6,5x55se vs. .308 win.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24087 od tihuanna
6,5x55se vs. .308 win. bolo vytvorené tihuanna
Som zacinajuci polovnik a chcel by som sa poradit s tunajsou odbornou polovnickou verejnostou nad vyberom kalibra. Rozmyslal som nad 6,5x55se alebo .308 win ale neviem sa rozhodnut.Prosim Vas, napiste mi vase prakticke skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24088 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Este by som snad dodal, ze polujem na vysoku, srnciu, sem tam diviak a skodnu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24097 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
....nepises na co chces polovat....;/:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24098 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
...prepac-je skoro rano, nestacil som sa prebrat! Na srnciu a skodnu ti bude 6.5x55 uplne stacit, na diviaka a vysoku -to urobi tiez svoju pracu, avsak uz nie idealne! Ked hodim vsetko do jedneho vreca tak by som radsej bral .308.:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24100 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
dakujem za nazor, tiez som bol mierne nakloneny na stranu .308 ... este by som sa opytal, ake strelivo akej znacky by si preferoval

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24106 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Bohuzial ti so strelivom nepomozem kedze nezijem na slovensku, avsak podla mna kvalitny naboj pouzitim 150Grain.(9.72g) vahy strely by bol idealny k tvojmu pouzitiu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24109 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Diky moc. Takze vravis, ze s .308-ckou si kludne mozem dovolit aj na statneho kanca, resp. trofejoveho jelena? Bol by som este rad, keby si mi napisal nieco o balistike ( ustova rychlost, dopadova energia na rozne vzdialenosti atd.) k spominanemu strelivu a kalibru...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24110 od volodo
Odpoveď od volodo na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Ja teraz skusam toto:
<br/>www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/ges...d=0&geschoss=EVO
<br/>
<br/>nalistuj si kaliber 308w...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24113 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
osobne by som volil vtazsiu strelu na kanca alebo dospeleho jelena 180Grain (11.6g)
<br/>Pisat o rychlosti a balistickych vykonov by som pisal len v pripade prebijania nabojov, cize tovarnou vyrobene naboje sa tazko opisuju kedze kazda firma nabija ich vlastny druh naplne, ktore su obycajne trochu pod maximalnymi moznostami raze;/O so by si sa mal v tomto pripade zaujimat je hlavne presnost TVOJEJ zbarane sladenej na jednotlivy druh streliva, vcitane druhu strely. Vykon naboja, okrem danej presnosti je pomerne dost dostatocny!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24122 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
zdravim volodo. Chcel som sa ta opytat na to RWS.Neviem sa rozhodnut medzi ID a EVO. Uz som pocul viac nazorov ze evo v kalibri .308 win dost poskodzuje a podlieva divinu a ze shcodnejsia cesta je s ID...Aky mas na to nazor? Chcel by som vyskusat aj RWS DK...Poprosim o prakticke skusenosti s tymto strelivom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24124 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Nevedel by si mi poradit nejaku stranku, kde by som nasiel nieco o tebou propagovanom strelive (grain)? Okrem RWS chcem vyskusat aj LAPUU a NORMU...Kazdy preferuje nieco ine.Kolko ludi, tolko chuti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24126 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Zalezitost &quot;grain&quot; je jednoducha-jedna sa tu o anglicku mieru vahy! 1 Grain=0.0648gramu, cize sa tu jedna len o matematicke rieseni! Nezalezi na akeho vyrobcu sa divas, vaha strely je bud v Grainoch, hlavne anglickych a americkych vyrobcov, alebo metricka v gramoch! takze ked mas oznacenu strelu napr 150grainvypcet je jednoduchy---150grain x 0.0648=9.72gramov, alebo 9.72gramov : 0.0648=150grain! Nemyslim ze nejaka stranka tejto otazky existuje!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24129 od volodo
Odpoveď od volodo na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Prepac tihuanna, ale ja som nepisal, ze ho propagujem.
