Akú zbraň na spoločnú na diviakov?

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54894 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Belson, inak co to znamena poloautomat? samonabijacia je spravny pojem ale nejak mi nede do hlavy pojem poloautomat, prosim vysvetli.
<br/>
<br/>Inak co sa tyka temy v podstate zbran ci uz gulovnico opakovaciu alebo dvojak alebo kozlicu v zasade je to na osobnej volbe. Co sa tyka optiky tak ja mam dobru skusenost s kolimatorom, inak netvrdil by som, ze puskohlad so zvacsenim 1 plne nahradi kolimator, takze osobne kolimator bud ako niekto pisal Aimpoint kvoli kruzkom aj ked podla mna jednoduchsie vzhladom na zakladne montaze by bol napr. Docter a k nemu montaz pre docter urcena pre QR. Osobne som to nedavno riesil a je to super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54895 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Belson a este pre doplnenie zakon nic nehovori o tom, ze by automat bola zakazana zbran, dokonca zakon pojem automat ci automaticka zbran nepozna. To len pre doplnenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54898 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
1. Otvor si slovník cudzích slov a zistíš, že slová &quot;automatický&quot; a &quot;samočinný&quot; znamenajú jedno a to isté.
<br/>
<br/>2. Keď túto substitúciu zvládneš, zalistuj si v platnom zákone o zbraniach a strelive, kde sa dočítaš, že samočinné (=automatické) zbrane patria do kategórie A a sú zakázané (môžeš si pri tom zároveň pogratulovať, že ako fajne, že si získal zbroják aj bez ovládania základných vedomostí).
<br/>
<br/>3. Pozri si §65 ods. (2) písmeno b) platného zákona o poľovníctve a zistíš, že slová &quot;automatický&quot; a &quot;poloautomatický&quot; ovláda už aj náš zákonodarca. Tak ako sú oni synonymá, tak sú nimi aj slová &quot;poloautomatický&quot; a &quot;samonabíjací&quot; a označujú jedno a to isté. Ak to ovláda už aj zákonodarca, praktizujúci poľovník by nemal robiť také &quot;len pre doplnenie&quot;, ako máš v svojom poslednom príspevku.
<br/>
<br/>4. V najbližších dňoch, keď sa dostanem do svojho bunkra, kde mám aj príslušnú názvoslovnú normu STN, môžem doplniť, ako to je definované v nej, aby bola naša lekcia kompletná.
<br/>
<br/>5. Kolimátor vs. puškohľad od zväčšenia 1 je otázkou čisto subjektívnou. Kým kolimátor mám od cca r. 2000 na brokovom poloautomate Remington (=samonabíjacia brokovnica), zhruba v tom istom čase som začal používať na spoločných puškohľad so zväčšením 1,5 až 4,5. Skúsenosti boli dobré, tak som si logicky nedávno zadovážil puškohľad so zväčšením 1,1 až 4 (tiež na montáži Leupold QR). Svetelná bodka je samozrejmosťou. Pre mňa nielenže to kolimátor plne nahradí, ale v prípade potreby poskytuje aj širšie využitie. Ale proti Gustovi žiaden dišputát, je to subjektívne. Keď ale ty tvrdíš, že nenahradí, bolo by od teba pekné, keby si to aj doložil nejakou zdôvodňovacou vetičkou. Aj keď krátkou. A je jedno, či s objektívnym, alebo so subjektívnym argumentom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54899 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Oprava: Prvou dvojicou synoným v bode 3 som samozrejme mal ma mysli slová automatický a samočinný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54903 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Dakujem za vyklad pojmov podla slovnika, co my vsak uplne neobjasnilo rozdiel na, ktory som sa pytal, ale uz som si to ozrejmil. pre tych co v tom tiez nemaju celkom jasno tak je to takto
<br/>
<br/>Jednočinné zbrane sú jednoranové zbrane, kde pred každým výstrelom musí dôjsť k nabitiu zbrane
<br/>poloautomatické zbrane sú také, u ktorých dochádza k opätovnému nabitiu automaticky, avšak ďalší výstrel musí iniciovať obsluha.
<br/>Automatické zbrane sú také, u ktorých celý cyklus výstrelu prebieha automaticky a obsluha len určuje dåžku streľby.
<br/>
<br/>Ja osobne som sa pri predchadzajucich uvahach zaoberal len nabijanim zbrane, ktore je u automatickej a poloautomatickej zbrane automaticke, a tu vznikol u mna omyl, ktory viedol k mojej otazke. Neuvedomil som si vsak rozdiel pri samotnom vystrele vid vyssie.
