Hornady SST

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36840 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Hornady SST
A keby si tie rozmery mohol dať v ľudskej reči, uvediem príklad: 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36842 od belson
Odpoveď od belson na tému Hornady SST
Môj názor je, že tento kaliber je na čiernu veľmi vhodný, ako hovoríš "v pohode". S tými nadhánkami by som si to rozmyslel nie kvôli kalibru, ale kvôli konštrukčnému vyhotoveniu zbrane. Už som to tu písal, ja som si prerobil IŽ-18 na kaliber 45-70 Govt., čo je v podstate to isté (aj som ju trocha viac "nadupal" ). Keď som v jednom pohone minul dvoch diviakov v behu a chýbala mi pohotová druhá rana, povedal som si, že do pohonu už len s dvojrúrovkou (alebo sa naučiť lepšie strieľať :-o ). Hoci zbraň s mauserovským záverom určite umožňuje rýchlejšie prebitie než jednoranovka, ako to výrobca zbrane píše, na "dangerous game" (čítam len anglicky) by som si ju nevzal. Opakujem, toto nie je o kalibri, ale o druhu zbrane.
<br/>
<br/>Zrozumitelnejší popis náboja: 11,6x53. Ale keďže je &quot;tučný&quot;, pre lepšiu názornosť dodávam, že objem nábojnice je 4,67 ccm. Pre porovnanie: pri 30-06 Spring. udávajú objem 4,34 ccm a 9,3x74R má 4,92 ccm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36844 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Hornady SST
Ďakujem, už som v obraze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36924 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Hornady SST
Vyzerá to tak že Hornady to nerobí...a či to osádza iný výrobca neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36926 od belson
Odpoveď od belson na tému Hornady SST
//www.hornady.com/shop/?ps_session=2734656f38fb8ce86deeb496fcc2de20&amp;page=shop%2Fbrowse&amp;category_id=a5b443089852c86e57a12894ec7783d8[/] Z tejto stránky to nevyzerá, žeby to nerobili...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36927 od belson
Odpoveď od belson na tému Hornady SST

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39138 od blesk
Odpoveď od blesk na tému Hornady SST
Hornady SST je jedna s najlepších striel čo som používal moje 308 prebíjané aj na 200 m prestrelilo kanca 180 kg cez rebrá prešiel 30 m a farba striekala na obe strany , podliatiny v norme , lanštiaky , strnčia vačšinou na mieste , pred tým som používal aj interlocky od hornady podobná strela len olovo sa v zásobníku rozklepávalo . SST nie je tvrdá nechávam si ju ako univerzálne strelivo sice na väčšie kusy som si teraz narobil noslery accubondy obdoba interbondu počítam , že to budú tvrdšie strely lebo som s tým ešte nič nebuchol ale každopádne sú noslery špičkové lebo mi pri rovnakej návažke lietajú o 20metrov rýchlejšie ako sst presnosť špičková VO 805 ms.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40683 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Hornady SST
Hornady predstavil vlastnu konstrukciu monolitickej strely,odkaz a kratke video www.hornady.com/story.php?s=792 [/]TU
<br/>
<br/>Hornadaci zaplnili medzeru v sortimente monolitov.Zostava tusim este Sierra z velkych vyrobcov striel,ktora neponuka takyto typ strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42516 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Hornady SST
Ahoj,
<br/>Plánujem nakúpiť nové náboje do 308 Win. a váham medzi Light Magnum SP a Interbondom od Hornady.
<br/>Light Magnum je klasický polopláť - InterLock, Interbond je viazaná strela, ak tomu správne rozumiem.
<br/>Polujem na srnčie, čiernu a vysokú, pričom maximálne strielam do 250 metrov.
<br/>Bojím sa že ten Interbond, aj ked je to modernejšia strela, bude na blízko pritvrdý, a bude sa chovať ako celoplášť. Preto sa mi aj viac páči ten LM 165 grainov SP - aj ked je to staršia konštrukcia.
<br/>Máte s týmito strelami nejaké skúsenosti????
<br/>Ocením každé vyjadrenie, naozaj sa mi v tejto chvíli zíde.
<br/>vopred veľká vďaka
<br/>peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42526 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Hornady SST
Čím větší rychlost tím větší rozklad, pokud se bude chovat na blízko jako celoplášť na 200m to bude ještě horší, ale v případě této střely to neplatí. Znýmý je má ty interbondy v 308 a je s tím spokojený. Poud vezmeš střelu Accubond taky je tvrdší než BalisticT, ale s rostoucí vzdáleností a klesající rychlostí se otvírá měně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42540 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Hornady SST
vdaka za doporučenie - v 308 ich ale robia iba v 150 grainoch/9,7 g - nebude to na jeleňa málo????
<br/>peťo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42553 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Hornady SST
Jde o to jak ho střelíš, ale vezmešli v úvahu to, že je interbond tvrdší tak by rána na žebra nemusela být problém, ale určitě na větší zvěř je lepší 180gr (11,7g) střela. Vynikající je nosler accubond, swift scirocco a otec si pochvaluje už kůpu let Nosler balistic tip 11,7g, ale já osobně bych na tvém místě jako universál volil Nosler Partition 180gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42668 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Hornady SST
Nechcem zakladat novu temu tak to dam sem, neviete kde by sa dalo zohnat strelivo Hornady kal. 450 Marlin? Viem, ze asi ho nebude mat nikto rovno na predajni aspon kto by ho vedel objednat. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42673 od mikkko
Odpoveď od mikkko na tému Hornady SST
nazdar napis sem Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a v akej zbrani mas tento kaliber

