5,6x50 R Magnum

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31573 od Igor
5,6x50 R Magnum bolo vytvorené Igor
Aké máte praktické skúsenosti s týmto kalibrom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31604 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
mám tento kaliber asi 5 rokov je presný, používam hlavne na líšky a srnce. trochu viac spôsobuje podliatie diviny krvou, nekope príjemne sa s ním strieľa používam aj na kontrolných streľbách najhoršiu som mal 8, ináč väčšinou 10, čo je na 100 m celkom dobré. Náboje sú trochu drahšie. Strelil som už aj diviaka asi 70 kg a danielku. som s ním spokojný porovnateľné s 223 Rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31615 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 5,6x50 R Magnum
V akej to máš zbrani. Mne sa podarilo výhodne kúpiť funglovku ZBK 110 Std, aj ked som čítal rôzne názory na túto zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31625 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x50 R Magnum
Suhlas.Podla mna je to lepsia volba ako 223rem.Ja som kupil ZBK a dal komplet prerobit drevo.Strelba je naozaj prijemna.Ako zo vzduchovky.Pouzivam strelivo Norma.Na lisky a srnciu je to super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31629 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
mám tú istú ako Ty, treba si dať pozor na pravidelné čistenie, hneď po strelbe, ja som ju raz nechal nevičistenú asi 3 dni auž sa mi ju nepodarilo úplne vyčistiť, myslím tým v hlavni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31630 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
čo stoja Normy, koľko sú g., a tiež tak podliavajú divinu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31672 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x50 R Magnum
Podľa mňa je zas 223 lepšia voľba - poľoval som obidvomi kal. A ZBK už ani zadarmo - to bola moja nočná mora. ZBK v savažke v porovnaní s CZ 527 v kal 223 dve nezrovnateľné zbrane. Iná liga. Drevo na Savažke bolo pekné v luxe, spúšť som dal prerobiť - prelešťiť lebo šla ako na brokovnici. Meopta 6x42 a na 100m 15-20cm rozptyl. Strelil som srnca tesne za lopatku na 60m a dohľadával som ho pol hodiny. Po týchto skúsenostiach som zbraň predal a kúpil remington v CZ 527. Neporovnateľné. Rozptyl 2cm na odmeraných 100m a na čo som vystrelil som nedohľadával. Napináčik a skvelá poistka. Drevo sa hocikedy vyrovná ZBK a po poľovačne neostane hlaveň ako hrdzavá líška na jar. Je pravda, že cz 527 je drahšia ale rozhodne sa oplatí došetriť, prípadne kúpiť cez inzerát zbraň za slušnú cenu. O balistike je zbytočné polemizovať. Samozrejme 223ka aj s kvalitným strelivom /strieľam RWS/ viac podlieva, ale osobne rebrá veľmi rád nemám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31673 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x50 R Magnum
Keď som písal o balistike porovnával som savažku a 223 pre upresnenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31681 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 5,6x50 R Magnum
Vďaka za názory, najlepšie je ked si človek sám skúsi a zhodnotí. Hoci je to štandardka, drevo ma až tak netankuje a aj tá bukovka je vzhľadná. Kupoval som to za dobrý peniaz s hlavným účelom využitia na škodnú. Chcel som ľahkú zbraň len tak, ked sa človek ide prejsť a nechce vliecť "riadnu" guľovnicu. Uvidíme na strelnici aký bude mať zbraň rozptyl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31683 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x50 R Magnum
Presne za týmto účelom som ju kupoval aj ja. Na prechádzku v medziobdobí a na srnčiu a nemal som ešte zlamovačku, tak som chcel skúsiť. Mne sa to nepodarilo, prajem veľa šťastia pri nastreľovaní. SB strelivo by som asi vynechal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31684 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 5,6x50 R Magnum
Nie som priaznivec úplne lacných vecí (čo bol tento prípad) a vyznávam tiež podobný názor ohladne zbraní ako si prezentoval nižšie. Radšej staršie a kvalitnejšie, popr. došetriť ale nateraz som neodolal. Zatiaľ spåňa to čo som chcel, jediný kiks môže byť jej presnosť. Plánoval som si vyskúšať niečo na dlhšie trate tak aj vzhľadom na balistiku uvedeného kalibru. Ak to nebude ono tak pôjde z domu het.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31699 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x50 R Magnum
