Hornady SST

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17109 od janko80
Hornady SST bolo vytvorené janko80
Prosim Vas ma tu niekto prakticke skusenosti s touto strelou balistika, poskodenie diviny, znacenie po zasahu, ranivost. Konkretne sa jedna o 7*57R.
<br/>Za odpovede vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18861 od Igelit
Odpoveď od Igelit na tému Hornady SST
nazdar,ja ich strielam zo 7x64 a nechcem nic ine.Maju velmi dobry ranivy ucinok a nekazia divinu.A hlavne prestreluju zver,takze dobre znaci a da sa lahko dohladat.Teraz mi ich kamarat spravil aj do remingtonu222 ale este ich nemam vyskusane.Takze mozem len doporucit:):

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26911 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Hornady SST
Máte s SST niekto skúsenosti aj v 308W alebo aj PTS od SaB?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27354 od Frantisek2
Odpoveď od Frantisek2 na tému Hornady SST
zdravim ta janko80. v stredu 28.11.2007 som strelil srnu z kal. 7x64 naboj Hornady strela 162 gr SST.je to moja prva skusenost stouto strelou a nabojom.28 rokov som mal gul. brok 7x57R .nakolko polujem v zdruzeni polnom srncia vlete prilezitostne diviak.nakolko nebolo inej moznosti pouzival som Sellier-Bellot 11,2g SPCE strela poloplast 9,1g bola este horsia na srnciu.tieto streli zanechavaju velke krvne podlitiny tkz hematom na divine nedaj boh ked este chytis kost. ucinok a spravanie tejto strely ma prekvapil azanechal dobry dojem.strielal som na vzdialenost 93krokov moja vyska187 cm.srna bola vpohybe pri zapisknuti sa mi srna zastavila nie v najlepsiom postoji.mierne sikmo odomna z jej lavej strany bol vstrel 12 cm za lavou lopatkou krizom cez komoru.vystrel pod pravou pazuchou. srna odehla asi 20-25 krokov od nastrelu.vstrel i vystrel o priemeru 4cm podotykam ziaden hematom-podliatina. v augustovom splne som strelil diviaka NORMA strela VULKAN vstrel zapravou lopatkou priestrel cez lavu lopatku strela uvizla pod kozou diviak uskocil na20 m .taktiez ziadne podliatyny ani znehodnotena divina. moje stanovisko a skusenost: i ked su nieco draksie ale urcite lepsie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27355 od Frantisek2
Odpoveď od Frantisek2 na tému Hornady SST
zdravim ta janko80. v stredu 28.11.2007 som strelil srnu z kal. 7x64 naboj Hornady strela 162 gr SST.je to moja prva skusenost stouto strelou a nabojom.28 rokov som mal gul. brok 7x57R .nakolko polujem v zdruzeni polnom srncia vlete prilezitostne diviak.nakolko nebolo inej moznosti pouzival som Sellier-Bellot 11,2g SPCE strela poloplast 9,1g bola este horsia na srnciu.tieto streli zanechavaju velke krvne podlitiny tkz hematom na divine nedaj boh ked este chytis kost. ucinok a spravanie tejto strely ma prekvapil azanechal dobry dojem.strielal som na vzdialenost 93krokov moja vyska187 cm.srna bola vpohybe pri zapisknuti sa mi srna zastavila nie v najlepsiom postoji.mierne sikmo odomna z jej lavej strany bol vstrel 12 cm za lavou lopatkou krizom cez komoru.vystrel pod pravou pazuchou. srna odehla asi 20-25 krokov od nastrelu.vstrel i vystrel o priemeru 4cm podotykam ziaden hematom-podliatina. v augustovom splne som strelil diviaka NORMA strela VULKAN vstrel zapravou lopatkou priestrel cez lavu lopatku strela uvizla pod kozou diviak uskocil na20 m .taktiez ziadne podliatyny ani znehodnotena divina. moje stanovisko a skusenost: i ked su nieco draksie ale urcite lepsie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27372 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Hornady SST
Aku vahu mal ten diviak streleny Vulkanom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27384 od Frantisek2
Odpoveď od Frantisek2 na tému Hornady SST
bol to 3rocni kanec vaha asi 100-110 kg nevivrhnuty.pri vivrhovany nabruchu mal 3 cm sadla za nim bol taky isti este jeden aeste ti prezradim jednu perlicku. pouzil som ako navnadu olupanu varenu kukuricu 4 kg 2 pol. lizicky soli dat ked varis .varit treba asi 1 hod.potom zlejes omastis nejakim vpekom alebo brav. mastou 2 lizicky a az mas moznost jedni pozarucne sardinky toto zamiesat a vysipat toto je 100 perc. zastavka pre diviaky a vyjdu aj von z kukurice skus a uvidis, LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27391 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Hornady SST
Menu ako vc Carltone. Staci kukurica-surova,bukovy decht a hotovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27590 od Frantisek2
Odpoveď od Frantisek2 na tému Hornady SST
ahoj Bubi velmi simpaticky si zareagoval na moje menu ale prenesme temu z HORNADY SST do temi, teda FORUM-AKO NA DIVIAKY nech je debata, otom, tam kde ma byt. tam opisem svoju skusenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35580 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Hornady SST
Vie mi niekto vysvetlit konstrukcny rozdiel strely SST a Interbond?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35583 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Hornady SST
Interbond je modernejsia konstrukcia ako SST. Interbond ma olovene jadro spojene s plastom chemicko-tepelnym procesom. Tento ma zabranit oddeleniu jadra od plasta a zaroven zabezpecit aby strela nadmerne nefragmentovala,cize aby si po zasahu zachovala co najvyssiu zostatkovu hmotnost,ktora jej zabezpeci dostatocnu priebojnost.Dalej to bude znamenat,ze nebude poskodena divina crepinami zo strely.Okrem toho material plasta Interbondu je hrubsi a tuhsi.
