Termínový kalendár kynologických podujatí na rok 2008

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37816 od stokodej
Prečo? podľa mňa je to prvý krok k poľovnej upotrebiteľnosti a po ňom by mali nasledovať ďalšie ako PF alebo FSD a nakoniec SD alebo je to ináč? Rád si nechám poradiť a čo si myslel "na tieto skúšky a AJD". ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37820 od zalesak
Nazdar chlapi,
<br/>
<br/>Stokodej ak ti môžem poradiť tak urob s psíkom alebo fenkou PF a FD tento rok a na budúci ešte SD ale FSMP s daxlom nerob naozaj ja som sa o tom presvedčil je to jednoduche srnec ti par krat dohľada srnca a ja som ešte dokonca dohľadavla pred skuškami postireľaneho a pobabral som do psa, ak maš chuť priprav sa vzorne na PF pomôžeš tym aj klubu ale aj sam sebe pes ti bude uprednostnovať vysoku a diviaču zver na srnčie a na dohľadavku nepoužívaj radšej psíka ktorý nieje zapracovany na tieto dva druhy zveri lebo začne uprednostnovať srnčie a to rpedsa nechceš však? A naprava je potom zložitá. Toť môj nazor,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37821 od zalesak
oprava
<br/>
<br/>Nazdar chlapi,
<br/>
<br/>Stokodej ak ti môžem poradiť tak urob s psíkom alebo fenkou PF a FD tento rok a na budúci ešte SD ale FSMP s daxlom nerob naozaj ja som sa o tom presvedčil je to jednoduche pes ti par krat dohľada srnca a ja som ešte dokonca dohľadavla pred skuškami postrieľaneho a pobabral som do psa, ak maš chuť priprav sa vzorne na PF pomôžeš tym aj klubu, ale aj sam sebe pes ti bude uprednostnovať vysoku a diviaču zver na srnčie a na dohľadavku srnčieho nepoužívaj radšej psíka, ktorý nieje zapracovany na tieto dva druhy zveri, lebo začne uprednostnovať srnčie a to predsa nechceš však? A naprava je potom zložitá. Toť môj nazor,:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37822 od Jaro
Zalesak ti to tu rozpisal, to co pise mozem len potvrdit. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37843 od stokodej
Zdravím skúsených kynológov Jara a Viktora ďakujem im za ich rady a ak môžem tak to doplním. Majiteľ fenky je registrovaný v klube CHAJD a podmienkou chovnosti je zvládnutie FSMP a SD, takže sme k tomu takto prístupili. Pri nácvikoch kladenia stopy pofarbenej niekoľko hodín starej nebol z nájdením problém. Pri nácvikoch nepofarbenej diviačej stopy sme tiež nezaznamenali rozdiel okrem povelovej techniky, používame dreváky a pravidelne meníme ratice všetky veci konzultujeme s Vláďom Víškom(ČR), víťaz G.Kořínka 2007. Preskúšanie ostatných disciplín tiež nie je na škodu (správanie sa po výstrele, odloženie atď) a berieme to akoprípravu na ďalšie skúšky. Mimochodom Bonka už má dve dohľadávky diviaka naostro aj keď vieme že to nie je moc naosoh ale požiadali nás o to PZ ktoré namajú psov. Takže asi tak budem rád ak mi odpoviete na moje postrehy. Ďakujem a prajem mnoho úspešných poľovačiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37845 od DKo
Stokodej, ak si z Turca, skús sa spojiť n Mariánom Fabiánom, tuším aj on má mladého daxla a chce ho uchovniť = pripravuje ho na skúšky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37847 od Jaro
Jooooj Stokodej, skuseny ani nahodou, my sa s Viktorom len ucime. Skuseni budeme mozno ked nam bude 60. Sice obaja dokopy uz tolko mame :D
<br/>
<br/>Spytam sa ta takto preco si si radsej nevybral absolvovanie PF ?
