SLOVENSKO - jedno veľké smetisko

pred 18 rokmi 22 hodinami #7576 od DKo
Odpoveď od DKo na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
... tak potom plačme a v tichosti záviďme, že niekde sú občania, ktorí si vedia zvoliť a aj dupnúť na starostu a on si vie dupnúť na bordelárov 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #7577 od DKo
Odpoveď od DKo na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
.. a možno toho bordelu je stále málo, kedže sa nám zatiaľ lení začať od seba a bojíme sa vyliezť svojej ulity, len aby sa na nás naši kompetentní zástupcovia nenaštvali, že od nich niečo chceme a potom by náhodou mohli i oni chcieť niečo od nás 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #7578 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Úprimne sa priznám, že som rád, že po počiatočnom nezáujme o túto tému ste sa dnes konečne poriadne "naštartovali".
<br/>DKo, ja nespochybňujem zodpovednosť aj starostov za riešenie tohto problému. Ale pokiaľ budeme čakať až sa niektorí starostovia rozhýbu, tak Slovensko bude naozaj jedno veľké smetisko.
<br/>Tento problém sa týka všetkých. Od vládnych úradníkov až po radových občanov.
<br/>A začnime od seba. My sme asi tí, čo sú najčastejšie v chotári. A máme najväčšiu šancu &quot;zamerať&quot; darebákov, ktorí vysýpajú bordel v prírode. Majme oči otvorené a hlavne majme chuť a odvahu zakročiť. A keď už niečo nahlásime, tak si aj odsledujme, ako kompetentní úradníci prípad vyriešili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #7580 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Chodím do revíru 3x do týždňa roky a ešte som nikoho nevymákol vysýpať svinstvo v chotári! Vždy to objavím len dodatočne. Možno raz budem mať to šťastie. Ak totiž nelaložíš kopcom vlečku od traktora, tak ideš akoby naprázdno a potom to niekdy vysypať trvá moment a o minútu už môžeš poveda že ty si to nebol. Je to zložité.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #7583 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Ja som mal &quot;šťastie&quot; na takýchto ľudí viackrát, raz boli ďaleko, nerozoznal som ŠPZ a strielat som nechcel ;) Zopárkrát som ale už len svojou prítomnosťou v revíri prinútil auto otočiť sa a zdúchnuť. Bohužial, ako som potom odsledoval, nevyhodil to na poľnú cestu, ale prešiel niekoľko 100 metrov a vysypal to vedľa štátnej. Aj toto bolo mimo dostrel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 22 hodinami #7584 od DKo
Odpoveď od DKo na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Akela, keby to bolo jednoduché, tak pravdepodobne by tu ten borgel zjavný i obrazný nebol. Ale ak nie sme sráči, tak ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 21 hodinami #7585 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Akela, som na tom podobne. Celý život chodím do terénu, dlhé roky som aj &quot;oficiálny&quot; strážca. A chytiť niekoho priamo pri čine sa mi podarilo len tri krát. Vždy to boli len &quot;malé ryby&quot; (starší penzisti). Z osobného auta sa snažili vyhodiť jedno vrece alebo kýbel odpadu. Vždy po &quot;rýchlokurze&quot; z ekovýchovy a odrecitovaní paragrafov ten odpad ochotne naložili naspäť do auta a sľúbili, že to už viac neurobia. Uprosili ma, aby som to nikde nehlásil. Dnes by som už s nimi nemal zľutovanie.
<br/>Na &quot;dodávateľov&quot; väčšej hromady smetia som zatiaľ nemal šťastie. Jeden čas sme s miestnymi poľovníkmi nepravidelne hliadkovali pri narastajúcom smetisku na okraji jednej rezervácie. Keď sme strážili, nič sa nedialo. Ale stačila jedna noc &quot;bez dozoru&quot; a pribudla ďalšia kopa.
<br/>Je to naozaj zložité. Je to v mentalite tohto národa. Závidím Rakúšanom &quot;čistotu&quot; v ich krajine. Ale, keď sa slovenský poľovník poriadne &quot;naserie&quot;, tak nepozná prekážky. A preto verím, že s &quot;elimináciou slovenských bordelárov&quot; postupne aspoň nejaké úspechy dosiahneme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 16 hodinami #7592 od tibo
Odpoveď od tibo na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Neviem aké máte skúsenosti,no u nás vyšla iniciatýva predovšetkým od starostu.
<br/>Stálo nemalé prostriedky ,upratanie okolia obce a revíru.No žiaľ takmer všetko sa vrátilo
<br/>do pôvodného stavu,výdatne tomu napomáhajú občania susedných obcí!!!!:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 hodinami #7600 od kurt
Odpoveď od kurt na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Bezplatné pre občana samozrejme. Netreba ani normálne smetisko, stačí ohradený priestor s 3-4 kontajnermi kde by sa to triedilo. Teda SA TO by bol jeden verejnoprospešný, akých majú v každej obci niekoľko. A tie náklady niesú až tak vysoké, len nariekať na nedostatok peňazí je ľahšie. Najviac nariekajú tý čo im robí problém nájsť v hlave vôbec nejakú myšlienku a zdvihnúť zadok zo stoličky. Bohužiaľ takých je na Slovensku väčšina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7613 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Jozef!
<br/>Súhlasím s Tebou aby sme boli dôslední a veci odsledovali.Taktiež mám predstavu stále o tom, že myslenie ludí ovztahu k svojmu prostrediu minimálne generácie do 80-tich rokov nar.,je až na pár výnimiek pokrivené!.
