Nitra 2005

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #915 od eros
Nitra 2005 bolo vytvorené eros
Páni kolegovia,
<br/>
<br/>aký ste mali dojem a hlavne zážitok z výstavy v Nitre? Naše PZ poriadalo zájazd v sobotu
<br/>18.6.2005 a musím povedať, že to, čo sme tam zažili bol doslova šok! Z výstavy sme nemali nič, pretože organizátori túto akciu absolútne nezvládli.Asi nepočítali so záujmom nielen poľovníckej verejnosti.Keď sme sa dostali do výstavného pavilónu, dav nás unášal bez toho, aby sme si mohli pozrieť to, čo sme chceli.Za zmienku stojí aj to, že sa tam nedalo absolútne dýchať, vo vnútri bolo teplejšie ako vonku.Rovnaká atmosféra bola aj v druhom pavilóne, kde by si určite nejeden poľovník rád kúpil niečo pre potešenie poľovníckeho srdca, avšak taktiež z dôvodu abnormálnoho návalu sa to nedalo, aj keď takýto výber potrieb počnúc oblečením a končiac optikou sa len tak skoro pod jednou strechou neuvidí! Myslím si, že organizátori podcenili túto akciu, mali ju rozložit do viacerých pavilónov, aby sme si mohli v kľude pozrieť naše dosiahnuté vysledky a potešiť sa pohľadom na naše trofejel
<br/> eros

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #916 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Nitra 2005
no ja som bol naštastie vo štvrtok nebolo tam veľa ludí a nafotil som všetko od predu aj od zadu :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #921 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Nitra 2005
...no ak ste chceli nieco mat z vystavy tak ste tam museli zostat aspon do nejakej druhej poobede a potom sa to uz dalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #923 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Nitra 2005
Mas pravdu, bolo to nedoriesene. Ale videl si kolko ludi predavalo pred branou vstupenky? Normalne som mal dojem ze clenovia ich kupovali povinne a potom poverovali niekoho nech sa ich zbavi, to ta posledna basta ROH ma nieco do seba.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #925 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Nitra 2005
Nezávidím nikomu sobotňajšiu tlačenicu,ja som bol až v nedeľu popoludní.Stretol som
<br/>dosť priateľov,ktorí tiež nechválili prehustenosť exponátov.
<br/>Vístava bola aj pre deti,no na deti sa zabudlo.Koľko manželiek,laikov a detí rozozná
<br/>lepku mačky a jzveca?Označenie chýbalo-ved¡,načo je deťom katalok?-tak zaznelo
<br/>každú chvíľu-mama čo to je?
<br/>Inak celkovo to bolo pútavé,zvlášť pre nás polovnícku chasu.(v nedeľu popoludní)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #934 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Nitra 2005
V nitre bolo OK hlavne vo štvrtok a vstredu bolo málo ludí.... pre tých ktorí nemali zo sobotnajšej nitri žiadne dobré zážitky tak nech si mrknú fotky z nitri vo fotogaleríí
<br/>[#997#]
<br/>alebo na mojej stránke tam ich je trošku viac ako som dal na galériu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #941 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Nitra 2005
Ja som bol tiez na vystave 18.v sobotu a cudoval som sa ze tam nikto neodpadol pretoze v tych pavilonoch sa to nedalo vydrzat.Tato vystava sa vobec neda porovnat s vystavou v roku 2000,vtedy to tam bolo super.Dufam,ze sa z toho organizatori poucia a o 5 rokov to uz bude mat nejaku tu uroven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #946 od spindor
Odpoveď od spindor na tému Nitra 2005
;/Ja som bol v Nitre na výstave v sobotu, ale ak by to malo pokracovat v takomto duchu aj nabuduce tak nikdy viac!!! Velmi som sa tesil, ze si nafotim nase aj zahranicne hodnotné trofeje a pritom som bol rad, že som sa dostal von mimo pavilon a mohol sa nadýchat cerstvého vzduchu, lebo vo vnútri to bolo na nevydrzanie. Nuz co, dufajme ze nabuduce to bude lepsie a organizátori sa z toho poucia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1051 od kus
Odpoveď od kus na tému Nitra 2005
Na výstave bolo čo pozerať,lenže za akých podmienok.Organizačne na nízkej úrovni.Manželka s dcérou sa zhodli,že nikdy viac.Nevideli poriadne ani v hale ani von pri ukážke kynológov ani sokoliarov.A občerstvenie tiež dopadlo katastrofálne.Potom všetci hľadali občerstvenie v okruhu 500m od výstaviska aj to nebolo bohviečo.Ja som niečo aj uvidel aj nafotil ale s problémami.Bol som sklamaný s organizáciou výstavy.Podotýkam.že sme boli v sobotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1055 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nitra 2005
