Značenie psov - tetovanie, čip

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60490 od Mengy
Značenie psov - tetovanie, čip bolo vytvorené Mengy
Cavte. Mam takú otazočku. Mame 5 mesacneho jazvečika hrubosrsteho. Kupovali sme ho od chovatela ktorý ich doviezol z Madarska a ma len madarske papiere a čip. Ziadne tetovanie v uchu nema. Zevraj na skuskach nevadi že ma len madarske papiere, problem by bol iba ak by sme chceli s nim chodit na vystavy. Boli sme s nim u veterinara a ten nam povedal, že možno podľa madarskych stanov nemusi mat pes tetovanie v uchu preto ho asi ani tento nas nema. Preto by som rad vedel, že ak s nim prideme na skusky s madarskymi papiermi, bez tetovania v uchu a len s cipom pod kozou, či nas neotočia. Viete niekto ako to v skutočnosti naozaj u nas je? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60492 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Značenie psov - tetovanie, čip
daj e mail ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60496 od Mengy
Odpoveď od Mengy na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60498 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
pokial dobre viem, podla novych predpisov, kazdy ci uz exportovany alebo importovany pes musi mat cip. Tetovanie u dovezenych psou nemusi byt povinne. Na vystave a ani na skuskach by nemal byt teoreticky problem lebo rozhodcovia by mali mat citacku na cipy. ci to ale v praxi tak bude to ti v nasej krasnej vlasti nik nezaruci.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60501 od Mengy
Odpoveď od Mengy na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Diky sibo aspon daco. Skusim este pohladat niekde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60515 od JAROFILIP
Odpoveď od JAROFILIP na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Každý dovezený jedinec musí byť evidovaný v plemennej knihe viď stránka SKJ kde sa píše :
<br/>Podmienky registrácie importovaných jedincov:
<br/>
<br/> Majiteľ psa dovezeného zo zahraničia, musí od 1. januára 2006 predložiť k registrácii importovaného jedinca okrem originálu exportného preukazu o pôvode psa aj potvrdenie od poradcu chovu, príp. veterinárneho lekára, o vykonaní kontroly tetovacieho čísla, resp. čísla mikročipu dovezeného jedinca. Tetovanie, prípadne čipovanie musí byť vykonané u chovateľa, nie dodatočne po dovezení jedinca na Slovensko. Potvrdenie musí vystaviť poradca chovu, resp. veterinárny lekár na Slovensku, nie zo zahraničia.
<br/>
<br/>Ak pes nie je ani tetovaný, ani čipovaný, musí si dať majiteľ na vlastné náklady vykonať genetické testy na preukázanie pôvodu k registrácii nahlasovaného psa. Bez tohto potvrdenia nebude plemenná kniha SKJ registrovať dovezeného jedinca.
<br/>
<br/>pozri www.skj.sk/phpmenu.php?s=2
<br/>
<br/>tu stiahnuť žiadosť na zápis importovaného jedinca www.polovnictvo.sk/predpisy/kynologia
<br/>po potvrdení tohto tlačiva veterinárom, ktorý skontroluje mikročip a tým určí totožnosť psa a potvrdí ju na tom tlačive. Potom postupovať podľa pokynov uvedených na stránke SKJ viď predošlý odkaz.
