STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3124 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
leon nic v zlom ale na to aby som ulovil prasa mam gulu a snazim sa strelit tak aby sa netrapilo . pes nech mi ho nazenie a podrzi ale porcovat ho nemusi . a po polovacke este chodit davat psa kontrolovat vetosovi ci nie je dolamany , potrhany a pod. tak to naozaj nemusim .
<br/>ked sa na to tak pozeram tak je to take ubohe ako psie zapasy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3127 od Akela
Odpoveď od Akela na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Piatok, sobotu, nedeľu idem niekde k Námestovu na spoločnú. Dúfam, že budem mať šťastie a teším sa na nádhernú zimnú prírodu a nové kontakty s tamojšími poľovníkmi. V pondelok napíšem, kde sme presne boli a ako to prebehlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3128 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Mluvíš mi z duše. Když už budu mít psa, který mi bude zaštěkávat prasata tak se k nim pokusím na dostřel přiblížit a umístit vhodnou ránu. A hotovo. Jasně že mezi myslivcemi je psousta psů, kteří jsou zašívaní x-krát, ale na videu jsou psi zabijáci. Takovou bestii bych doma nesnes. Zdá se mi, že na tom videu se střílí až když je to prase opravdu potrhané a v agonii. Není na některém dokonce vidět pes s přeraženou spodní čelistí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3129 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
myslim ze ano .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3130 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Chlapi ja si myslím že nepotrebuejme aby nám psi zabíjali diviakov to nieje polovačka.
<br/>Veď ak vidíte ako vám psík drží diviaka a vy prídede na dostrel aka je to pekná polovačka. Ved keby sme mali takych psov tak nepotrebujeme poriadať žiadné skušky duričov ani chovať takéto plemena čo by bolo na velku škodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3373 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Kamarát strieľal na jelenicu ale na nástrele nebola barva ani striž.Prešli sme asi 100m.smerom kadiaľ unikala zver ale nič sme nenašli.Kamarátovy som povedal že tak za 5h.pôjdem aj zo psom na nástrel a potom budeme z toho múdrejší.Psík Gero, Hanoverský farbiar si overil nástrel a začal ma viesť tým smerom kadiaľ zver unikala, viac ako 200m.od nástrelu zastavuje a ukazuje mi prvú barvu.Od prvej barvy sme prešli 2,5km.a po celej dráhe stopy bolo veľa barvy no namiesto k jelenici ma psík doviedol k vývrhu.Čo sa vlastne stalo?Člen nášho združenia bol vonku aj zo psíkmi a zbadal už veľmi vyčerpanú jelenicu tak ju dostrelil,.začo som mu vlastne vďačný veď ukončil jej trápenie.Očo mi vlastne ide?
<br/>Je to člen poľovnej stráže.Nebol zapísaný v knihe návštev revíru a nakoniec nebol ani vo svojom úseku.
<br/>A ďalej, jelenici vyrezal grandle a nechal si aj poľovnícke právo, skrátka správal sa ako by on bol strelec. Podľa mňa platí poľovnícke pravidlo prvá guľa, druhý brok.Aj takýto,,poľovníci“sú medzi nami len sa otom nepíše....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3375 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Podľa mojich vedomostí člen poľovnej stráže, sa nemusí zapísať do knihy návštev revíru pokiaľ ide vykonávať činnosť spojenú s touto funkciou. Ako náhle ide do revíru aj s úmyslom zver loviť je povinnýsa zapísať do knihy ako hociktorý druhý člen združenia. Určite porušil aspoň zákon o poľovníctve. A čo sa týka tej ulovenej zveri, tak snáď ešte stále ctíme tradície ako hovoríš Prvá guľa posledný brok. On ju síce dostrelil ale nebol lovec jelenice. Ta, že ani poľovnícke právo mu nepatrilo. To je môj názor. Inak je to obyčajné sebectvo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3376 od Akela
Odpoveď od Akela na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
To čo napísal hájnik je klasický postup poľovnej stráže aj u nás. Ty si napísal ako by to malo byť. Bohužiaľ sa to nedeje a podľa informácií aj mojich kamarátov členovia poľovnej stráže v mnohých prípadoch zneužívajú svoje postavenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3377 od steyr
Odpoveď od steyr na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Nie je mi celkom jasné, prečo by sa člen poľ.stráže nemal zapisovať do knihy, veď ide najmä o jeho vlastnú bezpečnosť!!! Už len preto, že vstupuje do revíru so zbraňou, je povinný sa zapísať. Veď aj lov škodnej je lovom a spravidla má aj on pri sebe povolenku podľa sezóny atď. Toto je možné upraviť v domácom poriadku. Je v záujme všetkých členov PZ, aby táto činnosť bola vykonávaná, ale nie v rozpore so zásadami bezpečnosti a základnými pravidlami ustanovenými v zákone a popr. v domácom poriadku. Spýtaj sa, Hajnik,či pán člen vykonal zápis o kontrole a čo do neho uviedol! Prikladám povinnosti.
