Je to možné?!

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38464 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to možné?!
Asi by som ich mal dat skontrolovat, lebo strnuly som uz teraz ako to tu citam.
<br/>Ked sme pri tych tvojich titroch, dufam, ze si si vedomy co tie titre protilatok su a preco ich chceme merat. A taktiez, dufam ze vies proti comu su tie protilatky? A ked sme pri Anglicku, myslis si ze ked chces ist so psom do Anglicka, tak veterinari na SVU vo Zvolene vysetruju protilatky proti vsetkemu?
<br/>A vlastne neviem preco sme odbocili az sem.
<br/>Neviem ci je pedro veterinar, ale pravdu urcite ma v tom co pise. Aj ked o vakcinaciach by sa asi dala otvorit nova tema a bolo by o com pisat.
<br/>V kazdom pripade by sme sa mali drzat skusobneho poriadku aj ked by.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38488 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
Pedro, ja ti vôbec nebránim podať návrh na zmenu úrovne a rozsahu veterinárnej prehliadky pri nástupe na skúšky. Kľudne to môže byť iba kontrola preukazov ako sa to robí na výstavách 8-)
<br/>Ak si aj ty pochopil môj príspevok, že skúšobný poriadok je dobrý tak akurát na 2 veci aj to iba pre poctivcov, tak mu zvolaj hurá a sláva. Ale nech už je aký je, tak rozhodcovia by ho mali poznať a dodržiavať a pričiniť sa (cez rozhodcovskú komisiu pri KR SPZ), aby v ňom neboli prežitky a praxou preverené nezmysly.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38489 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to možné?!
Presne tak. Pedro, neber to kriticky. Ale pokial nemame lepsi skusobny poriadok, tak by sme mali respektovat to co mame. A aby bol lepsi o to by sa mali pricinit, ako spravne podotkol DKo, ini ludia, nie my tu v diskusii. Je ale super, ze si ludia vsimaju nedostatky...., to znamena ze celkom dobre pozname skusobny poriadok. Tak teraz treba apelovat niekde inde, a nie len tu vo fore.
<br/>Good luck!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38495 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Asi sme sa nepochopili. Ja si len myslím, že veterinárna prehliadka by mala byť na vstupe na skúšky a nie na nástupe. Ostatné zálezitosti - kontrola tetovania prípadne čipu rozhodcami je ok . Len si myslím, že veterinárni lekári vykonávajúci dozor na skúškach by mali pristupovať ku svojej úlohe zodpovednejšie - tzn. skontrolovať očkovacie preukazy príp. pet pasy psov skôr ako sa psy dostanú do vzájomného kontaktu. Výstavy som uviedol ako príklad, lebo tam sa to ako tak realizuje - veterinárny lekár kontroluje preukazy na bráne.
<br/>Čo sa týka zmeny úrovne vet. prehliadky v poriadku - tam by podľa mňa stačila jedna veta o tom, že tieto záležitosti upravuje príslušná Regionálna/Okresná vetrinárna správa. Tá vydáva povolenie na konanie skúšok, stanovuje podmienky a deleguje vetrinárneho lekára. Požiadavky vet. správy by mal organizátor tlmočiť v propozíciách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38496 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Ja skušobný poriadok rešpektujem:D. Len som hodil do témy môj postreh a som zvedavý čo na to ostatní, veď aj ty máš k tomu čo povedať. A apelovať niekde inde - už mám apelovania plné zuby - veď vieš o čom hovorím hehehe8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38497 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Pito, neštuduješ náhodou kynológiu v Košiciach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38509 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to možné?!
Ja nevravim, ze by si nerespektoval skusobny poriadok. Len som chcel povedat, ze pokial nemame nieco ine, tak je to zatial najlepsie co mame, a mali by sme to respektovat..... aj ked s tym niekedy nesuhlasime. A hlavne respektovat vsetci:D
<br/>Ci mam k tomu nieco povedat, to ano. ALe ja zial vela vody nenamutim. A niekedy to mozme prebrat niekde inde. V urcitych veciach, si ale dovolim odporovat s tebou.
<br/>
<br/>JEdna vec je kontrola vakcinacnych preukazov a druha je nastup na kontrolu psov. Vakcinacie - bez debaty..., nevakcinovany pes nema co hladat na psich akciach. Otazka je na co je potrebne aby psy boli vakcinovane??? Co je naozaj infekcne, pri kontakte psa so psom? Besnota-bez debaty zakon inak neumoznuje, Psinka- beriem, Parvo-beriem, Infekcna hepatitida - tiez beriem, psincovy kasel - ty by si najlepsie mohol povedat ako su vakciny ucinne v kontrolovani psincoveho kasla (nie je to preto zbytocne??), leptospiroza- nieco podobne ako psincovy kasel, aj ked tu by som to este prehlbil, je infekcna kontakt pes-pes??(ale ako hovorim to je na dlhsiu debatu.)
