polovnici a psychotesty

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57117 od army9
Odpoveď od army9 na tému polovnici a psychotesty
Bubi vytrcil ju nato aby ho "napadla" a mohli strielat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57120 od kurt
Odpoveď od kurt na tému polovnici a psychotesty
papo nezabúdaj, že zviera na slovensku nemá právo brániť sa a taký pojem ako je obrana zvieraťa trestný zákon ani nepozná. Zviera vždy len útočí a úbohý človek hoc aj provokatér sa vždy len bráni. Ty riešiš morálnu rovinu a tam s tebou súhlasím. Ja riešim legislatívnu rovinu a tam ma nepresvedčíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57133 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému polovnici a psychotesty
suhlasim.. hatara to trochu nezvladol. pri prvom odchyte, ci presune prisiel veterinar z bojnickej ZOO a uspal ho sipkou z dialky.. teraz mu ju chcel hatara pichnut rucne? naco to chytanie z dvery? potom sa cudoval, ze sa maco branil..
<br/>
<br/>navyse riaditel PZ MT sa vyjadril, ze medved po vystrele policajta na tochto policajta zautocil a preto ho zastrelili.. nic take som nevidel na tom videu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57161 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnici a psychotesty
vítam korektnú debatu a ,,presviedčanie sa,, ;) len tak si môžeme vytvoriť podľa možností čo najobjektívnejší názor. znovu som nakukol do zákona 543/2002 ako to vlastne rieši. a našiel som:
<br/>[r]§ 4
<br/>Všeobecná ochrana rastlín a živočíchov
<br/>(1) Každý je pri vykonávaní činnosti, ktorou môže
<br/>ohroziť, poškodiť alebo zničiť rastliny alebo živočíchy,
<br/>alebo ich biotopy, povinný postupovať tak, aby nedochádzalo
<br/>k ich zbytočnému úhynu alebo k poškodzovaniu
<br/>a ničeniu. [/r]
<br/>to je základ. ďalej som našiel:
<br/>§ 36
<br/>Zakázané metódy a prostriedky odchytu
<br/>a usmrcovania chráneného živočícha
<br/>
<br/>[r]§36 b) akékoľvek formy odchytu a zabíjania z dopravných
<br/>prostriedkov. [/r]
<br/>a to je už vážnejšie.
<br/>
<br/>[r](2) Orgán ochrany prírody môže v odôvodnených
<br/>prípadoch povoliť výnimku z podmienok ochrany
<br/>chránených druhov, vybraných druhov rastlín a vybraných
<br/>druhov živočíchov, a to len v prípade, že neexistuje
<br/>iná alternatíva a výnimka neohrozí zachovanie
<br/>populácií dotknutých druhov; ak ide o chránené
<br/>druhy živočíchov, ktoré sú zároveň poľovnou zverou,
<br/>výnimku možno povoliť až po dohode s ministerstvom
<br/>pôdohospodárstva.
<br/>
<br/>c) v záujme ochrany zdravia a bezpečnosti obyvateľov,
<br/>bezpečnosti štátu alebo z iných dôležitých verejných
<br/>záujmov výrazne prevažujúcich nad záujmom
<br/>ochrany prírody a krajiny vrátane sociálnych a ekonomických
<br/>dôvodov s priaznivými dôsledkami na
<br/>životné prostredie, [/r]
<br/>
<br/>a tu vyslovím presvedčenie, že situácia sa mala riešiť už pri prvej návšteve maca v sučanoch a martine. nespochybniteľne maco nebol agresívny a jeho správanie sa dalo charakterizovať ako správanie sa v núdzi a opísať ako hľadanie pomoci. keďže v tejto republike si mžp sr neplní povinnosti a nie je vybudovaná kapacita v zmysle zákona - záchytné alebo rehabilitačné stredisko - ktoré malo maca prijať na prechodnú dobu, malo byť okamžite vydané povolenie k odstrelu, nakoľko bolo naprosto zrejmé, že uspatie a prevezenie maca do neznámeho prostredia bude len prevezenie nevyriešeného problému. bohužiaľ v kontexte tohoto bol odstrel jediným možným riešením, a zas si niekto nesplnil povinnosti v zmysle zákona!!!
<br/>
<br/>áno máš aj pravdu, že je to legislatívne nedotiahnuté, ale zákon ukladá ministerstvu vypracovať predpis, v ktorom sa aj takáto situácia mohla riešiť.
