Chránené vtáčie územia

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6273 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Chránené vtáčie územia
Matej poznam ludi co s nim polovali , takze jedna babka povedalla to moze pre niekoho byt . Ale to vies ty mozes mat zo susedom dobry vztah a druhy mu nebude vediet na meno prist . Ale urcite je vacsi polovnik ako p.Benova , ktora bola zrazu pred volbami do EU parlamentu velka polovnicka ha ha ha ha :D:D:D:D ale dost bolo politiky toto je debata o niecom inom tak sorry ze som odbocil od temy . Howgh dohovoril som .:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6274 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Rado, tu je odkaz na vyhlášku o CHVÚ Malé Karpaty:
<br/>www.sopsr.sk/natura/dokumenty/platnevyhlasky/M.Karpaty.pdf
<br/>Ja tam nikde nevidím žiadne obmedzenia pre poľovníkov. A ani som sa v teréne nestretol u poľovníkov s nejakými negatívnymi názormi na CHVÚ M.K. Mnohí ani nevedia, že nejaké CHVÚ bolo vyhlásené.
<br/>A nikoho nepoučujem, len komunikujem.
<br/>Napíš prosím Ťa, v ktorej časti M. Karpát sa pohybuješ. Možno žijeme v tom istom lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6275 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Chránené vtáčie územia
Malá Vápenná, Velká vápenná (ludovo Roštun) a v tomto okolí!! A kde ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6278 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Chránené vtáčie územia
Mám pocit že kameň úrazu konfliktov medzi ochranármi a zbytkom populácie je fakt že zatiaľ čo zbytok populácie nijako neobmedzuje ochranárov v ich pohybe a práci, ochranári majú často návrhy obmedzujúce slobodu poľovníkov, rybárov alebo dokonca všetkých obyčajných ľudí.
<br/>Napríklad VN Såňava - momentálne tam platí zákaz lovu do vzdialenosti asi 30m od vodnej plochy. Od malička som tam chodil s otcom na kačice. Keď to vyhlásili myslím za Študijnú plochu -vyhnali nás za potok tečúci okolo. Bolo to obmedzenie ale dalo sa s tým žiť -kačice sa síce poľovali horšie ale dalo sa. Teraz je návrh na 100m. To znamená asi úplný koniec lovu lebo kačice majú už výšku mimo dostrel. Komu vadí a prečo že sa tam lovia na jeseň kačice??? Kačíc je tam niekoľko tisíc už desiatky rokov a nič sa na tom nemení.
<br/>To je moja osobná skúsenosť.
<br/>Okolo celého jazera je ASFALTOVÝ chodník na hrádzi kade sa vozia rekreačne cyklisti. Komu to vadí ???
<br/>ČO A PRED KÝM CHCÚ ZRAZU OCHRAŇOVAŤ ???
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6279 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Ja sa túlam za dravcami po celých M. Karpatoch. Chodievam aj na Roštún.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6287 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Chránené vtáčie územia
ten tlak na prírodu, ktorý spôsobujú niektorí výletníci (napr. psíčkari, motorkári, cyklisti, koníčkári, chatári, zberači lesných plodov, atď.), je už taký veľký, že je potrebné tieto aktivity usmerňovať
<br/>Prečo na to nestačí 5 stupňová uzákonená kategorizácia uzemia, v ktorej je definované čo sa v danom stupni ochrany smie a čo nie www.cemba.cz/543r02sk.html[/]pozri ?
<br/>Domievam sa, že ak by stačila, asi by niekto nemohol vykazovať svoju byrokratickú prospešnosť pri ochrane prírody generovaním stále nové a novších smerníc a nariadení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6295 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Chránené vtáčie územia
vraj tam v minulosti mali hniezda Sokol rár. Su tam ešte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6297 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Rado, môžeme si pokecať aj o hniezdach vzácnych druhov dravcov. Ale nie takto verejne. Ak chceš ozvi sa mi na 0903 274268.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6312 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Chránené vtáčie územia
ok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6323 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Chránené vtáčie územia
Zdravim v dalsej debate. Chcem len uviest niektore fakty.
<br/>Vcera som mal dlhu debatu s pracovnikom z jednej zo Sprav CHKO. Povedal mi, ze v poslednej dobe sa casto stretava s polovnikmi, konkretne i kvoli vtacim uzemiam, POvedal mi, ze staci trochu &quot;iny&quot; pohlad na celu problemaziku a polovnici by cely proves mohli vyuzit i vo svoj prospech v podobe rozvojovych programov. CHVU su, ako viete, vyhlasovane v zmysle legislativy EU. A preco necerpaju polovnici peniaze z roznych zdrojov EU? Ze to ochranari a pod. blokuju? (To som sa docital v inom fore.) Opytajte sa ludi, ktori su v SPZ na vyssich miestach, preco do polovnictva nesli takmer ziadne peniaze.
