Moznosti spoluprace - polovnici a vlastnici offroadov

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34580 od Jergus_L
jezis ty si ale trulko a chce sa my s teba plakat:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34590 od pepco
mili chlapci ofroadaci...
<br/>rypete do polovnikov, nazyvate nas pytliakmi, co sa boja aby neboli pristihnuti a pod blbosti..
<br/>vy si neuvedomujete zasadne veci:
<br/>ked idem do lesa, idem si odpocinut, ticho, krasna priroda, zvuk hory...a zrazu sa tam drbe nejaky debil na jeepe, motorke al 4kolke...a to hovorim za ludi, nie polovnikov...
<br/>dalej zver...teraz su napr lane skotne, kazde jej prehananie cez horu jej sposobuje sok, vycerpanie a moznym nasledkom potratu...to ma za nasledok znizenie populacie zvery...ale na markize daju ze to polovnici upytlacili tolko...ked ide polovnik do lesa autom, necha ho na dohodnutych miestach, a dalej ide peso, a len v case prikrmovania sa jazdi po hore, bo vlacit vrecia hore dole kopcami sa rucne neda...
<br/>dalsia vec, nemate ziadne hranice, drbete sa vsade a ta zver ozaj nema pokoja..
<br/>vam treba vymedzit nejaku drahu, kde sa mozte odreagovat, al nejaky jeden zalesneny kopec, kt by polovnici obetovali len aby ste sa nesrali po reviroch kade tade...
<br/>a na zaver, take gumy na jeepy su dnes draha zalezitost, a nechcel by som kupovat, ba i vymienat vsetky gumy v terene...ak si nedate pokoj, tak vas to neminie...nejaky ten jezko sa da utrusit kocikam...
<br/>a co sa tyka spoluprace, preco nie, ale to treba na urcity revir a v urcitom case...
<br/>takto vo vseobecnosti je to nerealne...
<br/>a teraz sa mozte do mna obuvat aky som pytliak :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34591 od pepco
a este jedna vec, tym prispevkom som nechcel nikoho urazat, kazdy ma svoj nazor, konstruktivna kritika sa prijma, takze som zvedavy na vase prispevky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34592 od Jergus_L
ani ja som este neni polovnik lebo som nato mali, a mne sa tiez nepaci ked sa idem prejst do lesa a tam stretnem vise motoriek a pohrdzavenich plechacov ako zvierat. ja si chcem ist do lesa odichnut a pocuvat to ticho. pepco teba moc nemam rad lebo si somna robis v pokeci srandu ale aj tak si myslim, ze si to pekne napysal. a este daco tu chcem povedat, ako mozem mat polovnik rad motorkarov a ofrodakov ked je milovnik prirody a zvierat? tak sa uz spametaj tomasfox lebo asi sam nevies o com je toto forum.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34596 od tomasfox
ty by si nam mozno daroval jeden zalesneny kopec ale tvoji kolegovia asi nie o tom to je ani vy nieste rovnaky takisto ako motorkary ani oni neporusuju pravidla niektory a niektory na to doslova ser. viem to ale to s nikdy nevyriesi to neviriesi ani milion jezkov na ceste iba to vyvola tu spetnu reakciu potom sa moze stat ze aj motorkary zacnu robit pasce a strhavat posedy a krmelce a co bude potom zacnete na nich strielat?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34597 od tomasfox
to sa ti chce plakat lebo nemas motorku keby ze mas chapes ani polovnikovy by sa nschcelo polovat 20 rokov na 2 hektarovom pozemku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34599 od pepco
tak si prenajmite nejaky revir :]
<br/>lebo polovny revir maju polovnici v najme, al su majitelmi pozemkov...takze tam nemas co robit...ale mas pravdu, neda sa tu otom dohodnut takto...ide to len lokalne a to s par polovnikmi a par jazdcami...pisal som ti to hlavne preto, aby si pochopil preco nam to vadi...
