Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8093 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Michal, písal som o kontrole nad projektom EU LIFE. Pokiaľ mimovládky financujú iné subjekty, je na nich aby si kontrolovali využitie poskytnutých financií.
<br/>A mimovládiek je na Slovensku veľmi veľa. Občianske združenie (kvôli 2% z dane) má dnes už asi každý športový klub, škola, kostol, atď.
<br/>A pokiaľ máš nejaké konkrétne podozrenie na našu organizáciu, tak to napíš konkrétne.
<br/>A nedostáva náhodou aj SPZ nejaké dotácie alebo príspevky? A ja tu nespochybňujem ich využitie len preto, že je to na prospech rozvoja poľovníctva.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8096 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Som písal vseobecne a skúsenosti su z doby, kedy este 2% neboli. Tak ked chces písat nieco, co by malo mat realny základ, tak napíš, že vo vašej organizácii sa také praktiky nevedú, ale nie všeobecne na všetky obč. združenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8097 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
a este nieco, ked realne rozmýšľaš, tak možeš jedine potvrdiť, že využivanie fondov a projekty su jedna velka spinavosť, lobing a korupcia. Takže niet o čom 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8101 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Michal, ja naozaj nemám záujem neustále sa tu nechať vťahovať do rôznych nezmyselných filozofických diskusií. To že u nás je veľká špinavosť, lobing a korupcia, to vie predsa každý. Ja ale nie som zodpovedný za to ako rôzne občianske združenia (vrátane SPZ) otáčajú peniaze. Som obyčajný nezávislý (od akejkoľvek politickej alebo náboženskej ideológie) človek ktorého zaujíma príroda. Som členom Ochrany dravcov na Slovensku lebo sa špecializujem na dravé vtáky. Tak ako si Ty člen SPZ, lebo si poľovník. A ani jeden nie sme zodpovedný za to, čo sa v našich organizáciach deje.
<br/>Podaktorí ste si tu so mňa urobili súkromný terč len preto, lebo som otvorene priznal, že nie som poľovník. Ubezpečujem Vás ale, že keby som chcel útočiť proti poľovníctvu, tak to dokážem omnoho účinnejšie ako niektorí mladí ochranári. Nerobím to, lebo by som klesol na úroveň demagógov, a tých naozaj nemám rád.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8102 od papo
Odpoveď od papo na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Ahoj Jovic!
<br/>Potichu sledujem, ako sa to tu vyvíja. Tentoraz nie ku faktom, ale zacitujem ťa:
<br/>
<br/>&quot;A ani jeden nie sme zodpovedný za to, čo sa v našich organizáciach deje.
<br/>Podaktorí ste si tu so mňa urobili súkromný terč len preto, lebo som otvorene priznal, že nie som poľovník. Ubezpečujem Vás ale, že keby som chcel útočiť proti poľovníctvu, tak to dokážem omnoho účinnejšie ako niektorí mladí ochranári. Nerobím to, lebo by som klesol na úroveň demagógov, a tých naozaj nemám rád.&quot;
<br/>
<br/>Som tolerantný (väčšinou), ale to už sa ma týka osobne!
<br/>Naozaj nie si spoluzodpovedný za to, čo sa v tvojej organizácii deje, tak ako sme aj my?
<br/>My sa snažíme svoje problémy riešiť, a ver mi, že mnohí prišli aj o poľ. lístok za také priestupky, čo by si ty pokladal za prešľap, banalitu.
<br/>
<br/>A neuraz sa, &quot;keby som chcel útočiť proti poľovníctvu&quot; je trochu silná káva. Snáď nestrácaš nervy?
<br/>
<br/>Naozaj si myslíš, že bez ohľadu na autorov, sú naše výhrady (na výnimky) neopodstatnené? A ešte niečo, keď nechcem niesť zodpovednosť za činnosť svojej organizácie, tak so zdvihnutou hlavou odídem. So zdvihnutou hlavou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8104 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Papo moja chyba. Zase som doplatil na to, že som chcel rýchlo niekoľkými vetami odpovedať a Ty si si to vysvetlil po svojom.
