Sellier&Bellot - strela XRG

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50762 od lovec_1
Sellier&Bellot - strela XRG bolo vytvorené lovec_1
Dnes ma zaujal vlozeny bulletin v nasom casopise Polovnictvo a rybarstvo od S&B, kde je vcelku obsirne predstavovana nova,povodna vlasimska konstrukcia monolitickej strely pod oznacenim XRG, alebo eXergy. Vyzera to po dlhej,predlhej dobe na solidny pocin a poriadny krok vpred. V skratke moje dojmy: pozitivne-ocenujem tvar strely, inspiraciu Barnesom TSX pokial ide o odlahcovacie drazky a podla vsetkeho slusne testovanie v praxi pred uvedenim na trh. negativne- S&B si (dufam,ze docasne) ako obvykle zlahcil robotu a rovnaku 11,7g strelu napchal do 308W,30-06 a 300WM,logicky s ohladom na max.tlaky podla CIP je to v 308W podvyzivene ( co sa prejavilo aj v testoch-ako inak. podobnu hlupost urobilo aj RWS,ked tazke 11,9g EVO narvalo do 308W pre ktoru je to privelke susto),vysledkom je samozrejme nizka Vo a s tym spojena problematickejsia deformacia a ucinok strely uz v strednych vzdialenostiach. Vraj sa uz obdobne krmivo testuje aj v 7mm kalibroch,kde by to malo byt dostupne v buducom roku a mozno aj pre osmicky - podla zaujmu.
<br/>Inak podla publikovanych vysledkov testov vidim podobne ucinky a spravanie ako u Barnesu TSX, tento uz ale pokrocil o dalsi krok dalej k TTSX (tymto nechcem zhadzovat snahu S&amp;B, samozrejme nie je mozne celkom dobre porovnavat monoliticku prvotinu - aj ked podla vsetkeho v silnejsich tridsiatkovych kalibroch velmi dobru - s jednou so svetovych spiciek v oblasti homogennych striel), tak ci tak je to obrovsky skok prec od plechovych ********* typu SPCE.
<br/>
<br/>Stretol sa s tym uz niekto,nejako som v tom materiali nepostrehol nejaky konkretny termin uvedenia na trh?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50772 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Ahoj!
<br/>Ja som žiadny bulletin v P a R ,myslim č. 12 nemal.
<br/>Idem patrať po nete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50775 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Ja som ten materiál v časopise mal, aj som to preštudoval. Dúfam, že v každom náboji bude rovnaká navážka prachu a strely nebudú vypadávať z nábojníc - to som zámerne prehnal samozrejme. Predsa len ostanem pri klasickom poctivom poloplášti od Norma, resp. Sako a Federal. Ešte je otázka čo za túto novinku SaB zapýta, ale aspoň sa ako píšeš, trochu rozhýbali, ja osobne by som od nich uvítal poctivý bondovaný poloplášť typu Norma Oryx, alebo Sako Hammerhead za slušnú cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50780 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
lovec_1 - termin nábehu predaja som ani ja v Bulletine nenašie,ale za to balistická tabuľka sa im opäť ,,skvele podarila&quot; Na základe uverejnených rýchlostí má BC ,,plávajúcu hodnotu&quot; ; v závislosti od toho čo zadáš do bal.programu (t.j.kaliber;vzdialenosť;) vychádza BC v rozsahu od 0,283 - 0,370 !!!
<br/>8o ; i keď sa jedná o rovnakú strelu !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50789 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
lanus,tabulkou som sa zial detailnejsie nezapodieval....... ale mimo to je vhodne dodat, ze ziadna strela nema pevnu hodnotu balistickeho koeficientu. Tato hodnota zavisi od rychlosti, ktoru strela v urcitom intervale letu ma. Pokial viem, tak jedina firma,ktora udava hodnoty balistickeho koeficientu pre rozne intervaly rychlosti je Sierra. Kvalitnejsie balisticke programy bezne zohladnuju tuto hodnotu ako premennu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50791 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Pani!
<br/>ten bulletin je k casakom za predplatenie alebo aj v obchodoch???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50798 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Je aj v obchodoch. Len treba hľadať.Nie je vo všetkých.U nás v obchode nebol ani v jednom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50799 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
lovec_1 - o tej vychytávke od Sierry samozrejme viem; SB však patrí medzi firmy,ktoré BC nikde neuvádzajú a bal.tabulky občas pokazia (napr.na moje upozornenie 2x opravovali údaje pre 223 Rem.Match. na svojej internetovej stránke) takže aj teraz stačil jediný pohľad do tabuľky aby som vedel,že nie je ,,ko-šer&quot;.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50804 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
dik. to mi bude dat vela namahy.
