MAST Z JAZVECA

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49833 od johny
Odpoveď od johny na tému MAST Z JAZVECA
Ja jazveca vyvrhnem, ale rez urobím čo najmenší a to len kvôli tomu že kamarát na morave jazveca pokladá za delikatesu. Ja som ešte odvahu nedostal ... Takže ak ti nejde o divinu tak ho treba sťahovať ako líšku. Chvost nechaj s kosťou a labky odrež pri poslednom stavci, brušká labiek nerozrezávaj. Hlavu streba sťahovať veľmi opatrne, hlavne pozor na uši aby si neurobil diery ako svet a na obočie očí, alebo aj lebku nechaj na koži ako sa to robí u medveďa. Preparátor si to už dokobnčí sám. Kožu natiahni na lieskovú rázsochu v tvare V a nechaj vychladnúť. Ale nie zas dlho aby sa neskazili chvost, labky a hlava. Potom ju zbaľ a strč do mrazničky. Tam môže byť kým nenájdeš toho pravého preparátora. Čo sa masti týka, masť z jazveca stiahni tak že urobíš rez od chvosta až po hlavu a potom sťahuješ masť od stredu na strany, dostaneš dva ucelené pláty, vyzerá to ako slanina. Mäso poobrezávaj čo najlepšie lebo pri stápaní prihára. Ja vyberám inak aj medzičrevný tuk a vnôtorné sadlo. Stápam normálne v smaltovanom hrnci tak, že masť pokrájam na malé kocky a podlejem vodou. Zo začiatku treba stále miešať. Keď bude už toľko roztopenej že zaleje kocky tak odoberaj do pripravených fliaš. Nalievam cez kovové sitko a na fľašu ešte gumičkou prichytím obväz poskladaný na štvoro. Hrniec treba zakrývať. Odoberať tak aby bol obsah zaliaty. Radšej skončiť skorej aby sa škvarky nepripálili a ešte ich pretlačiť cez kovové sitko a nechať stiesť. Teraz som stápal dva jazvece a všetko OK. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49834 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému MAST Z JAZVECA
Janči a koľko si nastápal? prezraď aky boli vypaseny. Lebky si meral?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49835 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému MAST Z JAZVECA
Som Vám veľmi vďačný, ečte sa spýtam, do stápajúcej sa masti treba ešte priebežne dolievať vodu ? (počul som že niektorý používajú zo začiatku aj bravčovú masť) Stopenú masť nalievate priamo z hrnca do sklenených ponárov ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49836 od johny
Odpoveď od johny na tému MAST Z JAZVECA
Vodu len na začiatku a bravčovú masť dávajú asi len špekulanti čo chcú viac masti. Viktor 9 kompótových fliaš. Lebky obe tesne pod bronz, škoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50445 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému MAST Z JAZVECA
A škvarky? Práve si pochutnávam na škvarkách z ročnej jazvečice, skutočná delikatesa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50455 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému MAST Z JAZVECA
zdravím...chcel by som sa spýtat,že kedy sa poberá jazvec na zimný spánok...?? Do kedy je šanca ho stretnut na postriežke v okolí brlohu....dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50478 od miros
Odpoveď od miros na tému MAST Z JAZVECA
co to posledne roky pozorujem tak je to take vseliake hodne ide o to ake je pocasie a aka je dostupnost zradla u nas dolu su vonku este aj koncom roka tento rok to bude asi obdobne hodne kukurice a ta bude stat este tak mesiac ak nezacne hodne mrznut nemaju preco chrapat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50489 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému MAST Z JAZVECA
Asi tak podobne. Este aj po snehu si pride pochutit na jablkach, alebo kukurici. Ale ak zacnu celodenne mrazy, tak je uz dnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50497 od medard
Odpoveď od medard na tému MAST Z JAZVECA
chlapci, jedna prosba, súrne by som potreboval trošku sadla pre kamarátovu malú, tento rok sa mi nedarí, jazveci zožrali pol vreca kukurice, ale streliť som ešte nestrelil, so psom sa mi do toho veľmi nechce, už je aj tak pošitý ako futbalová lopta...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50502 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému MAST Z JAZVECA
nazdar...on sa dá nalákat i na kukuricu..?? nevadia mu ludské pachy na návnade..?aká je priatelná vzdialenost pri postriežke...? díky za rady Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50503 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému MAST Z JAZVECA
Posli jeho adresu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50504 od medard
Odpoveď od medard na tému MAST Z JAZVECA
lubo1, vďaka! ;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50523 od miros
Odpoveď od miros na tému MAST Z JAZVECA
odkial je kamos este nieco mam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50524 od miros
Odpoveď od miros na tému MAST Z JAZVECA
ide o to ci brok ci gula brok nemam skusenost ale hornet alebo gula v pohode do 100 m ale co som ja strielal tak ak najdem prechod tak 20-40 m max vsetkych som strelil rano ked sli s pola k noram na splne som to neskusal ale co pocuvam aj to sa da

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50606 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému MAST Z JAZVECA
Zatial nic ñedoslo. Ale ak zohnal inde tak OK. Nech pomoze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50618 od medard
Odpoveď od medard na tému MAST Z JAZVECA
Lubo1, vďaka! Ja som mu dal ma Teba kontakt a ostatné nech si vyrieši sám, od mňa dostal kačaciu masť aj sadlo z diviaka, mám dobré skúsenosti aj s tým, ako to dopadlo dám vedieť, keď s ním budem volať...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50622 od edo1988
Odpoveď od edo1988 na tému MAST Z JAZVECA
no ja som za spnu este nemal stastie a minule mi vysiel ale bola tam taka smola ze sa nedalo strielat koli tom u ze vysiel za mna kde sedel aj moj otec delej cize strielat sa nedalo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50665 od capko456
Odpoveď od capko456 na tému MAST Z JAZVECA
Podarilo sa vam zohnat tu jazvečiu mast ak ano pomohli by ste aj mne pre malú poskytnut kontakt? ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50666 od capko456
Odpoveď od capko456 na tému MAST Z JAZVECA
Pomohol by mi prosím niekto zohnat Jazvečiu masT.Uz mesiac mi deti maju velmi neprijemny kasel a nechcem to od nejakich spekulantov.Prosím odpiste mi na moj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. budem velmi vdačná za každú pomoc a radu.Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50670 od astronom
Odpoveď od astronom na tému MAST Z JAZVECA
Capko, ak si ešte nepochodil s tou masťou, napíš mi na meil Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.158 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 824 návštevníkov a žiadni členovia on-line