8x57alebo 7x64

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19091 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 8x57alebo 7x64
KONECNE sa niekto zapojil so zdravym rozumom !!!! Len by som chcel pridat to ze tu rozhoduje hlavne aj vaha zbrane, spracovanie pazby na potrebu individualneho uzivatela a ....dokonca o nieco viacej parametrov-hlavne pri zostaveni zbrane a hlavne o vedomostiach strelca pri pouziti! To patri k gulovej a tak isto k brokovej strelby! Matematicke rovnice su v tomto pripade nedostatocne, preto ze sa tuna neberu do uvahy poziadavky na spravne vysledky-napr . fyzicka postava strelca, vaha , vyska a vobec velaaaaaaaaaa inych parametrov , s ktorym scitanim by sme sa rozbehly do naozaj vela nepraktickych vysledkov! Takze sa drzim s esom-debada je o nicom ! :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19092 od puro
Odpoveď od puro na tému 8x57alebo 7x64
Ja vlastnim 8x57 jrs bettinsoli.Zatial som spokojny,zbran nekope a presnost gulovej hlavne je vyborna.Co sa tyka kalibru presiel som zo 7x57 na 8x57,do podmienok v ktorych polujem jeto aspon pre mna tato raz najlepsia alternativa.Do pohonu bravam otcov stary brokovy dvojak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19093 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57alebo 7x64
Na tomto webe je vela uzitocnych drobnosti a kalkulatorov:
<br/>
<br/>www.robsoft.nu/omvandlare_en/default.asp?MainID=5

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19094 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57alebo 7x64
Podebatujme teda o brokovych.Som zvedavy,hlavne na tu sportovu....chystam sa do CZ na Konopiste,mozno sa stihnem dozvediet pred sampionatom nieco prevratne.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19095 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57alebo 7x64
Tusim sa mi zda ze tu pridavas vsetko co uz bolo spomenute.Vahu zbrane zahrna vzorec pre recoil energy,vyznam pazby-jej tvar je logicky predpoklad a samozrejmost,spravnym tvarom sa eliminuje slabsia fyzicka predispozicia strelca(mam znameho,co ma tak 1,7m a 65-67kg a striela z pomerne lahkej flinty s upravenou pazbou 9,3x64 bez problemov).Zostavenie zbrane,ak to beriem doslovne (ale to asi ty tak nemyslis),je nepodstatne pretoze 99% ludi striela seriovou produkciou a nie flintou na mieru.Vedomosti strelca?Tu celkom nerozumiem,co mas na mysli.To,ze nema mat hlavu 4cm od okularu, inak bude monokel,vie snad kazdy a kto nie tomu niet pomoci...:D Matematicke rovnice su dostatocne z objektivneho hladiska.Myslel som,ze si si to objasnil,ked som ti naposledy ukazal zanedbatelny rozdiel medzi tazkou a lahkou strelou v jednom kalibri,co sa tyka spatneho razu.
<br/>
<br/>A ze by to bola debata o nicom si rozhodne nemyslim,vzdy sa objavi niekto kto s tym zacina a iste mu to nieco da.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19100 od belson
Odpoveď od belson na tému 8x57alebo 7x64
Ako správne tvrdí lovec_1, fyzikálne-matematický model je nielenže dostatočne správny, ale aj jediný objektívny pre porovnávanie spätného rázu rôznych nábojov, pričom nie je až tak dôležité (Igor dnes o 14:42), či vychádzame len zo zjednodušenej rovnosti hybností, alebo exaktnejšie do výpočtu zahrnieme aj hybnosť prachových plynov (hmotnosť nestačí) vytekajúcich z ústia hlavne, alebo aj impulz dodatočného účinku rozpínajúcich sa plynov, ktorý sa získava z teórie vnútornej balistiky exponenciálnou aproximáciou priebehu tlaku v hlavni. Výpočtom stanovená energia spätného rázu sa pokladá v odbornej literatúre za [r] jediné objektívne meradlo pracovnej schopnosti zaklzávajúcej zbrane [/r] (podobne ako kinetická energia strely vo vonkajšej balistike). Časový priebeh výstrelu jej strednú hodnotu síce neovplyvňuje, ale na subjektívny vnem spätného rázu má značný vplyv. Poniektorí diskutéri tu však miešajú „jablká s hruškami“ a miešajú objektívne ukazovatele so subjektívnymi. Samozrejme, že konštrukčne identická zbraň (rozloženie váhy, dåžka a tvar pažby) môže u rôznych strelcov vyvolať rôzny subjektívny vnem spätného rázu. Je tiež zrejmé, že pri spôsobe držania je dôležitým faktorom sila založenia zbrane do ramena, pretože priamo ovplyvňuje záklzový odpor (brzdnú silu). Pri výpočte energie spätného rázu sa tak uplatňuje aj časť telesnej hmotnosti strelca. Ale ak chceme porovnávať dva náboje a nie dvoch strelcov, musíme ostať pri tých objektívnych ukazovateľoch, či to niekto pokladá za „debatu o ničom“ alebo nie.
