Elektronická kniha návštev revíru

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54799 od lesnik2
Elektronická kniha návštev revíru bolo vytvorené lesnik2
Nový zákon o poľovníctve obdobne ako predchádzajúci zákon ukladá viesť Knihu návštev revíru s príslušnými náležitosťami. Zavádza sa tu však možnosť viesť viac kníh na presne vymedzené časti revíru. Je to určité uľahčenie oproti predošlému stavu hlavne pri viacerých katastroch ale má to aj svoje úskalia (sťažený prehľad pre kontrolu, nečitateľné zápisy, ich obmedzený rozsah, ...). Alternatívnym riešením by mohla byť tzv. Elektronická kniha návštev revíru umiestnená na verejnom internetovom portáli. Sme si vedomí potenciálnych problémov s jej využívaním vzhľadom na možnosti prístupu na internet.
<br/>Začali sme to pôvodne riešiť pre jedno združenie. Nakoniec sme to rozšírili tak, že Knihu návštev revíru môže používať prakticky neobmedzený počet poľovníckych organizácií. Po počiatočnom zaregistrovaní je pre každý subjekt vytvorená jeho vlastná dátová základňa. Kniha umožňuje okrem zápisu návštevy generovať celú knihu, ktorá sa dá zviazať a archivovať. Momentálne je Kniha umiestnená stránke www.pzportal.weblahko.sk .
<br/>Okrem iného obsahuje aj pokyny na vyplnenie a jednoduché fórum (diskusia), ktoré by sa malo tykať hlavne tejto problematiky. Tam by sa dali poskytnúť aj kontakty, informácie a vysvetlenia z našej strany a zo strany širokej poľovníckej verejnosti názory, ohlasy, námety..........Samozrejme, že diskusia by mala pokračovať aj na tejto stránke.
<br/>Záverom chcem poznamenať že nám nejde o propagovanie novôt za každú cenu a že v čase zavádzania nového zákona do praxe to nie je to najdôležitejšie, ale osobne si myslíme, že toto je budúcnosť a očakávame širokú paletu názorov poľovníckej verejnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54812 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Elektronická kniha návštev revíru
Nedá mi neopýtať sa, ako je zvládnutá bezpečnosť na tejto stránke a akým spôsobom je zamedzený prípadný útok niekoho neoprávneného. Viem že toto nie je server NBS aby bol lukratívny pre hackerov, ale neviem sa zbaviť pocitu že v prípade problému by zmena údajov v tejto knihe nebola až taký problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54824 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému Elektronická kniha návštev revíru
Pre vysvetlenie ostatným uvádzam, že na &quot;E&quot;-Knihe sme pracovali dvaja.Mňa najdete na tomto fore pod menom lesník2 a robil som tú poľovnícku časť. Programové riešenie a vzhľad stránky robil programátor, ktorý je momentálne viac pracovne zaneprazdnený,takže odpoveď na tieto otázky môže trochu meškať. Ďakujem za pochopenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54858 od stebo
Odpoveď od stebo na tému Elektronická kniha návštev revíru
Bezpečnosť údajov v databáze je štandardná a zaručuje ju poskytovateľ, u ktorého je doména registrovaná a prevádzkovaná.
<br/>Z hľadiska programového je to zabezpečené tak, že používateľ pristupuje k databáze pod svojim menom (prezývkou) a heslom. Navyše, pri každom zápise sa automaticky eviduje aj autor tohto zápisu a jeho meno a čas zápisu je zobrazovaný hneď vedľa zapísaných údajov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56972 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému Elektronická kniha návštev revíru
Aj napriek nevýraznému záujmu o elektronicku knihu návštev, bola dopracovaná možnosť zápisu prostredníctvom SMS ako aj možnosť náhľadu cez SMS, kto je momentálne v knihe revíru zapísany. V prípade záujmu uvedieme na stránke postup.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57154 od jager
Odpoveď od jager na tému Elektronická kniha návštev revíru
Pošli mi prosím, mail. Mám pár otázok. Inak v podstate pôjdeme skúšobnú dobu 1 rok, a potom uvidíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57182 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému Elektronická kniha návštev revíru
E-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .Inak postup pri spatnom nahľade, kto je v revíri Je uvedený v menu EK &quot;NOVÉ&quot;. Ak mi pošleš e-mail zašlem ti postup zápisu cez SMS. Zatiaľ to ešte nie je v menu na stránke.Pre istoru prikladam adresu:
<br/>
<br/>www.pzportal.weblahko.sk/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57183 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému Elektronická kniha návštev revíru
Ten smajlík sa tam dostal nedopatrením

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57427 od jager
Odpoveď od jager na tému Elektronická kniha návštev revíru
Zdravím lesnik2,
<br/>môj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.054 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 432 návštevníkov a žiadni členovia on-line