Nikon D80 a (nočné videnie)

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20312 od brano
Nikon D80 a (nočné videnie) bolo vytvorené brano
hej turistika, co si tym myslel? nikod80 a nocne videnie, fotit pri slabom svetle na vysoke iso sa da,ale to by som siel skor do canona

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20450 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
tak do kanóna, nočné videnie, ty si expert :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20451 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Nanika.. treba citat a potom reaguj ... brano ma pravdepodobne skusenost ze Canon kresli lepsie nez Nikon pri vyssom ISO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20453 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
baikal, až budeš rozumieť fotooptike ako aj poznať modely rôznych objektivov a ich funkčne vlatnosti, potom prispievaj do takýchto tém

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20454 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Jasne nanika, ako povies... ty si tu naj...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20471 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
nocne videnie je nocne videnie, to viem aj ja ty expert, ale fotenie pri zlych svetelnych podmienkach, si myslim,ze canon vedie, samozrejme, mozes mat kvalitny objektiv s dobrou svetelnostou, stabilizatorom, ale ked sa uz skutocne foti na vysoke iso, tak minimalne tak dolezite,ako je kvalita ojektivu je aj dolezite spracovanie procesorom a to ma canon momentalne na najlepsej urovni,
<br/>
<br/>A co sa tyka nocneho videnia, na to nie je fotak, ale ina technika, tak sa nesnaz zo mna spravit blbca, ja som svoj komentar formuloval jasne,takze si ho zo seba spravil len ty, pretoze s temy nebolo jasne, o co zakladatelovi temy ide, preto som spomenul len fotenie na vysoke iso, ak mu nahodou slo o to, pretoze nikon d80 je pekna masinka,ale na vysoke iso na canon nestiha, a to ja nemam ani nikon a ani canon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20650 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Prilep tie fotky na web, čo nafotíš za tmy, rada sa na ne pôjdem pozrieť :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20656 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
zle svetelne podmienky,ty trubka,ja som nepisal,ze fotit v tme, nie som blbec,ty si ale kus nechutnej osoby,za sumraku sa na vysoke iso fotit da,ale je to len z nudze cnost,ked skutocne chcem nieco odfotit a dobre spracovanie ako ma canon zabezpeci,ze aj na io 1600 bude fotka vcelku dobrej kvality a pokial by v tom sere bolo skutocne nieco zaujimave,nevahal by som to odfotit,taky canon d30 ma aj na iso 3200 skutocne dobre vysledky
<br/>a mimochodom,ja som mal aspon snahu nieco napisat, co by mohlo pomoct, ty len skodoradostne utocis,tak di radsej daj pohov a neliec si tu svoje komplexy
<br/>
<br/>mimochodom,na nete su fotky,napr aj na vysoke iso,napr fotene canonom v afrike,a niekedy tie zabery stoja za kompromis vysokeho iso a keby sa fotili pri napr iso100, clovek by videl kulovy,ale pri vysokom ise moze byt fotka vcelku ok,ale to ako expert uz isto vies

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20716 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Počúvaj ty Braňo, rob ti po nociach radšej niečo iné ako behaj s fotákom po lese. Možno prídeš iné myšlienky ako písať takéto bludy. ISO 3200 s takým zrnom môžeš akurát nasypať sliepkam. A keď už predsa chceš do nejakej optiky v noci pozerať, tak sa prihlás na Astronomickom ústave SAV na Lomnickom štíte.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20722 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
nanika, ty si ale riadna sliepka,neviem,ci by som to zrno nemal nasypat tebe,lebo ked si hladna,tak trepes bludy,si pozri fotku bez noise reduction iso3200 na canon d30,ten vysledok je fantasticky a na iso 1600 je super,skoro bez sumu, tak netrep o dakom zrne, to moze mat len daky kompakt a uz som raz pisal, nespominal som fotenie v noci ty kotkodák,takze v noci mozes na lomnicaku pozerat do kukera ty, to si tak zakomplexovana baba?, si najdi chlapa, co ti skludni hormon a budes ok,ale vobec, je zbytocne reagovat na taku sliepku,ako si ty,robis zo seba experta a pritom si tu nic mudre nenapisala:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20725 od godi
Odpoveď od godi na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Braňo,nie je to celkom tak ako píšeš. Myslím že píšeš o 30D ,lebo D30je analógová zrkadlovka od Canonu. Fotím s 30D ,no a fotky s isom 3200 sa použiť nedajú .Ten šum tam už je dosť veľký ,dá sa to použiť len ako dokumentačná fotka pre vlastnú potrebu,vystaviť sa to nedá. S ISOm 1600 je to už lepšie ,no pokial chceš fotku v A3-kovom formáte tak ten šum je tam tiež dosť veľký. Na malom formáte sa to ešte dá zniesť. Pokiaľ by si chcel robiť výrez z takejto fotky ,tak na to musíš zabudnúť,ten šum by tam bol už neúnosný.Hodím do galerie fotku srnca fotenú za šera iso1600 ,na monitore je to celkom dobré no A4 už šum poznať a na A3 je to už krupica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20741 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
ale ja viem,ze velky format na tak vysoku citlivost ukaze sum a vysledny efekt nebude najlepsi,ja som ale nespominal nic o vystavovani,ja som mal na mysli vlastnu potrebu a samozrejme,na tak vysoke iso by som netlacil A4 format alebo vacsi, ale fotka mensieho formatu by myslim si bola vcelku ok, isto by som nesiel vystavovat fotku na take iso za takych podmienok a myslim si,ze snazit sa mat fotku na A3 format a vacsi pri takych podmienkach je nonsens,A3 si vytlacim,ked spravim foto za lepsich podmienok,aby ta fotka aj za nieco stala.
<br/>
<br/> kludne tu o tom mohla byt diskusia a nie ze jeden napise ze pisem bludy a druhy ma sprdne,ze iso 1600 a format A3 a vysledny efekt bude otrasny a na iso 3200 nehovoriac,okrem toho som spomenul,ze na to najvyssie iso sa da fotit,ked uz skutocne nieco chcem zaznamenat, je to taka z nudze cnost,format fotky som neuvadzal,predpokladal som,ze kto trosku vie,tak to bude prenho automatika,ze perfektnu A4 a vyssie s toho nevykuzli a o vyreze ani nehovoriac,mojim cielom bolo poukazat na to,ze sa zlych podmienok sa fotit da,da sa pre vlastnu potrebu, niekto mozno odfoti nieco tak zaujimave,ze to bude stat za to aj na ukor kvality,alebo mu bude stacit maly format fotky,inak, do tohto fora neprispel nik,vsetky dalsie reakcie boli na mna a mimo temu,az na tvoj prispevok,ktory aspon mal hlavu a petu
<br/>
<br/>kludne si mohol napisat medzi prvymi a takto to rozviest,a nakoniec si aj sam potvrdil, co sa tu snazim uz dlhsie povedat,na take iso sa fotit da,to s vystavovanim a formatmi bola trosku rana pod pas od teba,ale zas ked chce niekto d80,tak snad nie je uplny laik ktory o tom nema ani sajnu a fotku na iso 1600 a vyssiu by vytlacil na tak velky format ,ako si spomenul,nechcem sa opakovat,ale prezentovat taku fotku by urobil hadam len ten,ktory by za cenu toho vysokeho isa a tym padom nizzsej kvality fotky zachytil skutocne nieco unikatne,v opacnom pripade by to bolo len pre jeho potrebu,ale to som tu uz spomenul