<br/>Môj názor je, že je to dôsledok tlaku vtedajšej spoločnosti, ktorej základ bola kolektívna zodpovednosť(teda ničia) a spoločné vlastníctvo.&quot;Veď z cudzého krv netečie a naše je všecko&quot;.
<br/>Preto vydím šancu v nastupujúcej generácii.Pokúsme sa pomôcť im vypestovať väčší pocit zodpovednosti za prostredie ako bol u Nás!Keď sa nám toto podarí ako tým čo milujújú prírodu a Slovenskú obzvlášť,tak vyhráme &quot;vojnu&quot; a nie iba bitku.
<br/>Navrhujem:
<br/>1.Lokálne- aby Tí ktorí majú možnosť natočiť(nafotiť)ten bordel, ktorí je každú jar v našich raevíroch,aby trvali na tom nech je to vyvesené na dedinskej tabuli(nástenke)aby miestni vydeli čo tam navozili nezodpovední,a aby to bolo urobené v spolupráci s deťmi.
<br/>Starosta to neodmietne keď ide o deti:D
<br/>2.Celoštátne sa pokúsiť o reláciu v masmédiach a tým sa vytvorí tlak na vládu,organizácie a možno aj v podnikateľskej sfére.Veď ktorí poslanec by chcel mať v celoštátnej telke program o tom aký je jeho region &quot;zabordelovaný&quot; a natiahnuť na to mladých ako tvorcov, a ak budú chcieť za našej asistencie.
<br/>3.Prachy-tie nato sú aj vo fondoch ktoré idú na pi.....y., a nie na veci potrebné.
<br/>To snáď potom donúti aj kreténov v parlamente odklepnúť zákony, ktoré zlepšia prácu pri ochrane revírov a ochranárskej činnosti a pri pochôdzkach,nebudeme musieť trpieť pohľadom na terajšie &quot;skládky&quot;,ale mať príjrmný pocit z &quot;človeka&quot;ako druhu!
<br/>Teraz ho ešte nemám :[:(:(:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7615 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Miro, máš pravdu. Takto nejako by sme mali postupovať.
<br/>Ja mám teraz veľmi málo času. Je dravčiarska sezóna a potrebujem byť čo najviac v teréne. Darebáci nám zase vykrádajú hniezda sokolov a orlov. Nejakých páchateľov už máme &quot;rozpracovaných&quot;. Podrobnejšie informácie zverejním onedlho.
<br/>Bordelu v teréne sa budem môcť naplno venovať až po lete. Chcem začať kampaňou v médiách. Ale budem rád, ak výmena názorov a návrhov na tomto fóre bude pokračovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7670 od kopa
Odpoveď od kopa na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Znova zopakujem to čo som napísal pri inej téme. Všetko je v myslení ľudí. Ak niekoho vôbec napadne vyhodiť bordel do lesa nikto mu v tom nezabráni. Spoločnosť sa musí zmeniť z vnútra a zmeniť rebríček hodnôt.
<br/>Cez náš revír ide E50. Popri nej sa objavili haldy smetia vysypané priamo z nákladiaku. Pri tom ho muselo vidieť kvantum ľudí, ale nikto nič nenahlásil. Všetci sa držia starého osvedčeného „ Čo ťa nepáli nehas!“. Tu mi nedá nespomenúť si na Američanov. Národ, ktorý nemám rád pre ich aroganciu, ale funguje u nich jedna vec. Nahlásenie priestupku je u nich národná hrdosť. U nás je to stále ešte bonzáctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8273 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
www.changenet.sk/print.stm?cmd[187]=x-187-214534

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8340 od sazan
Odpoveď od sazan na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Páni !!!!!! Starosta je od slova starať sa. Starať sa o blaho občanov v danej obci a nie o svoje. Okrem toho zákon jedoznačne prikazuje kto je povinný divokú skládku odpratať. Je to obec, v obvode ktorého sa divoká skládka nachádza.Je teda jednozačná povinnosť starostu, ako zástupcu obce, daná zákonom, akéže odmeny!? Každý starosta je volený preto aby sa staral. Zaistenie odstraňovania smetí (legálnych aj nelegálnych) je jeho najzákladnešou povinnosťou nielen ako starostu, ale aj ako občna uložená priamo v Ústave SR- starostlivosť o životné prostredie. Podotýkam, že v SR, Ústavné povinnosti sú iba dve: 1./ povinná školská dochádzka, 2. ochrana životného prostredia. Napriek tejto skutočnosti sa na ochranu životného prostredia kašle a iba sa o tom stále hovorí.
<br/> Ja vidím túto cestu, ako cestu najprogresívnejšiu: treba všetky divoké skládky oficiálne na tej ktorej obci nahlásiť, a súčasne s nahlásením žiadať v zákonnej 30-dňovej lehote, písomné vyjadrenie starostu, ako bolo oznámením a aj odpadom naložené. Potom uvidíte ten poprask.........
<br/> Samozrejme je to aj trestný čin ohrozovania životného prostredia - Policajný zbor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8569 od michal
Odpoveď od michal na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Len tak na okraj, z Ustavy SR vyplývajúcich povinností je ďaleko viac ako len tieto 2. Ich porušenie, resp. nesplnenie je dokonca sankcionované prísnejšie. Nie je povinnosť len to, kde je priamo napísané &quot;každý je povinný&quot; :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8592 od johny
Odpoveď od johny na tému SLOVENSKO - jedno veľké smetisko
Záujemcom pošlem mapku miesta kde michal postavil nádherný posed ... ten bude horieť :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 4765 návštevníkov a žiadni členovia on-line