<br/>Napisal som len ze ho skusam...:I
<br/>Tak isto skusam aj RWS DK, ale este nemam ziadne take vysledky, ktore by som mohol prezentovat. (pouzivam ich velmi kratko)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24131 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému 6,5x55se vs. .308 win.
jasnee... Dik za vycerpavajuce vysvetlenie.Ved koniec koncov pise to na kazdej krabici so strelivom, len mi to momentalne nedoslo...Vedel by si dat este radu ohladom vyberu znacky streliva?Neviem ci vlastnis mnou spominany kaliber, alebo mas s nim nejake skusenosti..Ked ano, tak sa so mnou o to podel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24133 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Znacka streliva je nic ineho nez znacka streliva!Kazda firma ma svoj druh naplne, ktory z hladiska standardu vykonu splna svoju povinnost. Netreba zabudzat ze kazdy kaliber ma svoju optimalnu strelu a napln, takze je to nekonecny rozhovor a snaha vela kolegov s porovnavanim vykonu, co prakticky nevedie k praktickej odpovedi!
<br/>
<br/>Z tychto dovodov je najlepsie ked sa strelec da do prebijania , kde jednoducho ma moznost prakticky porovnat naboje ktore osobne naplni, cize vie presne aky prach, vahu a pod. je v kazdom nabiti, moze uberat alebo zase prikladat cim ovplyvni presnost a vykon!
<br/>Velku ulohu tu samozrejme hra druh strely, design a vaha! toto vsetko plati do uspesnej strelby , a to z kazdeho kalibra! Osobne pouzivam strely Hornady, Speer a Nosler, podla toho v akej zbrani a na aky ukol.
<br/>
<br/>Mimochodom .308Win som vlastnil, avsak som sa tejto razi zbavil a vymenil som za 30-06 Spr. Podla mojho nazoru v porovnani (osobne).308Win s 7x57 je 7x57 pre mna viacej ucinnejsia-hoci nechcem zacinat tym rozpory. Ako som uz vela krat podotkol, kazda raz ma svoje caro, treba len skusat a najst svoju spokojnost! Z tychto dovodov su medzi nami kolegovia ktory vlastnia vicere kalibre a potom zase jednotlivci ktory sa uspokoja jednym kalibrom ktory im staci!
<br/>
<br/>Je to vsetko osobna zalezitost!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24138 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 6,5x55se vs. .308 win.
308 ja slusny kaliber na moje gusto a nase podmienky az az ,ale neplete si 6.5 x55 se s 6,5x 54 M.Sch ktory je naozaj ideal na skodnu a srnciu. J e to asi ako porovnavat 7,62x39 s 7,62x51.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24140 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Nazdar Stefan.Znovu paradna odpoved-prakticke skusenosti su nenahraditelne.308-alebo 6,5x55? Ja osobne nepouzivam strely nad 7mm. /7RM a 7x65R/Aj ked v gulovej kozlici by som asi volil 30R Blaser-co je uz nad 7mm- Kamos zas vymenil 7x64 za 6,5x55.Laduje tam Lapua-a je maximalne spokojny.Odlovi s tym komplet vsetko v nasich slovenskych podmienkach.Pred tyzdnom jelena 4VT. Pekny macko.cca 80-90m.Takze je to presne o individualnom vkuse.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24141 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 6,5x55se vs. .308 win.
Stefan - mohol by si my vysvetliť -prečo je podla teba 7x57 &quot;viacej účinejšia&quot; ako 308W -nebude to tým ze ti 7x57 viac prirástla k srdcu? - neber to prosím ta ako &quot; rozpor&quot; ale aj mna tento kal dosť zaujíma ---a aké najťažšie kusy zvery si sním strelil ? Vieš rozširujem si zbierku zbraní a bol som rozhodnutý pre 7x57 ale kamoši ma presviedčajú na 7x64 alebo 308w.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24147 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
V prospech .308W možno trochu hovorí nepreberný výber streliva. Ináč je otvorená téma .308W, kde sa hádam dočítaš viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24165 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 6,5x55se vs. .308 win.
....ano, napisal som ze 7x57 je pre MNA ucinnejsia!To vsak neznamena ze sa tu bavim o fyzickych vykoniv daneho kalibru! Divam sa na to z ineho uhla,: priemer streli balisticka krivka a samozrejme vykon a ich ucinnost. Ked zoberiem do uvahy danu zver na ktoru polujem snazim si vyberat kaliber ktory je dostatocny a nie doslovne predimenzovany na moj ucel. Ano aj ja si vsimam napr. nicenie zveriny, avsak je to pre mna nepodstatne.
