Budúcnosť Slov. kyn. jednoty

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41577 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Jaro, čo sa ti na tom nepáči? Veď vo chválenkárstve, podrazoch, intrigách a korupcii sme svetovou elitou aj iných oblastiach 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41578 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Dusan presne to co si vymenoval ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41579 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Jaro, to už dávno vymenovali iní, napr. Jank Jesenský: „My sme malí, ale veľkí. Malinkí vo vernosti, ale velikánski v zrade.“ :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41580 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Toho som nepoznal osobne :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41601 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41835 od Zuzana011
Odpoveď od Zuzana011 na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
www.civava.sk
<br/>Dobrý deň, som len tak náhodou našla toto fórum a niektoré reakcie ma veľmi potešili - konečne som našla niekoho, kto sa nebojí otvorene povedať svoj názor na Slovenskú kynologickú jednotu. S radosťou sa aj ja pripojím k petííci na odvolanie prezidenta SKJ pána Štefíka. A tiež veľmi rada podporím akúkoľvek aktivitu na zlepšenie správania Slovenskej kynologickej jednoty smerom k svojim členom a kynologickej verejnosti celkovo. Je veľká hanba, že slovenskú kynológiu riadi takáto banda zadubencov a rieši si tak vlastný biznis na úkor všetkých psov. Už dávno sa snažím o uznanie čipovania ako plnohodnotnej náhrady tetovania pri zápise do plemennej knihy, avšak ako ma pán Štefík osobne informoval &quot;načo by sme to menili, bolo to tak od vzniku SKJ, tak načo novoty&quot;. Písala som aj do FCI, no ani tam som nepochodila. Počula som však, že prezidentom FCI je tiež pán Štefík - túto informáciu si však nemám ako overiť, takže neviem čo je na tom pravdy. Podľa nariadenia Európskej únie bude od roku 2011 čipovanie povinné, tak mi nezostáva nič iné ako si na to počkať. Bohužiaľ na Slovensku je to tak :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41843 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
A to som si myslel, ze jedine majitelia polovnych psov brblu. ;) Cim viac nas bude tym lepsie.
<br/>
<br/>J. Kučík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41847 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Namiesto tetovania cipovat, tak na to sme u nas este nedozreli, mozno sa nieco pohne po roku 2011, obavam sa vsak, ze to bude len o povinnost viac, teda ze sa bude aj tetovat aj cipovat. Vies si predstavit tie naklady s tym suvisiace, keby boli psi len cipovani? Kazda Oko SPZ, kazdy chovatel, kazdy organizator akejkolvek kynologickej akcie by musel mat citacky, napr na takej vystave psov v kazdom kruhu jedna, atd. (citacka je cca 10000,-sk, teda cca 300eurosov) To su obrovske prachy a pochybujem, ze sa na taketo srandy najdu prachy. Ha, urcite by sa nasli, keby si niektori s BIG BOSSov na tomto zalozil biznis, tak verim, ze by sa to presadilo.
