Je to možné?!

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38150 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Je to možné?!
Alebo, že by to robil niekto naschvál? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38151 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to možné?!
Suhlas Leon. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38155 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Je to možné?!
Co si zvyknes v duchu "povedat", ked zistis, ze sa ti suka pred skuskami zacne harat, nebodaj ked ide o nejaky memorial? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38179 od flado
Odpoveď od flado na tému Je to možné?!
V minulom roku som isiel na preteky s harajúcou sa fenou. Som asi H..., ale konkrétna pre mňa dôležitá súťaž sa koná vždy v rovnaký termín (mesiac) v roku. Tri roky po sebe som sa fene venoval deň čo deň a keď príde deň D, tak sa začala hárať a já som sa niekoľko dní pred pretekmi odhlásil. Takto to išlo tri roky po sebe. To že v štvrtom roku ma už nechceli na preteky ani zobrať bolo logické, ale nakoniec zobrali, lebo fena bola naozaj dobrá. Keď sa to zopakovalo po štvrtý krát tak, háranie neháranie ideme. Bol som s ňou celý čas mimo a k dejisku súťaže som sa priblížil iba tesne pred štartom. Ale bol som pretekať s hárajúcou sa fenou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38183 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Je to možné?!
A na to kolika lidem jsi mohl zkazit jejich práci jsi nemyslel co ? takové trapné omluvy si nech pro někoho jiného

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38186 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Je to možné?!
pokiaľ dobre viem tak existuje prípravok u veterinárov aby sa oddialilo haranie teda vynechal jeden cyklus mohol si to dať fene a mohol si tie skúšky urobiť davno stači sa informovať, s nazorom Leona plne súhlasim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38187 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
U chovnej suky radšej vynechať skúšku :x Ale to sem nepatrí. Len som chcel ukázať, že zvyk prižmurovania očí nad spočiatku jednoduchými vecami vyžadovasnými skúšobným poriadkom, vytvára u rozhodcov nežiadúce precedeny, ktoré často ústia totálnej slepote a skúšobný poriadkon sa stáva zdrapom papiera dobrým tak akúrát na nasieranie poctivcov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38206 od flado
Odpoveď od flado na tému Je to možné?!
Na to koľkým ľuďom som mohol pokaziť výsledok ich práce som myslel tri roky do zadu a v ten rok som mal fenu celý čas mimo dosahu iných psov, aby som im to pokazil čo najmenej. A čo sa týka toho prípravku na odialenie to som aplikoval vždy. (Mimochodom ten prípravok nie je naoddialnie, ale na to aby tý psi na to reagovali minimálne). To čo som napísal je realita zo života a nie nejaká výhovorka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38386 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Je to možné?!
Na oddialenie harania existuje hormonalna injekcia a na prekrytie pachu haravej suky sa da pouzit sprej, ten vsak nie je na 100% ucinny. Kazdopadne vsak harave suky na skusky nepatria!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38395 od pito
Odpoveď od pito na tému Je to možné?!
Háravé suky tam nemajú čo robiť. Hormonálna injekcia ja "A" a vieš čo je následok "B"?
<br/>Vypadanie srsti miesta vpichu možno aj natrvalo, cysty na vaječníkoch, zpal maternice a možno aj stop na veky šteňatá. Doporučujem nikdy nepichať hormóny. Veď tých pár dní nikoho nezabije. A ak je termín skúšok , alebo výstav , dása ísť aj inde.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38396 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Je to možné?!
Jeden pripad.... fuzka dostala pred skuskami hormonalnu inekciu. Od vtedy sa uz nikdy neharala a objavila sa u nej lysavost. Vo veku 9 rokov ju nepochopitelne nakril borderik, bez toho, aby tam bol naznak harania. Skoncilo sa to cisarskym rezom a úhynom vsetkých steniat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38398 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
len zopár mojich postrehov:
<br/>
<br/>Všeobecné zásady pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti psov
<br/>
<br/>5. Prehliadka psov
<br/>Pred otvorením skúšok nastúpia všetky prihlásené psy na prehliadku pred rozhodcovský zbor a veterinárnu prehliadku.
<br/>- aký zmysel má kontrolovať psov či su zdravý keď sú už vodiči so psami nastúpení - to znamená že psy uz boli v kontakte - žiaden, kontrolovať treba pred vstupom na akciu ako sa to robí na výstavách
<br/>
<br/>Pri prehliadke musí vodič predložiť doklad o členstve v poľovníckej organizácii (s výnimkou poľovníkov a lesníkov z povolania, mladistvých vodičov a cudzincov) a odovzdať hlavnému rozhodcovi preukaz o pôvode predvádzaného psa. Hlavný rozhodca zodpovedá za overenie správnosti tetovacích čísiel. Nečitateľné tetovanie nevylučuje psa zo skúšok, ale hlavný rozhodca uvedie túto skutočnosť do preukazu o pôvode.
<br/>
<br/>Veterinárneho pracovníka na veterinárnu prehliadku zabezpečuje usporiadateľ. Vo výnimočných prípadoch (ak sa nedostaví veterinárny pracovník), zistí hlavný rozhodca, či sú psy fyzicky spôsobilé a nemajú niektorú chybu, ktorá vylučuje psa zo skúšok.
