Odstřelovačská puška vzor 54

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50679 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Maličká oprava, miesto SVD ma byť SVT 40.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50683 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Ahoj, mne už stojí v skrini druhá OPu 54, prvú som predal známemu a druhú som dostal od kamaráta, samozrejme novú zo skladov. Dal som si tam optiku PSO 6x42, náboje sa zohnali po 3,-Sk a trochu sa zastrielalo. S Vlašimáckym strelivom so žltou špicou to ide mimoriadne presne. Mal som to aj pár krát v hore, strašne nespratné, zle sa to nosí, ťažké.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50689 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Odstřelovačská puška vzor 54
No ja som písal o použití upravených Sa58 na strelecké účely teda - športová streľba nie poľovnícka. čo sa týka protizákonnosti individuálnych správnych aktov,, no ked ty ako strana konania nevieš že ten akt je chybný tak sa neoodvolaš,, chápeš,, čo myslím,,, keď si mylsíš , ťe boli porušené tvoje práva tak sa odvoláš,,, to je všetko všetko je to postavené na právnom vedomí občanov,,,,,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50693 od belson
Odpoveď od belson na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Tak v samonabíjacích zbraniach by sme mali jasno a som rád, že potvrdzuješ môj názor.
<br/>
<br/>Vyzerá to, že si štátny zamestnanec činný v oblasti zbraní a streliva. Preto aj keď je to mimo tejto témy, zaujímal by ma tvoj názor (a nielen tvoj) na moje posledné výlevy okolo dovozov. Podľa mňa položka č. 1 a časť položky č. 5 prílohy č. 2 k zákonu 292/2009 sú v hrubom rozpore s formuláciou v jeho názve “o obchodovaní s výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov…” . Ak prídeš do príslušnej predajne, tak si pokojne môžeš k ozdobe na svoj poľovnícky klobúk prikúpiť napr. sedem puškohľadov a dvadsaťtri putiek na remeň na pušku (ani pažba sa nepokladá za hlavnú časť zbrane) a žiadne povolenia ani evidencie k tomu nepotrebuješ. Tak akéže “obmedzovanie držby“? Ide akurát o nezmyselné a bezdôvodné obmedzovanie dovozcov. Či si v súlade so zákonodarcom myslíš, že ak by obchodník doviezol bez dovoznej licencie desať nožičiek Harris alebo päť pružiniek k revolverom Taurus pre puškára na servis, že by ohrozil “zahraničnopolitické, bezpečnostné alebo obchodnopolitické záujmy Slovenskej republiky”? Ja si to nemyslím a myslím si, že tí naši fucking bastards mali pekne zostať len pri opisovaní českých zákonov ako kedysi, to im išlo lepšie…..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50701 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Odstřelovačská puška vzor 54
nimrod15 : Sám si si to pekne zdôvodnil a dospel k jednoznačnému záveru, že neznalosť vlastných práv môže byť na škodu. Je to vec každého jednotlivca ako si dokáže obhájiť svoje práva...
<br/>Belson: Múžeme se o tom přít, múžeme o tom diskutovat, múžeme nesouhlasit ale to je všechno co s tím múžem dělat.... Bohužial súhlasím s tebou, ale zákon 292/2009 s prílohami je aký je. Máš pravdu, že ako fyzická osoba môžeš doviezt napr. z USA puškohlad a ako právnicka, ktorá nemá licenciu nie, ale taký je zákon. Neviem či v USA je obmedzený počet napr. puškohladov, ktoré by si ako fyzická osoba mohol doviesť a hrozia nejaké reštrikcie za nepovolené množstvá, alebo to nehrá rolu. Podľa môjho názoru pri tvorbe príloh tohto zákona došlo k tvrdému opisu colného sadzobníka a dostali sa tam aj veci, ktoré by tam nemali byť. Kedže však zákon jednoznačne popisuje (príloha č. 2), čo všetko podlieha dovoznej licencii, teda aj napr. zameriavacie dalekohlady (bod. 1 prílohy č.2) a trebárs aj časti, súčasti a príslušenstvo výrobkov čísla 9302 až 9304, teda napr. hocijaká nepodstatná pružinka na zbraň, ak by si ju doviezol bez licencie ako právnická osoba porušil by si zákon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50703 od miso
Odpoveď od miso na tému Odstřelovačská puška vzor 54
Vynikajuci prispevok, ako som to postupne odspodu cital, chystal som sa zareagovat,ale usetril si mi robotu...
<br/>Co sa tyka pravneho povedomia, malo by byt minimom pre kazdeho vlastnika strelnej zbrane zakon 190/2003 Z.z. ovladat, prinajhorsom sa v nom aspon orientovat. A potom by taketo faux pas zo strany policie mohli byt riesene okamzite na mieste, s odvolanim sa hoc i na pravnu silu jednotlivych normat. pravnych aktov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50706 od belson
Odpoveď od belson na tému Odstřelovačská puška vzor 54
To je síce pravda (a ja osobne s tým problém nemám), ale pokladám za obraz biedy a za neprijateľné, aby zákon 190 neovládal človek, ktorý sa živí práve jeho uplatňovaním v dennodennej praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50711 od miso
Odpoveď od miso na tému Odstřelovačská puška vzor 54
S tym mozem len suhlasit,ale bohuzial ako mi to dokazuje prax, v niektorich okresoch je bohuzial tvrdou realitou prave opak. A potom je niekedy jedinou zbranou prave pravne povedomie obcana, pretoze podobne ako si napisal, jeden ani nepredpoklada,ze si by clovek, ktory s danou problematikou pracuje kazdy den mohol byt v omyle, pripadne mal az tak mizivy prehlad,ze odmietne zapisat zbran, ktora vsetky zakonne podmienky na zapis do evidencie v danej kategorii splna! Podobne som sa nestihol cudovat v teme o spolocnom uzivani zbrane,nastastie v nasom okrese si na odd.zbrani a streliva standard drzia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 859 návštevníkov a žiadni členovia on-line