<br/>Ešte šťastie, že nie všetci ľudia pokladajú používanie objektívnych teoretických nástrojov za debatu o ničom, lebo by sme ešte dnes sedeli v jaskyniach a mlátili mamuty kyjakmi. Fyzik Ludwig Boltzman kedysi povedal: Niet nič praktickejšieho, ako je skutočne dobrá teória... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19105 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 8x57alebo 7x64
Porovnavat tieto dva kalibre to je asi tak,akoby ste porovnavali YAMAHU sHONDOU.:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19115 od majod
Odpoveď od majod na tému 8x57alebo 7x64
Poloval som s obidvoma kalibrami niekolko rokov ,a ulovil som s nimi niekolko desiatok kusov raticovej zveri.Nebudem brať teraz hladisko strely,mimochodom strielal som TIGi,a takisto sem nezahrňam srnčiu,prasa ,danielča ,tela.Takže keby som sa mal definitívne rozhodnuť ,beriem 8.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19121 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57alebo 7x64
ahoj BELSON
<br/>
<br/>este nosis na stehne 40. MAGNUM ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19142 od belson
Odpoveď od belson na tému 8x57alebo 7x64
Občas áno. Malé upresnenie: Nie je to 40, ale .41 Magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19407 od marcco520
Odpoveď od marcco520 na tému 8x57alebo 7x64
Poslal Marek,dobrý den chcel by som sa Vás opýtať, či neviete kdo by mal na predaj guľovnicu 8x64.Budem veľmi rád, keď mi dáte vedieť.Ďakuejm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19417 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 8x57alebo 7x64
tazko zohnat, ale je mozne-no ale uz ked sme pri tom tak potom preco uz nie 9.3x 62 alebo 9.3x74R----mas to v podstate natej istej urovni a to bez problemov zhanat municiu!:D;):D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19947 od texedo
Odpoveď od texedo na tému 8x57alebo 7x64
tu mas tu temu, aby si nemusel hladat......... citaj ak to vies:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20090 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 8x57alebo 7x64
Ja uprednostňujem ťažšiu strelu s pomalšou rýchlosťou. Pre mňa by bolo ideálne 7,62x39, 308W, 8x57 aj keď vlastním 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20094 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57alebo 7x64
Vlastnis hadam najrozširenejsi a podla mnozstva odbor.clankov aj jeden z najuniver.kalibrov a spekulujes.Aj amici s nim ,,mali prolem&quot; a rychlo bol na svete 270Win.Velky vyber streliva ako ma 7x64 nema asi ziadny kal.Ale kazy nech si vyberie sam.Mne osobne vyh.7mm, ale chcel by som skusit 30R Blaser ale aj 6x62 Freres.Tak a teraz babo rad. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20096 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57alebo 7x64
8x57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20103 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 8x57alebo 7x64
Bubi,je to v reklame,reklame a v reklame! Dana raz sa rozbehne v trhu podla toho ako to ospevuju spisovatelia v casopisoch! Tak sa dostala 270Win do vrcholu -avsak to neznamena ze je to univerzalny kaliber ,a tak isto to znamena aj pri 7x64!
<br/>
<br/>Univerzalny kaliber neexistuje AVSAK najviacej POUZIVANY kaliber na svete ano- 30-06SPRG! Akosa to mera? Jednoducho stastikou predaja streliva a predaj komponentov na ich prebijanie!
<br/>
<br/>Amici nemali s tym nikdy problem, preto ze priemerny strelec ma viacej nez jeden kaliber, takze sa o tom dohaduju len pri pive!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20121 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57alebo 7x64
Presne tak.Kazdy ma to svoje.Ale ja ako uz vies som na americke...7RM...Mam este na kozlici 7x65R, a malu Sav.5,6x52R. Este mi reze 25-06!!!.Ako tento kal. frci za morom?Inak kazdy nech si pouziva to co mu vyhovuje a ma dobre odskusane,aby vzdy stacila 1dna rana.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20352 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 8x57alebo 7x64
Stefan tak uz to konecne podme k tomu pivu rozdebatovat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41918 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 8x57alebo 7x64
nazdar...mal by som takuto otázku,týka sa to hlavne i bezpečnosti...ako daleko je schopná doletiet strela 7x64 SP 9g vystrelená z 60cm hlavne,alebo z čz 550 za ideálnych podmienok...?? a ako daleko odrazená..? dá sa to neako vypočítat...? a hlavne na akej svojej dráhe je životu nebezpečná z hladiska zostatkovej energie...dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5652 návštevníkov a žiadni členovia on-line