Lokátor na krk psa

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3745 od matulkoh
Lokátor na krk psa bolo vytvorené matulkoh
aky mate nazor na pouzivanie lokatorov na krk psov pri brlohareni? sme snad poslednou krajinou spolu s cechmi a poliakmi co to nepouzivame, podla ludi z ostrovov ale aj inych krajin neocenitelna vec a psa by do diery bez neho uz ani nepustili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3747 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Lokátor na krk psa
Tak o tomhle zařízení jsem ještě neslyšel.Jediný zařízení o kterém jsem slyšel byla malá žárovička na obojku psa. Ten si žárovkou v noře na cestu svítil a prý se do kontaktu s liškou většinou ani nedostal. Jak liška viděla světlo tak byla v tu ránu z nory venku.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3750 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lokátor na krk psa
mato : sam vies ze budu ludia co budu suhlasit ale bude aj mnoho odporcov . a zas co je v mode alebo zauzite za hranicami sa nie vzdy uchytilo aj u nas . uvediem blby priklad - napr. spanieli - pustia psa do brloha a ked tam ostane tak ho vykopavaju z bagrom . slovenski chovatelia jagosov tam preto nechcu predavat stence . to len tak mimo . ina krajina ina natura .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3760 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lokátor na krk psa
V severských krajinách si takisto nevedia už ani predstaviť prácu duričov, či už je to na losy alebo diviaky, bez telemetrických obojkov. Kvalitná súprava - vysielač - prijímač stojí cca 500 €. V porovnaní s cenou zapracovaného duriča je to cena zanedbateľná, ale keď by si nelokalizoval zabehnutého psa skôr, než ho chytí našinec, tak by si pri "poctivosti" slovače určite pri prvom zabehnutí prišiel o vysielač umiestnený na krku psa. Tak si to kúp. Pritom mne sa to už stalo mnohokrát, že keď som hľadal psa, chodil som okolo neho 3 dni a on bol uviazaný u poctivého nálezcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3762 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
no tak je to aj z brloharom, ked mas super psa nechces o neho prist, najkvlalitnejsia supreva prijde na 16papierov ale najde ti psa 15m pod zemou na vzdialenost 60m, je to zalozene na technologii lavinovych vyhladavacov a kurat vysielac je asi ako zapalkova krabicka umiestnena na obojku psa. a ci to pouzivat alebo nie, ak ide niekto brlohovat raz dva razy za sezonu nepotrebuje to ale ak brlohujes 5O krat za sezonu a mas viacerych chovnych psov nebudes rikovat, jeden vrh ti to vrati, pocul som ze pes sa zachytil len raz zo 150 pokusov a nic sa nedeje vykopes ho, ak ti zahrdusi v kotli velkeho lisiaka tak ze si pes ucpe vychod a nehlasi uz mrtveho lisiaka tak sa tam skratka udusi, ja vidim len vyhody, ked niekto chce obrazok poslem mailom.
<br/>
<br/>nechce niekto kupit bordera stena, patterdala a chovnu suku bordera?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3765 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Lokátor na krk psa
Sám se orientuji spíše na větší psy, i když mám jezevčíka, cvičil jsem bordera atd..
<br/>Norování jsem zažil nesčetněkrát., každopádně jsem nikdy neviděl, aby se do nory pouštěl pes s jakýmkoliv obojkem. Píšeš, že se zachytí jednou ze 150 případů, což je podlě mě hodně velké riziko. Jsou lidé, kteří v době největšího lovu lišek norují minimálně každý víkend dvakrát, tak si těch 150 pokusů vybere do dvou let.
<br/>Při temperamentu norníků si myslím, že nějaké zachycení v noře může být vždycky velký problém. V případě vyhledávacího zažízení je sice trošku větší šance vykopat psa před udušením, ale pokud ti ho zazdí jezevci někde v pěti metrech pod zemí, tak se tam stejně neprokopeš než se pes udusí.
<br/>Toto zařízení určitě výhody má, ale myslím, že málokterý vůdce bude riskovat a pouštět psa do nory s něčím na krku. Zvlášť v honitbách, kde je větší výskyt jezevců, případně nora obsazená i liškou a jezevcem.
<br/>Pokud mám psa, který převážně vyhání a do kontaktu nejde, tak je vyhledávání zbytečné, protože pes dřív nebo později vyleze sám nebo ho vykopu. A pokud je to klasický jagoš, tak už každý majitel takového psa holt počítá s určitým rizikem.