<br/>Neevidovaného jedinca, ktorý nemá potvrdený zápis v slovenskej plemennej knihe psov v rodokmeni by rozhodcovia nemali pripustiť k skúškam ani posúdiť na výstave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60559 od Mengy
Odpoveď od Mengy na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Dobry den dakujem za info. Mam len este jednu otazku. Vo vasej vete spominate: &quot;Tetovanie, prípadne čipovanie musí byť vykonané u chovateľa, nie dodatočne po dovezení jedinca na Slovensko. Potvrdenie musí vystaviť poradca chovu, resp. veterinárny lekár na Slovensku, nie zo zahraničia.&quot; Takže myslim že by malo byť v poriadku, keď povodny majitel sucky v Madarsku ju dal novemu majiteľovi na Slovensko a stence vrhla uz tu na SK. Papiere ma madarske ale veterinar ich ocipoval na SK a je to aj uvedene v tych papieroch. Takze by to malo byt v poriadku ano? ;) Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60561 od JAROFILIP
Odpoveď od JAROFILIP na tému Značenie psov - tetovanie, čip
No ak tomu spravne rozumiem, tak to vôbec nie je v poriadku. Pretože ak suka dovezená z Maďarska vrhla šteňatá na Slovensku, tak musela byť pres tým zaregistrovaná v Slovenskej plemennej knihe psov a šteňatá by mali mať slovenské rodokmene teda správne preukaz o pôvode psa. Ak však šteňatá majú preukaz o pôvode vystavený Maďarskou plemennou knihou potom pre všetky šteňatá umiestnené mimo Maďarska musí chovateľ vybaviť tzv. exportný preukaz bez ktorého šteňa nemôže na Slovensku byť zapísané do Slovenskej plemennej knihy. Je jedno, že šteňatá sa narodili na Slovensku, ale pokiaľ majú preukaz o pôvode z Maďarska musí byť aj tetovanie vykonané v Maďarsku tetovacími číslami ktoré prideľuje chovateľovi maďarská plemenná kniha. Čiže na Slovesku ich mohol veterinár očipovať, ale tetovacie čísla musia byť maďarské. Ak šteňatá nie sú tetované, potom na Slovensku nezískajú registráciu do Slovenskej plemennej knihy a teda sa nedajú predviesť na skúškach a výstavách. A tiež musí byť chovateľ registrovaný v klube chovateľov príslušného plemena, sučka musí splniť príslušné podmienky pre zaradenie do chovu a.t.ď. čo v tomto prípade nebolo vôbec splnené. Záver - vrátiť šteňa, a kúpiť od chovateľa ktorý zabezpečí šteňa ak je zo zahraničia tetované a s exportným preukazom o pôvode, alebo šteňa zo slovenského chovu so slovenským tetovaním a preukazom o pôvode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60564 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Jarko, na to aby bol psík na SK predvedený na skúškach a na výstavách, nemusí byt zapísaný v SPKP. Tam ho necháš zapísat, až ked chceš s ním na Slovensku do chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60571 od JAROFILIP
Odpoveď od JAROFILIP na tému Značenie psov - tetovanie, čip
To je omyl. Citujem kynologické predpisy SPZ :
<br/>Čo hovorí zákon:
<br/>Pokyny MPSR §2 odsek 1. Poľovne upotrebiteľný pes je pes poľovného plemena, ktorý úspešne absolvoval skúšky poľovnej upotrebiteľnosti a je zapísaný v plemennej knihe Slovenského poľovníckeho zväzu v Bratislave. (teda vôbec nemusí byť chovný)
<br/>Ďalej podľa všeobecných zásad pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti psov bod 4. Účať na skúškach a prihlášky sa píše: Psy, prijaté na skúšky, musia byť:
<br/>a) registrované v uznaných plemenných knihách FCI
<br/>b) pri veterinárnej prehliadke uznané za zdravé a spôsobilé
<br/>c) na skúšky včas a riadne prihlásené
<br/>...