Bol som na vystave so synom v stredu - prvy den a vsetko bolo v pohode. Vzdy to tak robim, lebo ak sa tam nahrnu davy je to o nicom. Omakal som si Sauer 90. Bol tam v razi 9,3x62 to bola cista radost. Najviac ma zaujali diviacie trofeje. Cakal by som osobne viac dovozcov zbrani a ich tovar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1059 od michal
Odpoveď od michal na tému Nitra 2005
treba ten suer aj kupit, ja polujem sauer 202 v kalibri 9,3x62 a mozem tak zbran ako aj kaliber vrelo doporucit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1085 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
Ivbe, posudzovať SPZ len podľa toho, že niektorí tam predávali lístky a hádzať túto organizáciu do šrotu, je prinajmenšom krátkozraké. Je to jediná organizácia so všetkými svojimi chybami a nedostatkami, ktorá chráni a zastupuje záujmy poľovníkov. Verím tomu, že je tŕňom v oku tých, ktorí na úkor svojich spoluobčanov chcú poľovníctvo sprivatizovať a vytunelovať. Naopak si myslím že ako organizácia (aj keď ako bývalý člen Národného frontu- koneckoncom museli tam byť všetky!) je poslednou baštou rovnosti občanov, kde šte neplatí v plnej miere, pravidlo, koľko máš (možno koľlko si nakradol), také práva máš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1086 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
To čo sa tam odohralo v sobotu, aj podľa môjho názoru bolo nedôstojné. Myslím si, že keď SPZ bude chcieť takúto akciu aj o 5 rokov zorganizovať a spodobným systémom finančného zabezpečenia (medzi iným nákup lístkov členmi SPZ), bude sa musieť pred poľovníckou verejnosťou napr. na stránkach PaR vysporiadať so situáciou, ktorá tam vznikla v sobotu ráno. Ja som napísal dopis do PaR s výzvou k organizátorom a k redakcii aby sa k tomu vyjadrili na stránkach časopisu a pokiaľ budú sa chcieť oprieť na členov a v budúcnosti obdobným spôsobom, mali by nasypať možno trochu popola na hlavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1089 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Nitra 2005
Uz som myslel ze sa nikto nechiti na okridleny vyrok nasho pana ministra. Som rad ze si ho odsudil, ale zaroven som rad ze v dalsej sprave tiez nesuhlasis s predajom listkov clenom SPZ, ktore miestami pripominalo povinne akcie spred 20 rokov. A k tej rovnosti v SPZ mam tiez pripomienky- zucastnil si sa niekedy skusok psov, a bol tam niekto kto bol preferovany lebo mal meno? Bol. Bol si niekedy na skuskach kandidatov, a bol tam niekto za koho sa dopredu niekto prihovoril? Bol. Bol si niekedy na chovatelskej vystave? A bol tam niekto kto bol s prizmurenim oka omilosteny? Bol. Tak ako sme boli za komunistov vsetci rovni, sme si rovni aj v SPZ, to mas zial pravdu. A zial v PZ a PS to pravidlo, ze kolko mas(mozno kolko si nakradol) uz plati...Ak neplati u Vas, tak je my luto, ale bude. A propo nemam nic proti principu jednotnej polovnickej organizacii, ktora chrani zaujmy svojich clenov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1092 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nitra 2005
ivbe mas 100 bodov, bohuzial.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1093 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
Chovám jazvečíkov a viem, že máš pravdu, ale čom som písal ja, je poňatie tohto problému v širšom zmysle. Som aj skúšobný komisár pre skúšky z poľovníctva a viem, že sú všelijaké tlaky. Ale aj to je treba vedieť, že kto ako sa zachová, či pri skúškach alebo na výstavách je vecou toho jednotlivca a nie je možné zato viniť SPZ. Nedávno sme mali prípad, keď sme skúšali jedného synáčka vysokého štátneho úradníka a straníckeho činiteľa. Keďže došiel na skúšky učesaný na pankáča a s prázdnou hlavou, nič mu nepomohlo. Ani jeden zo siedmich skúšajúcich mu skúšku nedal. Takže, keď hovoríš o tých problémoch, tak je treba hovoriť o konkrétnych ľuďoch a nie o SPZ. Nehovoriac o tom, že na výstavách mnohí rozhodcovia nie sú členmi SPZ. Č sa týka skúšpok psov mám aj takú skúsenosť, že keď môj pes bol vysoko najlepší a pes toho preferovaného bol horší, neodvážili sa ohodnotiť ho lepšie ako môjho. Pravda je a to, že som bol na FD, kde jedna pani preferovaná tam doviedla suku, ktorá sa hárala. Zistili sme to až po nástupe, keď nám psi začali robiť &quot;psie kusy&quot;. Faktom je, že mali tú suku vylúčiť a neurobili to. Faktom ale je, že že sa neodvážili páni rozhodcovia laťku nastaviť tak vysoko ako bolo treba. Je to smutné, ale zato zase mohli len tí, ktorí sa rozhodli tak ako sa rozhodli tam na mieste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1120 od michal
