Vyziva psa

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40479 od Jaro
Vyziva psa bolo vytvorené Jaro
Chcel by som dat do pozornosti jeden clanok www.holistika.sk/sk/clanky/vyziva/barf.aspx [/]klik tu!
<br/>
<br/>Zaujimave citanie, pre mnohych mozno nic nove.
<br/>
<br/>ps: Moji psy si pochvaluju ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40505 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Vyziva psa
nějak nechápu ten konec 30kg pes 0,6 kg krmení tak to by mi pes chcípnul hlady:]:]:]:] když krmím masem tak dávám feně která má 25 kg 1-1,5 kg masa a 0,5kg přílohy zelenina ovesný vločky rýže a k tomu jak jsou granule škodlivý mám možnost doma sledovat na několika psech že kvalitní granule naopak podle mě prodlužují aktivní život psa protože nemám stálý přísun masa tak velkou část roku krmím granulemi kupovat jsem je začal kolem 93 roku když se unás objevil BOSCH a v masokombinátu skončil prodej syrového masa a začali vařit smradlavý tlačenky tak že to je dost dlouhá doba aby na psech poznal oslabenou imunitu a jiné problémy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40511 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Vyziva psa
Dakujem pekne...teraz som z toho zmeteny a zaroven aj vystraseny. Mohol by sa k tomu vyjadrit nejaky veterinar? Dost by mi to pomohlo:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40515 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Vyziva psa
isto aj psom lepšie ide pestrá strava a teda ak má niekto prístup napr. ku kvalitným hovädzím obrezkom. tak prečo nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40516 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
Imro len nechci aby sa ti vyjadroval veterinar co predava granule :D:D:D
<br/>
<br/>Leon hej tie hodnoty su divne, ja ratam 4g bielkovin na kilo vahy to je denne okolo 500g masa pre strakaca plus zelenina, ryza , vlocky a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40523 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Vyziva psa
Krmit psa ciste surovym masom je sice z pohladu vyzivy psa ako masozravca uplne prirodzene, horsie to je ak to robi chovatel s polovnym psom. Potom nie je prekvapenim, ak musi psa drzat iba na remeni, ci po vypusteni sa pes ide najprv &quot;nakrmit&quot;. Dalsi problem su choroby polovnej zveri, hlavne svalovec. Ak krmit psa surovym masom, tak jedine z mesiarne. Ale tam vecsina z nas zavita zriedkakedy:]:]:]. Ja si napriklad z polovaciek odnasam takmer vsetky hlavy, pekne ich ocistim a maso dam zamrazit v krmnej davke. Zasadne ho varim. Jedine u steniat pri hnacke zomeliem troska bravcoviny, pripadne orezky z vysokej ci srncej, zaparim vriacou vodou a teple to davam steniatku, ale to skutocne iba vynimocne. Podobne ako Leon,davam psom aj granule, ale iba ako primes. Prevazuje varene maso. Krmit psa mliekom je pre mna hlupost, mozno este ked tak, tak pravym neriedenym, aj to iba obcas. Nevidim problem v konzumacii nemasitej stravy masozravcami, ak poskytuje dostatok bielkovin a ostatnych potrebnych latok. Staci si zobrat napr. medveda ci lisku. Takze ziadny chaos. Urcite vsak nedoporucujem granuly typu TESCO, ci ine shity. Granula pod 60Sk/kg je pre mna iba o......eb.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40525 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
Jo, aby sme sa rozumeli ja sa nedrzim striktne toho davania suroveho , skor uprednostnujem varene. Co sa tyka granul s tymi som skoncil , nie preto ze by psom neprospievali skor z dovodu vyroby tychto granul , pouzitia surovin, roznych primesi a ineho sajrajtu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40531 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Vyziva psa
Ci sa do tych granul melu az take veci to netusim,no myslim,ze tiez je rozdiel kupovat 10 kilo GRANUL za 350SK alebo 2000 SK.tie za 350-dakujem pekne, tie za 2000 pri mojich dvoch kyselinach co chovam, tiez dakujem pekne.Preto kombinujem granule ,maso, bravcove kozky,ovsene vlocky,zelenina, a som spokojny ja i hafani.no treba povedat ,ze dnes ani kvalitne maso nie je lacny spas,esteze mam kamarata masiara,a druheho co robi v hydinarnach,vzdy cosi odlozia :-p
<br/>
<br/>Jaro,pisal som ti mail,skus daco az bude cas,dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40532 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