<br/>&quot;A ani jeden nie sme zodpovedný za to, čo sa v našich organizáciach deje&quot;
<br/>Myslel som tým využívanie financií v našich organizáciach. Reagoval som na Michalov názor na využívanie fondov.
<br/>A ubezpečujem Ťa, že ak by sa v našej oganizácii robili veci, ktoré sú v rozpore s mojími zásadami, tak odídem so zdvihnutou hlavou.
<br/>A nestrácam nervy. Ukáž mi jeden môj príspevok na tomto fóre, kde by som používal demagógiu na útok proti poľovníkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8110 od papo
Odpoveď od papo na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Jovic, tvoje porýpnutia sa ti jednoducho vracajú
<br/>
<br/>(A viem, že aj niektorí šikovní poľovníci si dokážu z výkonu poľovného práva urobiť dobrý biznis. ...
<br/>...Reagujem na slová, ktorými v tejto diskusii „ajko“ vychvaľuje sokoliarov. Každoročne sú na Slovensku vykradnuté hniezda vzácnych druhov dravcov. Napr. minulý rok nejaký darebák vybral hniezdo orla kráľovského v Bratislavskom kraji. Pýtam sa, kto iný ako sokoliar - chovateľ, ktorý s dravcami kšeftuje, vykradne hniezdo orla.
<br/>Týmto netvrdím, že všetci sokoliari sú rovnakí. V každej záujmovej skupine sa nájdu normálni ľudia a aj darebáci. Tak je to bohužiaľ aj v SPZ.)
<br/>
<br/>Problémik je v inom, sme zodpovední aj za to zlé, čo sa unás deje. Kto z fóra,alebo tvojich známych sa zastáva neprávostí? Ty v diskusii radšej uhneš aj pred priamou odpoveďou - Je v súlade s tvjim svedomím napr. postoj SOVS ku kormoránom? Alebo napr. k vlkom, ktorí potrhajú ovce, dobytok a vôbec nie kvôli potrave? Medvede, ktoré si sedia v dedine na mostíku a ľudia nemôžu ani do práce? Alebo telefonáty medzi susedmi, aby nepúšťali deti von, pretože v záhrade sú macovia?
<br/>
<br/>Jovic, neprezentuj svoj postoj a názory ako prístup tvojej organizácie! Sú v príkrom rozpore a to je to prečo to sem tam od nás kúpiš. Sú tu aj múdri prispievatelia, skús to prezentovať na druhej strane. Nie sme nepriatelia ani tvoji, ani nikoho, kto príde s niečím podnetným, ako nejaký problém riešiť. A za seba ti poviem že som zlý k tým ,čo škodia pod akým koľvek pláštikom. Myslím, že ak chceš pokračovať v tvojej prospešnej práci, budeš musieť hodnotiť v prvom rade svoje okolie, aby si v plnej miere pochopil veci, o ktorých sa tu vedú aj emotívne diskusie. Je to princípoch. Howgh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8113 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Jovic, bez urážky, najprv napíšeš, že podliehate prísnej kontrole za využívanie prostriedkov z fondov EU, a že nie je to také ľahké. A potom napíšeš, že je bordel pri čerpaní grantov, lobing, korupcia, že nemôžeš niesť zodpovednosť za to, co robí vedenie organizácie. Tak potom je trochu choré tvrdiť, že organizácie v globále sú čisté (hoci vy by ste aj boli), ked to zároveň popreš. Poukazovať na neschopnosť polovníkov robiť projekty, je uplne bez reálneho základu, hlavne ked druhou vetou potvrdíš, že granty sú o lobingu atď.
<br/>
<br/>A po pravde, pre polovníkov sú granty v zásade nezaujímavé, hlavne ak prevažnú časť prostriedkov zlhtnú rôzni odborní konzultanti zo zahraničia.
