Puškohľad Edenberg

pred 19 rokmi 1 mesiacom #813 od janko80
Puškohľad Edenberg bolo vytvorené janko80
Moze mi niekto poradit kde by som zohnal original montaz na puskohlad Edenberg na gulobrok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #816 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Puškohľad Edenberg
Aký EDENBERG tam chceš dať?A na aký kaliber?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #818 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Puškohľad Edenberg
Chcel by som EDENBERG 3-9*50 a kaliber je 7*57/16

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #820 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Puškohľad Edenberg
Ja by som to tam nedával.Je príliš ťažký.Jamám 3-12x50 na guľovnici.Na guľabroku mám 6x42 SEEDLER a ten tam bohato stačí.Myslím že ti to bude ovlivnovať streľbu.Na guľabrok je predsa len veľký.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #822 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Puškohľad Edenberg
Ja si myslim, ze tych 100 az 130g navyse nieje taky problem. Mal som skusenosti s ARTEMISOM 3-12*50 a ten mi vyhovoval. Gulobrok strielal presne aj na väcsie vzdialenosti a nikdy som nemal zly zasah. Jednoducho clovek si musi zvyknut na svoju zbran a optiku inac to nejde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #826 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Puškohľad Edenberg
Ak ti to nevadí,tak ti to zamozrejme nebudem vyhovárať.Ale tu nejde o celkovú hmotnosť.Takýto ťažký puškohlad ti posunie ťažisko výrazne hore a dozadu,a to najmä u ZH-čok ktoré majú krátku hlaveň a ťažký záver.Ale opakujem ak ti to nevadí......Ja by som na tvojom mieste rišil situáciu tak ,že by som si kúpil guľovnicu a na tú by som dal takýto leľký ďalekohlad a na guľabrok niečo slabšie.Jeden z dôvodou je aj montáž.Na guľabrokoch typu ZH či UHRSKÝ BROD tá montáž nieje stavaná na takéto puškohľady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #827 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Puškohľad Edenberg
Janko, súhlasím s Lankasterom, vie o čom hovorí!!!! GB montáže sú subtílnejšie a preto vzhľadom na istú páku aj náchylnejšie na rozladenie pri pohybe v teréne - tu ťukneš, tam ťukneš ani si to neuvedomíš.... Mal som ZH 10 rokov s variabilom 3-9 a urobil som presne to, čo ti radí Lankaster - dal som ho na sólo guľu a tam som dal krátku 4-ku a používal som GB na pieršovanie, spoločné a pod. Na postriežku beriem guľu s variabilom a nemám problémy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #829 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Puškohľad Edenberg
Problem je v tom, ze solo gulu nemam mam iba ten spominany gulobrok. Nebudem tolko vymyslat a dam si poradit od skusenejsich. Tak podla vas je 1,5-6*42 optimalny na gulobrok? A da sa k tomu zohnat aj original montaz na EDENBERG 1,5-6*42?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #832 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Puškohľad Edenberg
Vidím, že si sa už rozhodol, tak lentoľko, že spomínaný variabil mne pripadá dostatočný na všetko, o montáži neviem, ale šikovný zbrojár ti urobí aj pomyslenie... Ešte raz však v dobrom : na GB s dlhým variabilom jemne a žiadne pády a pod. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #833 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Puškohľad Edenberg
Janko ty sa snažíš jednou zbraňou pokryť všedky svoje potreby ako poľovníka.Snažíš sa guľabrok používať ako zbraň na nočný lov, na postriežku kde potrebuješ silný a presný ďalekohlad s dobrou sveteľnosťou ,ale zároveň chceš mať z neho flintu na posliedku,na nosenie,do pohonu na spoločné poľovačky.Myslím,že to je chyba ktorú robia mnohý poľovníci, že sa snažia nedostatky jednej zbrane konpenzovať kúpou ďaľekohladu ktorý sa skôr hodí na zbraň iného charakteru ,a ktorá mu chýba .Guľabrok je vhodný skôr na šúľačky ,kde využiješ práve to že je kombinovaná a tam ti je skôr veľký ďalekohlad na príťaž pretože je veľký a háklivý na poškodenie.Veľký puškohlad sa skôr hodí na sólo guľovnicu ktorá je vhodnejšia, na postriežky, na posedy,a na nočný