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42675 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Hornady SST
Cau dik za mail ale tam som uz pisal, odpisali mi, ze nemaju museli by objednat, dodacia doba 6mes, maju mat nejaku dodavku do CR ale nevedia ci v nej bude aj 450.Marlin. Flintu som este nekupil prave preto lebo neviem ci vobec zozeniem dake strelivo, zaujima ma Mannlicher Big Bore, bral by som ho do honu na standy a na posed do tych 100m, na daleko mam 300WM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42718 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Hornady SST
Pouzival som hornady SST 7x64 dve sezony a mozem len doporucit. Mozno som mal stastie, ale nejak som nepostrehol, aby to nejak zvlast podlievalo. Skvor naopak. A malo to skutocne skutocne vynikajucu ranivost. Srnec na pecen /60m/ sa iba &quot;vykotil, diviak /cca 40m/ na komoru asi 15m, pricom na vystrele diera o priemere 6cm, prikladov by bolo viac, ale napocudovanie som s tym bol spokjnejsi ako s RWS EVO. Tuto sezonu skusim Normu Oryx, uvidime.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42734 od mikkko
Odpoveď od mikkko na tému Hornady SST
Skus vyskusat aj Normu Vulkan,ja to ladujem do 7x64 a som spokojny a skusal som RWS ID Classic a to je nieco :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42771 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Hornady SST
kamos kupil marlina 444, to je trosku mensi sulec, ale tak isto je to riadne kladivo...on si aj sam prebija, a nema problem zohnat gule...a pokial viem, kupoval to v tormente v bardejove...tak skus tu tormentu-ale myslim ze ten mail co ti tu pisali je na nich.
<br/>pozri si zbran marlin 444, mozno ti to bude priechodnejsie, a ani samotna zbran nieje tak draha, je to ako winchestrovka, pakovka, do 100m....popozeraj a daj vediet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42773 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Hornady SST
Hej ten mail je na tormentu, ten 444 vyzera tiez zaujimavo ale mna sa paci ten 450. A hlavne sa mi nepacia tie pakovky, vyzera to dost cudne nepovedal by som, ze skaredo ale pre nas je to take zvlastne, mam aj dost velku ruku tak neviem ci bi som pohodlne a rychlo prebil tou pakou. Ten mannlicher sice tiez nieje nejaky krasny ale ide mi aj o to, ze je plastovy a nemusim nan davat taky pozor (jednu pusku som uz v hone dolamal :[), takisto ma kratku hlaven, mam mannlichera so 65 laufom a vzdy nim niekde tuknem a potom som nasratý celu postriezku. Keby som nemal taky odpor k tym pakovkam tak by som kupil toho Marlina s laminated pazbou v 450, príp. v 45-70.:-o
<br/>Ale mozno ma nejaky majitel pakovky presvedci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42795 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Hornady SST
no neviem sice akych si parametrov, ale ten kamos je riadna hora, chlapisko, a nemal problem. a ano, na zaciatku sa ani mne nepacil, ako kowboy, ale strielal som z nej, parada, nekope, a on s tym uz nejake kusky ulovil, a vsetko v ohni.je to kratke a silne zelezo.a preto ti pisem o 444, bo je asi viac druhov striel ako do 450.al by som volil ten 45-70...ale je to na tebe a zalezi aj co od tej zbrane ocakavas a kolko si ochotny do nej dat.tak vela zdaru pri vybere

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 330 návštevníkov a žiadni členovia on-line