Španieli v poľovníckej praxi

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33467 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
Minulý rok som kupil štena springra je to sučka a je velmi učenlivá. Len mám jeden problém v našom združení máme min. drobnej a potrebujem v nej prebudiť hlas a to sa mi nedarí nakoľko nemá možnosti zver vypichnúť a prenasledovať. Ak ste niekto v PZ kde je dostatok drobnej a nebol by problém pár krát si s nou vyjsť von a popreháňať zajace budem Vám za pozvanie velmi vdačný. Môžem to aj platiť ak to nebude vysoká suma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33468 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Španieli v poľovníckej praxi
Odkial si ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33469 od puro
Odpoveď od puro na tému Španieli v poľovníckej praxi
Moj walesky springerspaniel v sobotu popracoval na diviaka,prekvapivo siel na kontakt ,dostal bodicek a zaparkoval v smrecine.Potom som pustil s kamosom nase sucky ajd tie ho trochu prehnali po reviri,sliedice su moja srdcovka.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33470 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému Španieli v poľovníckej praxi
u nas tej zveri taktiez neni ale ten zajac alebo bazant na vycvik sa vzdy najde takze ak chces a nebudes to mat od ruky kludne mozme pocvicit spolu s mojou prepeliciarkou.ja som z okr. nitra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33472 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Španieli v poľovníckej praxi
Pokial Ti okr.Nitra nie je od ruky, môžeš ku mne dobehnúť, niečo zajacov máme,chodí ku mne kamoš s jagoškou, tak aj Ty sa pomestíš. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33488 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Španieli v poľovníckej praxi
Nitra je OK moja žena je z Nitry, takže sem často chodievame. Ja som od Malaciek a spoločnu na drobnp sme už nemali asi 5 rokov. Môžeš mi napisať mail a ja sa ti ozvem. Zatial srdečná vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33507 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Španieli v poľovníckej praxi
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0905403708, zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33533 od petob
Odpoveď od petob na tému Španieli v poľovníckej praxi
Odkial máš prepeličiarku?Ja som bol pre môjho blázna na Morave.Jablunkov.Nos má super ale ak odbehne dalej tak si robí čo chce.Má rok a pol.Na jesen nás čakajú skúšky ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33673 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Španieli v poľovníckej praxi
Včera sme boli v oplôtku, jedna sučka angl. špringra, jeden koker a asi 10.mes fox.hrubosrstý. Mám aj nejaké videá,kde pekne vidieť ako sa neskúsený psíci osmeľujú. Špringeršpanielka, ešte ani nie 2r., predviedla parádnu prácu a to bola v oplôtku len druhý krát. Napriak tomu, že chovám aj iné plemená (NKS, fox., jazvec) myslím, že španiele sú univerzálne psy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33704 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Španieli v poľovníckej praxi
Sem s tymi videami... lepsie ako sto krat citat je raz vidiet ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33705 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Španieli v poľovníckej praxi
.. a čo, ak iba tá tvoja a ešte pár 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33910 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Španieli v poľovníckej praxi
ok, povedz ako to môžem urobiť a hodím to sem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33916 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému Španieli v poľovníckej praxi
od Siksu Tusicka koneca mam ginu ta je v fotogalerii a mam este jej dceru . mal som aj z moravy od brnoviaka to je ten hnedak v galerii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33994 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Španieli v poľovníckej praxi
Tak pokial to nie je velmi velke tak to skus vycapit leteckaposta.cz [/]sem . A ked nie, tak 12. je v Haniske spolocny trening. Verim, ze tam prides aj s nejakou selmou pocvicit a dohodneme sa ohladom tych videi, okrem ineho;):]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34189 od petob
Odpoveď od petob na tému Španieli v poľovníckej praxi
A ako si bol s ním spokojný? Ja mám od neho hnedého beloša. Mám fotky ale len v mobile.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34267 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Španieli v poľovníckej praxi
Ahoj petob
<br/>
<br/>Mal som to isté s mojou sučkou. Neviem síce kde poluješ v akom revíri ale u prepeličiarov treba vedieť, že majú troška ďalekejšie hľadanie ako ostatný španieli, stým že sa snažia zver nadhánať . Moja sučka tak isto keď som prišiel pod les a pustil som ju na sliedenie prvé čo urobila zabehla do lesa hlásila o sto šesť a pol hodiny ju nebolo. Keďže poľujem v poľnom revíri kde sa prevážne loví zajac a bažant takéto správanie nebolo preňu prípustné a preto som začal špekulovať ako to napraviť. Neviem možno chyba bola aj v tom, že prvá skutočná stopa s ktorou prišla do kontaktu bola srnčia stopa, čo je pre psov veľmi aktaktívna. Takže nápravu som začal s tým, že som si vyhotovil asi 30 až 35 metrové vodítko a sučka musela s týmto vodítko sliediť. Ako náhle sa chcela viac vzdialiť mal som možnosť pristúpiť jej vodítko a tým jej zabrániť aby zutekala. Samozrejme trvalo to vyše mesiaca skoro každý deň, kým som sa opovážil jej nechať len klasické vodítko a pustil som ju stým sliediť. A výsledok sa dostavil, sučka reagovala na každý povel sliedila v pohode, až sme došli do takého štádia, že už jej zostal na krku lern asi 30cm kus vodítka. Predpokladám že si to zafixovala akoby som ju mal na dlnom vodítku. Bohužial na jednej súťaži som preto vypadol lebo sučka pri sliedení vyhnala srnu, sledovala jej stopu a pri návrate sa zamiešala medzi druhú skupinu psov a jeden expert mi suku chytil s tým, že si yslel, že sa odtrhla. V súčasnosti už nemusí mať na krku nič sliedi v pohode. Takže skús a možno Ti to pomôže. Držím palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34321 od petob
Odpoveď od petob na tému Španieli v poľovníckej praxi
Ďakujem za radu. Cvičím ho denne aj ja tak dúfam že z neho niečo bude. Bol to môj sen a nerád by som mal z neho nočnú moru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34486 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému Španieli v poľovníckej praxi
ja som mal hnedaka bol to pekny typicky prepeliciar spravil som s nim jsmp v 3 cene (ostrost 0 ) inak ostatne znamky na 1 cenu. podstate som podcenil disciplinu ostrost na skodnu. pes macky skrtil na sekundy ale macku v klietke len nasiel a vratil sa ku mne. s mojou sukou som to skusil pred skuskami raz , rozobrala klietku zadrhla macku a apotovala. zalezi od povahy psa ale uz to aspon nepodcenim, ucime sa stale.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34491 od petob
Odpoveď od petob na tému Španieli v poľovníckej praxi
Môj ešte na mačky ostrí nieje.Má osemnásť mesiacov.Dnes som ho strihal.Božie dopustenie.Stáť minútu bez pohnutia nemožné.Mačku mi prinesie ale nezadrhne.Možno časom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34557 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Španieli v poľovníckej praxi
Čau ,Prepeličiar sa nestrihá a mačka bude ok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 304 návštevníkov a žiadni členovia on-line