poistenie proti skodam sposobenym pri vykone prava polovnictva

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50307 od tmarcel
prosim o radu,chcem si pozvat kamarata z ciech na spolocnu polovacku,pri vybavovani slovenskeho polovneho listka som pri paragrafe 52 prisiel k takejto podmienke,teda k nutnosti ho poistit proti skodam sposobenym pri vykone prava polovnictva,viete mi prosim poradit v ktorej poistovni ho mozem poistit ja?ide mi o to aby tu nemusel on cestovat v pracovny den len koli tomu aby tu podpisal zmluvu,v niekt.poistovnach sa to neda vobec,v niekt.zas nepoistia cudzinca.
<br/>on ma poistil v ich poistovni halali bez akychkolvek problemov za 1200ck behom jedneho dna.ja uz dva dni sa pokusam poistit jeho no bez uspechu.dakujem za kazdu radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50319 od pavelb
skús sa spýtať na Lesnom úrade...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52261 od polovnikbj
Podľa publikovaných informácii by mala SPK vybavovať pre svojich členov aj poistenie. Vie mi niekto povedať aká bude sadzba na rok a či bude jeho súčasťou aj poistenie proti škodam spôsobeným zverou ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52268 od papo
SPK nezabezpečuje poistenie, hoci logika veci hovorí, že by mala. načo by to robila, keď by následne SPZ stratilo ekonomickú páku na členov? tento postup poškodzuje všetkých členov komory, hoci sa na prvý pohľad zdá, že len zvýhodňuje SPZ. myslím, že je rozdiel mať poistný kmeň /vymyslím si/ 50 000 a 60 000 členov. teda spz vlastne poškodzuje svojich členov tým, že by mohli mať ešte nižšiu poistku. každá poisťovňa vytvorí dobré podmienky, ak sa stane monopolným dodávateľom takejto služby.
<br/> namiesto toho, aby komora poskytovala služby, len otŕča ruku po peniazoch. a čo ti dáva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52270 od Akela
Papo, tak toto si naozaj trafil. Myslím tú poistku, každá normálna organizácia by to už dávno vzhľadom na počet členov využila, resp. zabezpečila k spokojnosti členskej základne a myslím teraz aj na naše poistenie napr. úrazu pri poľovačke a pokojne by som aj nejakú menšiu čiastku doplatil. Nuž ale sedieť v teplej kancelárii, hladieť sekretárke medzi nohy, alebo zdvihnúť riť a niečo užitočné vybaviť pre ľudí čo sa poskladali na tvoju výplatu to je iná káva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52282 od DKo
na sneme zaznelo: SPZ zatiaľ nepresunul poistenie svojich členov na SPK. Členovia SPZ sú od 1.1.2010 za 4,50 eura v Allianz poistení na 150.000 eur za škody pri výkone práva poľovníctva. Rada SPZ bude podrobne informovať členov aj o poistení za škody zverou v poľovných revíroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52311 od polovnikbj
&quot;Členovia SPZ sú od 1.1.2010 za 4,50 eura v Allianz poistení na 150.000 eur za škody pri výkone práva poľovníctva.&quot;. Z uvedeného nie je celkom jasné o aké poistenie sa jedna.Pokiaľ viem v rámci SPZ sme boli poistení pre prípad úrazu a škody spôsobenej výkonom práva poľovníctva. Vo svojom predchadzajúcom príspevku som úmyselne napísal &quot;vybavuje&quot; a nie &quot;zabezpečuje&quot;. Neviem si totiž celkom dobre predstaviť, ako uzavrie ktorýkoľvek štatutár komory poistnu zmluvu za niekoľko sto poľovníckych organizácii, ktoré komora zastrešuje, ak tieto organizácie sú samostatné právne subjekty a majú svojich štatutárov, ktorí sú opravnení zastupovať príslušnú poľovnícku organizáciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52350 od DKo
Môže alebo nemôže nejaká poisťovňa ponúknuť výhodnejšie poistenie pre členov SPK ako majú teraz členovia SPZ? Ja si myslím, že môže, kedže členov SPK bude viac ako členov SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52354 od papo
máš slabú predstavivosť;)...srandičky.... ako ju uzavrie? nuž ako právny subjekt, jednotný pre svojich členov zo zákona, po ktorých chce nehorázne peniaze... a dáva nehorázne nič. ale to je, domnievam sa, zámer tejto konštrukcie zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52633 od gataca
kolko polovnikov moze rocne sposobit pri vykone prava polovnictva skodu - 150.000 €, aby poistovna pri poistnom kmeni cca 55.000 poistencov a rocnom poistnom 4,5O € bola v zisku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52638 od tmarcel
zeby 1,65polovnikov? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52995 od gataca
vypočuj si diskusiu z ustanovujúceho snemu. príspevok o poistnom. v cene poistného 4,5 € je zahrnuté aj poistenie proti škodám spôsobených zverou 8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56645 od opkvranov
Zdravím Vás priatelia poľovníci,
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>chcem Vás upozorniť na to, že naša OPK už má uzatvorenú zmluvu o poistení zodpovednosti za škodu s poisťovňou AlLIANZ, ktoré je potrebné pri predåžovaní a vydávaní poľovných lístkov pre občanov SR aj cudzincov bez trvalého pobytu na území SR.Poistenie pre občana SR alebo cudzinca s trvalým pobytom na území SR je 25 EUR/rok, pričom so zvýšeným počtom poistených bude cena poistenia klesať.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Lovu zdar!
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>kancelária OPK Vranov n/T.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56646 od papo
ja poprosím o len o potvrdenie info: naozaj OPK má zmluvu s poisťovňou?
<br/> dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56733 od Lubo1
Samozrejme. Aky v tom moze byt problem? Kazda OPK je subjekt s pravnou subjektivitou. Zmluva je presne ta ista, ako ma SPZ. Ved akok sa mozu poistit neclenovia SPZ? Ak to chcu urobit indivdualne, vyjde to asi na 100€ rocne. Tak sme im vysli v ustrety, ved na to by tu OPK malo byt, a uzatvorili sme zmluvu s poistovnou s najvhodnejsimi podmienkami. Poistit sa samozrejme cez OPK Vranov moze kazdy obcan SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line