Odpoveď od michal na tému Nitra 2005
gabo, to ze ste niekoho vyhodili bola vsetka cest &quot;svetlá výnimka&quot;. Mozno to bola skôr vec osobných antipatií - nakoniec vysoký štátny úradník dokáže viac nasrat ako postrasit no nie?. Z vlastných skúsok si pamätám tú osádku, ktorá skúškami prešla, podotýkam, že komplet všetci urobili. Boli tam prípady, ktoré este na obed rozmýslali do ktorých dverí pôjdu na druhý predmet-pockajú až sa komisári ešte trošku pripijú. Netvrdím, že mali byt vyhodení, nakoniec aj snaha sa cení, aj ked z rozprávania starších boli kurzy kedy, zo 100 kandidátov 50 letelo a niektorí robili až na tretí pokus - mozno o to vic si cenili ked urobili. Osobne poznám prípad, kedy isiel robit chlapík -blbý ako tágo skúsky az niekde na madare, pretože tam bol kamarát toho, ktorý mu to vybavoval a skúšky sa urobili za demizon slivovice - inak nebola šanca, aby to urobil. Treba si vsak položit otázku, kam nás takýto ľudia neskôr dovedú a ci by mozno mnebolo od veci selektovat kurzy na skrátené a riadne podľa možností a schopností záujemcov. Osobne si myslím, že stupeň vedomostí, ktoré sa na skúškach vyžadujú môže zvládnuť okrem úplného blba každý, otázkou je len koľko mu to bude trvat. A este nieco - mozno by aj skúsobní komisári mohli pristupovat ku kandidátom tak, že tento sa asi fakt učil, snaží sa a žial viac už z neho nedostanem tak mu to dám, pretože viem, že lepšie to už nebude a tento nevie - lebo to odflákol a má pritom na to, aby to vedel lepšie, takže to bude musiet opakovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1127 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
Michal, myslím si, že keď chceš vodičský preukaz, musíš splniť určitý limit. Prečo by to malo byť inakšie v prípade skúšok poľovníctva. Dať do ruky zbraň niekomu, ktorý nie je spôsobilý prakticky a odborne teoreticky túto činnosť vykonávať, myslím si že je vrcholne nezodpovedné. Hlavne v tejto dobe, keď poľovníctvo má toľko neprajníkov. Na druhej strane máš pravdu v tom, že nie sme rovnakí, niekto sa môže dostať to do trémy, že nevie rozumné slovo povedať. Ja sa držím toho, že o každom predpokladám, že je dobre pripravený a snažím sa z neho dostať všetko &quot;aj proti jeho vôli&quot;. Tí, ktorí sa pripravili takto majú šancu sa &quot;chytiť&quot;, tí ktorí sa nepripravili majú smolu. Jeden môj starý kamarát hovorieval, že &quot;v každom človeku je niečo dobré, len je to treba vedieť objaviť&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1128 od michal
Odpoveď od michal na tému Nitra 2005
Nakoniec, netvrdím nič iné ako ty, len som tým chcel povedat, že je podivné akí ľudia dnes prechádzajú skúškami a s akými vedomostami. Osobne som sa ucil tak styri dni a preletel som to vsetko za necelé 2 hodiny-ak by som to mal porovnat co len s jednou statnicou bola to &quot;brnkacka&quot; a preto som bol v udive, aké problémi niektorí mali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1132 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nitra 2005
U nas na skuskach z 30 ludi 5 vyletelo a niektory aj treti raz. Bol tam chlap co to skusal 5 krat, asi bol lahko retardovany. Skusobnych komisarov by som zrusil a podme na podrobne anonymne testy s anonym. cislami a urcitou hranicou z kazdej oblasti, napr. alebo z celkovym dosiahnutym poctom bodov. A potom sa pri zaverecnom uctovani ukaze kto na kolko napisal i ked samozrejme zmenit to by bolo tazke. Byt clenom komisie je urcite prijemne, obed, pijatika, stretnutie s kamaratmi a niekedy robia skusky aj dievky. Podobne to prebiehalo aj u nas i ked pocit zodpovednosti som mal osobne velky a ani na maturu som sa tolko neucil. Vysypal som to a bolo.Skor by som urcil nejaku skusobnu lehotu po skuskach, kym by polovnik mohol poziadat o clenstvo v zdruzeni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.060 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line