<br/>a taka drobnost...skus si 2x prepichnut gumy v nejakom reviri, 3x tam uz nepojdes...a strhavat posedy?len raz ta chytia, a ides do basy...ale jezkovia sa mnozia ako huby po dazdi a nikto nevie odkial sa vzali :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34600 od tomasfox
ja by som tam uz nevosiel ale niekto druhy iste ja niesom az taky pomsti chtivy nezabudaj jezkovia mozu bit aj pasca na zver a zato je tiez basa a ak to urobil polovnik asi uz nim nikdy nebude ak na to pridu:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34601 od MichalP
Páni túto deoabatu sledujem už nejaký čas, jedna vec- platia určité pravidlá jedným je motorki, jeepy do lesa ani do prírody nepatria, povolí sa jednému príp.dvom a budú to chcieť všetci. V prírode sa má zachovávať kľud a poriadok a nerobiť z nej offrouďácku dráhu a nakoniec nepoznám dobu kedy by to zveri nevadilo, takže žiaden kompromis!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34604 od fatran
zdravím vás všetkých som tu nový ale môj názor na túto vec je takýto: ked mi platíme za výkon práva poľovníctva prenájom tak prečo by nemohli platiť za prejazd po pozemkoch vlastníkov aj motorkári offroudáci štvorkolkári v zime snežní skútristi treba im vymedziť trasy časy a cenu za prejazd a hotovo je rozumnejšie ked im povieme kedy a kadiaľ môžu jazdiť a ešte budú za to aj peniaze ktoré sa môžu použiť v prospech trebárs aj poľovníctva ak majiteľ pozemku aj poľuje.takto majú všetci z toho nervy majitelia že sa im jazdí kade tade a motorkáry že trafia niekde drôt a v konečnom dôsledku na to doplácajú všetci zver aj príroda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34620 od johny
Aby si sa nedosmial, podľa nového návrhu zákona môžu prenajať revír aj osoby bez poľovného lístka, takže sa dá dokopy parta chlapcov 4x4 a preplatia tvoju ponuku ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34621 od johny
Môj názor je ten, že všetky stroje patria do prírody len vtedy, ak sú pre ňu užitočné. Teda ak zasahujú do fauny alebo flóry pozitývnym spôsobom. Akékoľvek preháňanie sa na autách či motorkách v prírode len tak je neprípustné. To si ale uvedomuje aj Finder a preto ponúkol spoluprácu v tomto duchu. Teda pomoc pri vývoze krmiva, odvoze ulovenej zveri a podobne. problém je v tom, že poľovníci zväačša disponujú vlastnými prostriedkami a nepotrebujú pomoc. Ale to je na dohode v každom konkrétnom regióne. Ak by za mnou prišiel chlapík že mi v zime rozvozí krmivo tak by som ho bral, lebo benzín je moja najväčšia položka po zbraniach ... Ale nik sa i zatiaľ neponúkol ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34622 od pepco
johny ale ved preto som mu to napisal...a ti jazdci maju zaujem vylucne o horske reviri, takze chlapi mate sa tam naco tesit....ale ten napad s platenim poplatkov a urcenim casu a tras kade mozu jazdit ma nieco do seba..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34623 od pepco
presne tak, ale ide to LEN lokalne...nijak inac...a este je kopa takych, co nepocuvaju nikoho a nedaju si povedat...a s takymi neurobis nic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34628 od papo
ten nápad nie náhodou mimo zákon - súčasný/napr o lesoch/, aj navrhovaný?:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34641 od tomasfox
polovnici napiste svoj nazor sedite na schodzy a padne tam navrh ze vam bude odobratych 10 hektarov lesa ze si to prenajal nejaky klub motorkarov ze sa tam bude jazdit mate sancu hlasovanim zmenit to ci im to daju alebo nie zaco by ste hlasovali nech im to daju a nebudu jazdit iba tam alebo nie lebo aj tak by to rusilo cele okolie a presne v tej lokalite mate zaujem o to o tam to co samozrejme nieje pravda ak sa chcete vykrucat ze to nieje na vas ale majitelov pozemku a podobne blbosti ani sem nepiste zalezalo by to iba na vas a vasom zdruzeni co myslite ako by to dopadlo?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34645 od Eno_Nuno
dopadlo by to dobre lebo vzhľadom na tvoje aj tak zajačie úmysly neverím tomu, že by si sa uspokojil iba z 10ha a na prenájom väčšieho množstva ha by sa určite toľko fanúšikov nenašlo. alebo máš na ročný prenájom 200tis ??? verím že áno no možno by sa našlo kopec tvojich kamarátov čo by nešli s tebou do tohoto kšeftu :]
<br/>
<br/>P.S. chceš jazdiť? použi rozum vybojuj si dráhu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34650 od astronom
Nemá zmysel sa vyjadrovať áno či nie k takýmto hypotetickým otázkam. Ako už napísal papo - prečítaj si zákon o ochrane prírody a krajiny a lesný zákon. Tam nájdeš na svoju otázku jasnú a jednoznačnú odpoveď či s motorom v lese môžeš a čo nie :).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34694 od Finder
Jezus, chvilu som tu nebol a uz taketo hory pismenok ...