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20750 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
ja som si myslel, ze polovnici su gavalieri...nex je pravda akakolvek..dama je dama8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20760 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
nie kazdy na tomto fore je polovnik,nie kazdy polovnik je gavalier a nie kazda zena je dama

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20793 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Ja som slušná žena, ale počuvaj ty Braňo čurák, ešte raz tu napíš o mne podobné riadky a vybavíme si to inak. Na takýchto čuramedánov ako si ty som tu zvedavá.Fas jeden, a drž už hubu na túto tvoju blbú tému je málo kto zvedavý, ty kanón s pilinami v hlave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20794 od nanika
Odpoveď od nanika na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Godi, vďaka za prinosný príspevok, ten čurák Brano nevie o čom točí a ešte ma tu bude osočovať ! Nevie rozoznať objektív od triédra a nemá žiadne skúsenosti. Ale takých, čo sa tu vyjadrujú k témam, ktorým nerozumejú je dosť. Lidé jsou hold ruzní, ponejvíce hovada. Ešte raz vďaka. nanika

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20797 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Zdravim,napriek vsetkym vasim nezhodam by som chcel poprosit o radu...Nevyznam sa moc vo foteni ale uz ma dlho lakal nejaky fotak tak som si kupil canon S3IS.Poprosil by som o nazor na tento fotak...ci by nebolo lepsie predat a kupit si nieco lepsieho ked ho chcem pouzivat na fotenie zveri a podobne.Pri kupe som pozeral iba na zoom a zistil som ze to neni vsetko :-).Ale kazdy nejako zacat musi...a ja nemam ziadneho znameho co by mi poradil v tomto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20798 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
Sklanam sa pred tvojou inteligencou slecna nanika, hlboko ma mrzi,ze som ta urazil a ze som si dovolil napisat par bludov,dakujem za vyjasnenie situacie,len tak mimochodom,ja som nezacal a posmeskami v reakciach ako ty,ak uz,tak sa to dalo napisat,ako to spravil godi a nie,ako si to spravila ty,ale mas pravdu, lide jsou hold ruzni, ponejvice hovada, to fakt sedi,takze slecna expertka,este raz sa hlboko ospravedlnujem a ocenujem ako trefne a presne dokazes odhadnut cloveka,si naozaj inteligentna slecna a s ucty k tebe ti tu prenecham volne pole posobnosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20799 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
a len tak mimochodom nanika, pozri si seriu tvojich reakcii od zaciatku,hned na moj prvy prispevok,ja som tam len spomenul,ze za zlych svetelnych podmienok sa da fotit a ty si reagovala uplne mimo a hlavne posmesne,takze tvoj prispevok o tom,ze medzi ludmi sa najdu hovada sedi a svojimi posmesnymi reakciami si pokracovala,ked uz si taka expertka,tak si mohla pridat prispevok ako godi,ale to bolo asi pod tvoju uroven a ked to bolo pod tvoju uroven,nemusela si reagovat posmeskami,ja uz keby som bol expert a niekto by nenapisal nieco spravne,tak by som sa mu nevysmieval,ja som sa tu za experta narozdiel od teba nevyhlasil
<br/>
<br/>ked niekto napise,ze na vysoke iso sa za zlych svetelnych podmienok fotit da, je uplne mimo nasledna reakcia typu cha cha,ten hlupak beha s fotakom v absolutnej tme a foti,to chcem vidiet,co nafotil - to fakt poukazuje na profesionalitu a inteligenciu cloveka:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20800 od brano
Odpoveď od brano na tému Nikon D80 a (nočné videnie)
a existuje este jedno porekadlo, nesuper s blbcom, stiahne ta na svoju uroven a tam ta prevalcuje svojimi skusenostami:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line