Španieli v poľovníckej praxi

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44080 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
Prosím Vás ak by ste našli vo vašom PZ zrazeného zajaca a nevyužijete ho na výcvik psov a nebolo by Vám zaťažko napísať mi, tak by som ho využil na výcvik môjho. U nás je zajacov minimum a psík potrebuje precvičiť vlečku a aport zajaca. Dostupné okolie pre mňa je NR, SE, TT. Dokážem prísť skoro okamžite.Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44082 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44091 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
A más s tým neaké skúsenosti ako to funguje v praxi? Nie je to neako príliš aromatické čo by malo za následok že sa zhorší čuch psa? príp. ako pes raguje po tomto prostriedku na ozajstného zajaca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44110 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Španieli v poľovníckej praxi
Rado uz som to testoval. staci par kvapiek na dummy alebo vysusenu kozu zajaca o ktorej si myslis, ze je velmi stara a je to potom v pohode. ja robim jednu vec, dummy pokvapkam a otriem do travy aby sa pach co najviac rozotrel a nebol len na jednom mieste. potom uz len vezmem a taham vlecku. Co sa tyka reakcie na ziveho zajaca, nebadal som ze by zavahal. ;) Ak nie je zajac v mrazaku trerba si vypomoct aj tymto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44147 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
Rado, napachovaná atrapa má oproti kadáveru neznámeho pôvodu viacero výhod. Inak silne pochybujem, že by ti ho niekto sprostredkoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44192 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
Vyskúšal som to a skúšam všetko možné ako zohnať zajaca. Zrejme si založím chov domáceho a budem bez starostí. Ale objednám to a vyskúšam, vyschnutu kožku zajaca mám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44193 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
Ja si kože uchovávam v mrazáku. Čerstvú rozdratú srsťou do vnútra zrolujem a zamrazím v mikroténovom vrecku. Pri tréningu ju natiahnem a priviažem na cca 2,5 kg "peška". Pešek má 3 komory jemne naplnené riečnym pieskom, aby pešek nebol príliš tuhý a pes sa naučil držať v stede,bočné komory ovísajú. Samozrejme čerstvo zabitý zajac ešte viac prelievavejší a má iné čaro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44195 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Španieli v poľovníckej praxi
Rado ja na začiatku používam atrapy napachované pachom zveri/zajac,líška,bažant.../Dá sa bezproblémov kúpiť aj na web.Mám rôzne váhové kategorie a tie obmieňam.Tak isto ako ti píše aj DKo mám aj kože tie na to navliekam.Ale tak isto ak pri ceste vidím niečo zrazené a je to použitelné na výcvik tak neváham.Len tak ako píše DKo je to už niečo iné lebo to už zvykne aj ináč páchnuť.A mám ešte kamošov čo chovajú zajace v také v divej farbe len pre mňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44201 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Španieli v poľovníckej praxi
Ja keď som mal rovnaký problém používal som na aport so srstnatou mačku. Pes bol tak nadupaný, že aj keď zajaca videl prvýkrát na skúškach bez problémov ho doaportoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49597 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
TAk sme absolvovali s mojou sučkou JSMP v III. cene 236 bodov, škoda mačička nevyšla tam bola 1. Inak všetko fajn. Príprava bola fuška ale teraz som rád že sme to spolu úspešne zvládli aj ked počas výcviku bolo vela problémov hlavne s hlasitosťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49697 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?...IDR=10193&TypR=2[/]Zpět
<br/>Použití španělů v myslivosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58381 od waren
Odpoveď od waren na tému Španieli v poľovníckej praxi
páni,ak som spravne pochopil zo zahranicnych stranok,tak ang.springerspaniel je v dvoch formach v starej tzv.trialer a modernej ta co je u nas a čr rozsirena.ta forma trialer by mala mat kratsie usi,kratsiu srst,... neviete ci je u nas alebo v čr niekto kto ich chova a polovne vyuziva?
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58757 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Španieli v poľovníckej praxi
Chcel by som sa opytat je nejaka literatura zaoberajuca sa pripravou-vycvikom sliedicov?nasiel som nejake knihy,dvd o priprave stavacov,ale o sliedicoch sa mi nedari najst nic.v akych vzdialenostiach od vodcu by mal pes sliedit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58827 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
na dostrel brokovnice, tzn. cca 30 m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58828 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
Koľko štandardov tohoto plemena poznáš? Ja len jeden.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58833 od waren
Odpoveď od waren na tému Španieli v poľovníckej praxi
u nas standart jeden,ale ked si zoberies zahranicne cisto pracovne linie (UK,US,..) www.englishspringer.org/cmsAdmin/uploads/ria_siting.jpg a potom nase stredoeuropske www.completedogsguide.com/images/dog-bre...pringer-Spaniel2.jpg tak je to celkom pekny rozdiel,preto sa pytam ci niekto nieco nevie o tej druhej variaci tohto plemena u nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58834 od waren
Odpoveď od waren na tému Španieli v poľovníckej praxi
a ked zajdes na www.englishspringer.org tak najdes tiez,ze sa vyskytuje v dvoch formach,citujem:
<br/>The ‘show type&#039; English Springer Spaniel (head shown at the back in image below) is a little larger than the ‘working type&#039; and with more substance to its make-up i.e. bone and body - conforming more towards the description in the Kennel Club Breed Standard. His popularity as a show specimen can be seen by the success of the Breed with several English Springer Spaniels having been winning for many years in top competition both in the UK, Europe, the USA and Australia.
<br/>
<br/>The ‘working type&#039; English Springer Spaniel (head shown at front in image below)appears smaller in size, has a high ear carriage with the length of ear appearing shorter than the ‘show type&#039; ESS, and is usually of a lighter overall substance showing its suitability for the agility and versatility required as a working gundog.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58836 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
Mal som na mysli platný štandard podľa FCI, nie výhovorky, prečo tak alebo onak. Akékoľvek delenie znižuje počty jedincov v jednotlivých katóriách tzn aj genetickú variabilitu plemena je cestou do pekla. Je chujovina (pardon za vulgarizmus) si myslieť, že je po krásavcoch sa rodia iba krásavci a po pracantoch iba pracanti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58837 od waren
Odpoveď od waren na tému Španieli v poľovníckej praxi
neviem ake vyhovorky mas na mysli,vsade sa uvadza ze toto plemeno sa vyskytuje v dvoch typoch.1.&quot;stary typ&quot; pracovne - kde sa nedbalo na standart iba na lovecke vlastnosti a 2.&quot;moderny AS&quot;-vystavne,kde sa snazilo co najviac priblizit k standardu.ja si nic take nemyslim a jediny dovod preco sa zaujimam o tu &quot;pracovnu&quot; formu je,ze exterierovo sa mi paci viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58839 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
Ako si vysvetľuješ vznik štandardu, ktorú nespåňa &quot;starý&quot; a ku ktorému sa snaží priblížiť &quot;moderný&quot; AŠŠ ? Prijatie štandardu má v FCI svoje regule a bez dostatočného počtu nepríbuzných jedincov to nejde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 703 návštevníkov a žiadni členovia on-line