bulterier-uplatnenie v polovnictve

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24526 od POHRANICKAperla
bulterier-uplatnenie v polovnictve bolo vytvorené POHRANICKAperla
je vhodny bulterier na spolocne polovacky na diviaky?? myslim.. ci sa nevenuje viac ostatnym psom na polovacke ako zvery.. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24531 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Sám jsem si chtěl bulíka pořídit, moc se mi líbí, ale měl jsem strach z toho aby nenapadal ostatní psíky. Co mi zatím řekli tak se psíkům nevěnuje, ale může být problém u střelené zvěře. Mám také strach že bude napadat psi, když nebude v leči zvěř, stává se to sice výjmečně, ale co kdyby. Poradíte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24532 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Ja som cital na myslivosti prispevky od chlapa co ich choval . Prestal s chovom kvoli tomu ze tie psy sa nedozili staroby . Nebolo jedneho ktory by nebol rozbity od diviakov . Pisal tam ze bud po prvom rozbiti pes bol na diviaky este vacsi ras a nakoniec na to doplatil zivotom alebo bola zo psa uplna troska a uz nebol pouzitelny . Co sa tyka bitia sa a napadania inych psov sa tusim o tom nezmenoval . skusim ten prispevok najst na myslivosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24542 od LEON
Odpoveď od LEON na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Jenom něco málo k bulteriérum já osobně bych si ho na společný nepořídil kvůli jiným plemenum která se nanaháňky používají a lidem kteří o těch to plemenech nic nevědí a maj plno řečí dál to rozvádět nebudu.Ale při správném vedení je to dobrý pes i na naháňky mám dva známé kteří je vlastní jeden je pohodový klidný pes na ostatní psi a druhý magor z vesnického dvorku který se dá použít pouze na dohledávky ale tam pracuje super oba dva jsou menšího vzrůstu proti tomu co se teď pohybuje na výstavách ti už s pracovním bulíkem nemají pomalu nic společnýho tak když si je někdo pak pořídí na lov tak je rozčarován jak dostanou na frak protože jsou moc těžký a nemaj pohyblivost a kolikrát ani nemaj už v sobě zakodovaný místa kam provést zákus aby nedostali na budku. Ještě před revolucí se vedla statistika u bulíku kam prováděj zákus při kontaktu a nejvíc procent bylo za slecho za ryj a za lícní sval to jsou místa kde když drží tak černá jenom stojí proto asi takovéto psi používají lovci kteří loví živá prasata .
<br/>A nakonec jestli si ho budeš chtít pořídit tak hledej štěně po rodičích kteři jsou lovecky vedeni a jsou lehkého vzrůstu ty co mají sposty výstavních titulu obcházet obloukem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24544 od moron
Odpoveď od moron na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Ahoj u nás měl kolega dlouho bulíka, na psi absolutně v klidu i u zvěře, kde si ale sjednal pořádek aniž ublížil- tu bývají horší jezevčíci a jagoši - ne všichni!!! Bulík byl ovladatelný, ale jak jste psali vždycky dobitý od prasat, no a poslední věc - nehlásí tzn je třeba se naučit pracovat s ním nebo mít k němu další psi kt vám řeknou kde je.Pokud byla v leči černá vždycky byl u toho. Proti původnímu typu pracovního bulíka, ale nemůžu říct ani popel.Znal jsem i ženu kt s nimi aktivně loví k velké spokojenosti všech zůčastněných.Snad mají ještě i chovnou stanici lovecky vedených psů. Bulík není od základu agresivní! Pokud se tato vlastnost projeví bývá to vždy výchovou nebo možná dnes už i špatnou plemenitbou resp změnou typu jak psal LEON. Každopádně kdo ví jak bulíka použít a má na to vhodné podmínky proč ne i na společné lovy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24572 od falcon
Odpoveď od falcon na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
No tak ako napisal moron a leon :nehlásia su to tiché psi a dobité su hlavne kôli svojej odvážnej povahe... a veľa záleži od vedenia (kolega ich chová a skuša na diviaky)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24736 od POHRANICKAperla
Odpoveď od POHRANICKAperla na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
dakujem za informacie :) ste mi pomohli.. len ma trochu odradza, ze nehlasi diviaka.. to je potom lepsie pouzit nejakeho ustekaneho psa, ktory si od diviaka drzi odstup.. asi len zostanem pekne pri jagosoch :D a co pisal LEON o tej statistike a zakusoch.. moj jagos raz pri vycviku chytil bachynu za norny pysk.. bacyhna si len lahla a nevedela co ma robit.. nakoniec poriadne skubla.. jagos odletel ale odtrhol jej aj z rypaka.. bol to fakt super zazitok.. len nasa bachyna sa na nas asi tyzden hnevala :liar: ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30805 od Jozefvarga
Odpoveď od Jozefvarga na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
bulik nie ja hlasic,preto pouzivaju spolupracu s plemenami ktore vystekaju kym bulik diviaka drzi,inak to nejde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32237 od puro
Odpoveď od puro na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Do ruk sa mi dostala kniha od MUDr Frantiska Vyslouzila-GLADIATOR.Je tam dost jeho skusenosti s polovanim z bulteriermi + skusenosti z vycviku, pochadza z Prerova a zije vo Vazci.Dobra kniha na urobenie si obrazu o moznosti vyuzita tohto psika v polovnictve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49196 od superslam
Odpoveď od superslam na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
puro nevies mi prosim poradit kde by som tu knihu zohnal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49197 od superslam
Odpoveď od superslam na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
ocenim rady a skusenosti polovnikov co vyuzivaju toto plemeno,lebo zacinam s vycvikom mojej fenky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50172 od lucik
Odpoveď od lucik na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
píše sa tu o anglickom bullteriérovi, alebo teoreticky je využiteľný aj staffordšírsky bullteriér?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50719 od superslam
Odpoveď od superslam na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
teoreticky to mozne je.v prvopociatkoch sa pouzival na lovenie krys a je to inteligentny terier,tak nevidim problem s jeho vyuzitim.len u nas nieje uznany ako lovecke plemeno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50744 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
A to ti kdo povedal , že u nás nie je uznaný ako lovecké plemeno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50746 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
Bulterier má výborné uplatnění, je to naprosto supr pes a to nejen na myslivost, známej s ním spal v posteli, v noci jak se převaloval, tak na něj lehnul a pes jak se leknul, tak mu vytrhl sval z pravé ruky, že se i sestra ze záchranky poblila, když to viděla..Takže můžu vřele doporučit, ještě jsem zapomněl dodat, že je to skvělé plemeno pro rodinu a malé děti....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50747 od LEON
Odpoveď od LEON na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
to jste zase měly zátah na trávníkáře a tobě zůstalo něco v kapse co ty kecale:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50748 od LEON
Odpoveď od LEON na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
na Slovensku je uznaný pouze anglický bulteriér jako LUP v Česku může být LUP jak anglický tak stafordšírský bulteriér

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50749 od LEON
Odpoveď od LEON na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
hlavní důvod proč nenechávat bulíka s malými dětmi fotoalba.cz/fotky/21733439 [/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50771 od superslam
Odpoveď od superslam na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
mal by si nieco nastudovat kym napises!!! staffordsirsky bullterier nieje u nas uznany ako lovecke plemeno!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50779 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému bulterier-uplatnenie v polovnictve
beriem späť ,myslel som na anglického bulteriera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 189 návštevníkov a žiadni členovia on-line