kôň vs. poľovník

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2017 od platinium1
kôň vs. poľovník bolo vytvorené platinium1
Chcem sa spítať nejakého z poľovníkov, aký má názor na kone na poliach. Je protizákonné, keď s koňom prejdem po pooranom poli, alebo je ten poľovník len primitív, keď ma začne ožratý naháňať s puškou?
<br/>
<br/>Podotýkam, že sa nejedná o pozemok. Pravdupovediac, ani neviem o čo mu ide.
<br/>
<br/>Keď bol triezvejší, ohradzoval sa zákonom o ochrane prírody, a že on má prenajatý revír, a nemám tam čo robiť.
<br/>
<br/>O týždeň mi zakázal chodiť aj po obecnej ceste-poľnej.
<br/>
<br/>Prosím, poraďte!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2019 od gabo
Odpoveď od gabo na tému kôň vs. poľovník
Milý milovník koní, predstavte si, že máte prenajatý pozemok na výcvik koní a prídu poľovníci, ktorí Vám tam začnú poľovať na zajace (napr.). Odpovedzte mi ako zareagujete? Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2024 od kurt
Odpoveď od kurt na tému kôň vs. poľovník
Pokiaľ niekto vyslovene neštve a neplaší zver tak nie je dôvod aby mi to vadilo. Skôr by to mohlo vadiť poľnohospodárovi, ale to je iný problém. Na ostrove medzi starým a novým dunajom pri obci Vojka si Tiež nejaký chytrák vycapil tabuľu &quot;POĽOVNÝ REVÍR VSTU ZAKÁZANÝ&quot;. Ak by sme boli detailisti, tak je tam aj rybársky revír a rybári zakážu vstup jemu. Jediný kto má právo obmedziť vstup na pozemky je vlastník a štátna správa. Ostatný si môžu pískať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2026 od Akela
Odpoveď od Akela na tému kôň vs. poľovník
Mám veľmi rád kone - sám som aj jazdil 3 roky v Topoľčiankach odkiaľ som rodák. Kone v revíry by mi určite nevadili, ak by sa tam nepohybovali v noci. Nevidím v pohybe koní - osedlaných jazdcami žiadny problém. Najmä ak sa pohybujú po poľných cestách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2029 od LEON
Odpoveď od LEON na tému kôň vs. poľovník
tohle je přesně to proč 99% lidí nesnáší myslivce!!!!!!!!!!:x a pak máj všichní i ti slušní problém

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2031 od platinium1
Odpoveď od platinium1 na tému kôň vs. poľovník
My sme malá dedina, a tu sa skoro všetci poznáme.
<br/>
<br/>Takže v prvom rade, normálny poľovník by sa ma opýtal, či to nebude vadiť na väčšie vzialenosti, keď už tam som a samozrejme by mi pri koni nestrieľal.
<br/>
<br/>No a drzému by som povedal nech si dá odchod, keď to mám už prenajaté na výcvik, tak to budem aj využívať.
<br/>
<br/>Myslím, že dohodnúť sa vždy dá, len keď je niekto zakomplexovaný, má pušku, tak to je trošku problém, keď si myslí, že môže niekoho obmedzovať.
<br/>
<br/>A myslím si že keď pred týždňom preoral celé pole traktor, tak s koňom veľa škody nenapácham. Okrem toho máme povolenie od agronóma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2033 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému kôň vs. poľovník
ja tvrdim ze vsetko je to komunikacii ci uz polovnikmi , konickarmi , psickarmi , turistami , hubarmi , bicyklistami .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2035 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému kôň vs. poľovník
Nemam proti tomu nič ale ja osobne som skoro z kože vyskočil ked som sedel na posede predo mnou sa popasali srny a koničkár v plnom cvale letel z jedneho konca na druhy a za ním dvaja psi nielen že on plašil zver svojím krikom ale ešte aj psi štekali ako divý.
<br/>
<br/>To mi vadí.
<br/>
<br/>Pokial by si ale len potichu bez kriku cválal tak je známe že zver nie až tak plachá pred koňmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2038 od jager
Odpoveď od jager na tému kôň vs. poľovník
Milý priateľu,
<br/>Názory môzeme mať rôzne. Pre teba je však dôležité, to že právna norma a zákon o ochrane prírody je na Tvojej strane. Som tiež poľovník a tiež mi vadí, kdečo, držím sa však zásady, že to čo ovplyvniť nemôžem tak sa tým ani nezaoberám. Kedysi dávno starý jágri si dávali svoju poľovnícku kamizolu na noc do kôlne ku koňom aby ich nezavetrila zver. Čiže samotný kôň nie je rušivým elementom. Tento pán ak nemá prenajatý PR ohradený tak potom takýto les je uznaným národným bohatstvom a tedaje nás všetkých a žiaden poľovník nemá právo s takéhoto lesa ťa vykázať, pokiaľ nie si ozbrojený strelnou zbraňou alebo nie si nadmerne hlučný, alebo nemáš v úmysle ťažiť drevnú hmotu.
