zaujímavá situácia

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50030 od bushidoTN
zaujímavá situácia bolo vytvorené bushidoTN
ahojte!
<br/>stala sa mi zaujímavá situácia. na rodičovskej záhrade behajú srnce ktoré páchajú v záhradkárskej osádke velké škody. PZ o tom vie, no nerieši túto situáciu, vzhladom na to, že to nie je ich revír. životné prostredie sa odvoláva na PZ.takže nik s tým nič nerobí, nik o zver nemá záujem.preto by ma zaujímalo, aké následky by malo, keby som 1 kúsok strelil kušou aj keď nie som polovník. podotýkam, že ide o súkromnú časť pozemku a o zver nejavia záujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50044 od michal
Odpoveď od michal na tému zaujímavá situácia
No tak strel jeden kus kušou, pochval sa par ludom a to potom este len bude zaujímavá situácia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50261 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému zaujímavá situácia
Vyžeň ich prípadne aj so susedovým vlčiakom a zaplátaj diery v plote. Potom niektoré z jabåk /popadaných/ pravidelne vynášaj von za plot. Zíde sa im to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50262 od miuh
Odpoveď od miuh na tému zaujímavá situácia
parky, záhrady, zastavané územia + iné niesu považované za poľovný revír.
<br/>
<br/>k druhej časti tvojho príspevku na základe tvojho popisu ti odpoviem stručne ,,pytliactvo,, a ak o tom naozaj uvažuješ tak si práve stúpil do ho.na ;)
<br/>
<br/>za záver by som ti doporučil to, čo tu už bolo písané, opraviť plot.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51043 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému zaujímavá situácia
plot bol opravený v rámci brigády, no nevydržal náporu a k srnčej sa pridali diviaky.takže teraz je to tam v noci celkom kovbojka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51111 od Jan
Odpoveď od Jan na tému zaujímavá situácia
Znovu opraviť plot. A keď budú škoda znovu požiadať o mimoriadny odstrel príslušný obvodný lesný úrad. Ten aj určí kto mimoriadny odstrel vykoná. Pozri si § 56, ods. 7, zákona č. 274/2009 o poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51112 od Jan
Odpoveď od Jan na tému zaujímavá situácia
Nie &quot;škoda&quot; ale &quot;škody&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51122 od DKo
Odpoveď od DKo na tému zaujímavá situácia
Nenapadlo ťa, že by mohlo ísť o nápor dvojnohej? So strieľaním, hlavne v noci si daj radšej pokoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51147 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
všetci maju pravdu!ale predtym ako si napisal tu hlupost mal si si pozriet na aku stranku to vobec pišeš !!!kde si mysliš že si? nechcem ta uražat ale trochu rozmyšlaj!?:xako napisal michal,pochval sa a potom nastane ta zaujimava situacia!ale prinajmenšom si po dopisani tohto prispevku prišiel o par priatelov na tychto strankach!vieš aky by mal dopad postreleny srnec na lov zveri lukom na slovensku? uvedomil si si kolko ludi by si tymto krokom potešil?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51165 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému zaujímavá situácia
Hej kámo ty si to teras riadne posolil.......vydno ze niesi doma v danej problematike.......aj keby srnec nasadol do bultozeru a ti to tam zrovnal ty ho zneskodnit nemozes, lebo niesi polovnik a kusou to nech ta ani nenapadne........lukostrelci bojuju o nieco co sa konecne pohlo roky a ty im chces spravit riadnu reklamu............a ked ti nato niekto pride tak ti garantujem, ze za par hodin si v kazdych novinach a v televizii..........tak radsej to neskusaj8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51166 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému zaujímavá situácia
Najhoršie na tom je, že verejnosť, ani väčšina poľovníkov by neurobili rozdieľ v tom, či to bolo pytliactvo kušou alebo lukom. Uvideli by šíp, a bola by na svete senzácia. Len teraz sa povolil lov lukom a už sa pytliači. Na tom by si odporcovia lovu lukom riadne zgustli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51168 od elvis
Odpoveď od elvis na tému zaujímavá situácia
boh ťa ochranuj.Potom strelíme teba a možno ťa aj zožereme.Ako ťa taka kokotina mohla napadnúť.Jedno či kušou ,lukom alebo bazukov.Toto by nám pomohlo:{Ale mne sa zdá že ty vieš o čom hovoríš.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51178 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému zaujímavá situácia
nno. ja ti odporucam synteticky pot.
<br/>mala flasticka z coho sa vyparuje spominana
<br/>tekutina, da sa to bezne kupit, ale ked chces
<br/>ja ti zozeniem. Ale davaj pozor, aby som to
<br/>nenosil do klietky.
<br/>a co si uz take strelil ze si taky odvazny???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51396 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému zaujímavá situácia
na pár lovoch som sa zúčastnil hlavne v írsku, kde som žil, takže nejaké skúsenosti s lovom mám.za druhé, doteraz som robil všetko preto, aby som strielať nemusel a nič.spýtal som sa na to čo a ako by bolo a hneď som pytliak.pre toho kto tu chce loviť mňa prosím, gula do čela v sebaobrane je super darček, ktorý ti rád darujem hneď ako na mňa namieriš.
<br/>momentálne sú sviatky, takže sa nič nebude diať ani s odchytom a ani s odstrelom zvery.zatial čo viem, tak si pytlačia ludia naokolo, takže nakoniec to bude možno vyriešené s tým, že po nekonečných opravách plotu mi stačí už len sedieť doma a usmievať sa.
<br/>naviac viem, že ludia čo chodia pytlačiť, tak to našli tu, takže efekt to malo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51403 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému zaujímavá situácia
nápor dvojnohej bol riadne obmedzený za použitia psa, legálnej krátkej strelnej zbrane a &quot;zajaté úlovky&quot; odovzdané príslušnému orgánu.ale bežne sa mi stáva že cez deň si tam pobehuje práve tá 4rnohá.uvidíme ako dlho vydržia pachové stopy, ale efekt zatial nemali.niektoré kusy zveri sú tam už od marca, vzhladom na to, že nik nekonal aj keď to hlásené bolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52818 od tessa7366
Odpoveď od tessa7366 na tému zaujímavá situácia
Dobrý deň. Chcela by som sa spytat ako sa vyhnut problemu, ked mam kona a idem s nim na prechadzku. Nedopatrenim by som mohla vstupit do polovneho reviru. Existuje nieco ako povolenie na vstup do reviru ak nie som polovnik a som len rekreacny jazdec na koni. ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52819 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému zaujímavá situácia
Do pol.reviru mozes vstupit,pokial neporusis §24 zak.274/2009. (Zak. o polovnictve). teda s konom ho podla mna neporusis,ale musis este respektovat zak. o lesoch,pokial je revir i na les.pozemkoch (§ 31,ods.d) a este zakon o ochrane krajiny a prirody. Myslim,ze s konom na lesnych cestach je to OK. Ale samozrejme nemozes toho kona nechat volne behat. musis ho viest alebo sediet na nom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52820 od tessa7366
Odpoveď od tessa7366 na tému zaujímavá situácia
Ďakujem za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52821 od tessa7366
Odpoveď od tessa7366 na tému zaujímavá situácia
Ešte sa chcem opytat na jednu vec. Ked na polnu cestu sa da ist len cez pole. Tak co mam robit? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52826 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
zalezi na tom,ake pole lebo to je siroky pojem:)je velky rozdiel medzi ornou podou a lukou a zalezi aj na tom komu patri. ale ak je to luka tak by si nemala mat teoreticky ziadny problem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 223 návštevníkov a žiadni členovia on-line