<br/>Takze zaver je jasny, ak chces cipovat, nik ti nebrani (ja svoje stenata cipujem uz dva roky), ale musis aj tetovat. Viem, ze je to pre steniatka strasny stres, ale oni to rozchodia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41858 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Tú cenu čitačky by som trocha skresal. A keď som si v Maďarsku pred týždňom chcel kúpiť tertovacie kliešte tak na mňa predavač pozeral, že načo veď už sú čipy a oni to uýž nedržia. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41863 od jager
Odpoveď od jager na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Ak ťa môžem poprosiť o kontakt, tak na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>m. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41872 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Povinné čipovanie sa netýka len psov, ale aj mačiek a fretiek. Dovolávať sa nápravy na SKJ a následne na FCI je scestné. Nariedanie EÚ sa týkajú štátu a ten náš má na toto Ministersvo pôdohospodárastva. Pozrite sa ako náš štát pristúpil k pasom spoločenských zvierat a môžete hádať ako to dopadne s čipovaním. Odhadujem, že síce bude povinné, ale ani psy ani ich majitelia z toho prospech mať nebudú. Bude to len zas akási bytoktatická fajka, že štát niečo poriešil, nie vyriešil. Ak by niekomu nebolo jasné aký je rozdiel medzi poriešiť a vyriešiť, tak prihližne taký ako medzi posrať sa vysreať sa (pardon za vulgarizmus).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41887 od Zuzana011
Odpoveď od Zuzana011 na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Kvalitná čítačka síce naozaj stojí okolo 10.000,- Sk, ale čo je to oproti tomu, čo zarába Slovenská kynologická jednota za každú výstavu a tiež za zápis do plemennej knihy. A hlavne ako chcú skontrolovať psov zo zahraničia, ktorý majú len čipovanie. Vlastne keď sa to tak vezme, ja si vkľude môžem zobrať akéhokoľvek psa bez PP a na výstave ho predviesť pod rokomeňom niekoho úplne iného. A to sa bohužiaľ u nás na slovensku naozaj robí, preto nechcú čipovanie. Tetovanie je pri malých plemenách často nečitateľné, ale čip tak ľahko nezfalšujete. Myslím, že to je hlavný kameň úrazu.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41898 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
pani Zuzana, dovolím si tvrdiť, že z dlhodobého hľadiska takéto podfuky čítačky nevyriešia a nevyriešia ich ani testy DNA, ani žiadna sebedokonalejšia identifikácia. Na koniec jediný efekt bude ten, že to bude drahšie, ale tí, ktorí prioritne premýšľajú ako to oklamať, tak to oklamú.
<br/>Ako chovateľke čivaviek Vám rozumiem - čipovanie je šetrnejšie než tetovanie, obzvlášť u minipsov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41901 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
neviem o čom sa bavime komu kontrolovali na vystave tetovanie u psa? môjmu psovi ani raz jedine na skuškach tak to je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41902 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
aby si to niekto zle nevysvetlil tak zuzana ma čistu pravdu s tymi vystavami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41904 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Ak sú pri kruhu ľudia, ktorí si vzájomne poznajú psov a všímajú si aj detaily opísané v štandarde plemena, tak to podfukári zas až také ľahké nemajú 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41909 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Tlaciac veci do extremu, nakoniec aj parit chovne suky budeme chodit s citackou, lebo ako budes vediet ci ten pes co beha v koterci je ten s ktorym chces parit. Kazdopadne to bude dobry biznis, ved bude musiet byt cipovany kazdy pes, macka a fredka bez ohladu ci je cistokrvny alebo len bezny dedinsky stritfaker.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41911 od Zuzana011
Odpoveď od Zuzana011 na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
No áno čipované bude musieť byť každé zviera, ale cenový rozdiel medzi tetovaním a čipovaním je u veterinára cca 300 Sk (9,96 Euro), čo si myslím nikoho nezruinuje. Teda neviem koľko šteniatok ročne mávajú iný chovatelia, ale ja mávam raz do roka a u čiváv je to maximálne 4 šteniatka, takže to je relatívne v poriadku. Ja v podstate nechcem nikoho tlačiť, aby bolo iba čipovanie, ale aby bolo na výber či chcete tetovať alebo čipovať. Je veľa chovateľov, ktorí si myslia, že je lepšie tetovať a ja im v tom nechcem brániť. Je pravda, že po roku 2011 to budú musieť aj tak všetci akceptovať.
<br/>A k tým výstavam, sú chovatelia, ktorý majú neskutočné množstvo psov a je nemožné pamäteť si ich detaily, preto neverím, že sa nerobia podfuky na výstave :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41915 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Tlačiac veci do extrému, keď sa ti v hore stratí pes, tak budeš mať šancu nájsť jeho čip v nejakom extremente šelmy a budeš môcť tomuto extrementu vystrojiť parádny funus 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41964 od Zuzana011
Odpoveď od Zuzana011 na tému Budúcnosť Slov. kyn. jednoty
Tlačiť veci do extrému a byť fanatický je škodlivé. Doba pokročila a my sa buď prispôsobime - fynančne aj psychicky, alebo skončíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 394 návštevníkov a žiadni členovia on-line