Tak v takejto kombinacii je 223 velmi sikovna zbran. S tou zlamovackou striela junior.Dal som mu tam Meoptu 3000 3-9x42, a 1veho srnca ulovil ukazkovo.Asi sme mali stastie na dobru zbran.Nemam s tym negat.skusenosti a pocity.Je to pomalsie ako 223 a sztrela je trosku ,,tazsia"Co je to za hmotnost nieco cez 4g?ze..Ja som s tym ulovil akurat lisku.Na pochôdzky po rev.v tomto medzisezonnom obdobi je akurat.Inak ja polujem s mojou srdcovkou 7RM. A teraz mam novu ,,frajerku" vo vyrobe -gul.kozlicu 6,5x65R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31730 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
ty si porovnával savašku(5,6x52R) a 223, ale my sme porovnávali 5,6x50R mag.a to je niečo úplne iné. To že savaška je menej presná ako 223 máš pravdu lebo sú to dosť rozdielne kalibre. savaška je klasika niečo ako (pre porovnanie) 7x57 a 223 niečo ako 7 Rem. mag.Savaška má ťažšiu strelu preto je menej presná na väčšie vzdialenosti. Ale 5,6x50R mag. a 223 sú veľmi podobné( európa verzus amerika). A porovnávať ZBK a CZ 527 sa tiež nedá sú konštrukčne úplne iné a cenovo tiež. Zbk je lacná voľba na pochôdzky hlavne na škodnú a srnčiu. Ja som s ňou na tento účel celkom spokojný, teda za tú cenu. A ráž 5,6x50 R mag. je jednou s najpresnejších ráži, čo môžem u mojej ZBK potvrdiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31732 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x50 R Magnum
Mal si šťastie na dobrú ZBK, špeciálne pri takej rýchlej strele akou 5,6x50R určite je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31733 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
veľa s tou rážou nestrieľam, ale tiež si myslím, že nie je stavaná na každodenné používanie a pri častej streľbe je riziko vypadávania hlavne. Ale toto je problém tejto rýchlej strely aj pri iných zbraniach tejto ráže, aj podstatne drahších.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31749 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 5,6x50 R Magnum
S tým vypadávaním hlavne by som to pri bežných poľovníkoch aj pri rýchlych kalibroch nebral tak vážne. Ak vystrelíš povedzme ročne 50 až 100 nábojov, nemal by to byť žiadny problém. A potom tieto tenké a rýchle ráže vlastní prevažná väčšina poľovníkov ako druhú zbraň, hlavne na zimu a srnčiu zver. Sám som vlastnil 2x 223rem a nemal som najmenší problém. Kamoš má 223 a poľuje ním ako jedinou guľovnicou asi 30 rokov a nezaznamenal nejaké problémy s vývrtom - výrobca Savage.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31755 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x50 R Magnum
Kolega maty,presnost pusky nezavisi od kalibru,ani od vahy strely.Neviem,odkial to mas,ale pravda to zial nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31756 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x50 R Magnum
Problem nadmerneho opotrebenia vyvrtu hlavne moze zaujimat toho,kto striela 1000+ ran za rok.Nie polovnika,co horko tazko vypali mozno jednu dve skatulky nabojov za rok.Skor mu flinta "zakape" kvoli tomu,ze nebude pravidelne cistena (pravidelne neznamena raz za rok pred sezonou pretiahnut handru cez ruru...:D ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31792 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
Tak si asi nikdy nečítal balistické tabuľky. Pri rovnakej ráži a rovnakom nastrelení napr. na 100m má napr. na 200m ťažšia strela vždy väčšiu padavovosť. Toto je samozrejme podmienené aj rýchlosťou strely a výrobcom. A čo sa týka vypadávania hlavne povedali ste v podstate to čo ja. lebo 365 napr. x 3=1095(každodenné používanie)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31794 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 5,6x50 R Magnum
Úplne sa s tebou súhlasiť nedá - konkrétne s tvrdením, že presnosť pušky nezávisí od váhy strely - sám dobre vieš /viem ako tu prispievaš a si jeden z mála, čo je tu v obraze/, že každá zbraň je schopná ustabilizovať určité váhové rozpätie striel vzhľadom na hodnotu stúpania vývrtu hlavne. Prekročenie určitej hodnoty hmotnosti spravidla ide na úkor presnosti zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 302 návštevníkov a žiadni členovia on-line