Aké máte skúsenosti s 11,7 g strelami Norma Oryx a Vulkán ?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22758 od lubi
Dobrá aj na menšie kusy ,nepodlieva moc?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22759 od lubi
Dobrá aj na menšie kusy ,nepodlieva moc?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22762 od janicok
Neviem ci ich robia do 7x64

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22987 od karasek
Urcite Oryx..ta nebude tak podlievat zverinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24611 od janicok
Dnes som riesil jednu strelu vybratu s 11Okg kanca ktoru tam mal min rok. potreboval som urcit typ strely kal. atd .a teraz k tvojmu prispevku riesili ste s Cimbalikom Oryx a vulkan k tomu na upresnenie napr Vulkan ktory som pouzival v 6,5x55SE 9g mal dve drazky jednu ako uzam.jadra a druhu pre pevne spojenie s nabojnicou.Jedna sa o strelu s vys.rychlostou od oryxu o 90m/sec v 0 870m/s mal som ho dnes v ruke;)
<br/>
<br/>Galvanizacia = elektrlyticke pokovovanie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49897 od Myslivec52
Dotaz pro Belsona, jakou střelu by jsi doporučil do 308W, lovím převážně srnčí, černou do 60kg a dančí. Norma Oryx nebo Vulkán???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49900 od belson
Myslím, že nie si na dobrej adrese, nakoľko so strelami od Normy nemám takmer žiadne skúsenosti. Jediná, o ktorej som tu už niekde písal, je na zovšeobecňovanie pramálo.
<br/>
<br/>Oryx pokladám na uvedené účely za trocha tvrdý a radšej by som to skúsil s Vulkanom. Ale to je len názor, nech ti radšej radia tí, čo so strelami od Normy ulovili toho podstatne viac. A najradšej s rovnakým kalibrom, nakoľko aj s inými druhmi striel mám skúsenosť, že sa nesprávajú v rôznych kalibroch celkom rovnako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49901 od belson
A ešte tu spätne čítam nejaké technologické dohady (aj keď dva roky staré).
<br/>
<br/>Nejde o žiadne elektrolýzy, galvanické pokovovanie. Na rozdiel od klasického postupu, kedy sa do mosadzného kalíška vkladá olovený valček a ten sa zastudena prelisom spája s plášťom, pri &quot;bondovaných&quot; strelách sa olovené jadro taví, čím dochádza k nejakým difúznym pochodom a výsledkom je pevné &quot;zlepenie&quot; jadra a plášťa, čo dáva strele nadpriemernú retenciu.
<br/>
<br/>Myslím, že som tu už písal aj to, mal som možnosť stráviť v Norme jeden deň a pri takej bondovačke som stál. Mimochodom, boli strašne ústretoví a videl som veci, ktoré som ani neočakával. Nehovoriac o tom, že na monitoroch rozmiestnených v prevádzke všade na pozadí slovenskej vlajky vysvietili moje uvítanie. A to vedeli, že som len poľovník na potulkách a nie nejaký oficiál. Bol to aj poučný, aj veľmi milý zážitok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49902 od astronom
S 11,7g strelou Vulkán v 30-06 som ulovil 5 diviakov od prasiatka po kanca, 3 ks vysokej, - jeleň, jelenica a aj jelienča, jedného daniela. Podliatiny sa objavili iba u daniela a to neskutočné. V ostatných prípadoch som len vyčistil okolie vstrelu, prípadne výstrelu. Nie každý kus bol prestrelený. Zver ak odbehla, tak len do vzdialenosti max 50m.
