Chránené vtáčie územia

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6226 od eso
Odpoveď od eso na tému Chránené vtáčie územia
Jovic, a čo sa tým zmení pre ohrozený druh vtáctva, že si ľudia nebudú môcť vyjsť do lesa. Alebo, že poľovník nepôjde na poľovačku. Odkiaľ berú ochranári to presvedčenie, že keď sa prejdem po lese, tak vyhynie nejaký druh vtáctva alebo sa ohrozí jeho existencia. Sú to hrubé pravidlá, ktoré nie sú ničím podložené. Uveď aspoň nejaké územie, kde po zákaze vstupu do lesa sa premnožili nejaké vtáky. Sorry, píšem neokrôchane - ale či na srdci to na jazyku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6227 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
Jovic nejde o paniku poviem ti jednu prak. skusenosť ako cele ochranarstvo dopadne je to od kamoša zo CHKO Zahorie luky pri Morave obhospodaruje luky cca 480 ha je sice aj polovnik ale v tomto pripade polnohospodar z mechanizaciou tam moze ist až po 30/6 kto ovlada agro term. vie že v tomto čase uz o tento porast ( jeho v. je okolo 120-150 cm )nikto nebude mat zaujem nakolko jeho pouzitie v polnohospodarstve je akurat tak na kompostovanie co jeho PD nezauima ale sucasne je nutnost ten porast primerane osetrit k comu ho leg. EU zaväzuje takze nastupuje tech. ktora tento porast aj zo vsetkym co tam je mulcuje na cca 0,5-2,0 cm velkost trva to cca max 1 tyzden a je tam mesacna krajina total bez osohu ci uz pre neho ako polnohospodara alebo ochranarou nakolko tam nenajdes jeden kus srncieho a vtactvo takmer nic . ale pokial je tam ta trava v tej velkosti tak tam po veceroch pocujes grulenie hodujucich diviakou takze ak tam je cokolvek v tom case to daju do poriatku (chodieval som tam od revolucie čo padla zel oponaa bola to krasa taku srnciu ruju som nikde na Slovensku nemal moznost pozorovat a pobehal som toho hodne a v tom case tam takto blbe opatrenie nefungovali ) nakolko sa jenalo o hranicu s Rakuskom a do toho casu sa tam normalne nedalo dostat, len par vojenskych a komancovskych hajzlov a raz za cas bolo pocut co sa tam dialo mam dojem ze ochrancovia maju zaujem o nieco podobne a chcu pre seba uzemia kde bude v setko len podla toho co budu chciet ale tak hladko to nepojde nakolko sukromne vl.sa bude cim dalej viac presadzovat a to uz bude o niecom inom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6230 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Chránené vtáčie územia
Miros, ohľadom paniky sa tam predsa len čosi nájde: samovznietenie "mesačnej krajiny".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6232 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Chránené vtáčie územia
Panika?- už je neskoro -keď sú podpísané nadnárodné záväzné dohody. :D
<br/>Najprv si prečítajte?- už je neskoro - na internet sa dostalo veľmi málo ľudí,no situácia sa zlepšuje a ľudia čítajú stále viac,nie len nemecké brožurky našich ochranárov.
<br/>Ochranári dokonale využili politickospoločenskú a ekonomickú situáciu vo svoj prospech.
<br/>Ťaško sa oponuje vyškoleným profesionálom ktorí postupujú podľa dokonale prepracovaného psychologického nátlaku a ovplyvňovania cielených osôb.(čo je proti srsti,je prehlásené za invektívu,populizmus atď...)Zahraničný menedžment nepripúšťa neúspech našich ochranárov.
<br/>Asi nepoznám krajší obrázok ako srnčia rodinka v zelenej dolinke a nad ňou poletujúci Sokol Mýšiar-Pustovka
<br/>AHOJKI

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6235 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
to je blbosť urcite tam hodne rokov nehorelo akonahle pôda a les budu mať vlastnika dôjde k zmenam a co stat res. politicka cvarga dohodla nie je podstatne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6237 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Žijem v Malých Karpatoch a tam vyhlásenie CHVÚ výkon poľovného práva nijako dramaticky nepostihlo. Sú tam iba určité malé obmedzenia lesného hospodárstva. Ich cieľom je zachovať hniezdiská vzácnych druhov vtákov. A pokiaľ ide o orlov, tak sa väčšinou vždy dokážem s lesníkmi dohodnúť na kompromise. Pokiaľ niekto má konkrétny problém na území M. Karpát, napíšte to.