<br/>A este poznamka k jednemu prispevku, v ktorom sa pise o tom, ze isty uzivatel luk v nive Moravy ma urceny termin na kosenie az 30. maja. Samozrejme v tomto uzemi je to neskoro. Ale to nie je cela informacia. Vacsina uzivatelov trvalych travnych porastov v nive Moravy sa zapojila do Agroenviromentalnych schem v ramci Plnu rozvoja vidieka. KAzdy uzivatel, ktori sa zaviaze plnit iste obmedzenia a schvali mu projekt, dostava velmi zaujimavu dotaciu, ktora je v tomto pripade vlastne kompenzaciou za ten neskorsi termin kosby. Bezna priama platba je cca 1200,- Sk/ha /na tu ma pravo zo zakona kazdy uzivatel pody), ta vyssia dotacia je cca 5300,- Sk/ha. A o tom to je. Neda sa aj brat dotaciu za to, ze necham vyhniezdit vtaky, ale neskor pokosim a zaroven kosit tak, aby som co najlepsie predal....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6329 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
Janko zase nepresne ten dátum je po 30/6 kosenie pre rybára vstup po 1/6 pre polovníka 30/6 prečo ten rozdiel nechápem ;/ maš prehlad kolko stojí pokosenie jedneho ha tak zarastenej luky a kam to chceš predať ostava to totalne pomulčovane na tom pozemku kde to rastlo vieš ono EU cez kde koho umne zariaduje mnohe čo možno ani moc nechapeš o čo v podstate krača a čo uživatelom ine ostavalo ako sa do toho agroenviromentalneho programu navliect užitok nula a povinosť starat sa o ten pozemok a rozvoj vidieka čo budeš na tom vidieku ked bude cela okolita priroda chranena tak že takmer pol roka tam nevlezeš ak tam nebude 4-5 ochrana tak vôbec pravda okrem vas co zachranujete zemegulu oplote to a bude klud

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6330 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Chránené vtáčie územia
Ak by Jano Ripka našim SHR povedal, že majú kosiť po 30.06., tak ho niekde veľmi slušne pošlú. To nestojí za žiadne peniaze, po uvedenom termíne dávať zbastardenú lúku do poriadku. Veľmi dobre si to napísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6338 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Chránené vtáčie územia
OK, chyba v datume, malo byt 30. juna. Miros, o ake nariadenie presne ide? Ale asi to nepatri do tejto konfery. Tak na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Dakujem. Ak myslis, ze to patri sem, posli sem. Trochu viem "o co kraca". Agroenvi programy NIE SU povinne. Je len na dobrovolnom rozhodnuti napr. SHR, ci sa rozhodne do toho ist. A verte, ze vacsine ludi sa to pozdava a akceptuju aj posun terminu. Ti, ktorym to nevyhovuje, do agroenvi nejdu. Viem, ze toto sa tyka najma nivy Moravy. Rozpraval som sa osobne s vela uzivatelmi, myslim, ze s vacsinou v tomto uzemi. A zaujima ma, ake je to nariadenie, pretoze napr. v nive Moravy je pre agroenvi termin kosenia 15. maj (dokonca aj skor). A uvedomujem si, ze i termin 15. maj moze byt neskoro, ale nestanovili ho ochranari :-) Blizsie info si mozte najst na strankach Podohospodarskej platobnej agentury www.apa.sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6342 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
Janko je to niekde neviem či to je presne Marchegska cesta nedaleko je NPR DLa HL zopár krát som tam bol už davnejšie bola to krása na jesen som ostal pozerať jak puk po tom čo som tam pozeral luka pokosena po koreň až po devinsku jedna holina takmer ako holorub po dotaze na znameho som dostal na znamosť to čo som dole už obkecal a ten dátum je mam dojem v pohode len tak na okraj ma napada nedaleko odtial je obrovska štrkovka doprava štrku pasom mam dojem že 2-3 km a ten hrmot to asi vtačej populacii neprekaža jaj pozeram na net tam je vlastnik z EU a to je asi v pohode sere ma to že na bežnu pol.ryb. verejnosť si vyšlapnete ak je tam niekto zo slov. celebrit pripadne politik nedaj boh ako v tomto pripade Rakušak tak ste prepač v anale semo tamo špekulujem ako to v skutočnosti s tou ochranou funguje ale to je asi troška pre ine uška čo Janko ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6354 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Chránené vtáčie územia
Nazdar Miros (aj ostatni). Ja som si to preveril, aj s datumom 30. juna. Tento datum je v navrhu vyhlasky pre vtacie uzemie na Zahori. S najvacsou pravdepodobnostou sa zmeni, pretoze je nezmysel, aby bol takto pausalne stanoveny. Okrem ineho by bol tento termin v rozpore s inymi terminmi (plan rozvoja vidieka) - co je z mojho dalsi nezmysel.