Hej dostal som , coskoro odpisem. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40559 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Vyziva psa
Lubo, nechcem sa tu zbytočne vadiť len si myslím, že držanie psa iba na remeni, aby sa nešiel &quot;nakŕmiť&quot; je skôr o výchove ako o strave. A naopak tiež si dovolím tvrdiť, že patologického načínača grískou neprerobíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40562 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Vyziva psa
Trosku sme sa asi nerozumeli. Ja iba tvrdim, ze krmenie psa surovym masom podstatne zvysuje dispozície psa pre nacinanie a v takom pripade, ak pes uz raz skusil nacinanie, je tazke ho od toho odnaucit, takze &quot;potom&quot; musi ist na dohladavku iba na remeni, aby sa nesiel najprv nazrat, co je mnohokrat iba na skodu, kedze casto musi pes poranenu zver zastavit. Konkretne mame jedneho kopova, vyborneho durica, no nedajboze aby z ostal sam pri strelenom diviackovi. Hned je zadne stehno vyzrate. Co polovacka, to nacaty kus, niekedy aj dva ak sa okamzite neuviaze. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40564 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Vyziva psa
Lubo to je taková blbost že kdybych to slyšel o nějakého frkolíka tak bych to chápal ale od tebe no nevím8o mám už nekolikáteho psa všichni dostávají syrové maso a nenačíná žádný podle mě je to o výchově a zatím si stojím protože co jsem měl možnost vidět tak vždy to dělali psi kde nebyl majitel vůdce ale jenom závaží na konci vodítka klasický kotcový psi gaučáci co zametali s celou rodinou atd. a nikdy si takový majitel nezískali autoritu u svého psa tim že ho za načínání seřezali a on se pak bál jenom to sežral někde jinde aby se na něj majitel nedostal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40566 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
To nacinanie je skor o niecom inom, viem o psoch co su na granuliach a nacinaju ako na beziacom pase. Podla mna je to mytus zranie suroveha masa a nacinanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40587 od vp
Odpoveď od vp na tému Vyziva psa
Pekneho &quot;chrobaka&quot; si vypustil do eteru. :)
<br/>Nechcem sa k tomu moc vyjadrovat, ale moc s tym clankom nesuhlasim. Nezdaju sa mi tam niektore veci, napr. autor hovori na zaciatku clanku, ze pes nema zrat obilniny a na konci citam ze jedna porcia sa sklada z obilnin, pise ze v slinach nie su enzymy a neskor pise ze ked sa krmia obilninami tak sa tych enzymov musi vytvarat viacej, a uz vobec nechapem ako moze mat pes krmeny surovym masom menej parazitov ako pes ktory je krmeny prevarenym masom alebo granulami, o tych masokostnych muckach a antiparazitarnych obojkoch &quot;no comment&quot;, malicke nepresnosti s bielkovinami a aminokyselinami a rozne ine veci ktore mi tam proste nejako nesadnu. Mozno to je zle prelozene alebo je napisane niekym kto si vypichuje iba urcite &quot;pravdy&quot; o krmeni touto ich opisanou dietou verzus o krmeni granulami.
<br/>Vlk je masozravec to je bez hadky kazdemu jasne, ale chcel by som vidiet vlka ktory zerie kazdy den maso (ako by sa dostal k mlieku si vobec neviem predstavit), tak ako to oni chcu od nasho psa v tomto clanku. A preto vlk v dlhodobejson ponimani zerie v podstate vyvazenu stravu, kedze zerie cosi ine v dnoch ked nema pristup k masu.
<br/>Este jednu vec si dovolim podotknut. Videl som psy ktore mali nedostatok niektorych latok v dosledku nekompletnej stravy, a pri niektorych to nebol moc pekny pohlad. Ale priznam sa, ze este som nevidel psa, ktory by mal taketo problemy a bol krmeny dobrymi kompletnymi granulami.
<br/>No ako hovorim, to je moj skromny nazor, a vobec nechem na nikoho utocit. Ja svojich psov krmim granulami, varenym masom s cestovinami - takze z kazdeho rozku trosku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40598 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
VP ver mi ze pri citani tam clovek co sa vyzna v problematike najde viac zadrhelov. Skor mi slo o to poukazat na to z coho sa granule vyrabaju a ze je lepsie ak je pes na prirodzenej strave. Ale je na cloveku co bude psovi davat. Mam skusenosti asi s 5 druhmi granul. Len z jednych psy vyzerali ako mali aby boli v pracovnej kondicii . Vsetkych tychto 5 druhov bolo vo vyssej cenovej relacii.