<br/>Neviem sa seriózne vyjadriť k problémom v iných územiach. Pokiaľ viem, tak vyhlasovaniu jednotlivých CHVÚ mala predchádzať komunikácia so všetkými zúčastnenými stranami. Ako tak čítam Vaše reakcie, tak vysvetľovanie významu CHVÚ asi bolo nedostatočné.
<br/>Ale mnohé opatrenia zamerané na ochranu biotopov sú prospešné aj pre zver.
<br/>Prečítajte si vyhlášky k CHVU M. Karpaty a Lehnice a potom napíšte, či v nich je niečo z tých dramatických scenárov, ktoré tu popisujete. Som zvyknutý na kritiku, len žiadam aby bola konkrétna.
<br/>A súhlasím s tým, že pokiaľ štát obmedzuje výkon vlastníckych práv, tak by mal vyplácať vlastníkom kompenzácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6238 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Chránené vtáčie územia
JOVIC: VN Såňava je na území Malých Karpát. Vieš o nej niečo viac? Videl si niekedy túto VN a vieš kde je? Zaujímal by ma tvoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6240 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Vyr, VN Såňava viem kde je a videl som ju. Nie je na území M. Karpát, ale patrí pod Správu CHKO M. Karpaty. Ja som skôr &quot;lesný&quot; druh a okolo VN Såňava sa nepohybujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6245 od schill
Odpoveď od schill na tému Chránené vtáčie územia
Vážený Jovic, doporučuješ nám, aby sme počkali na konkretne vyhlášky pre to - ktoré územie. O čom chceš diskutovať, potom keď už vyhláška bola vydaná !!! Tá bude platiť a hotovo. Ochranári budú chodiť s teodolitmi a fotoaparátmi so zoomom 40, ako už na jednej diskusii to oznámili. Apropo, čo sa týka tých diskúsií pred vydaním vyhlášky. O jednej takejto mám veľmi podrobné informácie. Tu sa prednášali námietky zo strany poľovníkov, zo strany ochranárov sa prednášali len vety oznamovacie s dôsledkami za nedodržanie.
<br/>Som za to, aby sme prírodu nezmyselne neničili, ale musí tu byť rozumná miera uplatnenia jej ochrany. Nevyberali hniezda, nestrielali na dravcov len preto, že niekedy chytia jarabicu, alebo zajačika. Aj vtáci ako každý iný živočích (človeka včítajúc) sa musí prispôsobovať civilizačným vplyvom. Musí žiť v určitom tlaku okolia, lebo zlenivie a VYHYNIE!!! Mnoho druhov vyhynulo práve preto, lebo neboli nútené sa starať o svoju ochranu, o svoje zachovanie. Aj zajaca musí občas prehnať lýška alebo pes aby nezabudol behať. Prírodzený výber a vývoj druhu sa nedá oklamať. Ochranárom, ktorí žijú v mystifikovaných predstavách doporučujem si preštudovať Darwinové diela o vývoji druhu, možná potom budú rozmýšlať ináč.
<br/>POĽOVNÍCI, nedajme sa! Ukážme že zachovanie prírodného bohatstva je naším cieľom a nie cieľom tých, ktorí si nechajú narásť bradu a potom sa vyhlasujú za spasiteľov zeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6246 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Schill, ja som len napísal, že na území, na ktorom pôsobím (M. Karpaty) a na ktorom už bola vydaná vykonávacia vyhláška k CHVÚ, nemajú poľovníci problém. Aspoň o ňom neviem.
<br/>A s tým, čo si napísal súhlasím. Najmä s poslednou vetou:
<br/>Poľovníci, nedajte sa. Ukážte, že zachovanie prírodného bohatstva je Vaším cieľom.
<br/>A myslím to úprimne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6250 od schill
Odpoveď od schill na tému Chránené vtáčie územia
Jovic, ja som zase písal k osobným skúsenostiam s vyhlasovaním CHVÚ ako sa tam vyjadrovali zástupcovia ochranárov. Pripomienky mám k Tvojím odporúčaniam tu na FÓRUME dnes o 15 14 hodine, kde odporúčaš počkať na obsah konkretnej vyhlášky ku danému CHVÚ. Prečítal som totiž aj obsah a obmedzenia na stránke www.sopsr.sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6253 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Chránené vtáčie územia
Jovic, ja viem o čom píše Schill. Dialóg so stvoriteľmi CHVÚ VF mi nápadne pripomína VW reklamu na auto z medzivojnového obdobia: u nás si môžete kúpiť auto akej koľvek farby, ak si vyberiete čiernu. To nie je dialóg, to diktát, ktorý vtákom veľa osohu neprinesie, pretože apriori z nich vytvorí nepriateľov ľudí, ktorým ochranári svojím sebeckým prístupom siahnu na hospodárenie v danej lokalite = keby tu nebolo tých vtákov, nikto by nám nebránil v hospodárení na danom území. Ochranári nemajú šancu ustrážiť to, čo by v pohode ustrážili tí, ktorí tam hospodária. Jovic, staňte sa radšej múdrimi učiteľmi a prestante sa hrať na prísnych policajtov. Slovenskej náture šmrncnutej jánošíkovskými tradíciami je pandúrsky prístup značne proti srsti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6258 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
DKo, ja nemám problém súhlasiť s Tebou. Tiež si myslím, že vyhlasovaniu CHVÚ by mali predchádzať rokovania s vlastníkmi a užívateľmi (vrátane poľovníkov). Vyhlásiť CHVÚ „nasilu“ je kontraproduktívne a vyvolá to zase len nevraživosť voči vtákom a ochranárom. Ale snaha o kompromis musí byť na oboch stranách.
