Odstřelovačská puška vzor 54

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50566 od kasper124
Odstřelovačská puška vzor 54 bolo vytvorené kasper124
Dobrý den. Chcel by som sa opytať, či niekto nemá niejake skúsenosti z touto zbraňou, či je vhodna na polovacku dakujem pekne :) nasiel som aj link www.militaria.wz.cz/cs/pu-54.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50567 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Si zberatelsky nadsenec alebo polovnik alebo co...kup si normalnu polovnicku flintu alebo sa daj do armady...nazdar.8-L Neviem ktory si rocnik ale keby si bol v na vojne napr. v roku 1960 mozno by si si z nej vystrelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50568 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Kasper nie v zlom ale myslím že na slovenskom trhu je široký sortiment zbraní tak načo vobec špekulovať na niečim podobným. vlastním vz.58 ale vo sne by ma nenapadlo s tým ísť na polovačku. Neni v tom nič zlého že sa Ti páčia vojenské zbrane ale s tým leda tak na strelnicu. Treba mať k polovníctvu a zveri trošku úcty a držať sa trošku toho polovníckeho bontónu... 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50569 od spider
Odpoveď od spider na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Čau.Nie je to zrovna polovnícka flinta ale účel by určite splnila.Ak máš v záujme ju trochu exteriérovo prepracovať,prečo nie.Ja som mal mosin nagant,prerobil som záverovú kluku,pažbu.Zbrojár-základ na montáž,úsťovka,odstránené mech.mieridlá a komplet počiernená.
<br/>Jeden známi poluje s dragunovom a nesťažuje sa.:D
<br/>Je to čiste tvoja volba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50570 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Kto by sa stazoval na SVD????Ale polovat s taou flintou????..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50571 od spider
Odpoveď od spider na tému Odstřelovačská puška vzor 54
No každý sme iný!Niekomu sa už plastová pažba nepáči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50574 od army9
Odpoveď od army9 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ovela lepsie urobis ak si zadovazis nejaku varmitku . Za nievelke peniaze kupis napr. CZ , Remington a pod. . Oproti vz. 54 maju jednu obrovsku vyhodu a tou je kaliber . Mam na mysli 308W v ktrom je na trhu nepreberne mnozstvo streliva ako aj samotnych komponentov oproti 7,62x54R .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50582 od kasper124
Odpoveď od kasper124 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ahoj. Ja som tak rozmyslal ze napr. nova 30.06 springfield stoji okolo 25 tisic korun a k tomu niejky ten puskohlad to tiez neico stoji. Ta puska je ovela lacnejsia, ma uz puskohlad a naboje su dost lacne. A mne sa strasne paci ze ma 70 cm dlhu hlaven. Takze musi mat perfektnu balistiku. To sa mi na tej puske najviac paci. A samozrejme je potrebne druhu pazbu a pociernit:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50583 od miso
Odpoveď od miso na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Zvazuj aj ine veci ako vaha zbrane, jej estetika, vyuzitie, typ reviru, vhodnost kalibru a najma sa pozri na ten puskohlad, to snad nemyslis vazne...
<br/>A ze ma hlaven 70cm, neznamena ze ma puska vynikajucu balistiku- to je v prvom rade zalezitost kalibru zbrane, teda pokial si odmyslim vplyv dlzky hlavne na ustovu rychlost strely.(aj tak som zastanca toho, ze radsej hrubsi lauf s dostatocnou tuhostou ako kmitajuci druk) Ale takato dlha hlaven je skor na skodu, ja by som tak neobratne a tazke zelezo nenosil....