<br/>Nikdy sa nevzdávaj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2042 od tibo
Odpoveď od tibo na tému kôň vs. poľovník
Kôň ako taký nemôže vadiť nikomu,ani mne-ale vadí mi ten čo na ňom sedel pred par
<br/>rokmi a strielal vôkol seba ako ozajstný kovboj,vadí mi ten čo vyšiel na koni zkukurice
<br/>miesto diviaka počas mesačného splnu,vadí mi ten čo prišiel v januári po troch hodinách
<br/>zmrzínania,čakania na líšku na koni pod posed...dá sa ešte pokračovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2044 od johny
Odpoveď od johny na tému kôň vs. poľovník
Ukončite to, je to všetko len a len na konkrétnej situácii, raz má pravdu poľovník, raz zase jazdec na koni. Univerzálna rada neexistuje. Škoda jalových rečí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2062 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému kôň vs. poľovník
No môj názor ... U nás je to tak že turisti a koniary môžu chodiť len po vyznačených cestách chodníkoch. .... A ak toto porušia je tam pokuta... jednoduche ale učinne :x pre motorove vozidla nieje povolene vôbec iba ak maju povolenie... alebo mame dohodu z lesakmi že môžu isť cez náš revír lebo inak by sa do obory nedostali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2067 od lukas
Odpoveď od lukas na tému kôň vs. poľovník
Ako tu uz bolo velakrat spomenute konflikty medzi polovnikmi a konickarmi budu dovtedy pokial, na konskych chrbtoch nebudu sediet citlivy jazdci a pusku na ramenach nosit o nic menej citlivy plovnici. Predsa kazdy z nas krasy nasej prirody vnima inak niekto na koni druhy s puskov treti bez jedneho aj druheho atd.Podobne skusenosti s konickarmi ako tu uz niektory pisali mam aj ja ,ale vrchol bol ked v marci som po dva krat skupinku &quot;milovnikov konskych vyletov&quot; sledoval ako oni stopovali skupinu jelenov za ucelom zhodov!!!Tiez ma vie pekne vytocit ked takuto skupinku najdem pri krmelci ako si tam ich tatosovia doplnuju energiu. A preto sa pytam kde su nase prava &quot;polovnikov&quot;? Prave dnes som sa s medii dozvedel ze v Cine odsudili na trest smrti muza ktory 7 krat podpalil kus lesa tusim 62ha o ktory sa sudil.Nuz ale to je Cina!:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2072 od platinium1
Odpoveď od platinium1 na tému kôň vs. poľovník
Práva poľovníkov vám nikto neberie. Ale najprv by ich všetci mali dokonale ovládať, kým si zoberú pušku na plece a namieria ju proti niekomu.
<br/>
<br/>Aj keby som robil niečo zlé, on na to nemá právo.
<br/>
<br/>Predstav si, že prekročíš s autom rýchlosť, a policajti ti v plnej rýchlosti prestrelia gumy. Veď si vedel, že máš ísť podľa predpisov.
<br/>
<br/>To je niečo podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2073 od johny
Odpoveď od johny na tému kôň vs. poľovník
Ale platinium prestaň už plakať, narazil si na hlupáka a máš z toho problém, myslím že ti to tu už vysvetlili. Nebehaj mu na súmraku popred posed a budete mať obaja kľud.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2075 od tibo
Odpoveď od tibo na tému kôň vs. poľovník
Koničkari chcu jazdiť všade,psíčkari cvičiť achrániť psov všade,dravé vtáky chránia jedny,ostatné vtaky chránia ďalší,iný chránia stromy ale len kde saim to hodí,kočovný včelari tiež pobiehajú kade tade,.....zabudol som naniečo?-snáď na hubárov?....
<br/>Každý svoje--žiaľ-len polovníci chránia všetko-sýkorku pri násypci,jastraba,stromček na medzi,lesnú studničku,aj vlka ,.....zabudol som na niečo?
<br/>Polovnícto a poľovníci musia brať ohľad na všetko a všetkých taktiež dodržovať zákony.
<br/>Mám zasa dojem,že nepolovník môže robiť čokoľvek.
<br/>Hovorí sa veľa psov-zajacova smrť.(dúfam,že sa tak nestane)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2079 od lukas
Odpoveď od lukas na tému kôň vs. poľovník
Ale johny dufam v to ze ked si to pisal mal si v sebe nejaky konak. Ako som uz pisal mne nevadi ziadny turista ani psickar ani jazdec na koni pokial nejaky s tychto navstevnikov lesneho chramu je citlivy a slusny uvitam ho v nasom reviry a este ktomu v necase uchylim aj v nasej chate to mi ver! To co pisal platinium stou puskov mozem iba odsudit a lutovat toho UBOZIAKA .Mozno tebe pod Krivanom nebehaju rozne zivli po reviry a mas tam panensky klud ale vsade to nie je tak./NECH VSETCI NAJDEME POKOJ,LASKU A SILU VNASICH HORACH/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2080 od lukas
Odpoveď od lukas na tému kôň vs. poľovník
Sory johny zle som to pochopil a ospravedlnujem sa ti PREPAC.:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2082 od johny
Odpoveď od johny na tému kôň vs. poľovník
Nabuduce si dame ten konak spolu a vyriesena vec ... :P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2085 od lukas
Odpoveď od lukas na tému kôň vs. poľovník
Stebou mile rad!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1992 návštevníkov a žiadni členovia on-line