<br/>No poporiadku:
<br/>----
<br/>Pepco - budes sa cudovat, ale asi pred mesiacom padol u nas navrh, zverejnit kalendar, kedy sa po hore necajdat ... Nemozem hovorit za kazdeho, dokonca poznam vela ludi, co to maju a budu mat na salame (bohuzial, ale co uz), ale nastastie je vela z nich tak nejak normalne rozmyslajucich ... Kto sa chce vozit, bude, nech si za to nesie zopovednost a dosledky, ja (globalne za zvysok fora) sa budem snazit uberat cestou kvazi legalnosti ci dohody ...
<br/>
<br/>Revanie po lese - off course, ze kazdy mechanizmu sposobuje hluk, ale myslim, ze lubolne auto na redukcii sa neda porovnat s motorkou ci quadom ... To je uplne niekde inde s hlukom ... Ale zase tiez nehovorim o desiatkach aut ... 3-4 auta prejdu revirom (ked chcu) bez vyraznej pozornosti zveri ci ludi ...
<br/>
<br/>BTW - dnes som bol s chalanmi len tak light pozriet na jednu lokalitu pri Vahu, mozno by ste boli prekvapeny na akom malom kusku sa da zabavit, ked je tam par pieskovych jam .. Vobec tam netreba hektare.. Viac ludi zaujima technika jazdy - teda trial ... (hovorim o obdlzniku s rozmermi radovo desiatky metrov).
<br/>
<br/>Inac pekny prispevok od teba.
<br/>----
<br/>MichalP
<br/>Tato spolupraca ma (alebo by mala) svoje pravidla, takze nieco take, akoze aj ja chcem, nehrozi. Je to podmiene vzajomnou dohodou, casovou synchronizaciou a respektovanim sa. Bez prace nebudu kolace. Dotycny novaik moze chciet, ale musi si pockat na prilezitost. Nema na vyber.
<br/>----
<br/>Fatran
<br/>Ja osobne nemienim platit za nic, odhliadnuc od toho, ze ma nebavi sa bezcielne vozit po hore ... Je to pre mna skoda benzinu ... Alebo idem niekde na svoj pozemok (kludne skontrolovat svoju cast lesa ako urbariatnik), alebo je to pre mna mrhanie casom. Akurat pri vozeni naserem par dalsich ludi ...Pri nejakej cielavedomej spolupraci bude ticho aj najvecsi frflos a spokojnost na vsetkych stranach ....
<br/>
<br/>A ak sa vratim este k motoristom vseobecne - ja som tuto temu zalozil za ucelom spoluprace majitelov aut 4x4 a polovnikov, nie zvysku motoristov.
<br/>Nie ze by som mal nieco voci nim (mam :]), ale auto dokaze byt v reviri osozne, a preto som to aj navrhol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34695 od tomasfox
to si myslel v korunach alebo eurach ak v korunach tak npohoda8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 373 návštevníkov a žiadni členovia on-line