<br/>A este k tej kontrole zo strany EÚ. Nejde o nic iné, len aby sedela ľavá strana a pravá strana jedného hárku. Takých cicinov, čo kontrolujú podla predpisov, ktoré nemajú nic spoločné z realitou, ani zo zdravým úsudkom sme uz zažili. A hlavne ide o to, aby sa chyba nasla, že? Ved teda napíš, ako ta kontrola prebieha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8114 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Papo, vidím, že si prelustroval celé fórum.
<br/>Ale aj na tejto ukážke z môjho starého príspevku vidíš, že nehádžem všetkých poľovníkov (alebo sokoliarov) do jedného vreca. Princíp kolektívnej viny je predsa veľká blbosť. Tak isto ale neuznávam keď sú všetci ochranári hádzaní do jedného vreca. V mojich očiach je aj normálny poľovník ochranárom.
<br/>Ja naozaj nemôžem zato, keď napr. nejaký mladý nadšenec niekde vyhlási, že &quot;z vlkov sa stanú vegetariáni&quot;.:) alebo niekto nesúhlasí z reguláciou počtu kormoránov.
<br/>Papo, každá strana má iný názor na mnohé témy. To čo považuješ za správne Ty, to druhá strana vidí presne naopak. V živote je to ale väčšinou tak, že každá strana má svoj kúsok pravdy.
<br/>Nie som alibista. Ale ani nevnímam problémy čiernobielo. Snažím sa viac čítať a počúvať (aj názory poľovníkov), ako prezentovať vyjadrenia v problémoch, o ktorých nemám dostatočné vedomosti. A predstav si, že aj vďaka informáciam od poľovníkov som si poopravil svoj názor na niektoré veci. A aj preto som doteraz nezutekal z tohto fóra. Aj keď sa tu niekedy cítim ako &quot;zajac na poľovačke&quot;.
<br/>Papo, keď budeš mať nejaký problém s dravými vtákmi, rád si s Tebou pokecám.To je oblasť v ktorej sa trochu vyznám.
<br/>A pokiaľ ide o môj názor na situáciu s kormoránom, vyjadril som sa predsa jasne v príslušnej téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8115 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Michal, táto debata naozaj nikam nevedie. Ty si jednoducho moje slová vysvetlíš vždy tak, ako Ti to vyhovuje. Zjavne tu máte podaktorí z toho veľkú zábavu.
<br/>Končím s odpoveďami na nezmyselné témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8116 od papo
Odpoveď od papo na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Jovic, nelustrujem, bol to náhodný výber.
<br/>Ešte raz:
<br/>Poukáž na chybnú, nepodloženú, škodlivú koncepciu SPZ vo vzťahu k zveri.
<br/>A zamysli sa, koľko aktivít, chybných doporučení, zlých koncepcií sme sa za posledné roky dožili od ochranárskych združení, ktoré fyzicky poškodili zver!
<br/>Nediv sa potom tónu, alebo zvýšenej citlivosti.
<br/>Vo všetkej vážnosti ečte raz: budeš musieť hodnotiť v prvom rade svoje okolie!
