Strelivo Federal

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53420 od army9
Odpoveď od army9 na tému Strelivo Federal
Federal SP 11,7g strielam z 308W . Strelil som s tym zatial len jedno diviaca na spolocnej aj to skaredo . Vstrel na rebra z pravej strany cca 3cm . Strela skonicla v lavej zadnej nohe za achylovkou . Foto strely je v galerii . Aj napriek kratkej vzdialenosti stelby (asi 10m) ziadne podliatiny . Odpadu sice bolo dost , to ale bolo sposobene znecistenim od vnutornosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53427 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo Federal
army9 - na tie lacné 11,7g Federály v 308Win. pozor; sú síce veľmi presné,ale nedostatočne účinné t.j. minimálne farbenie a ďaleké odbiehanie aj pri dobrých komorových ranách ! Chcelo by to o niečo ľahšiu a rýchlejšiu strelu,ale 9,7g už udajne zas podlievajú až moc.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53430 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Mne sa zdá 11,7 dobrá laborácia pre 30-06 v 308 by sa mi páčila napr. 10,7. Inak syn ich strieľa v 300WM a super bez problémov. Samozrejme iná rýchlosť a energia. A poškodenie diviny veľmi neriešim - na prvom mieste je, aby zver zhasla čo najskôr a na druhom pre mňa je, aby ostala po rane čo najbližšie, dlhé dohľadávky nemám rád a až potom je niekde divina, hoci ju konzumujem ozaj rád. V 308 som vždy chcel vyskúšať Normu Swift a Frame asi ju robia 10,7gr ale nikdy som sa k tomu nedostal. Možno ideálna voľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53439 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo Federal
Lanus nazdarJA som pozival 9,7g strelu v 7.rem.mag. Hodnoty tusim boli 950m/s. a 4500J.
<br/>Ale nie strelivo Fderal.Jednalo sa o strelivo NORMA so strelou SWIFT Scirocco. To podlievanie a znehodnotenie diviny bolo minimalne. Na Swift Scirocco nedam dopustit. Laboruje vobec Federal strelu Fusion??
<br/>Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53455 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo Federal
Bubi - Porovnávať len váhu striel bez závislosti na kaliber a typ strely je scestné .;/
<br/>
<br/> S Federál-Fusionom je v našich končinách problém;i keď sa podla výrobcu vyrába
<br/> www.fusionammo.com/ a pred časom bol v "Myslivosti" inzerovaný !:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53468 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo Federal
Iste..to len ako info.
<br/>Ked porovnavat tak vsetko rovnake.Inak ten Fusion..na tvoj podnet som omrkol..ale ako pises,nie je jednoduche sa k nemu dostať.Jedine zohnať projektil a dať prebiť.
<br/>Zdravim ťa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53877 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Strelivo Federal
Ja som ho skúsil kúpiť u Kettera vo Wiedni, ale predajca sa sa sťažoval na veľmi zlú spoluprácu s americkou stranou. Vraj mali zopár krabíc, no boli už predané. Cena bola okolo 32,- €

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #53899 od navi
Odpoveď od navi na tému Strelivo Federal
Netrúfam si hodnotiť, ale zatiaľ v 308W, Federal Power Shok SP 11,7g, slušný rozptyl na 100 m , do 2 cm/ s oporou/, jelenča cca 80 m, trocha šikmo zľava cez rebrá-výstrel za pr. lopatkou-ostalo na mieste, Federal Fusion 180 grain som kúpil 3 krabice v KE, niečo okolo 25 eur 20 ks/možno náhoda/do terča oniečo horší rozptyl , subj. pocit väčšia pecka ako SP, naostro ešte nevyskúšané.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54107 od maja68
Odpoveď od maja68 na tému Strelivo Federal
Zdravím. Môžete mi povedať kde v KE sa dá kúpiť strelivo federal? Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54215 od navi
Odpoveď od navi na tému Strelivo Federal
;) Ja som to kupoval v Trigonus-e, KE Tr.SNP /spoločenský pavilón/,ale je ešte jedna predajňa,kde Federaly mali/ Rastislavova 100,KE

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54226 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Strelivo Federal
Viete niekto cenu nabojov 308 win federal so strelou nosler partitio?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #54979 od Igi11
Odpoveď od Igi11 na tému Strelivo Federal
V Zeleci (033/ 5541 502) mali 308 win federal nosler partition krabicu 20ks za 53,07 eur, ale uz maju len 243 win za tu istu cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55034 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Minulý týždeň som na strelnici vystrelil Federal v 243 vyše 20ks nábojov. Doma som čistil hlaveň a bol som veľmi prekvapený aké minimum splodín tam ostalo - skoro žiadne a to ju pretláčam Brunnoxom a okrem medenného kartáča aj bielym plstenným valčekom. Prvý bol trochu špinavý a potom ďaľšie úplne čisté. Ešte som sa po cca 20 ranách s tak relat. málo zafúľanou hlavňou u žiadneho streliva nestretol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55056 od army9
Odpoveď od army9 na tému Strelivo Federal
Tvoje slova mozem len potvrdit . Federal pouzivam v 308W. Skusal som aj Igman a S&amp;B ale po nich uz zostal slusny oter . Federal je navyse sakramentsky presny . Na 100m asi 2cm rozptyl , stielane v sede s podopretym predpazbim .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55263 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Strelivo Federal
Strelivo federal odporúčam!!!! skúšal som ho v kalibry 300 WM, na strelnici som vystrielal 20 ks. a hlaveň bola minimalne zanesená!!!skoro vobec8-L
<br/>
<br/>Zato strelivo S&amp;B po 6 nábojoch to v hlavni vyzeralo tak, ako keby som v nej týžden udil slaninu:P:P a preto S&amp;B?? nie ĎAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56264 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Strelivo Federal
Skusal niekto Federal v kalibri 7x57S, resp vie niekto kde by sa dalo kupit? Podla stranky katalogu vyrobcu ho vyrabaju, ale niekde som to nevidel, ani nezohnal. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56265 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo Federal
Federal vyrába &quot;milión&quot; výborných striel v širokom spektre kalibrov. Veľa kamošov ho strieľa v 300 v 30-06 a 308 - vynikajúci pomer cena a výkon a aj presnosť. Bohužiaľ sú zrejme za tým licencie, resp. pomery na trhu, len munimum tejto kvalitnej produkcie sa dá u nás zohnať a to isté platí pre povedzme Hornady. To je aj jeden z dôvodov, že trh sa len veľmi málo a postupne obohacuje o novšie kalibre, resp. rôzne špecialitky/ktoré netvrdím, že sú vždy super/, ktoré by aj mnohých z nás zaujali, len sa bojíme, že bude problém so strelivom, resp. dostaneš na pomaly celom Slovensku jeden druh náboja. Potom si klikneš na net a vidíš ich na stránke Federal 9 druhov v požadovanej ráži - a nechápeš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56266 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Strelivo Federal
No ak si dobre spomínam, tak som ho videl v Armyshope v Rožňave pred cca 2 mesiacami, 9,0 g Nosler Partition, celkom nadupaná laborácia, krabička tuším 30eur, no bolo by to treba pre istotu overiť.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56267 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Strelivo Federal
Tu nájdeš kontakt.;)
<br/>
<br/>www.barlov.sk/uvod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56268 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Strelivo Federal
www.barlov.sk nejak nefunguje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line