<br/>
<br/>SST je strela klasickej konstrukcie,t.z. ze olovene jadro je spojene s plastom len mechanickym prelisom po obvode strely.SST sa zvykne pri vyssich rychlostiach triestit.
<br/>
<br/>Sam som SSTecko nejaku dobu pouzival,presnost vynikajuca,poskodenie masa nebolo nijak hrozne,ale stalo sa ked sa gula viac rozbila o silnejsiu kost,uz sarapatu narobila.
<br/>
<br/>O Interbonde by mohol napisat napr. Vyr,ak sem nakukne.(tusim tu mozno niekde na fore o tom pisal,musis pohladat)
<br/>Ja v sucasnosti pouzivam monolity TSX,ale Interbond je urcite dobra volba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36641 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Hornady SST
andy8: je to tak ako píše lovec1. Ja osobne som SST nikdy nepoužil ale myslím - ako som tu už niekde inde spomenul, že sú i strely kvalitnejšie ako je SST. SST je dobrá na terčovú strelu.
<br/>Interbond používam viac rokov v .308W a neplánujem meniť. Je to strela finančne prijateľná a k zverine sa správa podľa mojich skúseností dobre. Pri náraze na rebrá nefragmentuje, takmer vždy prestrelí...nikdy ma nesklamala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36685 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Hornady SST
Vyr, Ty si strelivo prebijas ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36756 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Hornady SST
waldo: áno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36793 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Hornady SST
Ahojte. Precital som si nizsie prispevky a dozvedel som sa ze INTERBOND je lepsi ako SST. Doposial som strielal ceske strelivo ale momentalne mam moznost kupit Hornady SST v cene takmer takej istej ako S&amp;B. Asi to vyskusam ale asi este potrebujem potvrdenie od Vas ze robim dobre..:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36834 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Hornady SST
Nevieš náhodou či je možné dostať sériovo vyrábané strelivo do cal.7x64 osadené strelou Interbond ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36836 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Hornady SST
Na stránke Hornady som našiel kal. 450 Marlin. Poprosím niekoho kto sa zaoberá nábojmi ak viete uviesť rozmery a priemer strely v našej mierke. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36837 od belson
Odpoveď od belson na tému Hornady SST
.450 Marlin:
<br/>Veľkosť a objem nábojnice sú takmer totožné s kalibrom 45-70 Govt., priemer strely je tiež zhodný (0,458&quot; ). Na rozdiel od 45-70 je však nábojnica zaopatrená nákružkom, ktorý je dlhší než sú štandardné nákružky. Tento náboj uviedla firma Marlin v roku 2001 pre svoj Model 1895 so spodnou pákou (Lever Action). Keďže ide o &quot;nadupaný&quot; náboj (v laboračných tabuľkách Accurate Arms sú takmer všetky laborácie &quot;compressed&quot;), účel nákružku je bezpečnostný. Zabraňuje tomu, aby sa tento náboj dal nabiť do archaických kusov uvedeného modelu, ktorých je ešte v Amerike dosť a pre ktoré by to mohol byť pravdepodobne posledný výstrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36838 od belson
Odpoveď od belson na tému Hornady SST
kurnik, zas tí smieškovia splodení úvodzovkami a pravou zátvorkou...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36839 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Hornady SST
Vďaka Belson, smieškovia mi nevadia. Mannlicher robí tento cal. v 55 cm hlavni v prevedení Big Bore a na ich stránke ho chrakteriztujú ako veľmi vhodný na nadhánky. Myslíš, že na čiernu u nás je predimenzovaný, alebo je to &quot;v pohode&quot;? V Marline v tom americkom prevedení sa mi tá zbraň vôbec nepáči a pravdu povediac, asi by som sa bál z nej aj strieľať - tento kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 250 návštevníkov a žiadni členovia on-line