<br/>Tento rok som skúsil strelu Oryx 11,7g. Ulovil som ňu 4 diviakov 3 lanštiaky a jeden kanec, a je to tak na 50%. U dvoch kusov podliatiny väčšieho rozsahu a u zvyšných dvoch podobne ako u Vulkánu minimálne podliatiny. Ranivosť slušná, každý kus bol prestrelený. Kanec a aj jeden lanštiak boli zasiahnuté priamo na srdce a ešte odbehli cca 40-50m. Pekne pofarbená stopa
<br/>Nemyslím si, že je ro nejaká referenčná vzorka, preto hodlám vyskúšať oryx ešte aj na vysokej. .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49945 od astronom
Tak a vyskúšal som oryx aj na vysokej. Jelenica vo vzdialenosti asi 100m bola zasiahnutá na spodnú komoru, výstrel cez lopatku. Stála v svahu a mierne šikmo, Očakával som výrazné podliatie lopatky, ale poškodenie diviny minimálne. Jelenica dokázala s takým priestrelom prebehnúť ešte nejakých 100-120m. Farbenie na stope spočiatku výrazné potom čoraz slabšie. Pri vulkáne strela odovzdáva viac energie a zver tak ďaleko neodbieha. Ale ako som napísal nižšie, ešte to nepovažujem za nejakú reprezentatívnu vzorku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50066 od Baikal
aky velky bol vystrel na tej lopatke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50069 od astronom
posielam ti foto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50086 od pepco
moja prva skusenost s oryxom na diviakovi...
<br/>prasa asi 35kg na 130m strelene na lopatku trosku vyssie, vstrel velkosti malicka, prestrelilo lopatku, strajchlo chrbticu, rozbilo stavec, vystrel cez lopatku, velkost vystrelu cca 2cm, bez podliatin...
<br/>neveril som ze je to tak setrne...
<br/>inac som strielal ORYX 12,7g z 8x57
<br/>nieje to reprezentativna vzorka, ale velmi milo som prekvapeny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50088 od Akela
S tým Oryxom je to kus od kusa iné. Ja mám veľmi dobré skúsenosti a strieľal som ho v 7x57 aj 308 a teraz v 8x57 ale stalo sa mi že neuveriteľne podlial, alebo urobil po zásahu hrubšej kosti dieru ako päsť. Napokon, kus diviny sa dá oželieť, ak kus rýchlo zhasne a nemusíš ho najmä v lete naháňať po húštinách. Nejako špeciálne som zatiaľ nedohľadával - samozrejmi pri &quot;dobrom&quot; zásahu. Ja oryxu verím. Vulkán som zatiaľ nestrieľal - nebol dôvod. Možno by v 8smičke bol celkom dobrý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50097 od pepco
tento rok som vybuchal 20 RWS DK 11,7 g...
<br/>velmi to trhalo divinu, srnec vstrel dobry, ale vystrelne rany boli doslova diery, jedna sa roztriestila a boli 2 vystrely, jeden dole cez bachor a druhy pred stehnom...a to bol zasah za lopatku, a gula sa rozbila na chrbtici...
<br/>oryxa mi odporucil nemenovany clen PID, a nelutujem....
<br/>a inac co sa tyka tych pleskancov, s tym rws to bolo pocut v 90%, aj macku ci lisku....
<br/>s oryxom mi to zatial vychadza tak 50 na 50, hlavne macky plesknu :D
<br/>sory, mimo temu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50420 od chasse
S Vulkanem lovim jiz 6 let v razi 308W a jsem nadmiru spokojeny, hlavne pri lovu srnci zvere, protoze skoro vubec nerozbiji, dokonce pri zasahu kosti se chova setrne (se S&amp;B se neda srovnat, to jsem se vzdy stydel pri odevzdavani kusu - vystrely 10-20cm)
<br/>Oryxe jsem koupil poprve loni na lov knoura, ale stejne jsem ho neprostrelil, dokonce ani muflona pred 14ti dny, ovsem v obou pripadech zasah kosti. Mohu jen doporucit. Ovsem srovnavat s jinymi druhy strel nelze, zpusob zasahu a ostatni vlivy na deformaci strely jsou tak siroke, ze zadne pravidla neplati. Co plati a porad bude &quot;DOBRE TREFIT&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5471 návštevníkov a žiadni členovia on-line