Strelivo Federal

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14407 od Akela
Strelivo Federal bolo vytvorené Akela
Máte niekto skusenosti s týmto strelivom?
<br/>Kupil som Power shock, 300wm, 180grs, strela Speer Hot-Cor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14432 od mustafa711
Odpoveď od mustafa711 na tému Strelivo Federal
Ja pouzivam Federal premium-vital shok so strelou Ballistic Tip,130grs.cal.270W zatial som nic lepsie nemal .mozem len odporucit!!!!!8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14439 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Federal začal voziť Fraňo Nitra. V stredu som si vzal od neho katalóg a dve krabice nábojov do 300WM pre syna. Strela je Hot-Cor a robí ju Speer. V preklade niečo ako horúce jadro alebo pod. Našiel som podrobný popis aj na nete. Cena bola veľmi dobrá. Katalóg Federal je veľmi podrobný a je neuveriteľné koľko laborácií a rôznych striel chrlí táto firma. Akurát všetko treba prepočítať yard - meter. Bola radosť listovať v tom. Pozriem či do 300WM robia aj Balistic Typ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14448 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo Federal
Pozrite nieco do 7mm Rem.Mag.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14450 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Ten istý typ strely som bral 2 balenia Federal kamošovi do 7remmag. 11,50gr. Myslím že na tú sedmičku ideal. gramáž. Bohužiaľ poznatky o účinku v cieli až od mája ak bude mať povolenku na srnca. Ak nie tak až neskôr. 33 Sk kus - lacnejšie ako české do 7mmremmag.
<br/>Viac pozri na adrese: www.speer-bullets.com/default.asp?s1=3&s2=7&s3=14
<br/>a klikni na Full story.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14453 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo Federal
Neviem ci sa mi oplati experiment.Ja pouzivam Norma-Scirocco-9,7g. Ma to silnejsi plášt a na srncej to nerobi skodu.Prebil som s tym diviaka a keby to nemalo 950 rychlost a sokovku tak zmizne.Na ciernu radsej Winchester 11,2 X atd.To mam istotu.Strielal som aj Hornady s cervenou spickou -tusim 10,2g-na velku vzdialenost na mensieho psa co nahanal vysoko gravidnu srnu.Tiez to dobre lieta.Vseobecne vravia ze Speer je pomerne presná strela.Musim si ten ktg zadovazit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48169 od k2wraith
Odpoveď od k2wraith na tému Strelivo Federal
Akela, aké sú skúsenosti zo strelou hot-cor od speer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48381 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo Federal
Akela -v akej hmotnosti používajú kámoši strelivo Federál/Power-shok/ Soft Point v kalibri 308 Win. ? Je výrazný rozdiel medzi účinkom 180 a 150 grainových striel ?!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48386 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Syn to láduje do 300WM a zatiaľ čo odskúšal druhá naj. strela, najlepšia TBBC ale 3xdrahšia. Hot cor strieľa aj teraz. Minulý týždeň diviak do 100m v ohni. Na tento kaliber prekvapujúco malé poškodenie diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48387 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Do 308 a 30-06 im nosím zásadne 180 grain. Zatiaľ chceli len tieto. Ľahšie som nebral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48391 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Strelivo Federal
