nemecký poľovný terier

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38573 od yegi
nemecký poľovný terier bolo vytvorené yegi
Nijaký chovateľ, nijaké poznatky a rady k tomuto plemenu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38605 od saris
Odpoveď od saris na tému nemecký poľovný terier
Chovám toto plemeno už niekoľko rokov a som s ním spokojný. Niekto ho neuznáva pre jeho povahu. Skúšal som aj foxa.........ale jagoš je jagoš. Som rád že sa otvorila táto téma................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38616 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému nemecký poľovný terier
mne sa tiež páčia pretože pekne robia pod zemou, ved na to boli vyšlachtené...raz by som si chcel tiež jagoša zaobstarať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38622 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému nemecký poľovný terier
já jsem začal s velšíkem, protože jsem dostal štěně od kamaráda, za což mu pěkně děkuju :[ Tím se odstartovala éra teriérů u nás na dvoře. Toho psíka jsem trošku pokazil a nezvládl jsem jeho ostrost, ale ve stejnou dobu jsem složil lesní zkoušky s fenkou velšíka od kolegy ze združení. O prvního psíka jsem přišel, asi jak se vracel z naháňky, kde se zaběhl kleplo ho auto (podle zpráv jiných ho viděli vykuleného u cesty) Pak jsem si pořídil štěně, opět velšíka, ale fenku, udělal jsem s ní zkoušky, i povrch i noru a takového psa nebylo široko daleko, jen několik věcí bylo u welšíků na obtíž a to udržba srsti a slabá hlasitost, ale divočáky hlásili, když je stavěli a to mi stačilo. I přesto jsem měl všestraného psa, který suprově noroval, vodařil, nosil bažanty, jen se zajícem se dlouho tahal, ale vždycky ho dotáhl. Bohužel nešťastná silnice mi fenku zase vzala a já jsem nesehnal štěně z dobrého vrhu. Tak jsem si pořídil Jagoše, za celou dobu mi prošlo rukama čtyři velšíci a pět jagů, fenky i psíci. U jagů jsem se nesetkatkal s nevýhodou náročné úpravy a dostavila se hlasitost na sopě. Jinak jsou tyto plemena podle mě srovnatelná a plně všestraná, pokud po nich nechceme celý den aportovat například na honě v bažantnici a jinou práci ohařů nebo retrívrů. Německý lovecký teriér je super volba do smíšených a lesních revírů, kde se loví nejen černá a je potřeba tlumit škoudnou. Semo tamo nějaký hon na drobnou zvládne s potěšením a při dobré vedení je záviděn mnoha kolegy, je skladný, nenáročný a odolný a hlavně je to statečný bojovník a když se něco naučí, tak to už umí. S teriéry jsem zažil moc krásné lovecké zážitky a nejvíc mě potěšilo, když při společných lovech ocenili jejich práci i ostatní kolegové a mnohokrát za svůj zážitek i poděkovali, protože bez těchto psíků by jej neměli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40232 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
V dňoch 29.a30.11. 2008usporiadalo RgO SPZ Lučenec Memoriál Fr.Sigeta, ktorého víťazom sa stal nem.poľovný teriér, suka ELA z Košarísk s majiteľom Petrom Kováčom, I.c. 206 bodov, s titulom CACT.Vodičovi, aj suke gratulujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40241 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému nemecký poľovný terier
Srdečne gratulujem, to je už niečo!!! Keď máte k dispozícii výsledné tabuľky, dajte to na PID.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40458 od petrojag
Odpoveď od petrojag na tému nemecký poľovný terier
ja tiez chcem pogratulovat petovi aj sucke k uspechu mal som tu cest vidiet jej pracu na MKDSJ 2008 kde sme boli v jednej skupine a isli sme v pohone vedla seba diviakov bolo slusne a praca praca suciek aj psov nadherna i ked niektory rozhocovia mali ini nazor no ale taky je zivot ukazeme im to nabuduce ELA bola vytazkov skusok a dostala DIVIACIARA tak ze je to spicka GRTULUJEM PETO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40474 od petrojag
Odpoveď od petrojag na tému nemecký poľovný terier
Som chovatel mam chovnu stanicu aj nejake tie skusenosti za 15 rokov prace vo volierach su 2-3 jagose zacinal som s jednim ale pribudol dalsi a dalsi ak chces chovat tak 1-2 su malo nie kazdy vyhovuje chovu ale aj chovatelovi pridu prve skusky a snimi aj skusenosti aj uspechy aj neeuspechy a je na cloveku ci ho to povzbudi alebo zanevre a povie si ze to nema vyznam,ja predvadzam kazdy rok na 4-5 skskach zacinam hlasitostov,brloh,ls-fsmp,msbl,ds.Poznatky-viete ako to dens je ludia sme vseliaky su ludia ktory vam pomôzu,poradia a to su priatelia ale aj taky ktory vas odpalia kde kde sa da a to su ti najmudrejsi ale ludia sme kazdy nejaky.Mam vela priatelov medzi jag. ci uz je to vybor klubu alebo len clenovia su tu naozaj odbornici ktory sa rozumeju veci a hlavne psom,vsade sa vsak robia flopa ale kto je bez chyb.Rady-tazko nico radit treba k veci ak vieam poviem.Som rad yegi otvoril tuto temu urcite je o com debatovat. S pozdravo koncim!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40918 od petrojag
