pozri moje fotky a napis co si myslis.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17961 od astronom
Odpoveď od astronom na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
lovu vďaka páni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17962 od johny
Odpoveď od johny na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Blahoželám Godimu k fotke mesiaca v PaR ... ;) Ivo a čo stretávka? Neprídeš nás pozrieť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18047 od Basky
Odpoveď od Basky na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
mirojevo, prosím Ťa, kedy a v ktorej krajine bol strelený srnec z Tvojej poslednej fotky? Vo vlastnostiach fotografie je dátum jej vytvorenia 27.5.2007. Na paroží vidieť zbytky lyka..., aký bol jeho vek? Možno sú farby skreslené, ale podľa masky, stavby a farby parožia, prípadne správne určeného dátumu lovu a tých pozostatkov lyka.. by som povedal že sa jedná o veľmi nádejného mladého srnca.. Bodaj by som sa mýlil... Ale ak aj bol už lovný, ulovenie kvalitných kusov pred začiatkom ruje nepovažujem za veľmi chovateľsky správny počin.. Nie je to nič osobné, iba som trošku nahlas /aj pre poučenie druhých/ rozmýšľal na obrazovke..:x:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18271 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Dudusko, gratulujem k tomu rysovi. Zda sa mi dobre, ze nema najzdravsi pohlad? Neviem ako by som to opisal, tretie viecko je dost "vysunute a akoby opuchnute". S niecim podobnym som sa stretol u macky (viac jedincov naraz)- podozrenie na otravu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18708 od Basky
Odpoveď od Basky na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
babrosX, aj by som Ti pogratuloval k Tvojmu úlovku diviaka, pravdepodobne lanštiaka, mätie ma len /ak som dobre ´prečítal´ z Tvojej uverejnenej foto/ tá baterka pripevnená pod ústím Tvojho Marlina... 8o;/ Ďalej sa nevyjadrujem, lebo okolnosti za ktorých si získal úlovok nepoznám.. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18709 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
ahoj basky, lanštiak bol strelený za svetla 21:04, tou baterkou posvietiš na pár krokov ale v prípade dohľadávania je neoceniteľná. (Kto zažil dohľadávku v noci napr. v repke vie o čom hovorím) Som proti nejakým reflektorom, ktorými niektorí osvecujú celé polia. Ja mám radšej poľovačku keď idem skôr, zver ak má pokoj je v pohybe už za svetla. V noci som ani žiadneho kusa nestrelil, po prečítaní knižky poľovnícke tragédie si dvakrát rozmyslím čo urobím. Niektorí kamaráti sa dokonca hnevajú, že prichádzam zo štandu skôr ako by si želali (keď sa nedohodneme na pevnom čase), pretože streliť sa síce dá ale ja vždy tvrdím, že oko môže byť veľmi zradné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18723 od mildo
Odpoveď od mildo na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Toto akoze je lanstiak??? podla mna minimalne 2-3rocny diviak. sak ten diviak na fotke ma das 80kg.....lanstiaky v juny vyzeraju trosku inak....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18732 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
este si nevidel v decembri strelene 50kg diviaca?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18740 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Basky a aj iny-podla toho co viem zo skusenosti a dokonca zo zakonov by sa v noci nemalo polovat hlavne pomocou svetiel-takze ak to je pravda nemali by sa pouzivat vobec ani nocne viditelne optiky a podobne! Stale sa tu tocime o zakonoch a ich poruseni, alebo vobec o tom ze v niektorych oblastiach a medzi niektorymi polovnikmi na tom nikomu nezalezi, tak ze rusia sa nie len zakony ale su moznosti smrtelneho ohrozenia nie len medzi polovnikmi ale vobec verejnosti! Ked sa nad tym vsetkym zamyslim tak su v tejto prexi naozaj velke otazniky! Ako mi jeden kolega v tejto diskuzii osobne odpovedal na tuto otazku--keby sme nerusily tento zakon tak by sme si vobec ani nevystrelili--raz sa bavime o polovnickych tradiciach a potom zase si nevsimame polovnickych a vobec verejnych zakonov!