<br/>(3) Člen poľovníckej stráže je povinný
<br/>a)pri výkone služby nosiť na viditeľnom mieste služobný odznak a na vyžiadanie preukázať sa preukazom poľovníckej stráže,
<br/>b)kontrolovať výkon práva poľovníctva podľa tohto zákona a všeobecne záväzných právnych predpisov vydaných na jeho vykonanie,
<br/>c) vykonať neodkladné opatrenia na odvrátenie vzniku ďalších hroziacich škôd v poľovnom revíri na zveri a na poľovníckych zariadeniach,
<br/>d)odovzdať orgánom Policajného zboru odňatú poľovnícku výzbroj,
<br/>e)bezodkladne oznamovať orgánom činným v trestnom konaní podľa povahy veci porušovanie predpisov v poľovnom revíri, obvodnému lesnému úradu a užívateľovi poľovného revíru,
<br/>f)viesť záznam o vykonanej službe,
<br/>g)zapísať sa do knihy kontrol, ak ide len o kontrolu v poľovnom revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3379 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Napísal si to úplne správne. Mnoho z týchto ľudí si myslí, že ako člen poľovníckej stráže
<br/>má neobmedzené práva. A toto by sa v združeniach nemalo tolerovať, lebo to vedie presne k takýmto prípadom. Dokonca aby som to už dotiahol do konca , tak napríklad aj poľovný hospodár je povinný mať u seba riadne vyplnenú povolenku k k lovu ako aj osoby v jeho doprovede( nie ako pred tým) a to z dôvodu, že zákon hovorí, že lovec neodkladne po ulovení zveri toto poznačí do povolenky k lovu a ešte pred manipuláciou označí zver plombou. A keby ju nemal kam by to zapísal? Zdar všetkým pravým poľovníkom, čo si ctia tradície a nevysvetlujú si pravidlá po svojom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3384 od leica
Odpoveď od leica na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
No ja mám na to trošku iný názor ako všetci čo sem zatiaľ písali. Všetky povinnosti člena poľovnej stráže sú hlavne zakotvené v miestnom poriadku, ak nie na to je členská schôdza aby dopracovala medzery, ktoré vznikli. V každom prípade sa musí každý kto ide do PR so zbraňou zapísať z hladiska bezpečnosti seba i iných. No a k tomu čo urobil pán v prvom príbehu mi nedá sa tak trošku pousmiať nad ľudskou lakomosťou. Kľudne mohol urobiť to čo urobil, ale po objasnení skutočností sa mal strelca spýtať čo chce urobiť s poľovným právom. Určite by sa nejak dohodli. Ja osobne by som mu dal iba časť, lebo zvyšok patrí psovi, resp. jeho majiteľovi, ktorý bol na dohladávke.