<br/>Ja som len jednoduchý terénny ochranár. Nepoznám konkrétne problémy na Vašich lokalitách. Viem sa vyjadriť k územiu, kde žijem (M. Karpaty).
<br/>Prekvapuje ma ale, ako tu niektorí obhajujú záujmy všelijakých výletníkov. Jedným z cieľov vyhlasovania CHVÚ je ochrana biotopov. A to predsa prospieva aj zveri. Ja nie som proti tomu, aby ľudia chodili do prírody. Len ten tlak na prírodu, ktorý spôsobujú niektorí výletníci (napr. psíčkari, motorkári, cyklisti, koníčkári, chatári, zberači lesných plodov, atď.), je už taký veľký, že je potrebné tieto aktivity usmerňovať. V záujme zachovania kľudu v chotároch a revíroch. A to je predsa aj záujmom poľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6259 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
Jovic je to v pohode o čom tu kecame ale v mnohom to ženete do extremu a to sa bohuzial neoplaca skuste na jesen zakazat ( nieco sa uz najde ) v stup do vojenskeho priestoru v Malackach a uslapu vas dôchodcovia len tak na okraj co od kamosou pocuvam v ktorej kolvek CHKU kde sa obnovuje prenajom PR dava lesoochranarske zdruzenie VLK zamietave stanovisko kedze tam jedneho vlcka 17 rocneho mame nastastie vcas vieme takmer o vsetkom co tato banda pripravuje inac to zrejme nepojde ani SOVS a podobne zdruzenia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6261 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Chránené vtáčie územia
Jeden zo základných rozdielov v myslení väčšiny polľovníkov a ochranárov .
<br/>Poľovník- spravil som škodu,môj jeleň spravil škodu-musím to nahradiť.
<br/>Ochranár-dám si schvaliť zákon,spravím škodu,štát by mal vyplácať kompenzácie.
<br/>Zahraničný menedžment musí mať radosť.
<br/>Škoda slov,už je neskoro. Nazdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6263 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Škoda slov na toto reagovať.
<br/>Ochranár si nedáva schvalovať zákon. Návrhy zákonov vypracováva rezortné ministerstvo, prebehne legislatívny proces a zákony schvaľuje Národná rada.
<br/>A pokiaľ viem, tak v tej je určite viac poľovníkov ako ochranárov.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6265 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Chránené vtáčie územia
Jovic neviem kolki co tam sedia v NR by sa dali nazvat polovnikmi . Dnes je polovnictvo zabava a prezentacia pri urcitych podujatiach pre isty okruh ludi , takze tam tych treba brat z rezervou . na tych sa mi velmi nespoliehame . Jeden z mala polovnikov , ktorych mozeme nazvat polovnikom je prezident Gasparovic ale inak ...... 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6267 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Chránené vtáčie územia
Tak &quot;starý ujo&quot; je dobrý poľovník - aspoň v niečom je dobrý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6271 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Chránené vtáčie územia
Jovic ja polujem v M. Karpatoch, tak ma ako laika pouč aké obmedzenia CHVU určuje pre mna? Dakujem!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6272 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Chránené vtáčie územia
jaro ako sa to vezme niektori maju na uja velmi tazke srdce, rozbil revir, ktory bol velmi stary zalozeny este nejakym grofom, chodim do obi dvoch na sp.polovacky a mozem povedat, ze jeden si to odniesol viac, je tam menej zveri, do spodneho zas nechodia ani kuknut jelene, ja si ho pamatam este ked bol jednym no a uja som tam nikdy nevidel takze ci je naozaj polovnik je mi tazko sudit ale ja by som povedal ze skor je viac lovcom ako polovnikom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 414 návštevníkov a žiadni členovia on-line