<br/>
<br/>nie je mojím cieľom hnať niekoho k trestno-právnej zodpovednosti, ale nech sa takýto masaker neopakuje. nemusí to dopadnúť tak dobre. treba si uvedomiť, že vďaka streľbe mohol aj niekto zahynúť pred kamerou šialeného reportéra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57163 od Akela
Odpoveď od Akela na tému polovnici a psychotesty
To skutočne nevie admin mierne pozmeniť názov témy? Podobne poopraviť aj tú o medveďoch? Ďakujem ak sa dá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57171 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnici a psychotesty
súhlasím s akelom, medvedie príspevky by sa naozaj mohli presunúť do inej témy, a túto zrušiť. priznávam svoj podiel viny na tomto stave, ale stále tu vidím nejakú súvislosť ani nie s poľovníkmi, ale s debilmi.
<br/> včerajšie zverejnenie ďalších záberov v správach stv potvrdilo moju domnienku o streľbe zo samopalu - že mohol niekto zahynúť. diera v aute útulkového ramba je jasným dôkazom! a tu tiež možno hovoriť aj o psychotestoch, aj o úžasnom rozhodnutí ministra vnútra o vyzbrojení policajtov samopalmi s celoplášťovou strelou. tu si tiež ktosi koleduje o psychotesty.
<br/> kurt má tiež sčasti pravdu, že legislatíva je nanič. no treba si uvedomiť, že na tom majú podiel nezodpovední úradníci dvoch ministerstiev - mžp a slávny odbor poľovníctva na mp. a div sa svetu, sedia tam už pekne dlho. no čo už, ministrom to zrejme vyhovuje. a že nás celé okolie za masaker odsudzuje a je pobúrené? no a čo, veď asi ide o len o správičku, ktorá sa časom zabudne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57198 od papo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57208 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému polovnici a psychotesty
čo sa týka tej krajnej núdze ako tu tvrdíte, vidím , že tu máte veľkú medzeru v zákone o Policajnom zbore, policajt nekonal v krajnej núdzi, ale v zmysle zákona o PZ, použil úplne iné ustanovenie zákona na použitie služobnej zbrane, jedná sa o :§61 odsek 1 písmeno h) zákona č 171/1993 Zbierky,, teda zbran bola použitá opodstatnene , je Však otázne ,, prečo cela táto skutočnosť zašla až do odstrelenia medvedice,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57216 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnici a psychotesty
pridám ešte nejaké video, zaujímavé, koľko ich je, ale prinášajú nové zábery. tu je vidno aj odrazené strely.
<br/>
<br/>zpravy.idnes.cz/video-slovensti-policist...60316_zahranicni_ipl
<br/>
<br/>skúsim aj odkaz, ale neviem, či pôjde
<br/>
<br/> zpravy.idnes.cz/video-slovensti-policist...60316_zahranicni_ipl [/]odkaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57227 od Akela
Odpoveď od Akela na tému polovnici a psychotesty
Policajtov by som veľmi nevinil, riešili /ja neviem či zákonne/ len následok debilného konania
<br/>jedného z účastníkov celého príbehu. Veď ak medvedica hryzie chlapa a to oni nevideli či do ruky, tváre alebo krku a všetci kričia strieľajte, čo mali robiť? Ak by ho medvedica zabila, všetci by ich ukameňovali, že na čo tam boli, keď nezasiahli. Len jedno nepochopím - ten idiotský nápad, skúsiť medvedicu lapiť do slučky, čo by neudržala ani veľkého psa. Takže takých máme odborníkov na zvieratá - ochranárov! Za dve sekundy mohlo byť po chlapovi, namiesto toho vystupoval v TV ako hrdina, fakt neskutočné, mal by tú medvedicu zaplatiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57234 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnici a psychotesty
akela, policajti boli privolaní na zásah. teda to tam mali zvládať - organizovať a prijímať rozhodnutia v zmysle zákonov. nestalo sa. výsledok je známy. a len ruka pánova ochránila iných účastníkov pred strelami zo samopalu. maco je mimo dosah verejnosti, nie je dostupná info, koľko striel ho prestrelilo. ale na zázname je pekne vidno, ako odrazené gule lietajú. vôbec nemali dopustiť konanie ramba, a dôsledok pochybenia je zastrelený maco a znovuzrodení okolostojaci. streľba bola len dôsledkom ich diletantského rozhodovania!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57243 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému polovnici a psychotesty
hm.. preco vam vlastne vadi zastrelenie medveda - ked ich strielate aj vy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57244 od Akela
Odpoveď od Akela na tému polovnici a psychotesty
To, prečo nám to vadí, to je ten rozdiel, ktorý ty nikdy nepochopíš, aj keby si hneď zázrakom napísal nejaké psychotesty. Pravdepodobne nevieš ani čítať, lebo ak by si si dal tú námahu a preštudoval príspevky, pochopil by si to. Možno pochopil...