<br/>Ver mi,ze ist do polovnickej zbrane len kvoli nizkej cene sa nie vzdy oplati, to mi pride ako hrrr system. Zakladny remington za 450-500 euro a to je polovnicka zbran so vsetkym co k tomu patri, je moderna a mas k dispozicii siroky vyber kalibrov...tak naco toto, pokial to nechces ako zberatel, pripadne ako hracku na strelnicu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50590 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Odstřelovačská puška vzor 54
U Fraňa kúpiš Remington v základe v ľubovoľnom kal za zhruba 18 000,- vrátane optiky, ale ak si maniak na &quot;staršie veci&quot;, kúpiš tam aj tie a veľmi dobre Ti poradí. Zbehni do veľkoskladu a porovnaj staré s novým a tak sa rozhodni. Ja by som šiel ak hľadáš niečo lacnejšie určite do Remingtona a nebudeš sklamaný. Je to ako Ti napísal Mišo, že puška s dlhou hlavňou vôbec nemusí byť presnejšia, odr-eš sa a budeš potom nariekať. Starý gwer ak Ťa to baví si kúp neskôr ako druhú guľovnicu ak chceš olejovať súčiastky za dlhých zimných večerov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50592 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odstřelovačská puška vzor 54
kasper 124 a ďalší podobný nadšenci zabudnite na tieto šroty ako mosin 44,38, 91/30 a aj vz.54. To sú vojenské pušky určené na zabíjanie ľudí, nie na lov. Lov je viac ako usmrtenie zvieraťa a tak by sa ku tomu mal poľovník stavať . Je to životný štýl a ako prezentácia poľovníka je aj jeho zbraň, je to otrasný pohľad ked si toto niekto prinesie aj na spoločnú poľovačku. Vôbec tú pušku nezmení obal, myslím nové pažbenie, svojou podstatou je to vojenská zbraň. Okrem toho,že na týchto veciach hrkocú závery, majú väčšinou odvrtané ústia lebo prešli frontom, pokiaľ je presnosť do 10 cm gratulujem . Možno 54 je na tom lepšie v presnosti . Nechcem súdiť majiteľov , poznám ich dosť ,ale nového kadeta ostreľovača u poľovníkov aspoň varujem .A vrchol je keď si to niekto dovolí ponúkať v komise za 600€, s tým,že je to úloženka a podobné keci .Za tieto peniaze kúpiš guľovnicu v dobrom stave aj s optikou , určite lepšou ako OPU . Ak chceš byť iný tak si kúp Remington SPS a máš pušku, ktorá nesvieti a aspoň vyzerá .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50598 od spider
Odpoveď od spider na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Čau.Presne takto som si to predstavoval aj ja keď som si kúpil mosina.:D
<br/>
<br/>
<br/>Ale keď sa všetka robota na flinte dokončila a začal som s ňou aktívne chodiť do revíru tak som došiel na to že som spravil chybu.Na pohlad pekná flinta mi začala byť ťažká a zbytočne dlhá.Ďalšia vec je strelivo-málo výrobcov a malý výber striel.Prebíjanie je zbytočné lebo tam musíš zohnať .311 strelu .308 tam nepasuje.
<br/>
<br/>Celá ma vyšla nad 28 tisíc SK.Dåžku mala 138 cm.
<br/>
<br/>Takže si to velmi rozmysli.
<br/>
<br/>A ešte,na presnosti nezáleží na dåžke hlavni ale na strelive.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50599 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Tak to máš pravdu, ale veľa ľudí robí chyby, mne sa voj. zbrane páčia, ale nie do revíru, na to mám iné... to je jasné. Mám aj Mosina, ale na strelnicu... no inak cenou si sa trafil, 600 Euro je komplet cena mojej zbrane, montáž, optika včetne repasu pažby, pôvodnej..toľko to mňa stálo a vyzerá fajn, ale je to vojenská zbraň, a tak som to aj ponechal. Každopádne ju chcem predať, aj za menej, ale má to dôvod, nemám teraz veľa peňazí na zvyš a potrebujem kúpiť jednu pušku, loveckú, čo po nej veľmi túžim.. tak preto. Ale inak súhlas, poľovníctvo je komplex činností, od zbraní, oblečenia!!!!, myslenia, postoju k prírode.. a netreba si to zamieňať s vojskom. Ale kal. 7,62x54R je dobrý kaliber, to snáď uzná každý..inak aj 7x57 má slabý výber striel, a to je tiež vojensko-poľovnícky kaliber..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50600 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Čo sa týka kalibra mám to v Iž 18, je to uspokojivé. Mal som aj 7x57R o tom to už povedať nemôžem . Teda pokiaľ nenájdeš vhodnú strelu. To je ale iná téma. Ja som chcel príspevkom odpovedať na názor poľovať s takouto puškou alebo nie. Na strelnicu si ju možno niekedy kúpim ale skôr asi nie .Mám celkom vydarený 223R. Práve poškuľujem po Remingtone v 700 v 308 W.