<br/>
<br/>Co sa tyka kolimatora a puskohladu, na jdenej strane suhlasim s tym ze puskohlad moze mat sirsi vyuzitie (to je individualne). Co sa tyka toho, co som napisal, ze si myslim, ze nie je mozne povedat ze puskohlad uplne nahradi kolimator, tak k tomu by som uviedol nasledovne. Co sa tyka samotnej rychlosti strelby a mierenie, pri kolimatore je vyhoda to ze je jedno z akeho uhla do kolimatora pozeras, teda svietiaci bod nemusi byt v strede &quot;sklicka&quot; kolimatora (napr. Docter), cize staci zalicit ako pride a netreba vela spekulovat narozdiel od puskohladu kedy je potrebne zalicit tak aby si vydel cely kruh v puskohlade...., druha (subjektivna) vyhoda je ze kolimator, ktory mam ja je mensi ako akykolvek puskohlad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54904 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
a este k bodu 2. myslim, ze zakon ovladam celkom dobre a samozrejme viem ake su zakazane zbrane, zial som zvyknuty pouzivat zakon a definicie podla zakonov, preto ta veta o tom, ze zakon pojem automaticka (nie vyznam ale presne znenie slova) nepozna teda nepouziva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54909 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Mám kamoša, čo má celú zimu na guľovnici kolimátor, a na snehu večer bežne strieľa diviaky cez bodku na normálnu vzdialenosť, ktorá je individuálna. Ja preferujem puškohľad, tu je dôležité poznať svoje možnosti, čo sa týka očí a tam u mňa, mám 51 vedie puškohľad, takže je to vec výberu. Samozrejme závisí to aj od počasia. Na spoločných tiež puškohľad a úplne v pohode, nepamätám, kedy som minul. Alebo len tesne vedľa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54914 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
suhlasim, kazdemu co vyhovuje a co preferuje. mne momentalne kolimator, uvidime casom vsetko sa moze zmenit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55165 od mz
Odpoveď od mz na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
www.horar.sk/index.php/inzercia/page/show_ad/catid/6/adid/3357
<br/>
<br/>Dobry den chcel by som sa opytat skusenejsich kolegov ci mozem dat vyssie uvedeny kolimator na ZKK 601 .308 Win. Ci nemate niekto nahodou skusenosti s danym modelom. Ci udrzi ranu. A ci mi sadne montaz, ktora je k tomu. Za rady vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55188 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Uz som ti raz napisal,ze je to nevhodne....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55190 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
inak nakoniec asi skončím pri S 303-ke:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55195 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Dost zly napad. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55198 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
lebo pre čo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55207 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
lebo brutalna nespolahlivost napr. ...... doporucujem prestudovat forum wild und hund. Predsa sa ich tam v Nemecku preda &quot;trosku&quot; viac ako u nas.....a ak nie je Sauer schopny ani na novinarsku, predvadzaciu polovacku dodat 8-10 spolahlivych zbrani (dve zlyhali, jedna vymenena (sic!) ), tak to mne osobne to staci na zaver, ze s tou flintickou je dobre tak este dva-tri roky pockat...... ak chces skusim ti dohodit dvoch-troch chlapov, co ti ju radi na fleku predaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55212 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
hm,hm...len ked tie ostatné sa mi nepáčia...(benelli,remington,winchester,hk,MERKEL...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55214 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
jo Německá kvalita už není co bývala:] www.cuzzs.cz/documents/Varovani_Sauer_303.pdf[/]Varování před používáním lovecké zbraně Sauer 303

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55239 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
myslím si že okolo tohoto je zbytočne hystéria...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55242 od gataca
Odpoveď od gataca na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
gulovy dvojak alebo kozlica je klasicka polovna zbran /oproti samonabijacim zbraniam/. osobny nazor: pri kozlici je rychlejsie a lahsie zamierenie pokial pouzivas mechanicke mieridla. profil hlavni zakryva mensi priestor ako gulovy dvojak. ja osobne - gulova kozlica heym 26B 8x57/8x57, no aj gulovy dvojak ma svoje caro. a samozrejme jednospust.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55243 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
máš recht..ale cena 2x vyššia ako u tej 303-ky :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55268 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Mozno by to chcelo s tou kozlicou ist do napr. taliana (Fair , Fabarm , Zoli...). Kvalita myslim slusna a stou cenou si na tom priblizne , na urovni S303. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 276 návštevníkov a žiadni členovia on-line