zaujímavá situácia

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52828 od tessa7366
Odpoveď od tessa7366 na tému zaujímavá situácia
dakujem za odpoved. to bolo po poli, ktore je v polovnom reviri. malitelkou je, ale niekto uplne iny a tomu to vobec nevadi. ved ja tade len pokojne prejdem na koni a polovnici po mne vystartovali ako keby som pytlacila a nehorazne sa na mna osopovali, urazali. keby radsej davali pozor na tych co tam ozaj pytlacia a robia neporiadok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52830 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
no neda sa posudit podla toho co si tu popisala,ale naozaj rozumny clovek by ta zastavil a povedal by ti slusne co mozes a co nie ak mu ten revir PATRI? a mohli sme si usetrit popisovanie takejto...... situacie:)no ale asi ta nemohli prehliadnutked jazdec na koni je podstatne VIDITELNEJSI ako jeep! ale uz sa k tomu nevracajme. ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52838 od astronom
Odpoveď od astronom na tému zaujímavá situácia
S tým koňom je to trochu zložitejšie. Prečítaj si zákon 543/2002 Z. z o ochrane prírody a krajiny obzvlášť hlavu I - Úzamná ochrana. Sú tam rozdelené územia s rodielnym stupňom ochranya je tam v niektorých stupňoch vylúčená aj jazda na koni vo voľnej prírode.
<br/>Čo sa týka lesa, je nutné si pozrieť § 5 a § 25 zákona č. 326/2005 Z.z. o lesoch. Musíš mať súhlas na užívanie lesa na iné účely ako na obhospodarovanie lesa od jeho majiteľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52839 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému zaujímavá situácia
Do tohoto je ale polovnikov prd. Je to len arogancia casto spojena s nevedomostou niektorych z nas polovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52841 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému zaujímavá situácia
Astronom, v zak. o lesoch je § 30
<br/>Využívanie lesov verejnosťou
<br/>(1) Každý má právo vstupovať na lesné pozemky....takze ziadne povolenie od vlastnika pre tu navstevu lesa, ktora nie je obmedzena inymi ustanoveniami tohto zakona.
<br/>
<br/>Spominany § 25
<br/>Sprístupňovanie lesa a využívanie lesných ciest
<br/>(1) Na účely tohto zákona je sprístupňovanie lesa najmä plánovanie, projektovanie, výstavba a rekonštrukcia - navsteva lesa verejnostou je mimo toho pragrafu
<br/>
<br/>§ 5 Zásady ochrany lesných pozemkov - je uz uplne o inom
<br/>
<br/>Stupne ochrany - ak je zakaz vstupu s konom do niektorych uzemnych pasiem,tak je to zakaz,ktory plati bez ohladu na to, ci by bol tento pozemok polovny alebo nie a ci je sucastou niektoreho reviru alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52845 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému zaujímavá situácia
ak majitelka polonohospodarskej pody suhlasi s tym, ze prechadzas konom po jej pozemku,ktory je sucastou reviru, nepoznam take obmedzenie,ktore by mohli polovnici pouzit proti tebe. Ak sa nahodou dostanes znovu do takejto situacie, tak sa ich spytaj, z akeho dovodu im to prekaza a hlavne nech sa odvolaju na konkretnu pravnu normu, ktora by ti to mala zakazovat. ja taku nepoznam. Mozno len pocas spolocnej polovacky , pokial by bol taky pozemok sucastou plochy,kde sa bude tato polovacka vykonavat,ale k tomu treba zase splnit niekolko podmienok od polovnikov.
<br/>Este som si precital aj zákon č. 220/2004 Z.z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a jeho novelizaciu z 2008 a nic take,ako pohyb kona som tam nenasiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52849 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému zaujímavá situácia
Lov zveri lukom na Slovensku? Zrejme som v mínuse s informáciami.Prosím,zareagujte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52852 od eso
Odpoveď od eso na tému zaujímavá situácia
Zrejme áno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52859 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
nazdar lovec00 si v zlej rubrike ak chces nioeco o tomto sposobe lovu nieco vediet citaj forum LOVECKA LUKOSTRELBA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52868 od jager
Odpoveď od jager na tému zaujímavá situácia
Prvá časť tvojej odpovede je správna a platí aj v čase spoločnej poľovačky. Verejnosť nemusí byť informovaná o organizovaní SP v PZ. Každý účastník SP by mal vedieť za akých podmienok môže použiť zbraň, tak aby neohrozil osoby a nespôsobil škody na majetku. Žiadny člen PZ nemá právo občana z lesa vykázať, pokiaľ nie je osobou podozrivou z páchania trestnej činnosti a to hlavne pytliactva. Bohužiaľ niektorý členovia PZ nepoznajú svoje práva a povinnosti. myslia si, že poľovní revír im patrí bez výhrad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52874 od astronom
Odpoveď od astronom na tému zaujímavá situácia
Každý má právo vstupovať na pozemky - s tým súhlasím, len nikde v tej vete nevidím koňa :) Napísal som to tesse preto, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam. vždy je lepšie sa s majiteľom lesa dohodnúť. Vysvetlenie si tohoto paragrafu môže byť u rôznych ľudí rôzne.
<br/>A čo sa týka zákona o ochrane prírody a krajiny, tiež som len upozornil na možnosť problému. Nepoznám lokalitu, kde sa tessa pohybuje......... Ale, poznám lokality, kde v poľšovných revíroch sa nachádzajú plochy s treím stupeňom ochrany ....
