Pozicanie zbrane

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18796 od dusab
Pozicanie zbrane bolo vytvorené dusab
Je potrebne na pozicanie zbrane nejake povolenie, alebo sa staci pri kontrole preukazat preukazom zbrane? Resp. je mozne si zbran od niekoho pozicat? Mate s tym skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18797 od johny
Odpoveď od johny na tému Pozicanie zbrane
Dušan, majiteľ zbrane musí ísť na OR PZ, kde je zbraň evidovaná a vypísať tasčivo o zapožičaní zbrane. Jeden výtlačok sa založí do spisu a jeden aj s kartičkou bude nosiť pri sebe ten, čo si zbraň požičiava. Robol som to vlani, požičal som guľovnicu kamošovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18798 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Pozicanie zbrane
Je tak ako napisal johny a niekde som dokonca videl i vzor zmluvy k tejto prilezitosti (nevyzaduje sa)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18804 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Pozicanie zbrane
Keď ste už otvorili túto tému - na ako dlho sa dá zbraň zapožičať a čo to stojí - správnew poplatky a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18808 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Pozicanie zbrane
keď som to zisťoval v minulosti, bolo mi povedané, že vypožičanie zbrane musíš nahlásiť do 7 dní. Pri nových zbrojákoch je to jednoduché, pretože so zbraňou mu potom dáš aj kartičku. U nás v rodine nás poľuje viac, čiže nie je problém zbrane medzi sebou si požičiavať. Teoreticky sa môže stať, že ak do tých 7 dní zbraň vrátiš späť zaniká potreba niečo hlásiť - tak mi to bolo aj vysvetlené, s upozornením, že si treba rozmyslieť komu zbraň dávaš, pretože v prípade nenahlásenia si za ňu zodpovedný stále ty ako držiteľ. V prípade, že sa niečo stane by sa muselo dokazovať kto, čo, kedy a ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18833 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Pozicanie zbrane
Takze tam je sedemdnova lehota??? To by sa lahko dalo zneuzit, ze pozical som ju len teraz..........:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18859 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Pozicanie zbrane
asi tak, neviem ako je to teraz, to by som ťa klamal, ale to mi tiež povedal policajt medzi dvermi, že keď poviem požičal som ju dnes tak nič nemôžu povedať - čisto teoreticky. U nás keď si vymeníme zbraň tak vlastne aj tak sme tam obaja, takže je to iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18887 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Pozicanie zbrane
To sa mi zdá čudné, že môžeš niekomu požičiať zbraň na sedem dní bez informovania polície. Ja keď som sa pýtal bolo mi povedané, že potrebujem povolenie a o nijakej sedemdňovej lehote nikto nehovoril. V Čechách to je jednoduché lebo si zoberieš kartičku a flintu a je to. Asi by sme mali požiadať o vyjadrenie právnika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18888 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Pozicanie zbrane
Ja to take jednoduche nemam, mam este stary zbrojak, nemam karticky. ale ma to svoje vyhody napriklad pri prepisovani zbrane, nemusim platit za karticku. Ale tie poplatky ma dobehnu pri predlzovani ZP na buduci rok ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18905 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Pozicanie zbrane
Ešte pred zapožičaním sa musia obidvaja účastníci dostaviť na políciu aj s potrebnými dokladmi ( preukaz zbrane, ZP, PL, atď.) kde sa spíše čestné prehlásenie o zapožičaní zbrane na základe ktorého polícia vystaví tlačivo o zapožičaní zbrane a až potom môže dojsť k samotnému aktu fyzického požičania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18918 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Pozicanie zbrane
U nás je lacnejšie a výhodnejšie,zbraň kúpiť a vrátiť do predajne ako požičať!! Birokracia je 100%.(ak mám vodičák,môžem si požičať AUDI,BMV.....AK mám 30-06sprg,malokalibrovku si vypožičiam s obštrukciami....je to na posmech.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.052 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 391 návštevníkov a žiadni členovia on-line