Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23692 od janker
Odpoveď od janker na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Ja si myslím,že velmi vela robia gény psa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23693 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
to mas pravdu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23738 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Jaro a čo ked¡budeš mať po PF a stane sa ti to čo Podkarikasomovi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23765 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Psa treba spravne motivovat-nabudit. V mladom psovi este nie su rozvynute lovecke pudy a u farbiarov to trva cosi dlhsie. Napriklad pracovne plemena sa ucia stopovat tak, ze sa im pocas stopy nechavaju nejake pamlsky, aby mali o nu zaujem. no a casom sa im to stane rutinou aj bez pamlskov. Ale pokial pracovny pes nie je je zravy, tak sa s nim stopy ani necvicia. Takze u loveckych plemien sa to da prirovnat k vrodenym vloham a chuti k praci. Nie kazdy pes musi mat zaujem stopovat v mladom veku. Nadanych psov dokaze vybudi aj umela stopa no a tym menej chutovym umela nic nevravi a urcite nie po tom, ked si pricuchli k ozajstnej stope poranenej zveri. Toď moj nazor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23769 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Hospodar neviem ale na co ti mam teraz odpovedat ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23852 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
myslel som tým, že sučka mu doteraz vypracovala umelé stopy spoľahlivo, ale odkedy s ňou dohľadal diviaka nemá záujem o umelú stopu. čo ak už budeš mať PF za sebou a prvy raz ti pes dohľadá diviaka a potom stratí záujem o umelé stopy. farbiar predsa nemá toľko možností pracovať so zverou ako napr. durič a preto je potrebné precvičovať s ním dohľadávku, na ktorú použiješ umelú stopu. čo v takom prípade? A pýtal som aj preto lebo neodporúčaš dohľadávať postrielané kusy pred PF v čom s tebou súhlasím ale je jedno či máš alebo nemáš PF, pes ktorý nie je dokonalý na umelej stope nesmie dohľadávať na pofarbených stopách. toto je môj naázor a rád si prečítam tvoju skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23870 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
hospodar presne ako pises . na doplnenie ako som pisal nevodim pred PF farbiara na diviacie a srncie stopy a ani umele naslapane diviacie , toboz uz nie srncie . ako si napisal utvrdenost na stopach musi byt min na 99% . co sa tyka precvicovania umelych v uvodzovkach treningovych stop je moja skusenost taka nerobit len jeleniu stopu . pokial sa da obcas urobit danciu alebo mufloniu . ono poznam psov co im urobis umelu stopu 2x pred skuskami a prejdu v I cene len taky fukot . lenze pre prax neviem ci je to utvrdeny pes skor nie ako ano hoci jeho kvality mozu byt velke a pes prekvapi . no na to by som sa nespoliehal . takze ako pises trening a este raz trening . ale ako potrebuje sportovec urcitu zmenu v treningu tak isto aj pes aby sa to nestalo jednotvarne a nezazivne . za dalsie si myslim ze diviaci pach je na tolko intenzivny ze bud psa odradi alebo zaujme tak ze bude uprednostnovat len diviacie stopy . takze preto sa orientovat podla mna len na tieto druhy raticovej zveri jelen , daniel , muflon . ale pisem len soj subjektivny nazor . nie som macher na farbiare len pisem svoje skusenosti . tak isto musi byt clovek aj obozretny ako casto robi tzv treningove stopy aby psa nepretrenoval . to uz je na vnimavosti vodica ako si psa pozna . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23891 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Pani a damy,citali ste clanok v Polovnictve a rybarstve 10/2007 "Insitnost a odbornost "od Ing. Karola Chvalu a reakciu Dusana Slivku?...co vy na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23983 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Jaro. Prosím pošli mi něco o výcviku barváře na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Děkuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23988 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
poslal som ti nejake veci len dufam ze ti to pride .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23989 od michal
Odpoveď od michal na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Chcel by som poprosiť farbiaristov, ktorí disponujú nejakou literatúrou k výcviku farbiara...neda sa mi takmer nič zohnať, takže ak vie niekto zapožičať alebo prefotiť budem povďačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23991 od michal
Odpoveď od michal na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Chcel by som poprosiť farbiaristov, ktorí disponujú nejakou literatúrou k výcviku farbiara...neda sa mi takmer nič zohnať, takže ak vie niekto zapožičať alebo prefotiť budem povďačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23996 od miuh
Odpoveď od miuh na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
jaro tiež by som ťa chcel poprosiť o nejaké materiály o výcviku farbiara ak budeš tak dobrý a pošleš mi to na : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. budem ti povďačný, ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23999 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
chlapi neviem ci vam to pomoze su to veci z hubertlovu ak ich nemate staci povedat - poslem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24004 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Nerad sa Vam do toho miesam, ale ked Vam mozem poradit, radsej sa o vycviku informujte v kluboch chovatelov farbiarov a ich materialom. Tu je adresa na slovensky KCHF www.farbiare.sk. Urcite Vam tam vela ludi vyjde v ustrety. Vyhnete sa zbytocnym sklamaniam. Je skoda skusat na vlastnom psovi nieco co uz je preverene rokmi. Metodou pokus omyl psa skor pokazite ako naucite.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24011 od michal
Odpoveď od michal na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
No lubo1, problém je v tom, že všetka literatúra su stariny, co uz bežne nie je dostat v predaji a každý to doma drží pod zámkou. Výcvikové CD made by Liptak mam (to co robili v rámci sponzoringu tuším na Fatranský pohár) ale po ostatnú literatúru je ťažko sa dostať. Niečo sa v zmysle vyjadrenia Klubu pripravuje na vianočný trh, farbiar + kopov ale to je ešte v nedohladne a každa info poteší, aby to nebolo štýlom pokus - omyl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24034 od ilem
Odpoveď od ilem na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Starsia ale overená literatúra sa dá zakúpiť u p.Druska,ekonom klubu farbiarov,mob.0903628768,email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. chovám farbiare skoro 20 rokov a stále si tam niečo nájdem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24045 od michal
Odpoveď od michal na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
ďakujem za tip.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24127 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Dobre vravis. Ucme sa mudrosti nasich otcov. Ti uy nieco prezili a nieco aj postrielali a dohladali. Pan Druska Vam urcite rad vijde v ustrety. Farbiar to nie je obycajny pes. To je PAN PES.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24128 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský Farbiar -Výcvik a skusenosti
Tie i a y, no to uz nekako prehliadnite. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 182 návštevníkov a žiadni členovia on-line