<br/>Predmetné šteniatko nespåňa tieto podmienky nakoľko nemá exportný preukaz o pôvode z Maďarska a ani nie je zapísané v plemennej knihe SPZ. Sám som ale zažil na skúškach taký prípad, že fenka s českým preukazom o pôvode ktorá nebola zapísaná v plemennej knihe SPZ bola na skúšky prijatá s tým, že potvrdenie o absolvovanej skúške a skúšobnú tabuľku majiteľ dostane až po zaregistrovaní fenky v SPKP. Ale to je na hlavnom rozhodcovi skúšok či takéto niečo umožní, pretože ak ktokoľvek zo zúčastnených vodičov skúšaných psov môže proti tomu podať protest a psík bude zo skúšky vylúčený a niekoľkomesačná príprava psíka nebude mať ohodnotenie a psík nezíska poľovnú upotrebiteľnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60584 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Z toho vyplýva toľko, že pes bude pripustený na skúšky, keďže je zapísaný v maďarskej plemennej knihe, ale nezíska po ich absolvovaní poľovnú upotrebiteťnosť. Takže je otázne nakoľko má zmysel vôbec na tie skúšky chodiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60585 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Však sem chodia české aj iné psy zo zahraničia na skúšky, či na sútaže! Chce mi niekto nahovorit, ze sú predtym pozapisované do SPKP? V Čechách nastupujeme na skúšky na naše rodokmene- uplne bez problémov, nikto od nas nechce, aby psy boli zapísané v Člp. Žeby to platilo len pre domácich majitelov zahraničných psov na Slovensku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60588 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
V rámci FCI má byť pes zapísaný v plemennej knihe tej krajiny, v ktorej má jeho majiteľ trvalý pobyt. Ak majiteľ psa má tvalý pobyt na Slovenku a prihlási na skúšky psa, ktorý nie je zapísany resp. prepísaný pod SPKP, tak nech sa nediví, ak prihlášku odmietnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60590 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Jak velký je problém napsat jako majitele toho Maďarského chovatele a sebe jenom jako vůdce na přihlášku když nebude chtít mít zapsaného psa v stavu LUP tak nic nepotřebuje když jezdí Češi na Slovensko na zkoušky tak kartu na upotřebytelnost dostanou tak určitě i Maďaři kterým vede na zkouškách psa Slovák ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60592 od papo
Odpoveď od papo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
juuuuuj, či si rozvietil :x:x:x v niektorých hlavičkách:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60595 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Čo poradíš s prípade, ak ten pes má papiere označené ako export pedigree ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61118 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
www.svps.sk/zvierata/spolocenske.asp[/]aktualizované 2.1.2012

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61190 od tommekrupa
Odpoveď od tommekrupa na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Zdravim. Dovoľte aby som sa zapojil do diskusie. Mám dve feny pôvodom s ČR. S jazvečíčkou som bol na FSMP a export pedigree mi prišiel týždeň pred dátumom konania skúšok. Presne ako píše pán Filip bolo len na láskavosti hl. rozhodcu že ma prijal na skúšky a výsledok mi dodatočne zapísali pri zápise suky do SPKP. S druhou sukou NKS som absolvoval JSS a FSS a jednu oblastnú výstavu na SVK, vzhľadom nato že s ňou neplánujem chovnosť som nevybavoval export a je zapísaná v českomoravskej plemennej knihe. Tu na rozdiel od prvej nebol vôbec problém pri prihlasovaní. V podstate ide o to že pes s export pedigree a nezapísaný v SPKP je to isté ako keď kúpite auto, predošlí majiteľ ho odhlási a v y neprihlásite... Ale pes zo zahraničia riadne zapísaný v plemenných knihách uznaných FCI sa na SVK skúšok zúčastniť môže a bude prijatý.
<br/>
<br/>ps. Ja som našiel v skúšobnom poriadku
<br/>
<br/>Psy, prijaté na skúšky, musia byť:
<br/>a, registrované v uznaných plemenných knihách FCI
<br/>b, pri veterinárnej prehliadke ....
<br/>c, .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61236 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Ako veľmi by ťa prekvapilo tvrdenie, že tvoja NKS už nie je zapísaná pod ČLP ? Kedže, či je alebo nie je, ti je asi šumifuk, tak ak by ti niekto tvrdil, že nie, radšej sa s ním nevaď a sľúb, že ju dáš zapísať pod SPKP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61245 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Značenie psov - tetovanie, čip
zase chceš být nejchytřejší ? sám zkoušky se psi neděláš pořád radíš jak se to má dělat:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 229 návštevníkov a žiadni členovia on-line