<br/>
<br/>Inak dufam ze nebudes mat problem na nepofarbenej stope pri dohladavke na skuskach , ak ma pes uz dohladane kusy v reale dost z nich uz nema zaujem pracovat na umelej stope. Tak drzim palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37864 od stokodej
Svokor (majiteľ feny) je z Turca a pozná sa aj s Fabiánom osobne nevieme o tom že by mal daxla ale už asi 4 mesiace žobroníme aby nás pustil do oplôtku ale asi je len jeho ako sa s tým chváli. No zatiaľ márna snaha tak asi budeme prosiť iné združenia po Slovensku aby nás pustili k diviačikom (ak má niekto možnosť alebo kontakt nech sa ozve, nebude to zadarmo) a ani žiadne výcvikové dni na Turci už dávno neboli čo je veľká smola alebo niekoho cieľ?;););) Asi to na skúškach budú psíci vedieť sami od seba:P:P:P alebo zhodnotia majiteľa 8o8o8o.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37865 od stokodej
Veď toho sme sa báli ale vždy to robíme ako jednú veľkú hru, divadlo s odmenou na konci aby bola nabudúce motivácia, tak uvidíme ako to dopadne ale ďakujem za postrehy8-)8-)8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37867 od Jaro
No ak budes niekedy v BA kludne daj vediet oborka nie je problem.
<br/>
<br/>Este ak mozem raz sa spytam preco ste uprednostnili prirpavu na FSMP pred PF ? dik za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37876 od Keisanda
Zdravím,
<br/>27.9 sa chystám na FD do Ilavy? Ešte som tam nebola má to tam úroveň? Zatial čo sa týka prihlasovania jednajú celkom slušne, čo ma naštvali a ešte som sa stým nestretla- treba peniaze do 22. doniesť osobne...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37877 od stokodej
Ani sám neviem, či podľa toho ako sa rozhodol svokor alebo s tou podmienkou chovnosti, samozrejme že PF chceme tiež robiť tak dúfam, že nám to vyjde a Bonka nebude z toho vyťukaná že budeme kombinovať inú stopu. Zatiaľ sme s ňou nadmieru spokojný a hrdý aj keď je len na začiatku cesty a tešíme sa z každého progresu. ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37879 od Keisanda
Zdravím,
<br/>27.9 sa chystám na FD do Ilavy? Ešte som tam nebola má to tam úroveň? Zatial čo sa týka prihlasovania jednajú celkom slušne, čo ma naštvali a ešte som sa stým nestretla- treba peniaze do 22. doniesť osobne...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37880 od zalesak
FSMP už nepotrebuješ do chovnosti tak ich nerob ak ti môžem poradiť radšej PF ale do chovnosti ti už stačia len SD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37890 od stokodej
Servus máš pravdu už som to zistil mali na stránke staré podmienky, tak sa zariadime podľa toho, vďaka:-p:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37895 od zalesak
no vidíš tak veľa zdaru v práci s fenkou, zatim sa maj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37898 od pytliak
Nechapem dost dobre preco odhovaras majitelov AJD od FSMP. Viem, ze AJD je predovsetkym duric a mal by teda preferovat diviaciu zver a pracu s nou, ale ved aky je rozdiel medzi ucenim na vysoku prip. danciu a srnciu zver? Ved nie je davno doba, kedy majitelia AJD boli radi ze mohli okrem skusok pre duricov absolvovat aj skusky pre male plemena a o PF sa im ani nesnivalo. Ja si myslim, ze upotrebitelnost na srnciu sa kazdemu AJD zide. Ak ale chces mat cisteho durica, tak neodporucaj ani PF.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37908 od zalesak
Nazdar Vlado, odporučam mu to zo svojích skúsenosti len toľko a srnce si myslím že super dohľadavaju aj jazvečíky takže asi tak, aspoň budete mať viacej roboty. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37911 od Robitusin
to sa mi asi sníva,myslím ,že aj ty si ešte v nejakej dobe...,povedal by som ,že ani ty by si nemal nič odporúčať;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37913 od Keisanda
Kým durič nemá za sebou SD tak by podla mňa so srnčou nemal prísť ani do kontaktu. Spraví to veľmi vela...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 471 návštevníkov a žiadni členovia on-line