Beagle

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26050 od adam52
Beagle bolo vytvorené adam52
jeden mi tu prave chrape na postely.kusok tvrdohlavec ale inak rozumny pes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26079 od Frici
Odpoveď od Frici na tému Beagle
Tvrdý,ale dobrý.Neter má,vela sa onho stará,ale povieš mu aby viliezol na strom,tak je odhodlaný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26123 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Beagle
Tie čo poznám ja sú len také havkáče - balamutiče, do počtu.. Štekajú hocikde a hocikedy, našťastie ich majiteľ prekrmuje, takže za srnčou chvalabohu nestačia.. Za diviakom som ich ešte utekať nevidel.. Ani pri zhasnutom sa dlho nezdržia. A to môžem povedať že majiteľ sa snažil o ich častejší kontakt s diviakom, či už v obore alebo na poľovačkách. Nakladačku od diviaka nedostali, iba proste ich nezaujíma.. Naozaj na mňa pôsobia ako svorkový havkáč pri spoločenskej udalosti hon na líšku niekde na Britských ostrovoch.. Skutočne dobrého beagla som na spoločnej poľovačke na diviaky ešte nevidel. Bohužiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26328 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému Beagle
Moje skúsenosti sú celkom iné: mám chovnú suku, a chovného psa. Ich práca ma zaujala, keď som dohľadal s nimi prvé kusy. Sú to výborné stopáre, a hlásiče. Chyba asi nastala tam, že klub, resp.jeho vedenie odstúpilo od skúšok FD, a nahradilo ich tzv.chovnými skúškami beaglov, aby si svoje miláčiky vedeli uchovniť aj z paneláku. Málo z nich poľuje aktívne, a preto je zlé lámať palicu na týmto plemenom./podľa môjho názoru poľovné beaglee a spoločenské beaglee by nemali ísť pod jedným klubom/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26340 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Beagle
Tak to si trafil desinu! Aj s tým panelákom. Inak deje sa to s viacerými plemenami aj u stavačov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26344 od papo
Odpoveď od papo na tému Beagle
ahoj, zoli. môj názor na beagle bol donedávna podobný ako baskyho. zmenil som ho až pri skúsenenosti a hodnotení psa domácimi poľovníkmi, ktorého si dal na sútok hrona s dunajom. teraz som už pri hodnotení tohoto plemena opatrnejší;), negenarilizujem. je to plnohodnotný poľovný pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26353 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Beagle
Osobně sem viděl jednoho psa který byl šikovný jak na práci s divočákem tak na barvě, na dosledu. Můj názor a to platí pro všechna lovecká plemena, tak brát pouze psy po lovecky vedených rodičích. Tím nemyslím po rodičích kteří mají splněné jedny povinné nebo více ostatních zkoušek a pak proválejí zbytek života na gauči. Samozřejmě exitují vyjímky, ale těch je řekl bych pramálo.