<br/>Podle mě může takový pes pracovat nejlíp bez jakýchkoliv překážek a technických zlepšení - jinak je to pro psa tak, jak kdybys měl ty plavat ve vodě v kabátu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3802 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
urcite nieco bude na tom co hovoris, ja vychadzam z predpokladu ludi co brlohuju 40rokov a odkedy maju lokatori tak neprisli ani o jedneho psa, idem to otestovat a uvidim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3824 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Lokátor na krk psa
Pak napiš svoje zkušenosti, rád bych věděl, jak to bude doopravdy fungovat v praxi v &quot;našich&quot; podmínkách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3834 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lokátor na krk psa
velmi dobre si to napisal Pedrix. Vystižne a zrozumyteľne. Stotožňujem sa z tvojim nazorom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3993 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
tak chlapi lokator som vyskusal, je to super vec, stale vies kde mas psa ci sa hybe alebo je na mieste, vies ako je hlboko, ak ma nora viac vchodov a pes tlaci lisku von vies kde vybehne, a sanca, ze sa zachyti je minimalna, vysielac je obly a je v kryte hlavy a ramien, a aby sa mu nieco dostalo pod obojok muselo by to byt fest tvrde a spicate, cez srst som mu tam nedokazal strcit ani malicek, a uz vobec sa nemoze o to obesit, to je asi pravdepodobnost ze ja vyhram zajtra melon.
<br/>
<br/>tot moje prve skusenosti z lokatorom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 dňami #7291 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
chlapi chcem ozivit trochu tuto temu, malo som moznost nedavno na ostro vyskusat lokator, je to vynikajuca a neocenitelna pomocka, pod zemou s mnozstvom prepletenych tunelov jedina spolahliva vec ako urcit polohu psa, pri dlzke rozne poprepletanych chodieb v hlbke nad dva metre nie je sanca inak urcit polohu, draty nepouzitelne, pes moze ziapat ako chce aj tak ho nepocut, vrele doporucujem kupit, nie je to lacna zalezitost, ale to nie je ani psik kamarad, optika, zbran......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 dňami #7314 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Lokátor na krk psa
uvidime.....ešte som s mojím novým psom nenoroval, ale ak budem tak to vyskúšam (poprípade by som si to požičal od kynológov u nás).....
<br/>možem sa opýtať hlavne nášho českého kolegu?????norovanie s jazvecom?????ako na to???teda aby sme sa nebáli????v tomto som začiatočník...vždy som oboznal noru či tam nie je jazvec a až potom som noroval....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #7321 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
no bol by som velmi milo prekvapeny keby u vas niekto mal lokator na krk psa, norovat jazveca? je to zakazane a k tomu asi potom nemas rad svojho psa, narazi na velkeho jedinca a mas po psovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #7326 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Lokátor na krk psa
Mato ma pravdu, brlohovat jazveca je zakazany sposob lovu a teda de jure pytliactvo!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #7333 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Lokátor na krk psa
ak to psikovi nebrani v praci urcite to je zaujimave a hlavne ucelne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 dňami #7337 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
ucelne to je , psikovi to nebrani, nie je to lacne, ale urcite lacnejsie ako dobry pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7354 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Lokátor na krk psa
som si to potom prečítal....
<br/>ja svojho psa milujem, len som sa potom zle vyjadril...
<br/>ja som ho tak nechcel loviť, ja som sa pýtal keď majú spoločnú noru s líškou...čo potom..ako z tade dostať tú líšku.....máte skúsenosti s pascami (sklápacie bedničky???)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7355 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Lokátor na krk psa
a vyjadril som sa dobre, len to zle vyznelo :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7356 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
ked maju spolocnu noru tak potom na to s.... aj keby tam bol zlaty lisiak, radsej ho strelim na posede, psa pustam len do nor, ktore poznam, ak je tam jazvec bolo by to porusenie zakona a ako som povedal ziadna liska nestoji za to, nepustaj psa ani do tasko pristupnych miest, netreba zabudat, ze liska je pod zemou doma, a vzdy je tam nebezpecenstvo straty psa, aj skuseneho stareho harcovnika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 15 hodinami #7385 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Lokátor na krk psa
dikes toto som potreboval vedieť:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line