ma hospodar pravo obmedzovat vychadzky do reviru za ucelom lovu?

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49722 od zajko27
V jednom nemenovanom ,,PZ'' si polovny hospodar zmyslel,ze obmedzi lov diviacej zveri iba na vikendy...! Aj napriek tomu,ze diviaky pachaju znacne skody v polnohospodarstve,hlavne na kukurici..... Ma na to z pravneho hladiska pravo??? O nicom takom sa v stanovach ani nikde nepise,ani sa nehlasovalo...... Dakujem vopred za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49731 od lubenko
podla mna nema,musi to schvalit členska schôdza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49734 od medard
Nerobme tu z hospodára Pána Boha a z členskej schôdze orgán všemocný:D V prvom rade treba dodržiavať a rešpektovať zákon (nech je už akýkoľvek:[) Na obmedzenie času lovu je tu vlastná doba lovu a ochrany, prípadne doplňujúce vyhlášky:...x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49735 od kurt
Presne tak. Doba lovu prasiat a lanštiakov je daná vyhláškou celoročne a žiadna členská schôdza s tým nič nenarobí a hospodár už vôbec nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49760 od lubenko
nebudte zas mudry ,neznamena že ked sa može niečo lovit celoročne tak si može každy lovit ako chce existuje aj nejaky vnutorny poriadok v združeni podla ktoreho sa organizuje chod združenia a o tom rozhoduje členska zakladna aspon u nas to tak funguje a ku spokojnosti všetkych členou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49761 od zajko27
ibaze s tym nieje spokojny nikto.......samozrejme okrem tych,ktorim to vyhovuje a maju cely revir pre seba......no a je pochopitelne aj to,ze takto mame problem splnit plan lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49766 od lubenko
u nas tento problem nenastal nikdy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49772 od medard
Nechcem sa týmto nikoho zámerne dotknúť, ale právna vedomosť väčšiny členov jednotlivých PZ zostala na úrovni úspešných absolventov kurzov poľovníctva... Mňa vždy zákony týkajúce sa poľovníctva a ochrany prírody zaujímali tak isto ako aj ich interpretácia a výkon v praxi... Keby o všetkom mohol rozhodovať hospodár alebo členská schôdza, v pokoji by sa mohli meniť doby lovu, kritériá chovnosti, upotrebiteľnosť psov či nájom za revír:x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49773 od kurt
Pokiaľ vám to vyhovuje a rešpektujete to, tak nič proti tomu. V žiadnom prípade však domáci poriadok nemôže upravovať dobu alebo spôsob lovu. Je to principiálne to isté ako keby ste si schválili, že lov infrákmi je u vás povolený. Čo sa dá spraviť je to, že hospodár s predsedom (štatutárom) nevydajú povolenku na lov nejakého druhu zveri na nejaký čas. Napr. nikto nedostane povolenku na diviača a lanštiaka od 1.2. do 30.4.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49778 od michal
A co tak vetička, že občania môžu robiť všetko, čo zákon nezakazuje. Nemyslím si, že zakon zakazuje v PZ si stanoviť podmienky podľa ktorých sa bude poľovať, pokiaľ tieto neodporujú zákonu/dodržanie doby lovu, spôsob lovu atd./. To ze to hospodár robí svojvoľne je ina vec, ale pokiaľ by sa na tom dohodli clenovia na schodzi, ze taketo pravidla, ktore zakonu neodporuju, tak prečo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49780 od papo
asi máš pravdu, zákon nezakazuje zakazovať lov zveri...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49781 od kovacikja
už som niečo také zažil v jednom PZ - zákaz lovu diviačej zveri ( najlepšie nechodiť vôbec ) v dobe ruje z dôvodu aby tí čo majú odstrel jeleňa neboli rušení, posunutie odstrelu kačíc pretože "sú mladé a ešte dobre nelietajú", nemáš nárok na odstrel srnca III ( hoci body sú ) lebo si strelil minulý rok II.a iné chuťovky poľ.hospodárov, ktroých mentálna úroveň je často na úrovni dlaždičov (česť výnimkám). PH nie je bohom v PZ on iba NAVRHUJE! užívateľovi PR opatrenia na zlepšenie ...vi´d zákon o poľ. ale nerozhoduje. jedine ak by stým súhlasila členská schôdza.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49788 od kurt
No veď práve, že v mojom ponímaní to zákonu odporuje, lebo doba lovu je od - do každý deň. Či?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49794 od lubenko
ale hadam nejake pravidla musia byt,lebo vas vojde do reviru 30 členou a strielate všetko čo sa pohne ved je doba lobu to je tvoje pojimanie polovačky8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49795 od lubenko
medard a teba sa chcem opytat ,kdo u vas v združeni rozhoduje ako sa bude a kdo bude polovat?A lebo strielaju všetci čo si splnia povinosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49797 od medard
lubenko, na túto tému som sa vyjadroval už v inej diskusii, kde svoje stanovisko dával aj OLÚ SNV, po ulovení zveri máme povinnosť bezodkladne to čo najrýchlejšie nahlásiť hospodárovi a vedúcemu úseku, ešte sa nestalo, že by sa v rovnaký čas strelilo niečo, čo sa nemalo... My máme skôr opačný problém, dostať členov von, aby sa odstrel stihol splniť, poväčšine to zostáva na tých istých ľuďoch (ako napokon všetky povinnosti), len delenie ale medzi všetkých :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49798 od kurt
Nevkladaj mi do prstov niečo čo som nenapísal. :liar: Samozrejme že poriadok musí byť, že tam kde je napísaný jeden človek nejde ďalší, ale to je aj základná slušnosť. Pôvodne sme sa bavili o niečom inom, tak pri tom zostaňme. ;) Ja som hovoril len toľko že niečo domáci poriadok upravovať môže a niečo nie. A obmedzenie lovu na vybrané dni podľa mňa nie. Aj som napísal prečo si to myslím. Vychádzam z podobnej situácie v rybárstve, kde názor viacerých právnikov je taký že dobu lovu ani spôsob lovu miestna organizácia nemôže obmedziť lebo je definovaný v zákone resp. vyhláške a nie je tam právomoc miestnej organizácie toto zmeniť alebo obmedziť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49800 od medard
kurt, 100 bodov 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49806 od lubenko
dobre suhlasim ,len vy tiež reagujete na mna čo som nepovedal ja som zajkovi odpovedal len na to čo sa opytal teda či v združeni može obmezovat lov hospodar ,ja som povedal že nie ,pretože ako povedal medard hospodar nieje v združeni boh a že už vy to rozvadzate dakde inde a o niečom inom no neviem ,najlepšie je to riešit ustne a to su dobre tie stretnutia s Pidka,ale tam sa nezučastnujete,aby som sa kurta nedotkol na jednom bol,ale hadam sa dakedy stretneme,pretože rozpravat sa pisomne sa moc neda hodne veci sa vytrhuje s kontextu ,Lesu lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49807 od lubenko
a už vobec som nepisal o obmedzovani doby lovu:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 194 návštevníkov a žiadni členovia on-line