<br/>Maso bude vzdy len maso.
<br/>
<br/>Skusim niekde najst ako sa granule vyrabaju a spracuvavaju a hodim to sem . ;)
<br/>
<br/>J. Kučík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40599 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Vyziva psa
Jaro, ak by som smel poprosiť, šupni sem aj odkaz na fóra, kde sa táto téma prepiera koldokola, ale ešte viac by som prosil, aby si na tie fórach nedal odkaz sem, že sa táto téma rozbehla aj tu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40601 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Vyziva psa
Ahoj Jaro. aké sú podľa teba granule ktoré dováža firma sídliaca v Z.H (r-c). drahé sú, len či aj kvalita je na úrovni ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40603 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Vyziva psa
Tak pridám aj ja svoju trošku. V prvom rade si treba uvedomiť, že pes nie je striktný karnivor ako napr. mačka. Rovnako súhlasím s tým, že kŕmenie surovým mäsom a agresivita + načínanie sú bájky. Ako sa znižuje riziko torzie žalúdka pri kŕmení surovým mäsom netuším a rovnako netuším ako surové mäso a kosti môžu likvidovať parazity.
<br/>Ale naopak súhlasím s tým, že lacnejšie granule sú vyrábané z málo hodnotných surovín - všimnite si na vreci je napísané obsah dusíkatých (N) látok nie obsah bielkovín, a dusíkatá látka môže byť aj zo srsti.
<br/>Súhlasím so znižovaním tvorby zubného kameňa pri skrmovaní surových kostí. Takže proti skrmovaniu surového mäsa a kostí známeho pôvodu namám nič ale neviem si predstaviť že by som psy kŕmil len tým. Určite by som neodporúčal takúto diétu šteňatám - ale to vám už napísal vp v inej téme.
<br/>Osobne si myslím že držať psa na kvalitných granuliach s doplnkom cestovín ryže tuku vareného mäsa a občas aj vnútorností (oblicky pečeň pluca) a kvalitné surové kosti nemôže byť žiaden problém.
<br/>A ešte si treba uvedomiť že každý pes je individualita, každý je držaný v iných podmienkach s rôznymi nárokami na energiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40604 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Vyziva psa
Ak by som smel poprosiť, tak konkrétne značky radšej chváliť než haniť, napr. spôsobom, že cena tebou spomínaných granál zodpovedá nielen ich kvalite, ale aj úrovni ľudí, ktorým sa lení zamyslieť nad tým čo dajú svojmu psovi žrať.
<br/>=================================================================
<br/>K celej problematike psej žranice si dovolím skromne poznamenať, že podobne ako človek, tak aj pes potrebuje ku kvalitnej životospráve čosi viac než iba žrádlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40608 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vyziva psa
Hospodar tazko ti v tomto podarim. Budem konkretny pred 10r som zacal so znackou Eukanuba vtedy este cisto kanadska znacka a granule plnene v kanade. Pes / koker/ ich zral ale iba zaliate vyvarom s cestovinou a masom. Samotne ich do papule nedal. Behom rokov sla znacka dole vodou az sa vyroba prestahovala do polska. Dnes pomlcim o tejto znacke. Druha skusana znacka bola Acana , psy sa sli za nou zabit, zrali ju aj samotnu a vykonostne ako aj stavbou tela to bolo uplne v poriadku. Dalsou skusanou znackou bola Hills , z tej mi psy len tucneli, prilis vela tuku uz na pohlad , granule nadmieru masne a psy boli behom mesiaca ako keby mali objemovu fazu co sa odzrkadlilo na ich kondicke pri rovnakej krmnej davke ako pri acane. Nasledujucou skusanou znackou bol Trainer , jednym slovom otruby - psy z toho boli stale hladny , srst nevyzerala tak ako mala bolo vidiet ze stradaju nejake ziviny. Takze coskoro bol trainer vyluceny z ich jedalnicka . Poslednou skusanou bola Royal canin , na to ze to mam nazor kralovsky tak to veru nebolo nic moc a zdaju sa mi podobne masne ako Hills.
<br/>
<br/>Dko - nerad by som sem daval link na nejake forum kde sa to dookola prebera , za prve z tych diskutujucich je 80% nastrocnych a za dalsie mozno je medzi nimi jeden clovek co problematiku ovlada takze sa budem snazit oslovit jeho. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 399 návštevníkov a žiadni členovia on-line