lov.Ja viem ,že niekoľko generácií poľovníkov odpoľovalo jednou zbraňou a oveľa slabším puškohladom a budú sa ťa snažiť odhovoriť od kúpy ešte jednej zbrane,ale doba sa mení a vývoj ide do predu a v dnešnej dobe sa vyžaduje oveľa zodpovednejší prístup od poľovníka keď sa pripravuje na ten alebo iný spôsob lovu,a nňa to teší keď vydím ,že sa to stáva štandardom.Viem ,že kúpa poriadnej guľovnice je nákladná záležitosť,ale keď si to porovnáš napr.s kúpov auta ktoré stráca oveľa rýchlejšie na hodnote,tak je to dobrá investýcia.Mne to tiež trvalo kým som si mohol zadovážiť poriadne zbrane.Poloval som predtým starými zbraňami ktoré mi dal mô otec,ale od začiatku som túžil po nových pretože nové je nové a prax mi to potvrdila.Guľovnicu si vedšinou brávam na večer na posed kde postupopm času ubúda svetla a tak si postupne prestavujem variabil podľa svetelných podmienok.Keď mi príde na mušku líška aj tak ju vedšinou púšťam pretože buď čakám na jeleňa alebo na srnca ,a vtedy si nechcem plašiť okolie strieľaním po líške.Keď poľujem v noci na diviaky je potrebný spoľahlivý ďalekohlad s vysokou svetelnosťou,a spolahlivá guľa.A ráno ?To si najradšej brávam guľabrok.A vtedy nepotrebujem silný ďalekohlad lebo svetlo pribúda a sveteľné podmienky sa len lebšia.Vtedy sa najradšej potulujem a snažím sa vymáknuť diviakov keď zaťahujú do porastov a samozrejme to nedarujem žiadnej líške.Janko ty sám sa musíš rozhodnúť ako naložíš so svojimi zbraňami a sám si sprav svoj vlastný názor podľa potrieb ktoré máš.Ale skôr ako minieš nejakú korunku dobre zváž na čo.Čítaj ,počúvaj skúsenejších a potom sám si uváž čo spravíš.Veď máš čas.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #834 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Puškohľad Edenberg
Ono je to pravda, ze univerzalna zbran nieje a kazky sa snazi priblizit svojim moznostiam a schopnostiam ale nie vzdy sa clovek rozhodne spravne a prave vtedy mu padne dobra rada skusenejsieho polovnika ktori mu pomoze prist na tu spravnu cestu.
<br/>Dakujem pekne za cenne pripomienky a prajem vela peknych polovnickych zazitkov.
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 týždnami #1010 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškohľad Edenberg
Spravna otazka je druha od konca od lankastera, t.j. na aky kaliber ma ist ten Edenberg. Ja osobne by som ho nekupoval. Radsej nasetrit a kupit Meoptu. Kamarat ho kupil a dal na 30-06. Potom vybuchal 2 krabice nabojov a kazdy zasah inde. Skoda penazi. Mozno na 222 a 223 by som ho dal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #1016 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškohľad Edenberg
Mojou skusenostou je, ze kazdy polovnik by mal vlastnit minimalne dve gulove zbrane. Kazdy z nas sa zucastnuje spolocnych polovaciek ale takisto sedime na posedoch a polujeme na diviaky na splne. Kazdy tento sposob lovu si vyzaduje inu zbran s inou optikou. Mne sa osvedcila do pohonu kozlica ZH 7x57R/12 s puskohladom Seadler 4x32. Na spolocnych polovackach je predpoklad, ze treba zamierit a strielat z volnej ruky, rychlo a na mensie vzdialenosti. A clovek je casto zadychany. Preto je puskohlad 4x uplne dostacujuci. A moze byt aj z lacnejsej cenovej kategorie. Kombinovana zbran je zas vyhoda ak chceme na spolocnej polovacke ulovit aj lisku, alebo pouzit jednotnu strelu na diviaky. Naopak, na posede alebo pri posliedke sa striela na vacsie vzdialenosti, vacsinou vsak s oporou. Striela sa aj za znizenej viditelnosti. Preto na tento ucel pouzivam brnensku gulovnicu kalibru 8x87JS s puskohladom Docter 8x56. Tu odporucam nesetrit na puskohlade. Co najvacsia svetelnost je vyhoda a takisto zvacsenie, pretoze predtym sa mi stavalo ze v dalekohlade som diviacka videl ale v puskohlade nie. A este ku kalibru 8x57JS. Mam skusenosti z roznymi kalibrami, ale na tento nedam dopustit. Strela je pomala a odovzdava maximalnu energiu, vacsinou diviaka neprestrelim, zver dobre farbi a ostava v ohni popripade len blizko odbehne ... Strielat cez kriaky nie je problem. Znehodnotenie diviny je minimalne aj pri zasahu rebier alebo kosti. Vrelo odporucam.