<br/>Kamarád, resp,. jeho manželka chová beagly a dneska už neexituje jít se psem na prasata. Jednak pes nic moc neumí(ani není na to cvičen) a věc druhá je že cena tohoto psa je tak vysoká, že nebej bože dojít k zabití psa, majitel by si dlouho drbal hlavu. U nás beaglové nemusí míz k chovnosti zkoušky, což svědčí o přístupu klubu k loveckému plemeni. Něco obdobného u nás funguje u foxterierů. Hold se z kynologie loveckých psů (schválně nepíšu z lovecké kynologie) stává dobrej byznys.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26358 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Beagle
Dík za protinázor /opačné poznatky, skúsenosti../ Len to mi nejde do hlavy, že majiteľ sa ich snaží poľovnícky viesť, pokiaľ môžem posúdiť, nejaké extrovné chyby pri tom nerobí - a výsledok aj tak žiadny..;/ Takže zakrnelé vlohy, resp. vyvinuté iným smerom..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26363 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
za dva roky som ich cvicil okolo 10 ci 12ks z tohoto mnozstva maju skusky absolvovane asi 6ti . su to farbiarske skusky duricov alebo klubove skusky biglov tj nieco ako FD. Asi 6ks som skusal aj v obore na diviaka teda pred oborov na diviaka dnu sice sli ale akonahle tam vbehli tak aj vybehli ale cez pletivo vrieskali ako o zivot . V obore len baf a trada k majitelovi . Orientacia v terene - z bodu A do bodu B ale z bodu B do bodu A to uz nejde . Takze obrovsky problem najst gazdu ak sa to nepiluje od malicka . Vacsina z nich totalny balamutic hlasili aj prasaci prd hoci pod krikom nic nebolo uz hodnu chvilu , mozno ozaj len ten smrad po diviakoch . Iny psi teda ine plemeno sa chovalo uplne inak na to mieste . Overilo a slo hladat dalej . Bigel hlasil krík a v nom nic . Tym ze sa pouzivali na parforzne polovacky , samostatatny jedinec uboha praca . Ale bol to hlavne pes na zajace a lisky a tam si tu svoju robotu zastane . Mnoho ludi vravi ze su blby ale to nie je pravda len ich treba podchytit uz v mladom veku a potom sa to da ale ako plemeno nie je urcene na pracu s diviakmi. moj subjektivny nazor aby ma niekto nesiel pranirovat . tot moje skusenosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26365 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Beagle
Asi je to o tom probouzet od ranného mladí v psovi jeho zafixované vlohy....pak-li že je má. A bude to chtít hodně práce. Zmiňovaný kamarád jezdí občas na Plumlov a tam má hajnej bígla a že prý je to super pes na diviaky. Ale tam je to jistě i o tom že je to pes hajného..je vychozený, umí pracovat s prasaty, když je vidí pomalu každý den. Prax je prax ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26689 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
[/]bigel pri oplotku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26690 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
[/] napodobne bigel ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26696 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Beagle
nesrazil se ti při praní Stopy:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26699 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
ty voe :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28779 od robo18
Odpoveď od robo18 na tému Beagle
Zdravim vsetkych mam problem,kamakatka ma suku beagla a ma v kohutiku 47 cm.je to normalne lebo som videl len nizkych beaglov su aj vysoke plemena beaglov? DAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28784 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Beagle
Pokiaľ viem ak sa to nezmenilo tak výška min. 33cm a max. 40cm takže podľa tohto to normálne neni ale neni sa čomu čudovať odvtedy ako bola reklama na orange tak každý chcel beagla a tak aj toto plemeno dopadlo až na pár výnimiek je v podstate ne použiteľný na poľovné účely.
<br/>Takže ak je ten psík bez papierov čo je v dnešnej dobe dosť rozšírené tak môže mať 47cm ale určite to neni normálne pokiaľ nezmenili štandard. Kedysi sa používali vysokonohé beagle ale nie u nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28786 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Beagle
...aspon vo svete....max. vyska beagla na registraciu v AKC je 37cm! Ak psik nema papiere tak na tom nezalezi, je to aj tak mozne ze je v nom namiesane nieco ine nez Beagel!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28787 od davidman
Odpoveď od davidman na tému Beagle
Cawte ako som si precital tieto clanky tak som zmenil nazor na Beagla.Lebo aj v knizkach som sa docital ze Beagl je tvrdohlavy pes.Tak mam otazku ze ako sa cvici a ze ked najde stopu,tak je neodvolatelny a dokaze aj na niekolko hodin zmyznut.Je to pravka??Mozete mi o tom nieco napisat??Dakujem za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28810 od robo18
Odpoveď od robo18 na tému Beagle
dakujem za odpovede. Ja som sa dozvedel ze existuje aj poemeno Beagel Harrier.aj jej rodicia mali taku vysku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28824 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Beagle
harrier je harrier, sice len vypada ako vysoky Beagle:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 352 návštevníkov a žiadni členovia on-line