<br/> Keď je ten dnešný sviatok poviem na rovinu, že mi prekáža na mosinoch aj označenie známeho symbolu sovietskeho zväzu ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50601 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ale no... nebuď taký na ten kosák a kladivo...tá zbraň bola vymyslená ešte za cárskeho Ruska, komunisti to trocha zdokonalili. Každopádne, aj Wehrmacht si značil svoje zbane orlicou, dokonca aj na niektorých čs loveckých zbraniach bola nemecká orlica. Ina dobre, OPU vz. 52/54 teda na lov nie, to je jasné.. ale prečo Remington? Nehaním, ale sa pýtam. Ja osobne radšej Sauer, Mauser, Mannlicher alebo aj bývalú Zbrojovku Brno, čo sa týka opakovačiek. Aký kal. by si ty doporučil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50617 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Kasper na spolocnu polovacku mozno tato zbran nieje, ale ak si das novu pazbu, rybinu pre nasuvku montaz, vymenit mieridla, popr. este nejake drobnosti a ak je to ulozenka z ktorej nebolo strielane (res. malo strielane), tak urcite budes spokojny nielen co sa tyka presnoti, ale aj ucinnosti kalibru. Samozrejme optiku treba vymenit to je bez debaty. Aj W308 ma vojensky povod aj 8x57JS, aj 3006 a vsetky sa komoruju do polovnych zbran dodnes. Ak je ta zbran v 100% stave tak je urcite presnejsia ako CZ550, popr. Zastavy a pod. Jednou z velkych nevyhod tejto odstrelovacky je blba poistka.
<br/>No a upravy ta cenovo vyjdu asi ako keby si si kupil novu CZ550....
<br/>Samozrejme nehovorime tu o gulovniciach ako Sauer, Mannlicher, Blaser, Mauser 03 a pod...to su uz zbrane niekde uplne inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50620 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Remington 700 SPS sa mi páči, je to spoľahlivá overená konštrukcia, držal som ju v ruke, ešte by som ju chcel odskúšať na terč, ale čo som prešiel fóra tak je to do 1,5 MOA na 100m úplne v pohode s dobrým strelivom. Sú určite dokonalejšie zbrane, ale musím pozerať aj do peňaženky lebo je kríza:] U kočky by mi neprešla tak ľahko iná suma, zvlášť keď trezor je už dosť naprataný . Čo sa týka 308 W je to podľa mňa ideálny kaliber na lov, amíci síce tvrdia,že je to len skrátená 30-06 a nechytá sa na ňu. Ja si myslím,že lepšie vyvážený kaliber by som nenašiel . Apropo bavil som sa o zbraniach, nie o strelive. Nemám nič proti vojenským kalibrom prepracovaných na lovecké použitie, vadí mi používanie vojenských zbraní. Čakám kým niekto upraví zásobník na SVT éčku a začne s tým búchať na spoločnej, a aby to bolo dokonalé oblečie si humusáky a baranicu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50621 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Kdesi na českých stránkach som videl parádne upravený Mosin na poľovné účely, keby som ho dôverne nepoznal, ani by som to vôbec nebol povedal. No ozaj krásna lovecká zbraň.. okrem toho aj Mosiny, ale hlavne odstreľovačky sa robili z iného železa a aj presnosť pri výrobe bola iná, kvôli presnosti. Na OPU vz 54 treba tú poistku opraviť, potom dobré puškárske a pažbárske zásahy a ja si myslím, že by to mohlo byť, včetne optiky. O SVT 40, o SVD Dragunov, Saige a pod. sa tu nebavím, to sú ozaj vojenské zbrane a tie do revíru nepatria, nie to Kalašnikov alebo vz. 58.Hovorím o klasických vojenských opakovačkách.Mám doma Brno BO 98, ešte je tam vyrazené Model 98, vz. 24, je to poľovná zbraň, ktorá je skoro kópiou známej vojenskej pušky vz. 24 kal. 8x57. Ale na OPU, ak málo alebo vôbec strieľalaje cenné práve tá presnosť a kvalita železa, ktorá sa dnes dosahuje pri rádovo drahších zbraniach. čo ja viem, bežne utiahli 15 tis. výstrelov, dnešné, bežne vyrábané zbrane tak 5 tis. výstrelov.jasné, stačí to, ve´d to je veľké množstvo, aj tak, ale je ale... prečo sa Sauer sa chváli Krupp hlavňami kovanými za studena, ktoré utiahnu obrovské množstvo výstrelov bez poškodenia hlavne? Rovnako Mannlicher.. čím kvalitnejšia oceľ, tým lepšie, to vieme všetci.. ďalej, staré známe ZG 47, veď to sú všetko pokračovateľky vz. 24, dokonca niektoré robené z tzv. guľometnej ocele, teda oveľa kvalitnejšej než napr. dnes robené CZ 550. Smelo mohli svojho času a aj môžu súperiť zo zbraňami renomovaných značiek. Ich blesková spúšť, ktorá sa dnes robí za príplatok stojí len sama o sebe okolo 650 Euro, vtedy to bol štandard, pred 5O rokmi!! Takže tak, je len škodou, že Rusi nepopracovali na svojich Mosinoch a nevyrobili z toho poriadne lovecké zbrane a napr. aj chyba čs zbrojoviek, že nenakomorovali do OPU vz. 52/54 aj iný kaliber, ale taká bola doba.. Pozri na Mausera M03,stará klasika, Sauer už nie.. takže si myslím, že je škoda, že sa v Čechách nikto nespametel a nezapracoval aj na bývalej armádnej puške OPU. Možno dobrí inžinieri by vedeli pripraviť loveckú top zbraň..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50623 od miso