<br/>
<br/>Na uzaver-ked sa uz polovnik rozhodne polovat v noci tak podla mna by bolo najlepsie vyuzit co najaktivnejsie pomocky nocnej viditelnosti a to v citane co najsilnejsich osvetlovacich zariadeni, pri com mame aspon nejaky predpoklad ze nepalime na babicku v hustine ktora drzi v ruke toaletny papier!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18746 od nugy
Odpoveď od nugy na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
babrosX Gratulujem k úlovku. Ja som s tým tvojim Marlinom minulú sezónu tiež strelil lanštiaka. Nebol sídce taký veľký ako tvoj, ale tiež veľmi potešil. Nech sa ti s ním darí aj ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18751 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
mildo, musíš rátať s tým kde je zver strelená, aká bola zima aká úroda žaluďa, akú má dostupnosť k potrave ako kukurica, pšenica atď. Kým v horskom teréne kusy nad 100 kg sú už medialové, v nížinách dosiahne túto hmotnosť v priaznivom roku do 2-3 rokov. Zober si tento rok. Kukurice stály dlho - boli na zrno, veľká úroda žaluďa, v zime sneh nevydržal viac ako jeden deň, teraz plné lány pšenice. Všetky tieto ukazovatele sa aktívne podpíšu pod prírastok hmotnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18754 od mildo
Odpoveď od mildo na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
sak dobre diviak moze narast ale zuby mu nenarastu a ten tvoj ma uz odulene gamby ked dobre vidim :) cheryho lanstiak je taky jak lanstiak ma vyzerat normalne....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18776 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
mildo v takej kondícii a vzrastu som strelil minulý rok v decembri prasa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18780 od Basky
Odpoveď od Basky na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Minulý rok som strelil lanštiaka v septembri na poli s kukuricou, vyvrhnutý mal vyše 65 kg.. A to bolo v roku po tuhej zime. Tento rok by taký istý mal aj vyše 70, možno až do 80 kg. Kategóriu diviačej zvere vždy určujem podľa chrupu, resp. stavu rezákov. Z fotky ktorú uverejnil babrosX by som povedal že sa jedná o nevodiacu bachynku, len stav rezákov by presne povedal či lanštiačku, ale možné to v našich ´južanských´ podmienkach je. Odhadujem jej do 80 kg ´živej´ váhy, po vyvrhnutí niečo málo nad 60. /môj odhad záleží, resp. je ovplynený aj tým, akú predstavu mám o tom, akého vzrastu je babrosX.. :D/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18782 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
basky mám 170 a nejakých 75 kg, bol kanček, nie diviačica

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18787 od majod
Odpoveď od majod na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Pozrel som tvoju fotku a pišem čo si myslím.V prvom momente by som povedal, že je to diviačica,gulovnicu si dal tak ,že sa o tom da skutočne polemizovať.Na 90 púercent to nieje lanštiak ,ak máš odvahu daj fotku rezakov odpoved máš okamžite.Lampáš máš na svietenie pod nohy ,vačšina ich má ,nefotia sa s nimi a neuverejňuju to.Neber to tak ,že do teba rýpem ,ale táto fotka je celkom dobrý pokus o odobratie povolenky ,pol. lístku a zbrojáku .Ak som ti zdvihol tlak ,rad s tebou hodím reč na pokeci alebo po telefone.Lovu zdar a vymaž tu fotku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18788 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
majod, môžem ti poslať fotku kde vidieť detailnejšie že je to diviak, kľudne. Fotku zubov už nezhotovím, nemám ako. Ak chceš vyskúšať baterku na streľbu rád ti ju zapožičiam, ale upozorňujem ak sa ti zver nebude škriabať po rebríku tak veľa pri nej nestrelíš. Na svietenie pod nohy by bola nepohodlná ale na dohľadávku je super. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18799 od Basky
Odpoveď od Basky na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Servus Johny.
<br/>Ako je to u Vás na brigádach s pílením živých stromov na účely vyhotovovania poľovníckych zariadení..? :x
<br/>
<br/>OLH Vám vybral na tento účel a vyznačil čo bolo treba..?!? :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18801 od mildo
Odpoveď od mildo na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
70kg prasa? to uz sa mi vazne nezda.... ale lovu zdar v kazdom pripade :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18807 od johny
Odpoveď od johny na tému pozri moje fotky a napis co si myslis.
Čau, my máme v združení člena, ktorý je zároveň urbársky lesník. Keď treba materiál tak to riešime s ním, vždy povie kam máme ísť a čo môžeme. Toto solisko je v družstevných oplotkoch pre jalovinu, tam je to jednoduché, lebo je to vedené ako pasienky. Aj sa to pokúšali vyklčovať, ale to bol nerovný boj tak to vzdali, našťastie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 525 návštevníkov a žiadni členovia on-line