Novela zákona 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny žiadosť o pripomienky

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63708 od Lubo1
Vážený priatelia poľovníci a lesníci. Je pripravený -N á v r h zákona, ktorým sa mení a dopåňa zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopåňajú niektoré zákony
<br/>
<br/>Nevela dáva takmer neobmedzené právomoci &quot;ochranárom&quot; /nie ŠOP, ale hlavne tretiemu sektoru/ pri marení povoľovania odstrelu chráneného živočícha, v tomto prípade medveďa. Požiadal by som Vás o pripomienky aj prostredníctvom toho fóra. Poprosil by som Vás však o vecné a hlavne zmysluplné príspevky bez vulgárností a emócií, keďže by som to rád odovzdal vo výbore NRSR pre pôdohospodárstvo.
<br/>Ľ.Tuľák
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>-N á v r h
<br/>
<br/>ZÁKON
<br/>
<br/>z .................. 2013,
<br/>
<br/>ktorým sa mení a dopåňa zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopåňajú niektoré zákony
<br/>
<br/>
<br/>39. V § 40 odsek 2 znie:
<br/>
<br/>„(2) Orgán ochrany prírody môže v odôvodnených prípadoch povoliť výnimku z podmienok ochrany chránených druhov, vybraných druhov rastlín a vybraných druhov živočíchov, len ak neexistuje iná alternatíva a výnimka neohrozí zabezpečenie priaznivého stavu populácie dotknutého druhu v jeho prirodzenom areáli.“.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Doterajšie znenie
<br/>
<br/>(2) Orgán ochrany prírody môže v odôvodnených prípadoch povoliť výnimku z podmienok ochrany chránených druhov, vybraných druhov rastlín a vybraných druhov živočíchov, a to len v prípade, že neexistuje iná alternatíva a výnimka neohrozí zachovanie populácií dotknutých druhov; ak ide o druhy vtákov a vybrané druhy živočíchov uvedené v osobitnom predpise, 68a) výnimku na ich lov povoľuje ministerstvo pôdohospodárstva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63709 od Lubo1
Ide hlavne o to, že vždy existuje nejaké riešenie. Stačí prestať v teritóriu chráneného živočícha chovať ovce, včely a dobytok, prípadne, ak ide na krajné riešenia, aj vysťahovať ľudí a zakázať vstup už od II. stupňa ochrany, len aby nedošlo k stretu s chráneným živočíchom. Štát by mal však prioritne chrániť občanov. Zabúda sa na to, že totálna ochrana druhu znamená jeho zánik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63710 od Lubo1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63711 od pytliak
Sorrac, ale zavadzas, dezinformujes a stves. Jasne ze je to urcita finta ochrany prirody, ale vobec sa netyka toho co pises. Nastuduj si lepsie oba zakony (o polovnictve a o ochrane prirody) a potom vyhlasuj zbierku podpisov na pripomienku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63712 od DKo
Vážení, prepáčte, že odbočím, ale kto viete, za čo vyfásol Papo, pribiňácky vrajhovorca, na týchto stránkach zaracha? Inak, na LZ bola táto téma správcom diskusie práve zablokovaná. Tipujem, že práve vďaka jeho spôsobu vyjadrovania, preto vítam, že tu sa mu to vďaka zarachu nemôže podariť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63713 od papo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63714 od DKo
a máš aj niečo rozumné k veci 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63715 od DKo
Lubo požiadal o pripomienky, a nie o podpisy pod nejakú pripomienky. V čom je podľa teba takáto požiadavka zavádzacia, dezinformačná a štvavá? Prečítal si príspevok, alebo ti stačilo vidieť kto je jeho autor?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63716 od pytliak
Nie som ten typ ako ty a papo co musite za kazdu cenu do konfliktov. Chytas sa slovicok vytrhnutych z kontextu (ako dost casto) a nevenujes sa podstate. lubo 1 dezinformuje a zavadza tymto: &quot;Novela dáva takmer neobmedzené právomoci &quot;ochranárom&quot; /nie ŠOP, ale hlavne tretiemu sektoru/ pri marení povoľovania odstrelu chráneného živočícha, v tomto prípade medveďa&quot;. A mozes si byt isty, ze viem o com hovorim. A o.i. pripomienka ak ma byt oficialna, tak bez podpisov je neucinna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63717 od DKo
máš, pravdu som iný ako ty a papo, kedže nepotrebujem pod chvíľou iný prihlasovací nick 8-) a k veci: mne sa nezdá, že by im z nich uberala, takže naďalej im ich poskytuje = dáva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63718 od pytliak
Zjavne s tebou konstruktivna debata nie je mozna. Len pre poriadok, nikdy som tu nijaky iny nick nemal a ani sa nechystam mat. A k veci, tato cast novely sa absolutne netyka tretieho sektoru a uz vobec nie medveda. Mas hrube nedostatky v znalosti problematiky, ked dostudujes (a mozno aj pochopis), tak potom mozeme konstruktivne diskutovat. O osobne utoky a dotahovacky na nepodstatnych slovickach nemam zaujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63719 od DKo
konštruktívna debata nezvykne spočívať v obvinení zo zavádzania, dezinformácií a štváčstva a sprevádzanom vyvyšovaním sa a hrabním sa na dokonalého :x čau a zas napíš niečo pekné a konštruktívne k veci 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63720 od Lubo1
8o8o troska mimo. Ale kto ta ockuje nie je tazke hadat. Ale ako uz je z tvojho nicku jasne, pre teba zakony netreba. Rad by som vedel, kto sa za nickom skryva. Asi by sme boli prekvapeni. Kolko ludi ma kolko nickov. A to akoze proti komu stvem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63721 od pytliak
Lubo, Dusan, asi som bol naivny ked som cakal nieco normalne. Zjavne odborne argumenty k veci vam chybaju, tak skoda dalsej namahy, je to strateny cas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63722 od DKo
naivné by bolo čakať niečo iné za to tvoje obvinenie bez najmenšieho pokusu o vysvetlenie prečo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63729 od Jovic
Pytliak má pravdu. Mimovládne organizácie stratili za posledné roky veľa zo svojich kompetencií a súčasná novela zákona je šitá v prospech úplne iných skupín.
<br/>Treba si ju dať do súvislostí z tohtoročnou novelou zákona o pozemkových spoločenstvách a zistíte, že o ochranárov, poľovníkov alebo medveďov tu vôbec nejde.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line