Kaliber 7,62x39

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8043 od Branec
Kaliber 7,62x39 bolo vytvorené Branec
máte niekto skúsenosti s týmto kalibrom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8082 od navi
Odpoveď od navi na tému Kaliber 7,62x39
Zdravím Ťa Branec ! Čo konkrétne máš na mysli ? Skúsenosti s týmto kalibrom ,aké také mám.Povedal by som ,že je to celkom fajn kaliber, "smiešne malý" náboj/, to oproti tým silnejším/, ale robí prekvapivo dobrú prácu. Zatiaľ som skúšal SB a Sako GAMEHEAD 8,0g Soft Point 123 grs., to druhé je lepšie.Napokon, aj ja by som rád spoznal názor ostatných ,ktorí to mali možnosť vyskúšať , prípadne tento kaliber vlastnia.Vzhľadom na zákonom stanovenú dåžku nábojnice pre lov raticovej zveri, 40mm, je však jeho použitie v našich podmienkach zatiaľ, obmedzené.Na okraj:pri strelive Lapua je ,tuším dopad. energia E0, 2037 Joulov a E 100, 1519 J. Pritom u 222 Rem. E0 1556, E 100 1093 J. a u 223 Rem. E0, 1779 a E 100, 1342 J.U Remingtonov som spomedzi viacerých nábojov, vybral z dostupných tie najsilnejšie.Nimi sa loviť smie.Čísla hovoria jasne a rozdiel tu je evidentný, ale zákon je zákon a treba ho rešpektovať! Čo ten jeden mm narobí ?! Ak som niečo zmotal , tak sa ospravedlňujem a uvítam každý názor pre aj proti.Som presvedčený , že majiteľov tohto "kalacha "/myslím cal./je viac. S pozdravom !8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8106 od Branec
Odpoveď od Branec na tému Kaliber 7,62x39
pýtam sa na skúsenosti preto, lebo uvažujem o kúpe zbrane na škodnú. mám 30,06 a som s ňou nadmieru spokojný, ale chce to aj niečo slabšie a práve táto ráž sa mi pozdáva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8129 od navi
Odpoveď od navi na tému Kaliber 7,62x39
Môžem Ti ten cal. len odporúčať, mne sa osvedčil. Mám tiež Sprg., ale pravdupovediac radšej nosím tú 7,62x39.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8448 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kaliber 7,62x39
Môže mi niekto povedať v ktorom predpise je definovaná min. dåžka nábojnice? Ja som to hľadal ale asi som slepý:-o Poprosím § a č. zákona alebo vyhlášky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8570 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kaliber 7,62x39
To nikto nevie, alebo mi len nechcete povedať? :( Alebo také niečo ani neexistuje? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8573 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Kaliber 7,62x39
neviem ci sa nemylim ale tento kaliber je vojensky a ide do kalachov, a mohlo by to byt v zakone o zbraniach, presne si nepametam kde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8598 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Kaliber 7,62x39
Zákon o zbraniach nerieši poľovnícke použitie, a tento kaliber v závislosti od typu strely je povolený aj na poľovné účely, ale tiež by ma ako kurta zaujímalo, kde presne je napísané obmedzenie jeho použitia na raticovú zver.. pozeral som platný zákon, vyhlášky k nemu, jednotný poľovnícky a disciplinárny poriadok... a tiež som to nejako nevedel nájsť. Kompetentní alebo znalí veci, prosim, poraďte..! Ale presne - predpis - názov, číslo, paragraf, odstavec, príp. článok... Ďakujeme..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8697 od mauzi
Odpoveď od mauzi na tému Kaliber 7,62x39
pozri si pism b, odst. 1 § 30 Zákona 99/93Z.z.o poľovníctve

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8698 od mauzi
Odpoveď od mauzi na tému Kaliber 7,62x39
pozri si pism b, odst. 1 § 30 Zákona 99/93Z.z.o poľovníctve

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8702 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Kaliber 7,62x39
mauzi, vdaka, zase som raz nečítal poriadne.. 8-) Je to napísané v príslušnom paragrafe čo si uviedol - už v zákone 23 zo 1962 a tento v znení/novelizácii zákonom č.99 z 1993 je platný doteraz. Takže, kurt, dostali sme svoju odpoveď.. treba mať len poriadne oči otvorené 8o8o8o:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8704 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kaliber 7,62x39
Veď som vravel že som slepý. ;):liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8714 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kaliber 7,62x39
[img] www.poľovnictvo.com/abc.jpg[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8787 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Kaliber 7,62x39
chlapi ja som este stale slepí kde to je mam zakon stiahnuty s tejto databazi ale nic som tam nenasiel.poradte mi odkial stiahnut tento zakon o polovnictve.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8789 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kaliber 7,62x39
Najaktuálnejšie predpisy sú na JASPI. Sú tam zapracované všetky novelizácie. jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_maxi_fr0.htm [/] JASPI

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8792 od Basky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8793 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Kaliber 7,62x39
klikni na zelené políčko - vyhľadať; a potom ten prvý/rekodifikovaný - tým že klikneš na jeho podčiarknutý názov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8801 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Kaliber 7,62x39
kde to do pekla je asi mi to musis napisat v zneni pre debila vazne som s toho jasny a celkove mne moc taketo vymozenosti techniky vobec nejdu.trocha trpezlivosti diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8814 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kaliber 7,62x39
Prepáč tajfi - trošku od témy. Mám otázočku. Dá sa ZKK600 pôvodne 7x64 prehlavňovať na 300WM? Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8816 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kaliber 7,62x39
Použi odkaz odo mňa zo včera, ak by ti to vyhodilo tabuľku, že platnosť stránky skončila, alebo podobnú blbosť daj OK. V ľavo hore prvý riadok: predpisy-kliknúť. Otvorí sa ti tabuľka, do tretieho riadku, prvé políčko (s názvom: predpis č.) zadáš 23/1962. V o riadok nižšie úplne napravo je tlačítko vyhľadať, treba stlačiť. Zobrazia sa ti dva predpisy 1. rek. zákony 2. zákon. Je jedno na ktorý klikneš, ale musíš kliknúť na č. zákona. Keď sa ti otvorí môžeš ísť úplne na spodok a klikni vytlačiť. ak by si to chcel tlačiť inak vytlačí sa to pravdepodobne zle. A daj vedieť či sa podarilo;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.155 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line