<br/>Lesu a lovu zdar priatelia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #1022 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Puškohľad Edenberg
Janko : osobne som prechádzal ako začínajúci poľovník tým istým, kúpil som si BRNO 502, výborná zbraň, na odporúčanie starších, skúsenejším a postupne som zistil, že GB nie je univerzálna zbraň, vyhovuje pri nenáročnom polovaní, aj ked som s ním strelil desiatky raticovej od srnčaťa až po trofejové tažké kany, mal som na ňom vyriabil, zámerne ľahký Buschnel 3-9 x42, ak som minul vždy som vedel prečo , takže ak chceš poľovať s GB odporúčam ľahký variabil, využiteľnosť zväčšenia do 7 , ideál je 1,5 -6 , určite si časom kúpiš sólo guľu , ku Edenbergu, ja som si kúpil Tactical, je do obdoba Edenbergu s 30.ovým tubusom, kamarát si kúpil Tasco s palcovým , robili sme porovnávanie v rôznych smeroch najzaujímavejšie bolo ostrosť pri šere, na dvore sme postupne s ubudajúcim svetlom kontrolovali stenu s tmavých kachličiek, pri Tascu v skoro úplnej tme už kamarát videl len tmavú stenu a ja som jasne rozoznával detalilne špárovanie, samo, že pri rovnakom zväčšení , teda jednoznačne 30-ový tubus, už by som palcový nekupoval, tiež som skúšal sústrel, vystrelil som dosť rán s 7,62 x 54 R ale nástrel doposiaľ drží, kupoval som ho v predajni , zo zárukou s malou dušičkou, mne drží , viem, že veľa ľudí sa sťažuje na kvalitu čo je určite opodstatnené, keby som mal možnosť určite zoberiem Doctera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #1026 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Puškohľad Edenberg
Neviem načo je ti puškohľad do pohonu na spoločné poľovačky by nemal patriť puškohľad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #1029 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Puškohľad Edenberg
Ja mám 3-12x50edenberg a som s ním nadmieru spokojný aj keď ho mám na gulovnici s ťažkou rážou.Tiež som počul že sú nekvalitné,a odhovárali ma aj v predajni keď som sa naň pítal ale kúpil som si ho na dobierku z Hubertlovu.Kamarát si ho kúpil v Polsku,a samozrejme lacnejšie ,čo sa mi hneď trocha škodoradostne pochválil.Ale ten nieje dobrý,začal sa mu hýbať po pár výstreloch kríž.Podobne sa to stalo jednému známemu pánovi ,ten ho má tiež z Polska.Možno by som hladal súvislosť v tomto.
<br/>Ešte k tomu ďalšiemu príspevku.Myslím že to či si zobrať puškohlad do pohonu alebo nie je čisto individuálny názor.Poznám takého pána ktorí poluje bez puškohladu cez 30rokov a to nielen v pohone ale stále a je rovnako úspešný ako ostatní a ešte k tomu striela na lavé garde,ale nepoznám nikoho kto vie tak rýchlo prebíjať ako on.A na opozing,poznám X ľudí ktorí bez puškohladu nevedia vôbec strielať,a zvládajú streľbu s optikou aj v hustých porastoch.Takže je to vec názoru a umu.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #1030 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškohľad Edenberg
Zvykol som si ti na puskohlad a muchu nepouzivam ... Moja koza mi sedi do pleca a zamierim ozaj rychlo ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1442 od navi
Odpoveď od navi na tému Puškohľad Edenberg
Zdravím Vás!
<br/>Edenberg áno-či nie? určite to nie je špica, ale ak je človek limitovaný financiami , asi zváži cena-výkon./a je tu ešte riziko,či to vydrží/ Ja ho mám -1,5-6x42 so svietiacim bodom.Kúpil som ho odruky a vcelku sa mi pozdáva. Momentálne sedí na CARBINE 7,62x39.Doposiaľ to vyzerá tak ,že kríž sa nehýbe - nuž ale dokedy.Vystrelených cca 50 nábojov/prevažne na terč/.8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1446 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Puškohľad Edenberg
Ja mam 3-9x56 a už som snim aj na kamenea zatial nič sa nestalo akurat som bol nastreliť odznova a všetko fuguje ako má. Dokonca som stielal aj z bodkoua fungovalo to diviak padol ako poťatý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1447 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Puškohľad Edenberg
OPRAVA !!! Spadol mi na kamene ale funguje normálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 916 návštevníkov a žiadni členovia on-line