Lanus ak mozem pridat pre tvoje potreby nieco aj ja tak v 308w Federal premium HIsock 180grain: vyradovy 3rocny jelen na 124m cez bukovy nalet &quot;na fleku&quot;...na vstrele rozbil ramenny klb, chytil este koren krku a vysiel na protilahlej strane za lopatkou o primere strely, ked som prisel k nemu z vystrelu pumpovala farba....niekto to uz asi videl viac krat ja prvy krat a co ma zarazilo ze bolo z polovice poskodene srdce tak si to neviem vysvetlit mozno ulomky kosti mozno strely neviem a mozno to pumpovali nejak pluca tlakom leziaceho tela. Potom diviak mohol mat nieco malo nad 100kg na 68m za lopatky vyskovo na stred tela, pobehol dobrych mozno aj 100m cez cerniciaky tazko sa to vtedy odhaduje ale farby az po cca 40m potom ani kvapka nasiel ho jazvecik. devastaciu vystrelu a vnutornosti si vobec nepamatam ani ma to v tej chvili nezaujimalo poviem pravdu. Potom 2 srnci (vzdialenost uz neviem cca do 80m ?) na rebra, v oboch pripadoch odbehli mozno 50m. Poskodenie si zas nepamatam ale urcite nic vymykajuce sa z normalu tazkej strely na lahkej zveri. Je to tazsia - dlhsia strela no. Samozrejme je pomalsia ako z 3006 ale to je jedina kupovana laboracia co v mojej zbrani mi subjektivne pripomina kopancom a zvukom 3006. Pricom podla stranok federalu normalna bezna rychlost pre 308 v 180grain. Mozno je to strelou mozno prachom. Osobne mi viac vyhovuje 150grain PowerPoint od Winch. Vo-myslim 860m/s pretoze mi doteraz nic neodbehlo ci srnec prasa alebo smolka zatial verim fakt najviac tejto co po stranke ranivosti a presnosti. Rozpisovanie konkretnych pripadov by unavolalo ostatnych. Este som zabudol ak ta to zaujima federal Hisock 2,3cm/150m a PowerP 1,8cm/150m ale to je relativne podla zbrane. Uz ked to pisem....nedalo mi to a musel som mat aj napriek poznatkom inych vlastnu skusenost s Lapuou Scenar 167grain. v skratke .....niekedy nadherny vstrel vystrel inokedy som mal pocit ze sa rozthol ako šrapnel a vytlacil na protilahlom rebre komlet vnutornosti bez toho aby praskol bachor (srnca)...asi tlakova vlna. Ked teraz rozmyslam ak diviak tak jedine na lopatky a do 100m, inak problemy. Niekto ho povazuje za &quot;zakazane&quot; strelivo ked som ho ropilil tak jedine v com som videl bol rozdiel v hrubke plasta uz od oka oproti beznym loveckym strelam takze potrebuje na vacsie vzdialenosti vacsiu rychlost...mozno by sa hodil v 300WM tak ako je to teraz verejnym tajomstvom loveckych zbohatlikov v Tanzanii (pisal mi to odtial kamarat) ale aj horsi prieser mozes dosiahnut z beznou akoukolvek loveckou strelou. Ake take zavery tej ktorej strely by sa z ranivosti dali robit ak by si zlozil min. 100ks zveri kazdou z nich a kazdy kus by si evidoval. a vieme ze to nie je mozne a aj to by bolo opat len relativne voditko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48399 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo Federal
Na základe vystrieľania 2 škatúľ 180 grainových 308Win. Power-shok-ov by som ich účinosť prirovnal k účinnosti S&amp;B so strelami Siera SBT !