<br/>A ta strkovna to je problem.... (a domnievam sa, ze majitelom je pan zo Slovenska, nejaky J.F.) A ako funguje ochrana prirody? U nas je na prvom mieste sukromne vlastnictvo cohokolvek. Taka je realita.
<br/>A Miros, mohol by si pisat aspon ciarky, niekedy je tvoj text neprehladny :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6359 od miros
Odpoveď od miros na tému Chránené vtáčie územia
Janko prepáč za text nie som zrovna moc na slovenčine odchovaný toť problém a to súkromne vl. to snad sranduješ nie. Alebo u velkeho vl. je to trocha o inom ako u drobnejšich a nemajetnejšich tých dáte do poriadku hned čo. Jajaj nenajdeme spoločnu reč škoda maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6408 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Chránené vtáčie územia
So sukromnym majetkom nezartujem. Ale je to len kvoli tomu, o com viem. Pravda je, ze su to vacsinou velki vlastnici.
<br/>Bol by som rad, keby si mi napisal konkretnejsie, o ake obmedzenia ide. Spolupracujeme uz nejaky cas s polnohospodarmi, ale s problemami v zmysle obmedzeni pri hospodareni sa stretavam zriedka. Vyhlaska, ktora upravovala platby za ujmy pri hospodareni, ktore vznikli z titulu dodrziavani obmedzeni zo strany ochrany prirody bola zrusena. ALe nahradza ju iny system. Dufam, ze od buduceho roku zacne normalne fungovat - je pre obdobie 2007-2013. Problem pre hospodarov je presne vycislovat skody. Podobne to bolo aj s lesnikmi na SLovensku, ti sa vsak uz so zastupcami ministerstva a statnej ochrany prirody dohodli, ako vzniknute problemy riesit.
<br/>A treba hladat spolocnu rec!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6587 od schill
Odpoveď od schill na tému Chránené vtáčie územia
V téme KORMORÁN som vyslovil názor, že s problematikou CHVÚ by sa malo zo strany poľovníkov zaoberať organizovane a to cez SPZ, ktorý má odborníkov, prípadne s účaťou zástupco dotknutých PZ. Ak túto stránku navštevujú aj jeho zástupcovia (čo pevne verím, že áno), tak nech sa aj oni vyjadria k tejto téme a nie ako osoba, ale ako zástupca tejto poľovníckej organizácie. Nenechajme téme odísť do stratena, aby nebolo neskoro. Ešte je čas na to aby sme mohli ovplyvniť chod udalostí!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6598 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Chránené vtáčie územia
Na seminári konanom na Levických poľovníckych dňoch odzneli aj dve prednášky o Nature 2000 a CHVÚ. Obidve prezentácie, či už z pohľadu ochranárskeho alebo poľovnícko-lesníckeho boli objektívne a poučné. Obidve potvrdili, že vyhlasovanie CHVÚ je dobrý nástroj na záchranu biotopov chránených živočíchov a aj zveri. Celoplošne odsudzovanie CHVÚ nemá logické opodstatnenie. Problémy a konflikty vznikajú len na niektorých lokalitách. A práve tam by mali jednotlivé združenia a OkO a RgO SPZ rokovať s vyhlasovateľmi CHVÚ. Tuším, že niekde to asi nebude jednoduché. Ale tam, kde je snaha sa dohodnúť, tam sa dokážu nájsť také riešenia, ktoré by boli prijateľné pre všetky zúčastnené strany.
<br/>Mnohí poľovníci vítajú vyhlasovanie CHVÚ. Dobre vedia, že ochrana pôvodných biotopov je to, čo aj zver veľmi potrebuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6717 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Chránené vtáčie územia
Problémy a konflikty najčastejšie vznikajú pre pohŕdanie druhou stranou, pre aroganciu moci, preto, že u nás chce byť hneď každý šéfom, ak má v riti dierku. Na lokalite až tak nezáleží.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5165 návštevníkov a žiadni členovia on-line