organom je clenska schodza, ak to nemate v stanovach upravene inak. Mam z toho pocit, ze sa Ta chcu zbavit, ten stavac je vhodnou zamienkou. Ale ak ste sa tak dohodli a Ty si to vzal na vedomie...Ak ho kupis ci vycvicis, zrejme sa najde problem iny.Bodaj by to tak nebolo!A co tak im ponuknut alternativu, ze stavaca na akciu zabezpecis? Napr. kamarat kynolog pride helfnut, hmm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49650 od pavelb
celkom súhlasím so Zuzankou. problém je niekde inde, k´d ho vyriešiš, príde iný, možno ešte ťažšie splniteľný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49655 od PoloVlad
Aj my máme v domácom poriadku, že novoprijatý člen do PZ zabezpečí poľovne upotrebiteľného psa. Momentálne študujem na VŠ, celý týždeň som v Bratislave, takže nemohol by som mať psa nie preto, že by som ho nechcel, ale nemohol by som sa mu venovať a dať mu to, čo by potreboval, či už v spomínanom činžiaku. U nás je chvalabohu dostatok PUP, psa som si nemusel zadovážiť. Ak je teda dostatok PUP, výbor určí náhradnú úlohu, ako napr. výstavba poľ. zariadenia a pod. Aspoň u nás to tak funguje.
<br/>Myslím, že si prejavil vôlu a zadovážil si si psa. Oni chceli alebo potrebovali stavača. Je to možno dôvod na vylúčenie, ale zdá sa mi skôr, že si pre nich nepohodlný a chcú ťa vyštvať za každú cenu. Potom je otázne, že či chceš byť tam, kde s tebou nerátajú, hádžu ti pod nohy bremená...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49659 od roso06
To viem a že ma chcú asi za každú cenu vyštvať preč ale mam to doma pod nosom a dochádzať niekde inde je dosť od veci či už vrámci brigád alebo poľovania samotného keď to mám doma. Ako tam Zuzka už spomenula že ma členská schôdza prijímala tak by ma musela aj odvolať ale nie som si istý či získam nadpolovičnú väčšinu hlasov tak preto sa pýtam či by som sa nemohol v rámci PRÁVA a ZÁKONA nejako inak brániť že keď si plním všetky povinnosti čo mi uložia okrem tej poondenej podmienky ktorú mi dali. Tento rok ma už sankciovali tým že mi nedali odstrel srnčej zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49664 od lubenko
kolko je vas členou v združeni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49669 od roso06

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49673 od lubenko
takže 22 členou musi byt aby ta odvolali,tak dufam že tolko nepriatelou tam nemaš ,musi ta odvolat nadpolovična vetšina všech členou združenia nie len pritomnych na schodzi,držim ti palce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49677 od zuzanka
Novy zakon neuklada uzivatelovi chovat, drzat ci dokladovat PUP, je povinny ich akurat pouzivat v sulade so zakonom pri vykone prava polovnictva. Ted, moze si ich zabezpecit aj inak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49814 od roso06
Dekuju vsetkym co mi prispeli do temy ale zehnal sem si psa takze dufam ze to bude OK Dekuju....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49820 od mano
podla fotiek polujes asi na liptove a naco je vam tam stavac tak to neviem:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49830 od roso06
ee polujem na zahori kde je sama rovinka sem tam kopec to mam enem par fotek z prace ked som robil v N.Tatrach na kalamite :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51969 od jankristak
Zuzanka, máš skoro pravdu vo všetkom, až na jednu vec: pozri si vykonávaciu vyhlášku, v ktorej nájdeš tlačivo na evidenciu PUP v majetku PZ a v majetku členov. Teda, PZ má povinnosť dokladovať PUP a aj používať ich pri výkone práva poľovníctva,ale v zákone sa cituje len počet PUP na spoločných poľovačkách. PUP vykonávacia vyhláška do r.2008 určovala podľa množstva hektárov, a to na každých 3000 ha určitý počet PUP podľa plemien. V r.2008 to bolo na každých 4000 ha a podľa nového zákona neukladá PUP. Dáva voľnosť
<br/>pre PZ spolupracovať v otázke používania PUP s inými vlastníkmi jednotlivých plemien.
<br/>S pozdravom, Ján

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51971 od papo
požiadavka dokladovať PUP v združení je chaotická, mimo zákon a je len byrokratickým aktom. zákon ti neukladá chovať PUP v PZ, teda nie je žiadny dôvod vyžadovať ich dokladovanie!!!!!! je to len hlúpy výmysel skamenelého úradníka! ten, čo chová PUP a nie je v združení ho dokladovať na úrad nemusí, prečo teda nejaký trpák vymyslel dokladovanie v poľovníckej organizácii? k čomu to slúži? akú informačnú, alebo inú hodnotu má takýto údaj, okrem zbierania papieru do zberu? vraj dáva voľnosť.... a doteraz nebola? nemohol si si zavolať aj doteraz vodiča so psom? ono takéto ,,uvoľnenie,, je totiž súčasťou filozofie zákona - komercionalizácie poľovníctva! prezident SPZ ti to jasne vysvetlil v PaR, že bohatí vlastníci nemajú čas starať sa o revír! teda už v žiadnom prípade nie o psov! teda si najmú psov.... toto máš to tvoje uvoľnenie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51973 od lacika85
téma je o inom tak to láskavo rešpektujte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51974 od papo
veľmi pekne ďakujem za upozornenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51978 od HRR
roso06, ako to celé s Tebou dopadlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53788 od grizly
Priateľu,nepoznám síce dôvody tvojho prípadného vylúčenia,ale najlepšiu radu najdeš v samotných stanovách,disciplinárnom poriadku a domácom poriadku.Naštuduj si ich a najdeš tam odpoveď na celý svoj problém. Inde si isto čítal,že dostať sa do iného poľovného združenia je niekedy problém väčší,ako udržať sa v doterajšom. Pozdrav ujem Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 161 návštevníkov a žiadni členovia on-line