<br/>
<br/> Čiže veľmi presné avšak s minimálnym farbením a ďalekým odbiehaním zvery!!! pri pľúcnych ranách ;preto som by som sa rád dozvedel o účinnosti ich ľahšej,rýchlejšej 150 grainovej laborácii .:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48404 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Strelivo Federal
Je to mozne ako pises s Tou sierrou a federalom...osobne som nejake zvlastne konstrukcne markanty mezi nimi neskumal pretoze su v konecnom dosledku obe takpovediac &quot;normalne&quot; softy .....ale ten priblizny 20% celkovy vykonnostny rozdiel medzi 308 a 3006 uz bude u striel v 180grainoch asi citit a hlavne od 200m hore. 180grain je predsa len pri tejto vahe takpovediac &quot;dlhsia&quot; a pri dopadovke napr. na 500m co moze byt napr. 486m/s asi nema teoreticky v beznych pripadoch zasahu obvyklej komory (na rebra) dovod stracat nejak nevyspatatelne stabilitu a tym vlatne robit ten priamy priestrel (teraz neberiem do uvahy zvlast konstrukciu strely)...viac vycitas na stranke napr. Noslera ktory osadzuje skoro kazda znama municka kde mas pre kazdu strelu aka od nich uzrie svetlo sveta udavane minimalne a maximalne rychlosti zarucenej deformacie podla ktorych vies pri vlastnom laborovani vykalkulovat pre tu ktoru raz, strelu a jej vahu spolahlivu ranivost a tym aj nejaku garantovanu optimalnu ranivost. Je to dobre voditko. Osobne som si ako som poznamenal predtym oblubil pre 308w 9,7gram strely, ktore mi pre moje potreby lovu a danej zvery v tejto razi vyhovuju najviac cize hladam taky vlastny stred bez nejakych extremov ktore sa mi nechce predvidat, a aj prave preto teraz idem laborovat Bergery VLD Hunting (super BC)a Accubondy obe v 9,7gram a vykalkuloval som si ze ak nebudem mat problemy s mnou pozadovanou presnostou a trafim prach ktory im bude smakovat chcel by som ist na ustovku nieco tesne pod 900m/s. Takpovediac ak by som sa teraz rozhodol v 308W pre 180grain strelu tak ja osobne napr. taky Vulcan od Normy ale nakoniec mozno aj velmi ranivostne spolahlivy u vsetkych vzdialenosti ale v mojej zbrani malo presny dvojjaderny Nosler Partition

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48484 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému Strelivo Federal
Čo povieš na Winchester - SUPREME ELITE XP3, 9,72 gram. V0 - 861 / m.s / E0 3 604 J

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50819 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Strelivo Federal
Zdravím pááni, chcem sa spýtať na praktické skúsenosti s Strelivom Federal - poloplášťová strela Speer® Hot-Cor® SP, jedná sa mi o kaliber 30-06. Poprípade porovnanie tejto strely so strelou Norma Vulkan. Ďakujem za skoré odpovede. Lovu a lesu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53384 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Strelivo Federal
Vie mi niekto poradiť či Soft point a Hi Shock je označenie pre tú istú strelu? Jedná sa o 243win. 100grain. Soft point. Na niektorých stránkach je pri nich označenie Hi Shock pritom je obrázok škatulky Soft point a na stránkach Federal som nikde na Hi Shock nenarazil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53387 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Syn ho strieľa v 300WM a tá strela za tie peniaze a účinok nemá konkurenciu. Odkaz pre obchodníkov: Kto začne voziť komplet sortiment Federal a zachová &quot;normálnu&quot; cenu týchto nábojov v terajších intenciách, tak hrozne zbohatne!!! Keby som mal zdroje, tak sa už sem plaví jedna loď a voda špliecha nad čiarou ponoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53390 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo Federal
Na Misove odporucanie som tiez kamosovi poradil uvedeny Federal do .300WM a je maximalne spokojny. Dobra ranivost, dobry stop efekt na tazsich kusoch a primerane poskodenie diviny..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53393 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Strelivo Federal
ahoj Akela neskušal si ich ešte v 8x57čke?skoda že nemaju s tazsiov strelou alebo mohli by tam osádzať strelu nosler partition,viem ze je to am.strelivo a vyraba hlavne pre svoj trh apropo zevraj sellier belot bude vyrabat s trelou nosler partition idel som ich na ich stranke ale neboli uvedene ziadne parametre a budem zvedavy na ich cenu mozno sa vysplha ay na normu mislim cenovo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53398 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Ak by Federal robil Nosler, hneď si ho kúpim, myslím v 8smičke a nevadilo by ak by bol aj 12gr. Federal som v 8smičke neskúšal zatiaľ. Minulý týždeň mi p. Fraňo núkal za smiešny peniaz Geco do osmičky, ale ešte mám dosť streliva v Norme a pred časom som kúpil nejaké 2 balenia H mantel od RWS na vyskúšanie, tak uvidím či zmením moju obľúbenú Normu na niečo iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 207 návštevníkov a žiadni členovia on-line