<br/>Po dlhych rokoch som nazberal uz vela kalibrov a kedze sedia alebo sedeli v skryni mam moznost porovnavat ich prakticke pouziti pri loveni.
<br/>Pouzil som a porovnal niekolko kalibrov .223, .243Win,6mm, 6.5mm, 25-06,7mm(7x72, 7mm-08, 7x57,.280REM, 270Win, 7x61,7mmRM), 8mm (8x57, 8mmRM). .300kal( vsitane 30-30Win, .308, 306 a 300WM,300 Weatherby Mag),300H&amp;H, 375H&amp;H a 416 Rigby( a neviem ci som nieco aj nezabudol).Vsetky tieto kalibre boli kupovane podla toho ze som to videl a kedze som na to mal musel som ich mat, niekedy aj splanovanou polovackou.
<br/>
<br/>Po pouziti a porovnani vykonov som dosiel k uzaveru ze to co som naskaldal do skryne je v podstate len a len ucinne pre radost oka a vo vela pripadoch prehnane, kedze do lesa mozem niest len jednu zbran!
<br/>
<br/>Ano, daju sa nabit naboje do napr. 300Win Mag aj s 110grain strelou a vytlacit vykon na astronomicke rychlosti, avsak keby som tym praskol do srnca neviem ci by som domov nieco z neho doniesol! Tak isto je jasne ze sa da polozit kanec s .223jkou, ale zase s akym prepokladom!?
<br/>
<br/>Takze tuna som tiez osobne zacal hladat idealny naboj, kde po ukludneni som dosiel k svojim uzaverom. Na beznu strelbu mi staci 7x57. No a aky rozdiel je medzi 7x57 a .308? Z praktickeho pouziti nic vela. Z toho dovodu som si povedal ze ked uz .300kal tak potom uz 30-06, ktora podla mna ma idealny vykon na tuto raz, cize .308Win som vyradil. To ze .308Win mi padne na 100m o par milimetrov nizsie s porovnanim z 7x57, alebo ze zas .308Win ulozi o par Joulov viacej je nepodstatne, kedze zver strelena hocicim si to velmi nevsimne, jedine prichadza k tomu len to ze sa da o tom hadat pri pive.
<br/>
<br/>7mm kaliber je vynikajuci v balistickych vykonoch a tak isto je aj .300kal. Osobna obluba. Ano , keby som isiel na exluzivne na srnca tak by mi .243Win uplne vyhovovala, avsak na druhej stranke pri polovani na dospeleho jelena by som ju urcite nebral a zobral by som pri najmensom 30-06 Sprg, alebo 7-8mmMag.
<br/>
<br/>Tieto rozhovory vyplivaju medzi kolegami z dvoch dovodov: zaciatocnici hladaju idealny kaliber a snazia sa zistit cim co najviac&gt; na druhej stranke sa do toho miesaju kolegovia ktory maju nejake skusenosti s niekolkymi kalibrami, ci uz prakticke alebo teoreticke, kde dochadza k tomu ze kazdy sa snazi obhajit ich nazor, co niekedy vedie k nicomu, a v prinajmensom len zaciatocnikomv pomiesaju!
<br/>
<br/>Takze dufam ze som sa uz vysvetlil a moje prispevky zacnu nieco hovorit citatelom. Nikdy som sa nesnazil obhajovat a ci hanit hociktory kaliber-snazim sa podat moje skusenosti ato hlavne zaciatocnikom. To ze su medzi nami aj &quot;odbornici&quot; v balistickych vykonoch tiez uznam, avsak ako si to niektory mozno vsimli sa s nimi do rozhovoru nepustam-beriem to len s usmevom!
<br/>
<br/>Mimochodom, lovecccc, najtazsi kus ktory som strelil vyuzitim 7x57 bola krava losa, neviem presne kolko vazila, ale sa to blizilo k polovice tony! Dialka strelby cca 75m, odbehla zhasla po cca 100m.
<br/>:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 337 návštevníkov a žiadni členovia on-line