Odpoveď od miso na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ja len nevidim dovod, preco kupovat staru zbran, prerabat ju,upravovat a tak celkovou investiciou dosiahnut sumu novej, original loveckej zbrane. Navyse ak sa jedna o zbran povodom vojensku, nie lovecku Presnost? Na polovne ucely rozptyl 1,5MOA bohate staci, skor si myslim,ze je vaznejsim problemom chyba strelca ako fabricky rozptyl zbrane (ktory sa da zmensit napr. kvalitnym, prebijanym strelivom). Pokial taka presnost nestaci, treba investovat do specialu a nie do starej vojenskej zbrane (ktora podla mna presnost pod 1MOA mat nebude aj tak) Vacsina polovnikov ani nedokaze potencial presnosti fabrickej zbrane vyuzit. Zivotnost hlavne? Naco preboha? 5tisic vystrelov musi stacit priemernemu polovnikovy na cely zivot. Ked nie-opat treba zainvestovat a kupit kvalitu, najlepsie skladacku(napr. aj Sauer), kde sa da hlaven menit. Nova zbran je nova zbran, pri starsej treba zvazovat aj unavu materialov, nemoznost uprav ako pri novych zbraniach, mensia dostupnost nahradnych dielov v pripade poruchy, horsi servis a neviem ako je to so zarukou...Riziko sklamania je vzdy vacsie.....
<br/>Beriem, pokial clovek chce takuto zbran ako zberatel, fanda ci na pukanie na strelnici...Ale kupit si tazku,dlhu pusku, prepazbovat ju, hladat montaz co by sedela a pritom ocakavat aj kritiku na takuto zbran od kolegov na spolocnych sa mi zda zbytocne vynalozena energia....(navyse zakon sa snazi pouzivanie zbrani s vojenskym povodom obmedzovat, predsa len, treba mysliet aj eticky...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50631 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ako jasne, súhlasím, som za poľovnícke zbrane. Sú však ľudia, ktorí chcú investovať do starších zbraní, proste sa im to páči. Len niekedy je tá hranica dosť nejasná. Veď odkedy ľudstvo prešlo na palné zbrane, odvtedy sa to kríži. Od začiatku to išlo väčšinou smerom vojenským, keďže vojenský výskum vždy predbiehal civilný. Ale dokázal by si mi chrakterizovať typicky loveckú zbraň? Skús ju zadefinovať. Ja pod týmto pojmom poznám zbrane apriori určené na lov zveri, ktoré vývojom sú dané iným zdobením, kvalitou dreva, väčšinou ide o estetický charakter zbrane, a podľa toho sa k nim aj správame. Podľa mechanizmu to nie je až také jasné, je rozdiel medzi USA, Európu a aj Slovenskom. Napr. vo Francúzsku sú povolené aj samonabíjacie guľové dlhé zbrane, u nás, čo ja viem nie. Je to poľovná zbraň? Je.. Ale u mňa ako osoby nie..u mňa je lovecká zbraň buď zlamovačka, či už brok alebo guľa, alebo kombinovaná, GB, troják, trojča, trojačik..rovnako ako opakovačka, tá je oveľa mladšia než ostatné..ale je. Typická výbava šľachtica na love bola, jedna guľa, jeden brok, jedna pištoľ!!!, no a samozrejme chladné zbrane. Skús použiť pištoľ dnes..Takže ak vychádzam z tohto princípu, aj stará opakovačka áno, ale musí spåňať kritériá loveckej zbrane. Sú ľudia ktorým sa to páči, keď sú ochotní do toho investovať a výsledok je skvelý, prečo nie. Vieš to máš to isté, ako posudzovať lovecké zbrane medzi sebou, aj podľa značky. je Zastava repre zbraň? Nie je, je ním IŽ? Je ním Brno, CZ? čiže, pokiaľ ja viem, nemáme v legislatíve zadefinovanú loveckú zbraň, jej kritériá. Ak by sme mali, potom by to bolo o inom. To je tak, ako ke´d niekto príde na poľovačku vo vojenskom oblečení ešte aj s výložkami, prípadne dokonca s vlajkou daného štátu na ramenách..A to nehovorím o montérkach, čo som tiež videl. Maskáče sú tiež dobré, veľa vydržia, ale čo ich znevýhodňuje, to, že sú iné, neestetické pre poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 639 návštevníkov a žiadni členovia on-line