<br/>Padá sneh, keď sa pozrieš z okna, dá sa to zistiť ak momentálne nehľadáš duchov v paneláku. Ja aj so synom sme od obeda presne do teraz boli vyvážať krmivo pre zver, ale tebe to zrejme nič nehovorí, je lepšie v anonymite svojho nicku tárať tu sprostosti a urážať ľudí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57256 od johny
Odpoveď od johny na tému polovnici a psychotesty
Jaro to je tá deformácia spoločnosti, keď na získanie poľovného lístka ti treba ročný kurz, na prácu lesníka minimálne strednú školu, na ochranára ti stačí povedať že si ochranár a zaplatiť členské v nejakej mimovládke. Toľko idiotizmu som už dávno nevidel, ten chlap nemá o medveďoch ani šajnu. Chytanie medvedice do tej sľučky by som zaradil ako TOP HLUPÁK VIDEO 2010. Buď je ozaj vymletý alebo sa predvádzal pred kamerou a v tom prípade je vlastne tiež vymletý. Chybou je, ža títo ľudia sa pasujú za odborníkov a za neomylných a ešte väčšou chybou je, že to spoločnosť akceptuje. A evidentne to akceptujú aj policajti a to už nie je len smutné, ale ako sme videli pri tomto odbornom zásahu aj veľmi nebezpečné. A ešte pre viktora, aj keď si myslím že to nepochopí: viktor poľovníci medveďa lovia, ale lovia ho s úctou a rešpektom a dodržiavajú zasady svojej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných zúčastnených. A vadím im, ak je takáto nádherná šelma zabitá pre idiotské chovanie niekoho, kto ju mal zachrániť a všetkých okolo presvedčil že to dokáže ... Táto medvedica bola už od prvého konfliktu v Sučanoch odsúdená na srmť a ja som bol o tom hlboko presvedčený, ale malo sa to udiať inak. P.S. Na smrť bola odsúdená aj preto, že naši poradcovia z krajín kde medvede už vyhubili nemajú záujem o odchytené medvede, ale to je zas na dlhšiu debatu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57269 od plantex
Odpoveď od plantex na tému polovnici a psychotesty
Správne Akela, len mu daj a dourážaj ho, nech každý vidí ten rozdiel medzi vami dvoma ;/
<br/>:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57275 od Akela
Odpoveď od Akela na tému polovnici a psychotesty
Šialene som ho dourážal, neviem, či to aj prežije a tebe sa verejne ospravedlňujem za hrubosť mojich vyjadrení. Smajlíka a slzy vynechám, prepáč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57288 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému polovnici a psychotesty
no nepovedal by som že by ho Akela uražal, ako ho tu na fore poznam ,neni to jeho retorika ,skor mu poučne vysvetlil ako sa veci maju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57335 od plantex
Odpoveď od plantex na tému polovnici a psychotesty
Označiť niekoho že spraviť psychotesty je uneho zázrak je podla mňa urážka. Ale to je jedno všetci vieme kto je viktormt a ako nám tu všetkým pil krv dlhú dobu, no napriek tomu ho predsa nebudeme urážať, sme polovníci budme kludní a odpovedajme distingovane a s chladnou hlavou aj luďom ako je viktormt. Proti Akelovi samozrejme nič nemám, nikdy sme neriešili spoločný spor a ani nemám v pláne túto štastiku zmeniť.
<br/>Lesu a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57348 od kefas
Odpoveď od kefas na tému polovnici a psychotesty
Som poľovník a som jednoznačne za psychotesty! Ale tým istým musia prejsť aj všetci žiadatelia a držitelia vodičských oprávnení. Používanie motorových vozidiel pri páchaní trestnej činnosti je oveľa častejšie, ako použitie legálne držanej zbrane. A použite dopravného prostriedku ako zbrane vôbec nie je zriedkavé!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57354 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému polovnici a psychotesty
som polovnik a som proti psychotestom Kefas ,pretože nemaju žiadny zmysel v tej podobe v akej ich chce Lipšic dat do uživania,hadam len si namasti niekdo kapsu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 424 návštevníkov a žiadni členovia on-line