<br/>Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3385 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
home.snafu.de/l.moeller/
<br/>- poučná nemecká stránka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3400 od jager
Odpoveď od jager na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Leica, poslaním kniha návštev revíru nieje zabespečovať našu ochranu pred poranením strelnou zbraňou. Tú si zabespečíme tak, že sa najskôr presvedčíme či strieľame na ten druh zveri na ktorý máme povolenku a zároveň, či strieľame v takom smere aby neboli ohrozené životi ľudí a ich majetok. Lebo ak by toto nebola pravda, tak ja sa pýtam, do akej knihy sa zapíšu iný návštevnici lesa, ako sú turisti, hríbari a iný? O tom načo slúži kniha návštev revíru snáď niekedy inokedy. K hajníkovmu príspevku. Poľovníkovi, ktorý nectí poľovnícke zvyki a tradície je posolstvo starých jágrov ukradnuté. Preto si myslím, že je zrelý na poučenie výborom PZ, ak toto náhodou nezavinili práve členovia výboru a to tým, že na schôdzach preberajú rôzne žabomyšie problémi a nenajdú si čas aby svojích členou s času na čas poučili o správaní sa pri podobných situáciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3401 od DKo
Odpoveď od DKo na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Hajnik, nech ti je poučením, že psa si treba vychovať tak, aby si sa zaňho nemusel pred kamarátom hanbiť a mohol ho brávať so sebou, keď ideš s kamarátom8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3402 od steyr
Odpoveď od steyr na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Leica, ja som citoval zákon a žiaden domáci poriadok z neho nesmie vybočiť! Je smutné, že v nejakom PZ takéto móresy tolerujú. U nás, našťastie, chápeme výkon poľ.stráže ako ochranu pred cudzími, nie ako špehovanie vlastných, preto nemá nik problém so zapisovaním sa do knihy. Naopak, nezapísanie sa je považované za hrubý priestupok a je aj verejne pranierované (ale to sa stalo ozaj len výnimočne, za roky možno 2-3 prípady.) Najhorším javom v PZ je závisť a podozrievanie, preto sa snažíme byť veľkorysí a prajní. Preto by som nemenil partiu. Jasné, všade sa čosi vyskytne, ale silné jadro členov nedovolí zvôľu ani výborníkom, ani nikomu. Ak by to bolo inak, tak predám flinty, vezmem foťák a nájdem pokoj v tom istom lese a bez tiežkamarátov.
<br/>Čo sa týka tradícií, tak len tie robia poľovníctvo krásnym, ušťachtilým a dôstojným. Bez nich by to bol len bohapustý komerčný lov - a ten sa mi hnusí!!! Kto na to, aby ich ctil a rešpektoval nemá, nepatrí k nám a v rámci samoočistných mechanizmov by sme ich mali odstrániť, aby si ani neškrtli, nie to, aby vôbec dostali šancu poľovať! Ja som z lesníckej a poľovníckej krvi a nenechám zhovädiť chrám, čo pre nás vybudovali tí páni poľovníci pred nami! A ten, čo povie, že poľuje len preto, aby obdivoval krásy prírody je pokrytec. Máme v sebe aj krv lovcov, mali ju páni grófi, aj naši oveľa chudobnejší otcovia, ale v prvom rade to boli ochrancovia, chovatelia, dobrí a spoľahliví kamaráti, čestní chlapi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3423 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
DKo prepáč ale neviem očom vlastne píšeš a ako si prišiel k názoru že mám nevychovaného psíka.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3425 od jager
Odpoveď od jager na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Prosím ťa môžeš vysvetliť, ako vlastne si pochopil hajníkov príspevok. Lebo ja sa priznám, že neviem o čom píšeš.:liar::liar::liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3426 od johny
Odpoveď od johny na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Tiez som to nejako nepochopil ... ved ten psik urobil svoju robotu poctivo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3430 od leica
Odpoveď od leica na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Johny ten pán čo mi mal dať tú montáž je stále nedostupný, preto som sa Ti doteraz neozval. Ked budem mať niečo nové tak sa určite ozvem.Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3432 od johny
Odpoveď od johny na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Sedi vec, len prosim nezabudni lebo hned ju odnesiem puskarovi, ktory mi robi ten dvojak. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line