STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5687 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
inak chlapi jedna sa o kaliber 577 tyranosaurus - zeby kaliber buducnosti ??? :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5698 od mildo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9370 od LEON
Odpoveď od LEON na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
zvuky zvěře sice to jsou zvuky na mobil ale je to docela zajímavýwww.huntingtones.com[/]tady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20538 od Mikiks
Odpoveď od Mikiks na tému STRÁNKY KTERÉ SE VĚNUJÍ LOVU
Tak na toto musím reagovať. Jager, to čo si napísal nie je celkom pravda. Nie vždy je zlé nasadiť psa na čerstvú stopu. Vysvetlím Ti aj prečo: 1, Zober si takúto situáciu. Keď postrieľaš srnca ale hlavne diviaka v letných mesiacoch ( júl-august), a nešiel by si so psom čím skôr za ním, vieš čo sa stane? Z 5-6 hodín ako píšeš Ty, sa divina dokáže znehodnotiť na toľko že nemusí byť vhodná na konzumovanie. Ak ešte si postrieľal na mäkko tak ani nehovorím. Nepomôže Ti ani keď by si zvera čím skôr vyvrhol. V tele zveri pri vysokých teplotách hlavne v lete, prebiehajú procesy, ktoré nemožno zastaviť. Je ale ovšem možné ich v dostatočnej miere spomaliť, aby nedošlo ku znehodnotení diviny. Tak uvažuj čo sa stane, keď postrieľaš diviaka na mäkko v lete a nepôjdeš za ním hneď ale až za 5-6 hodín, ako si napísal. Pritom diviak môže byť od nástrelu 300 metrov. V takomto prípade je lepšie nasadiť psa na stopu hneď ako neskôr. 2, Ak psa nasadíš hneď, tak máš väčšiu šancu že ho ten pes dostihne alebo nájde ako povedzme za 6 hodín. Samozrejme, nemusí to platiť vždy. Niekedy je lepšie počkať ako sa unáhliť, to ale záleží od situácie, zveri....
<br/>3, Záleží aj na tom, na aké miesto si zver postrelil: noha, bachor, pečeň.. Akým kalibrom, strelou, pod akým uhlom, na akú vdialenosť...
<br/>Proste, je tu veľké množstvo faktorov ktoré Ti sami naznačia alebo povedia, či psa nasadiť hneď alebo nie.
<br/>Som profesiálny poľovník a so zverou a dohľadávkou mám dosť skúseností, aby som mohol toto napísať. Inak mám dvoch psov, Bavorského farbiara a Slovenského kopova.
<br/>Tieto veci viem preto, lebo ako profesionál lovím zver na dodávku. To znamená, keď by sa mi stalo že postrelím zver a náhodou by sa mi znehodnotila, tak všetkú škodu hradím sám. Tak pochop, že znehodnotená divina neposlúži ani Tebe ani ostatným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24692 od karasek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 384 návštevníkov a jeden člen on-line