<br/>Aj keď mi naozaj neprináleží hovoriť za ostatných, myslím, že ti tu mnohí držia palce. Ale tak ako sa snažíme robiť si poriadky u seba, tak to chceme aj po iných. Potom aj spoločné výsledky úsilia o ochranu budú ďaleko lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8118 od michal
Odpoveď od michal na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Jovic, to bude asi tým, že ja som realista a realitu si nikdy neprifarbujem na ružovo. Nehrám sa na pravdu, ale pravdu a nič len pravdu a realitu rešpektujem. A v rámci takéhoto prístupu konám a volím prostriedky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8137 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Viacerí tu píšete o hrdom odchode so vztýčenou hlavou následkom nemohúcnosti pohnúť s aroganciou moci. Možno ste už počuli a aj poznáte cca 60 kg chlapíka, ktorému sa podarilo dostať Angličanov z Indie. Nebola to sranda a isto i jemu by sa lepšie meditovalo zalezenému kdesi v jaskyni, ale on okrem hrdosti dokázal v sebe nájsť aj silu a poraziť súpera jeho vlastnými zbraňami. U nás máme jedno pekné príslovie: zabudol vôl, že teľaťom bol. Možno by sme ho mali častejšie pripomínať kompetentným a hlavne tým, ktorí vodu kážu a víno pijú. A robiť to vo vzájomnej úcte, aby pochpili, že to ich rozdeľuj a panuj na nás dole príliš neúčinkuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8170 od papo
Odpoveď od papo na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
V žiadnom prípade som tým Jovica nenabádal k odchodu zo svojej organizácie. A už vôbec ho nechcem ani odtiaľto vystrnadiť. Myslím, že svoju záľubu berie vážne a zodpovedne a držím mu palec. Ale vôbec mu nezávidím niektorých spolubojovníkov, od tých by sa mal dištancovať, lebo škodia poctivým a čo je najhoršie, zaštíťujú sa práve ich prácou! A ak sa cíti nemohúci, u nás podporu i pomoc určite nájde. Určite je hrdý na svoju organizáciu a možno mu aj prekážajú niektoré veci. Nie však každý je Mahatma(kde by nabral 60kg).
<br/>
<br/>Ospravedlňujem sa Jovicovi, ak som sa ho dotkol, bolo to skôr myslené tak , aby porozmýšľal, či my sme tí s etrémistickým zmýšľaním - budovať si svoje na škodu iných.
<br/>On je snáď jediný člen SOVSu, ktorý sa tu dokáže prezentovať so zdravým úsudkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8173 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Je mi velmi luto, ze tu vsetci takto narazate na Jovica ako jastraby do výra na výrovke. Ako si tu tak citam tie jeho nazory atd. usudzujem ze je to jeden rozumny clovek s laskou k prirode. Kiez by aj medzi polovnikmi bolo viac takychto ludi.
<br/>Co sa tyka tych grantov z EU. Granty su ci sa tu pre nich budeme rozculovat viac alebo menej nic tym nezmenime. A myslim ze teraz je to trocha lepsie, aj ked sa na tom vela ludi nabaluje aspon nieco zvysi aj na ucel na ktory boli poskytnute. Inokedy sa vsetko stratilo kdesi na ministerstva alebo na vyvolenom urade u vyvolenych ludi. Myslim ze na granty nadavaju ludia ktory v zivote ziaden grant nedostali. Keby vo vyboroch organizacii nesedeli ludia s cervenym nosom od rumu a vekovym priemerom 60 rokov a vyssie vyzeralo by to aj v SPZ inac. Nic proti mnohorocnym skusenostiam starsich ale mnoho predsedov a hospodarov... nema ani ponatia ake vselijake granty ekzistuju a ako ma vyzerat taky projekt. Ved najjednoduchsi sposob ako ziskat peniaze je dvihnut clenske prispevky a je to bez roboty s projektom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8178 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Ked to tak citam kol do kola, zas a zas, nemozem sa zbavit pocitu, ze pod nickom Jovic sem pise viac ludi. Akoby sa striedali za klavesnicou. Ale je to len nejaky vnutorny pocit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8182 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Zaujimalo by ma ake granty existuju a troska viac informacii o nich, z ktorych by mohli cerpat prostriedky aj polovne zdruzenia na svoju cinnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8194 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Pytliak, pod nickom Jovic píšem len ja sám.
<br/>Napíš konkrétne, ktorý príspevok v Tebe vyvolal ten vnútorný pocit. Možno som sa zabudol niekde odhlásiť z počítača a niekto to využil.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8195 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Nebolo to nic konkratne, len som mal taky nejaky vnutorny pocit. Mozno tie posledne dva prispevky z 6.juna, ale nie je to nic konkretne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8200 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Tlačová beseda SPZ a SKS z 30.5.2006
Aj Jovic má právo na dni s horšou náladou alebo menšou trpezlivosťou... ;)
<br/>Ale je fajn, že ho tu máme.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 461 návštevníkov a žiadni členovia on-line