<br/>V Nitre som nenasiel ani v jednom stanku... zatial...
<br/>mozna u frana bude cisto len bulletin...
<br/>zvykne byt sem tam.
<br/>Chcem sa spytat Barnes od SaB su teraz este s tym
<br/>modrym povlakom??? len pre zaujimavost...
<br/>Co to je zac a ake to je???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50817 od petob
Odpoveď od petob na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Na tieto strely je nanášaný teflonoví povlak na zníženie trenia pri prechode hlavňou. Zvyšuje sa tým rýchlosť streli a znižuje sa ohrev hlavne vplyvom trenia v hlavni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51180 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51182 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
uz som to nasiel vcera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51952 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Páni ja som sa o tejto strele dočítal, že si ju ribia sami, a aj vývoj viedli sami česi vo vlašimi. Náhodou som listoval knihu polovnícka balistika od V. Križana a niekde vzadu, kde má vyobrazené na celej strane len strely, si všimnite &quot;letáčik&quot; firmy SPEER a tam strelu SilberSolid. Cez google som ju ennašiel, ale náramne sa na seba podobajú. česi už raz prehlásili, že modernú strelu &quot;se zouženou zádí a zeleným polymérovým špicem&quot; si tiež vyrábajú sami 8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52026 od LacoBanas
Odpoveď od LacoBanas na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
No veď uvidíme ako sa eXergy uvedie do praxe a ako rýchlo dajú do pľacu aj ďalšie kalibre, lebo ja čakám na 6,5x55SE a tá určite tak skoro nebude.... budúcnosť ukáže.
<br/>
<br/>Ja som ten buletin našiel v myslivosti, myslím že v 11. čísle a naozaj sa to dobre čítalo a držím S&amp;B palce aby im po dlllhej dobe už konečne niečo vyšlo ako sa patrí lebo moja puška vlašimské náboje ešte neokúsila a asi dlho neokúsi.
<br/>zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52033 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Na KJG sa nema šancu dostať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52094 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
čo strielaš teraz ? ja RWS DK a po predvčerajšom lanštiakovi s lopatkovo komorovou ranou odsúvam toto strelivo v tomto kalibri až pod normu Oryx a Vulkan, nepresvedčila ma tá guľa. Dlší čas som zháňal Lapua Mega, no teraz mám na pláne jej náhradu. Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52129 od LacoBanas
Odpoveď od LacoBanas na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Ja strieľam výlučne VULKAN. 150kg kan mi odišiel 40 metrov a taký zhruba 120 kilový ani 5 metrov. Obe boli komorové rany a ani deko diviny som nevyhodil. A je super aj na srnčiu tam je úplne bez problémov. A ja zas nebudem vôbec meniť strelivo, norma je u mňa bez konkurencie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52274 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Preco ta tato strela nepresvedcila? Mozes prosim blizsie opisat danu ranu, mam na mysli podliatiny, znehodnotenie diviny, znacenie atd..ved vies :)
<br/>
<br/>Ja mam gulovnicu v tomto kalibri, ale este som s tym nic nestrelil..dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55391 od chasse
Odpoveď od chasse na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
V patek jsem si koupil jedno baleni exergy v 308W, za nejakych 850 Kc. Za mesic jedu do Turecka na knoury, tak vam potom podam zpravy jak to funguje. Pred tim chci vyzkouset prubojnost a deformaci pres dubove poleno v porovnani s Oryx a Vulkan. Snad 150-250 kg kance to prostreli. Doufam ze se mi do ted doby podari ulovit i nejake srnce, tak uvidim jak se to bude chovat v mensi zveri.
<br/>Jinak jiz 8 let pouzivam Vulkan v 308W a nemohu si ho vynachvalit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55395 od slavetinskyjan
Odpoveď od slavetinskyjan na tému Sellier&amp;Bellot - strela XRG
Kamarád o víkendu střelil lončáka s Exnergy v 30-06 na 150 metrů na hrachu, rána za lopatku šikmo přes plec,průstřel, pěkné barvení, leželo do 20 metrů od nástřelu. Při bourání a při prohlédnutí zásahu a účinku na zvěřinu, střela chytla dvě žebra, výstřel jako mince. Reference na tuto střelu jsou zajímavé a zdá se, že by se tato střela mohla používat na vše ,téměř jako universalní. Zatím SB jede ráži 30, tj.308,30-06 a 300WM. Lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 427 návštevníkov a žiadni členovia on-line