<br/>- veterinárneho lekára vysiela na skúšky okresná resp. regionálna veterinárna správa a podľa mňa je jeho úloha nazastupiteľná.
<br/>
<br/> Vodič psa pri veterinárnej prehliadke musí predložiť veterinárny preukaz, v ktorom musí byť záznam o tom, že pes bol očkovaný proti besnote, psinke, parvoviróze a infekčnej hepatitíde nie viac ako 1 rok a nie menej ako 4 týždne pred konaním akcie.
<br/>- kde je vakcinácia proti leptospiróze, laryngotrachitíde príp. parainfluenze? Kde je potvrdenie o klinickom zdravotnom stave psa staré max. 3 dni?
<br/>
<br/>ale najväčšia blbosť je vakcinácia vykonaná nie menej ako 4 týž. pred konaním akcie!!!
<br/>podľa mňa to nemá zmysel, pretože keď mám kontinuálne vakcinovaného psa každý rok, môžem si ho dať dnes zavakcínovať o 4 -5 dní isť kľudne na skúšky bez obáv, že by sa môj pes nakazil alebo že by nakazil nejakého iného psa!!!
<br/>
<br/>
<br/> Možno trochu mimo témy, ale nedalo mi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38401 od pito
Odpoveď od pito na tému Je to možné?!
Blbosť to nie je . Len chránia tvoje peniaze. V prípade poranenia ,alebo ochorenia psa na skúškach nastupujú pre teba po vakcinácii 4-5dní antibiotiká, kortikoidy, nesteroidné lieky apod., ktoré negujú vakcináciu a po dobratí týchto liekov môžeš ísť znovu zavakcinovať svojho miláčika lebo plná imunita nastupuje po 21 dňoch a to si ju negoval liekmi. Vakcína sa vakcínuje len plne zdravému jedincovi. Je to polomŕtvy vírus , ktorý vyvoláva v tele niečo a tým vytvára imunitu.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38423 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Vážne a toto si odkial nabral? Imunita možno nastúpi po 21 dňoch ale po primovakcinácii. Keď má pes dajme tomu 3 roky a ja som ho predtým riadne vakcínoval nevidím v tom žiaden problém aby som šiel so psom na skúšky 4-5 dní po vakcinácii, pretože pes jaj tak chránený predošlými vakcináciami.
<br/>Toto usmernenie (vakcinácia 4 týždne pred skúškami) by malo zmysel len u psov ktorí boli vakcínovaní prvý krát v živote, ale kto chodí na skúšky s 3-4mesačným šteňaťom?
<br/>Keď sa pes zraní na skúškach - to by ho muselo zraziť auto, dotrhať diviak na framforce alebo došípať včely aby som mu dal kortikoidy!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38432 od pito
Odpoveď od pito na tému Je to možné?!
Ty si veterinár? Kortikoidy sú aj v obyčajných kvapkách do uší a pod. Ačo sa týka primo vakcinácie keď už, tak prevakcinuje sa šteňa až trikrát , aby nastúpil norm. titer hodňôt. Skús si po roku zmerať hladiny protilátok , keď si taký šprt. Aké sú tam hodnoty?
<br/>Som rád , že veríš veterinárom. Každá vakcína oslabí organizmus veď na tom princípe to funguje , vytvárajú sa protilátky. Skús si to vy konzultovať zo svojim Veterinárnym lekárom.
<br/>Ja som ti chcel len pomôcť.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38436 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to možné?!
:D som sa dobre pobavil , dufam ze ti pedro napise kto je :] a co robi . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38439 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Je to možné?!
Povedz to aj nám, nech sa aj mi na :]me .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38444 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to možné?!
Vidim Pito ze v tom mas absolutny &quot;galimatias&quot;. Ked hovoris o rocnom titri protilatok, tak mi vysvetli preco si bol raz mozno dvakrat za zivot vakcinovany proti tetanu? Ja som bol vakcinovany raz, a uz sa na to nepamatam, a stavim sa ze ked by som si dal zmerat hladiny protilatok tak budu normalne......., nevies preco???
<br/>Ale na to by nam mohol odpovedat Pedro, po konzultacii s jeho veterinarnym lekarom :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38446 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to možné?!
Vsak pedro si urcite najde cas aby napisal ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38450 od pito
Odpoveď od pito na tému Je to možné?!
Som rád , že na slovensku je toľko odborníkov na vakcináciu psov. Že mám v tom úplny galimatiáš ? To už teraz áno. Prečo sa berie pri ceste do anglicka a jemu podobných štátov titer protilátok a kontroluje sa na ŠVÚ v Zvolene a bez toho ťa nepustia do krajiny a po vakcináciách po roku je tietr nízky a musí sa pes prevakcinovať ,aby znovu nastúpal. A čo sa týka tetanu tak si ich daj zmerať ak sa dajú to neviem,nerád by som bol, aby si sa skrýval v tme a bol strnulý.Dúfam , že pedro nie je veterinár , lebo ak áno rád by som sa vyhol jeho ambulancii. Napíš kde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 404 návštevníkov a žiadni členovia on-line