<br/>
<br/>Druha vec je ta kontrola - to je uplne esencialne aby boli psy kontorlovane pred zacatim sutaze (uz po kontrole vakcinacii), a tu by sa mali vyradit dalsie psy, ako harajuce feny, zranene psy a zjavne chore psy (aby sa niekto nevyhovaral, ze moj psik je chory a nema sa dobre, atd. atd. a potom vsetko bude objektivne)
<br/>
<br/>Tretia vec - tetovania......, to je naozaj na dlho, ja som celkom zastanca cipovania, aj ked vies PEdro preco a cim som ovplyvneny.
<br/>
<br/>A v neposlednom rade. Veterinar je nezastupitelny pri psich akciach, ci uz z hladiska preventivneho alebo z hladiska zdravotneho pre psy. (napr. skusky duricov atd.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38541 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Už sa nebavme o rešpektovaní resp nerešpektovaní poriadku, ja som len písal že skúšobný poriadok upravuje veci, ktoré má v kompetencii vet.správa a tá asi nebude rešpektovať kontrolu preukazov, ktorú vykonal hlavný rozhodca lebo sa nedostavil vet. lekár.
<br/>
<br/>Takže kontrola preukazov na vstupe - vakcinácie príp.odčervenie a potvrdenie o klinickom vyšetrení vet. lekárom, na tom sa zhodneme.
<br/>čo sa týka vakcinácií proti jednotlivým chorobám, samozrejme že o leptospiróze a psincovom kašli by sme mohli diskutovať do rána, ale pokiaľ máš psa vakcinovaného proti základným sérovarom leptospiry a dvom nosným vírusom psincového kašľa (Adenovírus 2 + Parainfluenza), čo obsahuje väčšina vakcín malo by to byť v pohode. Aj tak keď chceš vakcínovať proti hepatitíde musíš pichnúť vír.inf.laryngoracheitídy, takže toto je jedno.
<br/>
<br/>Ale to o čom chcem diskutovať je podmienka aby vakcinácia nebola staršia ako rok (s týmto súhlasím) ale aby nebola vykonaná neskôr ako 4 týždne pred konaním akcie je podľa mňa zbytočnosť (okrem primovakcinovaných psov).
<br/>Píšem to preto lebo v myslivosti som sa dočítal, že vet.lekár vylúčil z vrcholovej súťaže psa, ktorý bol zavakcínovaný dva týždne pred konaním akcie. Toto považujem (v prípade, že bol pres pred touto vakcináciou už vakcínovaný, čiže sa jednalo o revakcináciu) za buzeráciu. Nehovoriac o tom, že sa kontrolovali psy, ktoré súťažili. Tie čo si tam priviedli ľudia z korony neboli kontrolované.
<br/>
<br/>Aj ja som zástanca čipovania, hoci si nemyslím, že sa to nedá obísť. V súčesnosti je na Slovensku stav keď musia byť tetované psy ktoré majú čip.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38548 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to možné?!
Kto je potom zodpovedny za to, ze sa na skusky nedostavil veterinarny lekar? Veterinarna sprava, alebo organizator?
<br/>Co sa tyka tej tvojej veci, samozrejme ze to je blbost. Ved uz len tym, ze vakcinacia nemoze byt starsia ako rok tak musim mat riadne zavakcinovaneho psa aby som chcel ist na skusky. A tak ci onak zakon neumoznuje inak, ved besnota musi byt zavakcinovana pravidelne kazdy rok. Teoreticky sa nemoze stat ze nemam zavakcinovaneho psa proti besnote ani jeden jediny den v roku.
<br/>Myslim, si ale na druhej strane, ze v skusobnom poriadku chceli zakotvit to aby vsetky psy boli riadne imunizovane v dobe konania skusok. A je to zial spravene trochu neohrabane. Urcite by to potrebovalo trochu aktualizacie. A tiez si myslim, ze veterinar na skuskach by mal trosku akceptovat, pokial je trochu zbehly v tychto veciach, take malicke a hlavne neskodne nezrovnalosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38627 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
No myslím, že sme našli spoločnú reč. Keď sa nedostaví vet. lekár tak je podľa mňa zodpovedný on, ale pravdou je že by organizátor mal mať možnosť otvoriť skúšky keď nepríde vet.lekár. Je to taký začarovaný kruh a pokiaľ sa nič nestane tak je všetko OK. S tvojou poslednou vetou súhlasím.
<br/>A kde je pito?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 307 návštevníkov a žiadni členovia on-line