<br/>Taktiež poznám koníčkárov, ktorí každývečer či ráno jazdia lúkami po tej istej trase až vyjazdia dosť široký chodník a viem že majiteľom lúky sa to nepáči.
<br/>Teeu som len chcel upozorniť na možné konflikty, a nie nikoho poučovať :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52889 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému zaujímavá situácia
Za akych podmienok sa moze vstupovat do lesa je uvedene dalej. Toho kona najdes § 31
<br/>Zákaz niektorých činností
<br/>(1) Na lesných pozemkoch je zakázané
<br/>.
<br/>.
<br/>.d) jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených
<br/>miest a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy,
<br/>Cize verejnost ma pristup do lesa a je to mozne s konom,za urcitych podmienok...pisal som,ze nemoze chodit konom krizom krazom. Ze po lesnej ceste ano.
<br/>Samozrejme ,ze je lepsie sa dohodnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52984 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému zaujímavá situácia
Nazdar martin 75, mne vôbec nešlo o podrobnosti v love lukom či kušou ani ma to vonkoncom nazaujíma. Som zásadne proti tomuto spôsobu lovu, pretože som klasický polovník a nie ,,prériovy lovec ,,.Mňa trocha prekvapila zmienka na fóre o love lukom na Slovensku a skôr ma zaujímal postoj poľovníkov-klasikov k tomuto spôsobu lovu.Viem,že by to malo byť vo zverniciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52999 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
Zdar lovec00,na svoj nazor mas samozrejme pravo ako aj vsetci ktorych sa to tyka! Su tam aj nazory ostatnych polovnikov ktory su ako ty zasadne proti ale aj takych ktory boli proti a svoj nazor na tento sposob lovu trochu pozmenili, takze aj ked ta to nezaujima lebo si proti oplati sa to precitat. hlavne ak chces poznat nazor&quot; klasikov&quot; citaj od zaciatku! Ja osobne niesom polovnik, ale myslim si, ze kazdemu by malo byt umoznene polovat metodou aku si vyberie.( tym nemyslim praky, ostepy, vidly a cakany):]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53000 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému zaujímavá situácia
Ahoj martin 75, ďakujem za konštruktívny prístup a myslím si,že takto by mal prebiehať akýkoľvek dialog t.zn.,že aj keď s niečim nesúhlasím, reagovať môžem normálne, slušne,tak ako si reagoval ty. Ďakujem a ozaj si to musím pozorne prečítať. Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53019 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
Zdar lovec00, az to precitas tak daj vediet co to urobilo s tvojim &quot;zasadnym&quot;proti:) .Zaujima ma to. ja som ho cital od zaciatku do dokonca az 2krat a poviem ti, zmenil som nazor na niektorich prispievatelov( oproti prvemu citaniu)! Tym nemyslim tych co len trepnu hocijaku blbost do hocijakeho fora ale tych ktorych sa to tyka a zaujima ich aj to,proti(resp. za)co vo fore bojuju.Zatial ti prajem lovu zdar (nastrojom ktory ti prirastol k srdcu):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53020 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému zaujímavá situácia
OK martin 75, sám som zvedavý ako a či sa zmení môj názor(aspoň v teoretickej rovine),len Ťa prosím o znenie zákona príp.paragraf,nech to nehľadám ako...Ja som totiž začiatočník v práci s internetom.Ahoj .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53025 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
Nazdar lovec00, zakon c.274/2009Z.z o polovnictve a o zmene a doplnenie niektorych zakonov : paragraf65zakazane sposoby lovu a ine zakazy,bod2 zakazanym sposobom lovu je,odstavec g) strielanie zvery z luku alebo kuse okrem jej lovu lukom vo zverniciach s najnizsou napinacou hmotnostou220N. To je vsetko co som nasiel, inac aj ja som v tom novy nejak doteraz nebol cas a ani potreba :] tak sa zatial maj pekne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53029 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému zaujímavá situácia
Ano martin 75, toto isté som sa dočítal aj ja, ale ja som mal okrem toho na mysli skôr nejaké štúdie o porovnávaní smrtiacich účinkov klasického guľového náboja a šípu.Predsa len si myslím,že náboj je náboj a vynájdením púšného prachu sa uprednostnil lov puškou a to aj z iných dôvodov ako napr.vzdialenosť od zveri,presnejší zásah a pod. Je dobré(keď už to musí byť),že je to povolené len vo zverniciach,kde je tá zver predsa len v obmedzenejšom priestore a dá sa strielať lukom na bližšiu vzdialenosť,čo si neviem dosť dobre predstaviť pri spoločnej polovačke na diviaky,kde sa strieľa zver aj vo veľkej rýchlosti. Ak niekde naďabíš na nejaku informáciu, daj avízo.Zatiaľ zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53030 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému zaujímavá situácia
Nazdar lovec00, taketo studie asi nenajdes nikde. Pokial viem,robia sa len porovnavania ranivosti loveckych hrotov. Inac s tou spolocnou si ma rozosmial:]len si precitaj prislusne forum(cele),a potom sa o tom na tomto fore(lovecka lukostrelba) pytaj do sytosti. urcite ti radi odpovedia ! Nepisem to preto zeby som nechcel, ale nerad by som tu vyvolal vlnu odporu (aj ked sa divim ze nas uz ne.....)lebo na tuto debatu je urcene ine forum.tak rychlo citaj (ale pozorne)a pytaj sa:)cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 277 návštevníkov a žiadni členovia on-line