Odpoveď od petrojag na tému nemecký poľovný terier
To nikto nechova jagose,a nema o com diskutovat,napisat nejake skusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40927 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému nemecký poľovný terier
vidis asi nie pocuj co vsetko potrebuju do chovnosti jagose? kolko skusok? vystav?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40929 od LEON
Odpoveď od LEON na tému nemecký poľovný terier
je to zajímavý že se nijak nerozvíjí debata o tak hojně využívaným loveckým plemeni mě osobně by zajímalo kolik z majitelů jagu má doma psa který je využíván k lovu a je mu více jak třeba pět let
<br/>pár odkazu na jagy v akci
<br/>
<br/>
[/]zde
[/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40938 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Venujem sa ich chovu od r.1990, dosť intenzívne s nimi poľujem, aspoň sa snažím, a najstaršieho psa, suku som mal 7ročnú, stratila sa mi vlani o takomto čase pri love diviakov,Ostatné psíky sa mi väčšinou postrácali skôr, do 5 rokov.Teraz využívam pri love 2psíkov, majú 3,5roka a zatial som ich nestratil, aj ked väčšinou poľujem s nimi v cudzích revíroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40939 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Pes, klubová výstava výborný, skúšky hlasitosti pes najmenej II.c.hlasitosť 3, brlohárske sk I.c., povrchové sk.JS II.c.VS II.c.,SD II.c,odvaha 3,LS II.c.odvaha 3, výška 36-40cm, chýbať môže 2xM3.Suka kl.výst.VD, výška 34-38m, chýbať môžu 2xM3, BL Ic.Klub,sk. hlasitosť zn,min.2 z hlasitosti,LS IIIc.odvaha 3,JS III.c.SD III.c,odvaha 3 :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40947 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému nemecký poľovný terier
pocuj hlavne su BL a potom jedna s tych skusok ze? staci aj v tretej cene kamarat ma fenku je pekna aj celkom zacina dobre durit uci sa pekne pri nasich duricoch pracovat na diviaky len teraz sa mu stratila dufam ze ju najde a uchovni ju zatial ma BL 1c vyhanac ale nie na klubovych skuskach, cize musi absolvovat aj tie mavate niekde klubove skusky aj pri Humennom?
<br/>
<br/>Jagose su dobre len maju jednu chybu a to tu ze sa vesaju na diviakov a videl som takto pekne pracujuceho psa aj zastreleneho skoda ho na spolocnej polovacke a pocul som strasne vela pripadov, moj stryko sa volakedy dlho venoval jagosom aj mal peknych psov aj pracovne vynikajucich ale presedlal na lajky takze teraz uz nemame v rodine jagosov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40957 od petrojag
Odpoveď od petrojag na tému nemecký poľovný terier
Ja chovam od 1992 mam 2-4 psov polujem celu sezonu na diviaky ale vyuzivam ich aj na dohladavku ci srncej,diviacej aj jelenej ked treba namaju problem,mam 2 psy 2 rocne a 2,5rocnu chovnu sucku vlani mi padla 9 rocna sucka ktora polovala 9 rokov tak kto si raz zamiluje jagosa tazko uz chova nieco ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40958 od petrojag
Odpoveď od petrojag na tému nemecký poľovný terier
Stava sa aj to ale za to ze bol zastrelny pes nemohol on ale ten chmulo co strelil na diviaka ked bol na nom pes,a aj vesanie sa da oducit dobra bachyna v obore par krat zvalcovani a bude si davat pozor a ked si aj zahryzne tak len odzadu a aj to si da pozor pes potrebuje polovat a potom su aj skusenosti a respek.som rad ze sa zacina diskutovt vsak na to je forum.Tak stastne a vesele prezitie sviatkov LOVU ZDAR A JAGOSOM ZVLAST.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41485 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
V sobotu na súkromnej poľovačke v dobrom revíry mi moji jagoši najprv hlásili, potom vyhnali 150kg kanca, ktorého sa mi podarilo uloviť, zbrane ešte nemám zmerané, ale mohli by byť medailové, dám aj foto.Potom pred nás vyhnali 11 ks vysokej, ktorá ani nemala chuť odbehnúť, zopár minút pobehovala pred nami, kým odtiahla preč, proste samé krásne zážitky, a skvelá práca jagov, leovu, lesu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41494 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému nemecký poľovný terier
Laci gratulujem k úlovku kde to bolo ?Tam kam chodíš?Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41528 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Ahoj, áno tam, bolo nás len pár, super akcia, ešte obrezávam hlavu, ked ju rozoberiem, dám miery :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46535 od pollo
Odpoveď od pollo na tému nemecký poľovný terier
Vegi tak še pochval totymi mirami alebo este rozoberaš:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 375 návštevníkov a žiadni členovia on-line